Autor Tema: Tehnička pitanja i odgovori za maxi skutere by Lukas  (Posjeta: 253076 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline damircat

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
Odg: Tehnička pitanja i odgovori za maxi skutere by Lukas
« Odgovori #1095 : Prosinac 02, 2015, 19:51:00 pm »
Dali neko zna jeli moguće reparirati radilicu,prominit klipnjaču, na beverly 250 ie,ili se mora uzeti nova?

Offline anri

• Vizir
  • **
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250 ie, x10 500 Executive
« Odgovori #1096 : Prosinac 02, 2015, 22:45:39 pm »
Vjerovatno ima klipnjača zasebno u prodaji ali moram priznat da za sad nisam naletio  :dontknow:

Uglavnom imaš dva tipa radilica (različite tolerancije) za taj skuter, a ako već rastavljaš treba provjerit i ležajeve u blokovima.

Skini si parts catalog i workshop manual s neta imaš u njima dovoljno informacija o tome.

Kat br. radilica

Offline damircat

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #1097 : Prosinac 03, 2015, 22:37:26 pm »
Anri,hvala na odgovoru,znam da su dva tipa ali neznam koja je moja.Našao sam jednu rabljenu pa je sutra nosim meštru da vidi jeli ok.Jeli možda znaš jeli ima na njoj koja oznaka po kojoj se vidi koji je tip?

Offline damircat

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #1098 : Prosinac 03, 2015, 23:18:37 pm »
Evo našao sam di piše koja je kategorija radilica,na vanjskoj strani di je ugraviran datum prizvodnje,npr 07/08x2,2 je oznaka kategorije.

Offline anri

• Vizir
  • **
« Odgovori #1099 : Prosinac 04, 2015, 22:00:58 pm »
Tako je ovo je datum ovo drugo kategorija 2  :icon_thumright:

Malo sam listao nemrem nać njezinu toleranciju, a sigura sam da sam naletio na taj podatak negdje nekad ranije.

LINK

300 ojrina je nova, nije ni malo.

Na koliko km ti je prdnula? Razlog, nije ulja bilo dovoljno ili?

Offline damircat

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #1100 : Prosinac 04, 2015, 23:26:54 pm »
Nova u nas 2500 kn,našao polovnu odličnu za 100€.Neznam zbog čega je crkla jer sam ga kupio takvog,pretpostavljam manjak ulja.Filter zraka je bio pun ulja.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #1101 : Prosinac 08, 2015, 18:18:02 pm »
Ako je filter ulja bio pun onda je riknula karika i tako se vozio motor dugo. Kad puše u karter iz komore onda i gori ulje i troši ga puno  na taj način da ga baca kroz poklopac ventila i prijeko crijeva ide u usisni filter. To se lijepo na Bevu može vidjeti da na zadnjem dijelu variomata je sve masno baš jer se cijedi iz kutije filtera.
Jbga, ljudi ne paze na te motorćeke i onda jedan kvar uzrouje drugi dok se sve na razleti. Jbga.  ZA 300E kupiš cijelu novu mašinu, pogotovo iz ITA. I onda ju urediš i staviš na motor i peglaš daljnjih 10 godina. Drugu složiš u pripremi za ostatak života :)
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline damircat

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #1102 : Prosinac 09, 2015, 22:24:10 pm »
Zanimljivo da nije pukao niti jedan klipni prsten,nova je pretpostavka da je bio padnut na lijevi bok,jer je puknuta lijeva štipa,pa je ulje kroz odušak došlo u filter i tako stradala radilica od manjka ulja u karteru.Sad je sve sređeno još da sredim homologaciju i carinu i čeka reg u 3.mj.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #1103 : Prosinac 10, 2015, 14:46:30 pm »
I to je moguće da je bio na Lijevom boku. onaj mali prozirni plastični nipple na filteru ulja je indikator ako je motor bio na boku ili je počeo iz nekog razloga trošiti ulje. Problem je ako je motor bio dugo na boku dok je motor radio, odna ulje ide van a motor radi bez ulja, ali to može nekih 20 sec raditi bez problema, ali treba odreagirati i gasiti ga odmah. Imao sam takvu situaciju tako da znam, samo je meni i pukla uljna karika pa je još k tome i trošio ulje. Ležajevi radilice će otići ako netko stalno trza motor sa gasom....na semaforu, i slično...to ubija radilice jednocilindričnih motora.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline anri

• Vizir
  • **
« Odgovori #1104 : Prosinac 10, 2015, 22:53:44 pm »
Istina kad opadne na lijevu stranu prek iberlaufa na glavi napuniš filter uljem taj tren.

A radilice mislim da odu najviše zbog nemara vlasnika, a i šipka od ulja je za onu stvar, znao sam po 10 puta mjerit da bi vidio jel ima ulja dosta ili ne.
Kod mene je na svim skuterima ulje do ibera napunjeno po šipci i kontroliram prije svakog većeg đira, zamjena svakih 5000-6000km i nema greške.

Offline morpheus

• Komarac
  • *
  • Beverly 250
« Odgovori #1105 : Kolovoz 07, 2016, 17:39:33 pm »
Alo ekipa! Iako sam član na nekoliko foruma iste tematike, ovaj mi je nekako najdraži. Pa da ga probam malo oživiti pa što bude. Pitanje za stručnjake za karb na beverly-250. Kada se šaraf za smjesu zavrće da li se smjesa obogaćuje ili osiromašuje? I još da li se time šarafom regulira smjesa benzina ili zraka? Ajmoooo!  :hello:

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #1106 : Rujan 12, 2016, 18:15:56 pm »
Scarabeo 250 2006, Piaggio quasar mašina sa karburatorom. Sve je u jako dobrom stanju, ali mi od ovog proljeća iz motora dolje slini ulje koje se slijeva po nogarama kad je na njima ili kapa direktno na pod ako se stavi na bočnu nogicu. Meho mi kaže da je otišla brtva motora s donje strane i da se ne može zategnuti. Tako vozim cijelo ljeto, pratim i dolijevam po potrebi, sve skupa do sada dolio manje od pola litre. U principu sve ok, ali je ružno za vidit kada je ispod njega stalno masno. Koja je to brtva otišla i koliko je to komplicirano za zamijeniti? Uradi sam ili da ostavim u servisu?

Offline anri

• Vizir
  • **
« Odgovori #1107 : Rujan 13, 2016, 22:39:37 pm »
Boljka im je brtva kartera, kad češ mijenjat ulje probaj ju zamijeniti  :icon_thumright:
Osim toga zaslini i unutrašnjost dekla od prijenosa (ne škodi ga skinut i sve oprat) , tako da stavi novu u kombinaciji s crvenim silikonom ili sličnim sama neće držat dugo (pišem iz vlastitog iskustva)  :icon_mrgreen:
Kvar od 35kn + ulje i filter al traži pažnju  :icon_thumright:

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #1108 : Rujan 16, 2016, 17:12:52 pm »
Hvala
Ima ona vanjska, prema čepu ulja, ali izgleda da je meni otišla ona unutra, na  bloku motora  :icon_scratch:
Koliko je to komplicirano za zamijenit?

Offline anri

• Vizir
  • **
« Odgovori #1109 : Rujan 18, 2016, 20:44:28 pm »
Imas 3 brtve jednu od kartera, jednu od desnog dekla/pumpe vode, i brtvu centralnog dijela bloka/radilica ta je jedina problem ove dvije su laganica osim sto treba ulje van ak mijenjas ovu od pumpe vode  :icon_thumright: