Autor Tema: ...i tako, opet nekud...do Mexica i dalje.  (Posjeta: 25401 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
  • Spol: Muški
Odg: ...i tako, opet nekud...do Mexica i dalje.
« Odgovori #45 : Siječanj 22, 2008, 19:19:15 pm »
- i tako, rucak gotov, vijugava cesta nas zove dublje kroz planine. Eventualno stizemo u Antigua Guatemala, grad sa dugom crkvenom povijesti. Crkva je ovdje rasprostranjena opcenito na veliko,kolonije i manastiri svuda, utjecaj kolonijalnih Spanjolaca jasan. Ulice jos uvijek poplocene starim kamenom (prava stvar za treniranje ravnoteze na GS-u pri brzinama od 5 km/h  :icon_sad:), stare kuce i kapele,kao da se nista nije promijenilo od prije 500 godina. I dok Mark navigava ja uzivam u scenama, sve do realizacije da smo se opet izgubili...a u neku ruku to je ok,tako bar obidjemo cijeli grad u potrazi za izlazom i putokazima...(a je to ??). :llllol:
Malo kasnije prolazimo kroz Santa Maria de Jesus. Ako je Antigua izgledala starinski, onda ovdje valja dodati jos 100 godina.  Van naselja sam spazio koloniju malenih stanova, i mogu se okladit da u njima zive svecenici. U selu nigdje nikog, pokoji seljak tjera magarca, smece na ulicama i pokoja topa. (valjda su se uplasili da cemo zaboravit kako tope izgledaju pa su nam uvalili par za put). :icon_evil:  Slike nisu uspjele, baterije su otisle, ali je zato sve snimljeno na kameru uzivo... :icon_super: :icon_super:

Gledajuci nasu vjernu kartu, pronalazimo precicu do Palina. Iako oznacena crvenom bojom (vec dobro znam sta to znaci), sto je put bez malo avanture, kako vec Mark kaze. Poznata scena, razbacano kamenje,pijesak,sljunak,rupetine,nekoliko magaraca,psi lutalice...atmosfera odlicna. :icon_mrgreen:  Polako biram stazu sa najmanjim barijerama kad Mark protutnji pored mene kao raketa. Prvo sam pomislio da nesto nije u redu, gledam iza sebe, nema potjere,cemu razlog za zurbu?  :icon_scratch:   Par milja dalje nailazim na ostar desni zavoj, i Marka kako sjedi na motoru sa zadnjim kotacem pola metra nize u kanalu i zbunjenim pogledom na licu.   :Rhah: :Rhah: :Rhah:  Kaze da je pozurio da napravi razmak izmedju nas tako da mi ne zaprasi put dok snimam. Ja mislim da sam vozio sporo za njegove standarde..
Odmah iza mene nailazi pick-up, momak i cura iskacu van i nude pomoc. Na Engleskom. Izmedju nas 4 nije bilo frke, motor smo izvukli, nikakve stete, i spremni za daljnje avanture pazljivo krecemo dalje.  Ovaj put Mark ostaje iza mene, i prelazimo zadnjih 40km bez problema.
U Palinu smo pogodili glavnu prometnicu, i okrenuli za Escuilu.  Ne znam sta je krenulo po zlu, samo znam da smo promasili cijeli grad, negdje onako usput! I prije nego sto sam skuzio sto se zbiva, nestalo nam ceste pod kotacima!  :icon_eek:  Ne stvarno, dosli smo pred tablu Port Customs (Lucka Carina), izlaz Pacificki Ocean.  No more cesta!!! I no hotela!! Nakon razgovora (optimistican naziv za nas stil komunikacije) sa lokalnim pizza deckom, dobili smo direkcije za Puerto San Jose.  Nema frke, 5 minuta odavdje, ima mjesto za prespavat. Nakon jos jedne konstrukcije na cesti (ovaj put je falio most), nailazimo na
veliku zeljeznu kapiju, pise hotel Real Toledo, a okolo naokolo je razvucena vojna bodljikava zica.  Osiguranja radi. Mark sredjuje cekiranje, i par minuta kasnije imamo sobu sa poluautomatskim klima uredjajem.   :icon_mrgreen:  Ali za $20 nema zalbi.
Van sezone smo, i nema nigdje zive duse.  Samo Sonja,Ally i jos jedna cura sto tu rade, i frlje lokalnu muziku do daske.

Slike cine stvari puno bolje nego sto jesu.

Malo sramezljive na pocetku.

Ali kasnije su se malo opustile.

Ujutro, okret 180 stupnjeva i nazad putem kojim smo dosli.

Coca-Cola time! :Rdrug:

I kad sam vec pomislio da smo se rjesili kokos-transporta, i mirno dolazimo
pred El Salvador... :icon_mrgreen:

-ruka,auto portret....Pacifik u pozadini...

....i onda....

...

H&K MP5SDW - a true point and click interface

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #46 : Siječanj 22, 2008, 19:37:51 pm »
-granica je bila uobicajena gnjavaza. Cim smo se pojavili 3 tipa su se stvorili od nikud u slucaju da trebamo promijenit novce. Ovaj put, nista od trgovine, Americki $$ je prihvacena valuta u El Salvadoru tako da nema frke. Ni pola minuta nakon sto smo se rijesili njih, pojavio se klinac i poceo gnjavit za papire.  Moram reci da covjek ili kuzi Hrvatski ili je shvatio po izrazu lica kad sam mu rekao da se makne i pusti nas na miru dok se saberemo i skupimo svu dokumentaciju.  Kao sto rekoh prije, kad vide da dolazi Gringo, kao da se pojavio Djed Mraz... :icon_smile:  Kad smo sve pripremili, krenuli smo u potragu za stambiljima,papirima,naljepnicama i svemu ostalom sto cemo trebat ovaj put.  Na kraju se sve svelo na jednu naljepnicu,i stambilj, $5, i desetak kopija za ovaj ili onaj ured. Nije ni cudo sto stvari ovdje nazaduju vise nego sto napreduju. Birokracija je ziva makljaza, Mexico je bio super u usporedbi s ovime.  Dok smo mi sredjivali papire, Mark je nasao nekog da pazi na motore.  Na kraju je tip htjeo $10, Mark mu je dao $9. Ne znam jel vise nije imao ili nije htjeo dati, ali svejedno, dao mu je vise nego sto mnogi ovdje zarade u 3 dana. 2 sata kasnije, dobivamo cisti prolaz.

....cesta je fantasticna, asfalt bez greske,zavoji odlicni,vrijeme ne moze
biti bolje.  Pacifik na desno, planine na lijevo.... :icon_super:

...kao sto rekoh....CA2 uz Pacifik je fantasticna....

:icon_super:

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #47 : Siječanj 22, 2008, 20:12:02 pm »
E svaka ti cast!  :icon_thumright: lud si skroz  :icon_thumright:

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #48 : Siječanj 24, 2008, 17:28:03 pm »
FZ1 -  :hello: :hello:  hvala na komplimentu...  :icon_super: :icon_mrgreen:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #49 : Siječanj 24, 2008, 18:06:47 pm »
pazi ti samo da stanes na kraju kontinenta

da se nebi strmopizdio u more  :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #50 : Siječanj 24, 2008, 18:24:10 pm »
--moram napomenuti jos jednu stvar...uz hranu...prostitucija je takodjer jeftina..i vrlo rasprostranjena.  :icon_sad: Dok smo cekali na granici, spazio sam zensku kako sjedi uz cestu u hladovini i promatra promet. Cim bi se pojavio kamion, hop, cura na noge i mase.  U par sati sto smo tamo proveli, nije se makla, ili nije imala srece, ili je ugovarala poslove za kasnije. Uglavnom, minica i stikle bez komentara, top premali, stvari strse sve na svim krivim stranama, uz liberalne aplikacije sminke...ili farbe...sa 10m razdaljine stvarno nisam mogao reci.  :icon_mrgreen: ...a nisam se ni trudio....jer pred sam polazak, dok sam spremao papire, Mark je sjedio i zavrsavao Coca-Colu, kad se pojavila jos jedna.  Ovaj put nisam odmah skuzio sto se dogadja jer nije bilo sminke ni minice, mislio sam da cura prosi, dok mi tip sa strane nije rekao o cemu se radi. Nudila je Marku usluge za $1. Na kraju ne znam da li joj je ista dao, ali sam tek onda uistinu shvatio kako se ovdje zivi.  :icon_sad: 
Kroz razgovor sa lokalcima, tema se opet okrenula nogometu.  Croatia? Si.....Suker? Si....bueno,bueno,football, Si! Si! I tako...sve po starom....hehe....adaptirao sam  tako novu taktiku za svaki put kad bi nas zaustavila vojska,policija ili kad bi dosli na granicu.  Prvo izvucem putovnicu,viknem Feliz Navidad (Sretan Bozic!) - sezona je blagdana, i onda pocnem spiku o nogometu i Sukeru.  Naravno, uz veliki osmjeh.   :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

...nego, da se vratimo mi putu...evo par komada za ljubitelje flore i faune. Prvi put vidim ovako nesto pa sam mislio da je vrijedno biljeske.

Cesta vijuga dalje, promet je slab...ali zato svakih par minuta srecemo slepove pune secerne trske.

Prolazeci kroz  jedan od mnogobrojnih tunela....

...bas razmisljam kako bi bilo da mi naleti slep u sred mraka?  :icon_scratch: Istina, svjetla rade besprijekorno, ali isto tako iz iskustva znam da se stvari poput rupa ili kamenja, (pa i haube), znaju pojavit neocekivano...i onda nailazimo na ovo.

Slika ne pokazuje puno detalja...ja nisam htjeo ici blize i slikati, Mark je lupio par komada,ali ja nisam zelio ni blizu. Momak je na GSX-R-u (bar mislim da je to bio taj motor), isao u istom smjeru kao i mi, i kad je dosao pred tunel, u desni zavoj, presao je na lijevu stranu. Sleper je prakticki stao jer nije isao brzo.  Decko se zabio pod prednji kraj, motor je zavrsio zaglavljen pod prednjom osovinom, i dijelovi razbacani okolo kabine.  Tijelo je lezalo pred kotacima prikolice, nekih 15m dalje,vecina trbuha je falila, ne znam da li je zakvacio nogare od prikolice ili sta, uglavnom, scena jeziva totalno.  Malo nize je bila sparkirana Honda Fireblade, ne znam jesu li bili skupa ili ne, ali sam vidio decka kako sjedi uz cestu i place.
Kad smo se mi pojavili, policija je taman skupljala tijelo na bijelu plahtu, zamotali su ga i stavili u pick-up.  Bez ambulante, bez nosila, bez igdje ista....To mi je bila druga lekcija taj dan. Iako sam vec znao kakvo je stanje po pitanju infrastrukture, i hitne pomoci u Centralnoj Americi, ostao mi je gorak okus u ustima.  Nemoj pasti jer pomoc ce biti minimalna,sam si na svome manje vise. 
Ostatak dana sam vozio loseg raspolozenja,scena pred tunelom mi se urezala u pamcenje. Pokusavam se koncentrirati na cestu,obalu,kameru, bilo sta samo da se rijesim prizora iza sebe.  Par sati kasnije,stvari pocinju ici malo na bolje, iako je memorija jos uvijek tamo negdje u pozadini.

Uz ovaj dio ceste, restorani s pogledom su cesti prizor uz cestu. I svi vecinom natrpani.  Kao da smo se prebacili negdje na rivijeru. 

Ali nije dugo prije nego sto se vracamo u stvarnost El Salvadora.

Sunce zalazi, blizi se vecer,polako trazimo mjesto za prenociti.

Sjenka.   :icon_mrgreen:

Akomodacije su minimalne, prolazimo jos jedan bordel, ja pamtim kilometrazu u slucaju da ne nadjemo nista bolje.  Pola sata kasnije, okrecemo se nazad, i stajemo.  Ovaj put bar imamo lijepsi pogled na vrt.

Provjeravam situaciju oko motora...sve izgleda ok, nigdje nista ne curi, zadnji kraj sve 5.  Ali zato Marku izbija ulje oko cepa na glavi.... :llllol:   Znaci, sve po starom....

.....

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #51 : Siječanj 24, 2008, 18:26:23 pm »
---B, pa znas da moj GS pliva - nema beda, ali cu morat slepat Marka i njegov mali 650....  :llllol:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #52 : Siječanj 24, 2008, 20:12:34 pm »
drugi put slikaj tu u stiklama  :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #53 : Siječanj 24, 2008, 20:26:37 pm »
Do sada nisam baš pratio temu jer sam očekivao više teksta i fotki i evo dočekao. Stvarno lijepi doživljaj koji će si malo nas priuštiti iz nebrojnih razloga mada je vjerojatno malo onih koji to ne bi voljeli probati bez obzira na poteškoće. Mala zamjerka jedino da unaprijediš fotkanje u sumrak jer nesumljivo su pejsaži lijepi ali nažalost slabo ili ništa se ne vidi  :icon_mrgreen: Usput može li ona fotka Pacifika u večoj rezoluciji.  :icon_thumright:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #54 : Siječanj 25, 2008, 17:00:32 pm »
B-evo jedna,ne znam cime se bavi,ali fura stikle.  :icon_redface:

Lolo,imam bolje fotke s Pacifika, jos nisam stigao do njih.  Probat cu promijenit rezoluciju ako mogu,
imageshack ima nesto u vezi velicine, je to to?

z

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #55 : Siječanj 25, 2008, 18:03:45 pm »
...jutros smo stigli do granice, prelaz iz El Salvadora se cini bez poteskoca. Sreli smo Jurka Dekica u LandCruiseru. Kaze da dolazi iz Los Angelesa, rodjen je u Chileu, odrastao u Venezueli,zivi u Californiji, a porijeklom Hrvat. Covjek ima vise povijesti nego Mark i ja skupa.   Na cesti je vec 6 mjeseci, putuje sam sa svojim surf daskama. Kad naleti na plazu uz put gdje ima dobrih valova, onda stane par dana, ili tjedana, surfa, i pici dalje.   :icon_super:

Kao sto smo se nadali, uz malu pomoc s Jurkove strane,izlazimo bez problema.  Honduras je druga prica. Navodno, granica sa Hondurasom je glavna kontrola za ostatak Centralne Amerike. Daljnje granice naravno postoje, ali ovdje je navodno glavno polaziste za ostatak putovanja. Ili tako bar kaze lokalna ekipa. Uz to znaci i najvise papirologije i cekanja.  Sad je 10:00 ujutro.  El Amatillo prijelaz, s unutarnje strane Hondurasa.

Upoznali smo Antonija i Oscara,par fiksera i nakon par minuta ugovaramo cijenu za "usluge" dokumentacije. Kad je vidio putovnicu iz Hrvatske, Oscar me pita za Sukera, i nastavljamo temu nogometa uz njegov slomljeni Engleski, i moj ubitacni Spanjolski.   :icon_mrgreen: 
Sat ili dva kasnije, nista se ne dogadja.  Dok ja promatram prascica kako ruje po smecu, Mark radi na GPS-u, na kraju odustaje u frustraciji.  Malo ispred nas u koloni spazim motor, ne izgleda kao lokalni tip, vidim gumu kako strsi na zadnjem koferu, vozac je sa strane, i cini se u istoj gabuli kao i mi, ceka papire. Par minuta kasnije upoznajemo Stuarta iz Kanade. Stigao je na granicu par sati prije nas, na putu je za Buenos Aires. Planira stati u Panami, i za Bozic letjeti kuci u Kanadu, potom nastaviti putovanje za Argentinu. Iz Argentine, pravac Juzna Afrika, i onda spura preko Afrike za Europu.  Inace je pilot, vozi helic, i svako ljeto je u Grckoj,radi sa vatrogascima,leti po obali i gasi pozare. Tako da je cijeli put isplanirao da stigne u Grcku do ljeta.  Kupio je glanc novi BMW GS Adventure za ovo putovanje, i kaze da je tokom prolaza kroz Baja Mexico promijenio 2 zadnja amortizera.  Osim toga, nikakvih drugih problema.  Ubrzo nakon toga, zovu ga na inspekciju motora, a Mark,Jurko i ja idemo u potragom za ruckom.
Par sati kasnije, mi jos uvijek nista, Stuart konacno dobiva prolaz, dogovaramo susret za par dana na obali. Polako sam na rubu zivaca. Oscar kaze da je na granici jedna jedina osoba koja sredjuje papire za uvoz vozila. Gospodicna je prvo bila na rucku, nakon toga siesta.  Zatim su zatvorili radi kave, a sad im je kompjuterski sustav pao. Ali nema problema, ured je otvoren do 22:00, ima vremena.
Oko 16:30 nas zovu na inspekciju,mora se provjeriti registracija i VIN brojevi na motorima, da ne bi slucajno sto upisali krivo.

