Pit Stop & Pole Position > Scooteri & Maxi Scooteri

Aprilia Scarabeo 250 i.e. iskustva

(1/33) > >>

Ronaldo:
Ćao !

Kupio sam pre mesec dana Apriliu Scarabeo 250 i.e., koja mi je inače prvi motocikl u životu,
i to pod stare dane. Interesuje me jel ima neko neka uputstva i preporuke, kako da ga koristim
do prvog servisa, na šta da obratim pažnju i slično.

:dontknow: :motocikli006: :motocikli006:

Hvala unapred !

Gusta:
Procitaj Lukasov teks o Beverlyju, isto vazi i za tvoj skuter. To je ista masina.

Ronaldo:
Prešao 119km, dosada, a motor potrošio 5.7 lit MB 95. Vozio sam uglavnom po gradu, u kolonama, bez šunjanja okolo,
sporednim ulicama, jer tek danas stiže vozačka dozvola, da me murija ne uhvati.
Pričao sam sa nekim drugarima, koji voze beverly 250ie i mallaguti 250, kažu da to što piše da bi trebalo da troši oko 3.5l
je samo reklama, drugim rečima nema šanse.
Inače sve radi ok, nema nikakve frke, motor fino radi, tiho i kultivisano.....
Čitam da motori g. Lukasa i g. Dalmatina troše puno manje, i da ovo kod mene ne bi trebalo biti ok.
Poenta je: šta da radim ? da li da još malo vozikam da vidim hoće li sve to doći na normalu ili da odmah palim kod
prodavca , da mu malo..... :Ratt: ?

Unapred hvala ! :dontknow: :motocikli003: :motocikli008:

diesel1oo:
ja vozim bev 250 ie prešao sam tek nekih 700 km potrošnj mi nije bila veća od 4 L . ima tu dosta gradske vožnje neš malo van grada pa sad neznam za tvoj slučaj da se nisi malo preračuno ?

Lukas:
koliko mogu vidjeti ovdje se radi o novom Scarabeu 250? On je ipak malo teži i tromiji os Beva tako da nije čudno što će ipak on malo više popit goriva ali nije to ništa za zabrinuti. Mala je razlika između potrošnje u gradu i na otvorenoj cesti, barem meni. Stabilizacijapotrošnje će se primjetiti nakon 500-1000km. Mašina je ista kao i moja na Bevu pretpostavljam osim reduktora koji bi trebao biti malo drugačiji zbog promjera kotača. Samo vozi i prati situaciiju i sve će ti postati jasno. Ako se potrošnj nadtavi iznad 4,5, lit onda posjeti servis pa ih pitaj ali mislim da ekipa baš tome ne priklanja pažnju oko potrošnje jer nema baš ljudi koje to zanima u životu. Žalosno, ali istinito.
Sretno!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju