Autor Tema: ...i tako, opet nekud...do Mexica i dalje.  (Posjeta: 25434 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Odg: ...i tako, opet nekud...do Mexica i dalje.
« Odgovori #120 : Veljača 12, 2008, 19:08:20 pm »
javi se kad dodjes najkasnije u subotu da te spojim sa htv-om
BMW = bauer motor werke

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #121 : Veljača 12, 2008, 19:15:23 pm »
.....Guanajuato je stari kolonijalni gradic sto se vidi i po gradjevinama...jedna od lijepsih scena.

Image Hosted by ImageShack.us

Krenuvsi lagano prema sjevero-zapadu, sve cesce nailazimo na policijske patrole.  Federalesi su na svakom malo vecem krizanju u novim Dodge Chargerima.  Mi smo mozda 2-3 dana od Texasa, sad bi nam bas trebalo da nas uhvate.
Kroz razgovor sa lokalnim drustvom saznali smo u cemu je stvar.  Pogranicni gradovi uz USA su veliki centri droge i svako malo netko je ubijen. Nedavno su u Laredu stavili novog sefa policije, covjeka koji zapravo nije bio korumpiran i koji je htjeo napravit malo reda.  Ubijen je 5 sati kasnije.
Prije par dana napadnuta je policijska stanica negdje uz granicu, i svi unutra su pobijeni.  Zato su plavci na cesti u punoj spremi, pretresaju sve i svakoga.  Dobro sto se tice dilera, ali lose za nas dvojicu.   :icon_eek:

Dok se vozimo po jednoj od lijepsih dionica kroz Meksiko,

i razmisljamo svim mogucim zavrsetcima ove price, postaje mi sve jasnije da sto blize USA, to ce biti vise policije. Sreca nam je morala isteci prije ili kasnije....u ovom slucaju prije. 
Bas sam gledao u nadvoznjak, i izlaz s auto-puta prema planinama razmisljajuci kuda ta cesta ide, kad sam skuzio punkt odmah iza mosta, nekih 300 m ispred mene.  Ok, nema zime, vojska je, sve po starom.  Da nisam vidio tablu uz cestu "Federales Policia de Intervention - Alto", tko zna kako bi se izvukli.  Ovako sam  skrenuo desno, i pravac u brda.  Kasnije mozemo vidjet gdje smo na karti samo da se maknemo odavdje.  Ovaj put je bilo blizu.   :Rgy:

H&K MP5SDW - a true point and click interface

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #122 : Veljača 12, 2008, 19:16:46 pm »
Nema frke.  U petak polecem, u subotu sam doma, navodno do podne. Cujemo se cim stignem.  Bu to ok?

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #123 : Veljača 13, 2008, 12:48:55 pm »
daj mi napisi ime i prezima zbog HTV-a
BMW = bauer motor werke

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #124 : Veljača 13, 2008, 18:12:41 pm »
B-poslao sam IM.

z

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #125 : Veljača 13, 2008, 19:30:22 pm »
...gdje sam ono bio...aha, skrenuli smo pred policijom...krajolik se promijenio, sto smo dublje isli u planine, sve je vise pocelo izgledati kao Velebit.  Temperatura je drasticno pala, dovoljno da stanemo i ustekamo lajnere.  Termostat nariktan, islo je bez problema dok nije pocela kisa.... :icon_super:

...kroz brda...

Bilo nam je sudjeno da se smrzavamo cijelo popodne, kad god sam pomislio da ce zatopliti, cesta je samo krenula prema gore.  Ostri zavoji i smrzavica....da nije pocelo padat, bila bi super voznja.
Stigli smo u Iturbino, malo naselje od mozda nekoliko stotina ljudi.  Vec je bilo kasno, zima, i krenuli smo u potragu za prenocistem...Mark je uletio u policijsku postaju, po direkcije.  Pola sata kasnije opet smo bili pred stanicom, i opet po uputstva.  Na kraju je tip izasao van, i pjeske nas odfurao 2 ulice dalje do Doris.  Doris renta sobe, ali nema table...prosli smo pored kuce 2-3 puta a da nismo ni znali. 
Dogovorili smo cijenu, i buduci da nije bilo nikoga, dobili cijelu kucu na raspolaganje.
Klima nije bila potrebna, bilo je smrzavanje laganini cijelu noc.