Oscar,stanica za inspekciju,iza carine.   :icon_eek:   

Prestao sam gledati na sat, jer znam da nema koristi. Nakon ne znam koliko vremena, Oscar nas vraca na "staro" mjesto, nitko se nije pojavio, ni policija ni carina.  Oko 18:00 pojavljuje se cura i pregledava brojeve na tablicama, i onda opet bez komentara nestaje u poslovnicu.

-pada mrak,kvaliteta slika nije bas nesto, ali sam stavio svejedno,mislim da krava prelazi granu bez kontrole   :icon_super:

...u pola 8 stizu papiri, sve je gotovo. Oscar zove kolegu na granici s Nikaragvom da nas ocekuje ujutro,momak ce nas docekati ako budemo trebali pomoc. Sretni da vec jednom krenemo, veselo masemo ekipi, i krecemo u potragu za prenocistem.  Nekoliko km dalje, stajemo u hotel, jedini u naselju, ali nema slobodne sobe.   :icon_sad:  Tip nas salje za San Lorenzo, "samo" 10 minuta dalje.  Vec dobro znam sto to znaci, a nakon sto sam vidio kakve su ceste, sto se prije maknemo s asfalta to bolje.   Nailazimo na stand i tablu "commedore" (trgovina), i sitnim slovima takodjer kaze hotel.  Gospodja kaze da ima sobu,njezin muz da nema.  Na kraju se ispostavlja da nemaju slobodne sobe, ali ce nam donijeti dva kreveta u dnevni boravak, imaju puno mjesta u kuci, bilo bi im drago da provedemo noc kod njih.  Tekuce vode nema, ali ima rezervar za kisnicu iz kojeg peru ves, uz njega je vanjski WC, a uz to jos jedna kucica sa kanticom i sapunom.  To je tus.  Bez puno razmisljanja pristajemo, cijena je $10, a posluzit ce nas i vecerom, iako je 22:00.  Nakon tusiranja i vecere, ribam postavu vesa tek toliko da imam nesto cisto za obuci ujutro. 

-ne znam koliko je zvjezdica,ali je hrana i drustvo bilo prvoklasno

.....

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #56 : Siječanj 25, 2008, 18:31:05 pm »
Noc je bila vruca, vlaga ubitacna.  U 4 ujutro su kamioni poceli tutnjati vani. Pola 7, vrijeme za polazak, pravac El Espino, Nikaragva.

El Espino je planinski prelaz tako da je promet znatno oslabljen. Cesta je vijugava, asfalt ok, osim par ovecih rupa, i pravi uzitak za voznju.  Rano je, a temperatura vec preko 30. U samim brdima pocinje vjetar, nesto u stilu nase bure, ali ne zadugo. Malo jace od sat vremena stizemo na prijelaz. Dolazi Juan Carlo, Oscarova veza i iza sebe vodi carinika. Nitko nema uniforme ni znacke, koliko ja znam, mogli su biti Djed Mraz i Snjesko, ali nakon par minuta razgovora i pitanja(o nogometu naravno  :icon_mrgreen:) , papiri su gotovi, sve je ok, i prolazimo za Nikaragvu.  Na strani Nikaragve, kupujemo obvezno osiguranje ($12). 

Milan Jose nam objasnjava da ne moramo platit sad, ali ako nas zaustavi policija, mogli bi praviti probleme, i moglo bi kostati vise nego $12. Covjek je bio totalno u pravu, jer nismo se makli 2 km od granice kad su nas stopirali i trazili nista drugo nego putovnicu i racun od osiguranja.  Suker je opet dobio pozdrave  :icon_eek:, i uz Sretan Bozic nas propustaju dalje.

