Autor Tema: Bev 500 Cruiser - upoznavanje ...  (Posjeta: 20185 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
Odg: Bev 500 Cruiser - upoznavanje ...
« Odgovori #90 : Siječanj 30, 2011, 20:02:40 pm »
O tome pricam, kada nas je dvoje na Bevu u svakom malo ostrijem i kvrgavom zavoju, iskre frcaju . . .
Ne znam koji mi je bog, sa Bevom sam stvarno super zadovoljan, ali nekako sve cesce gledam onaj bmw f 800 gs, bas smo mi ljudi zajeban soj . . . :icon_scratch:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
« Odgovori #91 : Siječanj 31, 2011, 17:56:20 pm »
Ljudska duša nikad zadovoljna. :icon_super:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

revs

• Gost
« Odgovori #92 : Siječanj 31, 2011, 22:18:59 pm »
A jesi razmisljao da "choppash" nogar dolje pa bu bil Beverly 500 Chopper, kaj uvijek ti ostane bocni nogar... :icon_mrgreen:...a i laksi si za koju kilu! Fino ga podmazi i spremi u garazu  :Rhmm:

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #93 : Veljača 01, 2011, 17:49:42 pm »
Razmisljao sam i da skinem centralnu nogaru ali ova bocna mi izgleda nesigurno  . . . .   pogotovo za neki kontra nagib.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #94 : Ožujak 29, 2011, 17:32:20 pm »
Krepo' akumulator. Yuasa. Reanimirao ga sa ctek-om 4003, ali opet krepao. Otvorio sam one cepove gdje pise "do not open" i uspio nalijati dva deci destilirane. U svakom slucaju ove zime ovaj novi iz auto krese (300 kn) ide cijelu zimu na ctek.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #95 : Ožujak 30, 2011, 09:05:39 am »
Akumulatori kada počnu krepavat onda niš više ne pomaže jer su se plloče rasule pa ih više nemožeš  popraviti pomoću nikakvog punjača. Ctek je dobar za produljenje vijeka baterije ali samo ako ga koristiš od početka životnog vijeka baterije. Kada počne davati prbve znakove slabog kapaciteta onda je već kasno. ma novi i bok! Moj prijedlog što prije jer bu ti regler nastradal a to buš onda platil 1000kn.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #96 : Lipanj 06, 2011, 21:00:04 pm »
Evo, prvi problem sa Bevom. Gasi se. Ujutro kada idem na posao upalim ga bez problema, iz prve, prođem cca 300 m do birtije na kavu i kada ga ponovo pokušam upaliti, jedva mi uspijeva, iz desetog pokusaja. Ako je hladan kada jace zakocim, ugasi se a ponekad u leru kada je i zagrijan. Nemirno radi u leru, leluja sa okretajima. Kada sam bio na zadnjem servisu tip me pitao da li mi se gasi ali onda mi se jos nije gasio. Sada kada je on to "sredio", sada se gasi. :cussing: LUkas ajde pliz reci koju  . . .

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #97 : Lipanj 06, 2011, 22:13:42 pm »
Evo, prvi problem sa Bevom. Gasi se. Ujutro kada idem na posao upalim ga bez problema, iz prve, prođem cca 300 m do birtije na kavu i kada ga ponovo pokušam upaliti, jedva mi uspijeva, iz desetog pokusaja. Ako je hladan kada jace zakocim, ugasi se a ponekad u leru kada je i zagrijan. Nemirno radi u leru, leluja sa okretajima. Kada sam bio na zadnjem servisu tip me pitao da li mi se gasi ali onda mi se jos nije gasio. Sada kada je on to "sredio", sada se gasi. :cussing: LUkas ajde pliz reci koju  . . .
Nisam svemoguć ali isplatilo bi se pogledati da li je gumena prirubnica na kojoj se drži ECU i u koju je upiknut injector PUKNUTA! obično znaju puknt sa donje strane tam di se ne vidi. Ako jest onda je moguće da tamo vuče zraka kojeg MAF senzor ne registrira i onda ga to muči. Vjerujem da pri većim okretajima motor radi dobro, samo na leru ima problema? Ili se jednostavno sve otegnulo od vibracija?
Ako nije to pregledati sve oko glave motora, brtve, cijevi, crijeva, dovod gorivva i sl.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #98 : Lipanj 07, 2011, 21:21:36 pm »
Zvao servis danas pa kažu da je problem u klapni za zrak koja valjda šteka kada se na njoj nakupi čađe . . . Premda nekako mislim da nije to ali idem na servis ionako pa javim  .

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #99 : Lipanj 08, 2011, 22:29:02 pm »
KAk se tamo može nakupiti čađe??  Ajd javi ali sumnjam da je to.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #100 : Lipanj 14, 2011, 15:24:02 pm »
Evo javljam se malo kasnije jer sam zabiljezio malo ozbiljniji pad ali bez vecih posljedica. Izlazio sam na Ilicu iz Slovenske malo vecom brzinom, lego na prvim tracnicama na asfalt i preko dve trake dostrugao do tramvaja na suprotnjoj strani koji je na svu srecu stajao. Biljezim ostrugani lakat i koljeno a Bevac vizir, lampu i ostrugane plastike.Ono se izgleda ipak radilo o čađi na toj nekoj klapni. Kažu da je to uobičajena pojava na toj kilometraži a da se zbog lošeg benzina može javiti i puno ranije. Uglavnom sada radi normalno. Nadam se da ce i ostati tako. Rane smo previli i cekaju nas novi,nadam se, bezbrizni kilometri. :icon_thumright:

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #101 : Srpanj 06, 2011, 21:43:36 pm »
Gotovo je. Mislim da cu ubrzo preci na motor sa manualnim mjenjacem. Sve vise me nervira ponasanje Beva na otvorenoj cesti. Nemogucnost brzog prolaza kroz zavoj, savijanje u zavoju, mekani ovjes . . . . A opet u gradu je kralj. Uopce se ne kvari. Malo je ipak preslab motor za voznju u  dvoje. Yamaha FZ8 ili BMW f 800 R.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #102 : Srpanj 07, 2011, 22:35:27 pm »
Od čeg čađa u usisu...da nema možda EGR ventil?
Dobro da si ti zadržal živu glavu....Sranje je od tog 500 što ima mali stražnji kotač... a pruge su u gradu skliske za popizdit...ja uvijek skoro da i stanem kada ju prelazim ako mi je uzdužžno , ako je poprečno onda tko ju jebe....samo gas tak da ne stignem proklizat

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #103 : Kolovoz 16, 2011, 20:28:03 pm »
ne znam koliko bih trazio za Beva, ovih 500 cruisera nesto bas ne nalazim po oglasniku , . . .

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #104 : Kolovoz 16, 2011, 21:57:38 pm »
SAda ti nije vrijeme za prodaju, dobiješ jako malo za njega , jednostavno, potražnja-ponuda. Ima ih po oglasnicima, plavi i ostalo. Ne želim ti govoriti koliko ti motor vrijedi. Sada vrijedi koliko ti netko nudi za njega...naravno a da ti pristaneš na to. cca 32t kn. ali sve ovisi o stanju. Stavi više pa vidi da li će ti se tko javljati. Tu nema pravila sada u ovo vrijeme. :crybaby2: :crybaby2: