Autor Tema: 29.01.2006 kraća vožnja za lagani zimski trening?  (Posjeta: 5895 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Promil

• Gorski Kotar
  • V.I.P. Member
  • Spol: Muški
  • 1602 wildića
29.01.2006 kraća vožnja za lagani zimski trening?
« Odgovori #15 : Siječanj 29, 2006, 18:49:40 pm »
jebate reko je da bu doso da 16.00,da se ni smrzo na motoru?
DAJ NEEEE SEEEEEERIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!

My wife yes
My dog maybe
My motorcycles NEVER!!!!

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #16 : Siječanj 29, 2006, 18:55:28 pm »
S Brumom je dogovoreno da stavi neke slikice kad se vrati, pa možda sad to sređuje...

Polako društvo, dajte čovijeku vremena da se malo zgrije i otopi, popije čaj s rumom....

:mrgreen:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline brum

• Road King
« Odgovori #17 : Siječanj 29, 2006, 19:32:17 pm »
Pa di ste Vi mladići?

Vožnja je trajala 0d 11.15 do 16.25.sati

Ruta se malo promijenila zbog uvjeta na cesti (makadam, voda, led i puno, puno kamenčića, a ne mogu poprijeko jer je sve zminirano :wink: ):

Buševec - Kravarsko - Pokupsko - Slatina - Taborište - Bučica - Velika Solina- G Viduševac - Glina, pauza za kavu - Prekopa - Hađer - Mala Solina - Stankovac - Gračanica - Slana - Glinska Poljana - Gora - Petrinja - Buševec, ukupno 137 km.

Motor blatan kao da sam bio na enduro susretu.

Vrijeme odlično, do 12 sati malo magle, do 15 sati lagano sunčano, poslije 15.30 zimica za prstiće na rukama, zadnjih pola sata već opako hladno, jer sam se brže vozio.

I da, okrenuo sam 10 000 km na brojaču km, sada je "micek" pravi dečko :mrgreen: !

Pravo zbori Julius,  borio sam se s fotkama do sada, imam ih 44. Ali sada je problem: ja ih ne znam smanjivati, a ovako velike se ne budu digle 2 sata. stoga  molim cijenjeno pučanstvo za pomoć!
Da li vi njih ubacujete jednu po jednu u post, ili čoporativno, ali kako? Ja imam modemsku vezu, pa je sa fotkama sve jaaako sporo! :cry:
ruuuuum, bruuuum, bruuuum...!!!

Offline Promil

• Gorski Kotar
  • V.I.P. Member
  • 1602 wildića
« Odgovori #18 : Siječanj 29, 2006, 19:35:42 pm »
drago mi je da si citav doso kuci i krstio suzukica!! :mrgreen:

My wife yes
My dog maybe
My motorcycles NEVER!!!!

Offline choke

• Vizir
  • **
« Odgovori #19 : Siječanj 29, 2006, 19:45:52 pm »
Sad u birtiju i raspali po alkoholu da se ugriješ !! :partyman:
amahahahhahahahaaaaaaaa

Offline brum

• Road King
« Odgovori #20 : Siječanj 29, 2006, 19:58:03 pm »
Evo kako je izgledao motor poslije vožnje:

Offline Promil

• Gorski Kotar
  • V.I.P. Member
  • 1602 wildića
« Odgovori #21 : Siječanj 29, 2006, 20:20:30 pm »
dodar je dobar,sadjos baci clicice gore da nam docaras krug di si bio brrrrrrr.......

My wife yes
My dog maybe
My motorcycles NEVER!!!!

Offline Linza

• LIFETIME Banned
« Odgovori #22 : Siječanj 29, 2006, 22:41:45 pm »
Ljepo, ljepo nema sta. Aj sad brzo motor oprati.
Nema mi draze kad mi je motor uvjek cist a vani sranje od vremena. Sjaj i po kisi :mrgreen:
vakim danom sve sam blizi vretenastoj ribi

Offline brum

• Road King
« Odgovori #23 : Siječanj 30, 2006, 00:58:31 am »
Učim se malo, ne ljutite se!
Ista fotka, ali sada kao smanjena

Offline brum

• Road King
« Odgovori #24 : Siječanj 30, 2006, 01:02:05 am »
Dobro nije ista fotka, to je motor prije vožnje, ali fotka stvarno je smanjena. Je li dobra ili ju treba još smanjivati? :?:

Offline Promil

• Gorski Kotar
  • V.I.P. Member
  • 1602 wildića
« Odgovori #25 : Siječanj 30, 2006, 01:07:34 am »
to je to stavi ih gore

My wife yes
My dog maybe
My motorcycles NEVER!!!!

Offline Švaba

• Interceptor
« Odgovori #26 : Siječanj 30, 2006, 10:02:00 am »
:?: Imal si tak ćist motorek,i kaj te teralo da ga tak usereš?

Offline brum

• Road King
« Odgovori #27 : Siječanj 30, 2006, 15:22:29 pm »
Motor je opran, čist i zglancan, a teralo me je srce junačko! :mrgreen:

Probao sam sada poslati fotke, ali imam problema s "ImageShack"  pa neće otvoriti stranicu i brlja nešto.

Probaću kasnije!

Offline brum

• Road King
« Odgovori #28 : Siječanj 31, 2006, 00:43:53 am »
Dečki,  probao sam ponovno nekoliko puta, ali šalje mi jednu sliku više od 10 minuta i nekaj se zblesira i proces stane na pola puta.

Žao mi je kaj ih ne mogu stavitim i ljut sam kao pas :x

Sutra idem na teren tjedan danam tako da ću se javiti kada dođem. Hvala na podršci i laku noć!

Offline brum

• Road King
« Odgovori #29 : Veljača 22, 2006, 16:31:00 pm »
Ostao sam vam dužan fotke s ove vožnje, pa slijedi priča:

Pokret iz Buševca, mjesta na cesti Zagreb - Sisak, cca 11 km od Velike Gorice. Skretanje u Buševcu prema Kravarskom, do prometnice Velika Gorica - Pokupsko. Izlazak na cestu i dolazak u Kravarsko. To je najviše mjesto u Vukomeričkim goricama, cca 320 m, s crkvom na najvišoj točci.

Vožnja se nastavlja cestom prema Pokupskom, mjestu na lijevoj obali Kupe, koje jako stradalo u Domovinskom ratu, s vidljivim ožiljcima rata još i danas. Crkva koja je potpuno obnovljena prije rata, temeljito je uništavana za vrijeme agresije.

Prelaskom mosta čijim rušenjem je zaustavljen prodor neprijatelja u smjeru Velike Gorice, odnosno Zagreba, dolazimo na desnu obalu u mjesto Slatina, koje je obnovljeno poslije rata.

još uvijek vidljivi tragovi rata - ostaci stare mlinice

Okolica sela je još uvijek minirana, jer se tu nalazila prva crta bojišnice neprijatelja uz rijeku kupu

Nastavljam dalje, dosta lošom cestom do križanja i skrećem prema Bučici

U Bučicu dolazim taman na kraju nedjeljne mise. iz crkve izlaze uglavnom stariji ljudi, koji uostalom i čine stanovništvo ovog kraja danas. Mladi su nažalost, poslije progona vrlo slabo vraćaju u rodni kraj.

Svjedoci burnih borbi u Domovinskom ratu, spomenici palim braniteljima prisutni su svuda

Ostaci još jedne od mlinica, srušene i zaboravljene

Pogled na Pokuplje, iz Donjeg Taborišta

U šumi prema Velikoj solini nailazim na još jedan podsjetnik na protekli rat

Inače cesta kroz tu šumu je vrlo zanimljiva za vožnju, s asfaltom dobre kvalitete, puna zavoja, premda je zbog sjene drveće još mjestimice bila mokra. S obzirom da je bila nedjelja ujutro, puno lovaca je parkiralo vozila uz rub ceste, pa je to učinilo vožnju sporijom i opreznijom.

Počinjemo se spuštati prema ravnici i dolazim u Gornji Viduševac, koji je također pretrpio velika razaranja u ratu. Velika i lijepa crkva se kompletno obnavlja

I evo, prvih 10.000 km je iza mog Suzukija

Cestom od G.Viduševca spuštam se do prometnice Petrinja - Vojnić, taman kod ulaska u Glinu

Kratki odmor i kava u jednom od kafića u Glini. Neskafe košta samo 6 kuna!

Glavna ulica kroz Glinu

Vozim dalje do mjesta Prekopa, nekoliko km od Gline prema Petrinji i skrećem lijevo ponovno  prema Kupi. Još nekoliko km asfalta, pa kroz Hađer do male Soline. Počinje makadam, blato i led

Male Soline, ostaci crkve

Put me dalje vodi kroz gustu šumu do Stankovca, danas pustog i slabo naseljenog mjesta, a nekad važnog neprijateljskog uporišta na desnoj obali kupe

Preku pota Stankovca i nalazi se Šišinec, malo mjesto na lijevoj obali Kupe, gdje sam bio nekoliko mjeseci 1992.godine i gdje je stradalo mnogo hrvatskih vojnika pripadnika 102.brigade u noći s 12./13. prosinca, uslijed snažnog neprijateljskog napada i prelaska hladne i nabujale Kupe. Te noći je bilo 13 stupnjeva ispod nule!

Od Stankovca cesta vodi lijevo prema Gračanici Šišinečkoj, i dalje preko Zaloja sve do Slatine, no to je loš blatni put.

Razrušene i napuštene kuće u kojima su bili smješteni neprijateljski vojnici i danas su obilježene njihovom ikonografijom

Vraćam se u Stankovac i dalje lošom cestom uz obalu kupe prema ušću rijeke Gline.Još uvijek je mnogo kuća razrušeno i spaljeno.

Ostatke stare pilane uz obalu rijeke, danas je potpuno prekrilo raslinje

Priroda uz korito rijeke je netaknuta, sve je prepuno divljih ptica, ali je područje van prometnica još i danas minirano i potpuno zaraslo u šikaru i žbunje.

Jedna od vikend kuća uz obalu nosi pomalo bizaran naziv s obzirom na okruženje u kom se nalazi

Most na samom ušću Gline u Kupu

Cijelo ovo ratom opustošeno područje je raj za lovce, čemu svjedoče i svježe postavljene table. Jedino mi nije jasno kako riješavaju problem mina?!

Još uvijek vozim blatnom makadamskom cestom kroz Slanu i dolazim do skretanja desno prema Glinskoj poljani. Konačno asfalt!
Predivna cesta kroz mjesto, s blagim preglednim zavojima koje koristim da konačno motor malo propušem poslije ovih blatnih muka. Glinska Poljana je naseljena povratnicima, kuće su uglavnom obnovljene, ponegdje se vidi još koji od "bisera" rata.

Tom cestom se nakon nekoliko km dolazi ponovno do prometnice Glina Petrinja i uključujem se u nju kod mjesta Gora. Nastavljam prema Petrinji, promet je slab, ali je dosta zavoja, uglavnom uživam u vožnji. U Petrinji sam stao u centru samo radi fotografiranja

Nastavljam dalje i dolazim do mosta preko Kupe kojim se vraćam ponovno na lijevu stranu rijeke u mjestu Brest

Cesta me vodi preko Male Gorice i Petrovca

Dolazim do križanja s cestom Zagreb - Sisak u mjestu Žažina i dalje kroz Dužicu, Lekenik, Peščenicu, Vukojevac i Ogulinec stižem kući u Buševec