---- :dontknow:

Nikaragva.

Na jednom od mnogobrojnih krizanja, Mark je platio $25 jer nije imao upaljen zmigavac. Tip je bio u pravu, ali nas je mogao pustiti. Ali nije. Kad je poceo pisat kaznu, nismo se puno zabrinuli, ali kad je poceo spominjati sud za prekrsaje, oduzimanje dozvole itd. Mark je odlucio da je jeftinije platit sad nego izgubit par dana.  I svejedno platit kasnije.  Ja sam mu ipak ostavio plastificiranu kopiju dozvole, imam jos 4 u dzepu,pa nek uzme za uspomenu.   :Rgy:

Malo nize opet nas sustavljaju, ovaj put dva policajca, bez radio stanice i auta. Vec kad sam mislio da cemo prozujat pored njih, Mark pali zmigavac (:icon_mrgreen:) i stajemo kontrole radi.  Jedan tip prica s njim, dok drugi sa mnom.  Prvo me pita za dokumente, a onda dolare. Kad kazem da nemam dolara, pita za Eure. Pa Cordobe, pa pesose....na kraju pitam u cemu je problem,koji smo prekrsaj napravili, i zamolim ga da mi napise kaznu i stavi svoj broj znacke na papir. Dokumente nam vracaju bec komentara, i uz Sretan Bozic i Novu Godinu, nas pustaju dalje..... :icon_fU:

Via San Juan del Sur....

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #57 : Siječanj 25, 2008, 18:49:18 pm »
San Juan. Mali gradic natrpan hotelima i restoranima.  I gringosima. Odjednom je populacija Amera i Kanadjana porasla 300%. Cini se kao oaza za tulumarenje, a sudeci po ekipi koju smo vidjeli na plazi, opojna sredstva su vrlo pristupacna.

- i jedna s malo vise desne strane

Poluotok na desno su zauzeli  stranci, kuce/pogled na Pacifik su na cijeni.

Recepcija/parking..... :icon_super:

Uz malo njuskanja, pronasli smo Stuarta. Zapravo,bilo je vrlo jednostavno, samo sam pitao da li je netko skuzio velikog tipa na BMW-u s Kanadskim tablicama?  U malim mjestima rijec se brzo siri, jer dok smo mi krenuli pjeske do njegovog hotela, on je vec cuo da smo stigli  i cekao nas vani.   :icon_super:

-vecera 

.....

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #58 : Siječanj 25, 2008, 18:58:19 pm »
...slijedece jutro...dorucak na plazi...i vec odnekle poznata scena...

Sjecam se zadnji put na Aljasci se isto pojavila slicna krstarica tokom noci...mozda je
ista? Bilo je predaleko da vidim naziv. 

Plaza.

-cekamo na klopu

Dorucak gotov, pakiranje zavrseno,idemo po Stuarta. Smjer nam je isti, pa smo
odlucili dijeliti cestu do Paname.

.....Costa Rica je slijedeca..  :hello:

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #59 : Siječanj 25, 2008, 21:26:52 pm »
Do sada nisam baš pratio temu jer sam očekivao više teksta i fotki i evo dočekao. Stvarno lijepi doživljaj koji će si malo nas priuštiti iz nebrojnih razloga mada je vjerojatno malo onih koji to ne bi voljeli probati bez obzira na poteškoće. Mala zamjerka jedino da unaprijediš fotkanje u sumrak jer nesumljivo su pejsaži lijepi ali nažalost slabo ili ništa se ne vidi  :icon_mrgreen: Usput može li ona fotka Pacifika u večoj rezoluciji.  :icon_thumright:

Lolo, pa kaj gnjaviš čovijeka! Kaj misliš kak bi tebi ispale slike da sa jednom rukom slikaš a drugom se šoraš sa mexikancima i zubima grizeš zmiju za vrat i sve to u vožnji uz Pacifika!  :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Goc, drž se!  :icon_thumright:
Gandhi: "Be the change you want to see!"