Ujutro, konzultacija s kartom....vidimo da smo par stotina milja od USA granice. Kisa je stala, sunce granulo, cak bi mogao biti i dobar dan....ako nas ne digne policija.  Izlazeci iz planina, proletili smo pored male kapelice s upaljenim svijecama.  To sam uzeo kao dobar predznak...sta da kazem...fatalni optimista.   :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
Ali sve je proslo ok.  Stigli smo u Reynosu, malo se provozali kroz grad i pravac grana.
Jos jedna stvar cega sam se bojao je bio zadnji punkt pred izlazom.  Mexico po pravilu ne zaustavlja nikoga tko zeli u USA, oni puste Amere nek se brinu o tome.  Ali, po ulazu u Mexico, 20 milja unutar zemlje je kontrola - carina, imigracija, policija, sve....nisam znao da li je taj isti punkt funkcionalan i na drugoj strani prema Texasu ili ne....tako da smo se jos malo preznojavali.
Kad smo prozujali, ekipa je imala smjenu, ili nesto, jer su svi bili u kucici.  A meni se bas nije stajalo da vidim sta rade, nego po plinu, pravac Tehas.... :icon_super: :icon_super:
Na granici nisam ni pogledao imigracije, Mark je rekao nesto u vezi pecata, jer smo tokom putovanja shvatili da birokracija strasno drzi do toga,ulazni  i izlazni stambilj. Na kraju smo odlucili zasto testirat srecu, dosad je islo, peri dalje.  Temperatura je porasla na 30C kad smo se nasli na Internacionalnom mostu preko Rio Granda u nicijoj zemlji. 2 sata kasnije, 4 trake su se rasclanile u 14 traka, i sve su bile pune auta.  Kad je dosao red na nas, sve je proslo ok, dok tip nije pitao odakle dolazimo.....Panama ko iz topa veli Mark....Ajmo decki u sturc na lagani pretres.
Nema zime, otkljucao sam kofere i maknuo se sa strane dok je tip gledao. Valjda je mislio da cu otvorit sve i povadit stvari van... :icon_fU:  ovdje spikamo English, i znam zakone  (bar donekle  :icon_rolleyes:)  tako da me ne moze bas totalno zaj.... Rekoh evo sefe, gledaj.  Ipak mu se nije toliko trazilo, valjda je mislio ispast glavni dok mi rasturamo stvari s motora....seronja.....samo je pitao sta je unutra, i u torbi, i pustio nas dalje.   :icon_super:

Moram priznat da me uhvatila depresija cim smo usli u Texas.  Koliko mi je god bilo drago da vidim otvorene,siroke ceste, gladak asfalt, i znakove, nekako je sve bilo dosadno.  Na "jugu" je svaki dan bila avantura, nikad nismo znali sto nosi sljedeci dan, ili sljedeca krivina.  Ljudi, okusi, mirisi, hrana....sve je nekako bilo stvarnije....u kontrastu s McDonaldsom i masovnom produkcijom svega, od pizze do automobila....

Par dana kasnije, stigli smo u Houston...Ja sam opet krenuo kod sestre, ostati par (nekoliko) dana, malo se opustiti prije nego krenem za hladan Ohio.  Mark je odlucio nastaviti za Hilton Head, bez stanke...uz stisak ruke i "bilo je dobro", pozdravili smo se na benzinskoj stanici, i svatko krenuo na svoju stranu.

Jos nekoliko dana kasnije, stao sam kod Dona, van Dallasa.  Don Bell je tip s kojim sam zajedno odradio dionicu Alcana do Aljaske prosle godine.  Skrseni Triumph Tiger je zamijenio s  bemburom (2003 GS Adventure), kaze da mu se puno vise svidja....sto se vise vozi, vise mu prirasta srcu... :icon_mrgreen:  Uz novu Gold Wing Hondu, KLR 650, i staru Yamahu, BMW je fino popunio ergelu.
Zajedno smo promijenili ulje u oba motora, i otisli se malo provozat oko ranca.  Don se bavi stocarstvom u slobodno vrijeme kad ne nadzire poslove u svojoj betonari.   :icon_super:  Ili kad nije na natjecanjima sa svojih 10 ili 12 ovcara, ne znam tocan broj.

-skupa

Don Bell.

Posjeta gotova, napustam Bell Ranch, i krecem prema istoku....po mogucnosti sekundarnim cestama.  Autoput je izgubio car, nista se ne dogadja, tako da svako malo konzultiram Atlas i biram manje koristene ceste.
Tennessee prolazi bez uzbudjenja, i eventualno stizem do zadnjeg stopa prije kraja putovanja - Bowling Green, Kentucky....Corvette Muzej.   :icon_super: :icon_super:

Imam nekoliko slika iznutra, to cu ostaviti za kasnije.

Pricam s par ljudi, i konacno uvidjam koliko su Ameri zapravo izolirani. Mnogima nije islo u glavu da bi netko htjeo putovati s motorom za Meksiko ili dalje...sta ima dolje?  sta ljudi jedu? jel ima tople vode?  Kad spomenem neke od avanturista sto idu oko svijeta, vidim da pricam sam sa sobom....ljudi me gledaju i cuju, ali ne shvacaju.  Amerika je centar svijeta, s iskrenim cudjenjem me pitaju zasto bi itko htjeo ici igdje drugdje?  Gledajuci zbunjene face, jos se vise osjecam sam, i jos se vise prisjecam dogadjaja iz proteklih 2 mjeseca.  I svaki put se uhvatim sa smjeskom na licu. 

Bila je dobra voznja...sad na kraju,pravo znacenje mi je postalo jasno...

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #126 : Travanj 23, 2008, 11:29:49 am »
mali filmic

[youtube]VSZx86EZGKY[/youtube]

nastavak slijedi.......
BMW = bauer motor werke

Offline brainiac

• Komarac
  • *
  • Versys
    • Makarska Homepage
« Odgovori #127 : Travanj 23, 2008, 16:54:33 pm »
respect !

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #128 : Travanj 23, 2008, 17:49:56 pm »
   :hello:  Hvala!!

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #129 : Travanj 23, 2008, 19:26:33 pm »
slozen prvi dio texta mozete pronaci na linku

http://www.motocikli.com/putopisi/do_mexica_i_dalje_part_1.html
BMW = bauer motor werke

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
BMW = bauer motor werke

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Zadnja izmjena: Lipanj 18, 2008, 19:44:59 pm Beeblebrox »
BMW = bauer motor werke

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #132 : Studeni 26, 2017, 12:05:56 pm »
Ima tko kakvu informaciju sta je sa tim covjekom? jel putuje okolo ili?