Autor Tema: Policija. Šta mi mogu, a šta ne i kako se izvući?  (Posjeta: 4553 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Karabaja

• Komarac
  • *
Policija. Šta mi mogu, a šta ne i kako se izvući?
« : Rujan 14, 2005, 20:55:39 pm »
Vozim se na neregistriranom motoru. Može mi policija šta ako npr. sjedim na motoru na ulici? Ili ako im pobjegnem i kasnije saznaju tko sam? Ili ako se penzići iz sela tuže da im stvaram buku?

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #1 : Rujan 14, 2005, 22:57:38 pm »
ajmo Sladge to je za tebe pitanje
 :freddy:
BMW = bauer motor werke

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #2 : Rujan 15, 2005, 13:47:41 pm »
mozes registrirati motor,staviti spuh i svi sretni i zadovoljni :lol: osim tebe :angryfire:

Offline Karabaja

• Komarac
  • *
« Odgovori #3 : Rujan 15, 2005, 19:41:25 pm »
Nemam para ni za kacigu, a kamoli za registraciju.

Sledge?

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #4 : Rujan 15, 2005, 22:58:57 pm »
onda nemoj ni sjedati na motor :cussing:

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #5 : Rujan 16, 2005, 00:35:48 am »
Čitaj gornji post.

Ako se i voziš bez kacige, onda te i ne smatram motoristom, i nemamo što za razgovarati.

Možda bude bolje kada neregistriran i bez osiguranja unesrećiš i sebe i druge. Postavi se u suprotnu poziciju; da tvoje dijete na cesti zgazi neki kreten koji nema kategoriju, nema kacigu, nema registraciju, nema osiguranje, nema elementarnog obzira i elementarne pameti kada si to sve dozvoljava? Što bi mu napravio? Uškopio ga? minimalno...

A policija ti uvijek može svašta, ovisno o situaciji. Naravno, sve zakonski, ali ti idu suze na oči. Jer svaka ta greška je puno skuplja od toga što tebi trenutno fali. Možda nemaš soma kuna da se legaliziraš, ali ćeš imati deset somova da platiš odvjetnika. To želiš reći?

Sjetio sam se par narodnih izreka, koje se odnose i na tu situaciju:

1. Kaj se jebeš kad ti škodi...

2. Bez kurca se ne ide u svatove...

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #6 : Rujan 16, 2005, 12:11:53 pm »
2Karabaja: Iskreno bilo je trenutaka kad sam bio u tvojoj situaciji. I vozio sam se bez kacige i rege.
Zaustavili su me samo jednom i platio sam 300 kn murjaku.

Savjet nemoj to raditi.
Dodes u poziciju da juris gradom bjezeci policajcu bez kacige.
Nije bas pretjerano pametno :!:
BMW = bauer motor werke

Offline Dodo1

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #7 : Rujan 17, 2005, 16:55:39 pm »
pod broj
1. Kacigu nosi zbog sebe a ne zbog murjeeee   (i nemozes mi rec da ti je gust vozit se vise od 80 kmh bez kacige  to je mucenje da bi te neki jeftini komadi primjetili jaoooo jako jadnooo )  

2. spremi motor sad prek zime, zasuci rukave, zaradi do proljeca 3-4000 Kn, regaj motor, kupi kacigu i idemo na pivu svi sretni i zadovoljni (ako sve to sredis dobis od nas za poklon bubreznjak)   ok ? :)

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #8 : Rujan 17, 2005, 20:42:44 pm »
Kako god ja zvučim grubo, zločesto, bahato, majmunski, nekulturno itd itd., svi znaju da sam ja - još gori! Just kidding!

Ustvari, nisam tak pjesnička duša kao naš Dodo, ali zato rado potpišem ono sa čime se slažem, pa tako i sa gornjim Dodinim postom.

Puno dobrih savjeta, a na proljeće svi skupa na pivčugu! Još ćemo zavidno gledati kakvu dobru kacigu si ubo prek zime. Idemo u siječnju u Louis, kada je sve po 60 i više % sniženo...

:occasion5:  :occasion5:  :occasion5:  :occasion5:  :occasion5:  :jox:  :jox:  :jox:  :jox:  :jox:  :biker:  :biker:  :biker:  :biker:  :biker:

Offline Karabaja

• Komarac
  • *
« Odgovori #9 : Rujan 18, 2005, 18:45:52 pm »
Zaboravio sam napomenuti da vozim Tomosa.

Offline Dodo1

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #10 : Rujan 18, 2005, 19:56:43 pm »
hmmmm  gle nema veze svi smo mi kod pada ista vreca puna krvi i mesa zar ne? tako da stoim kod kacige i bubreznjaka na poklon :)

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #11 : Listopad 31, 2005, 22:21:47 pm »
I opet nitko nije odgovorio na početno pitanje.......  

U redu je da se mladoj osobi objasne neke stvari i vezane za sigurnost te da ga se ne potiće u nastojanju da se zadrži s one strane zakona, ali nije niti pristojno oglušiti se na njegovo pitanje kolko got se iz njega može zakljućiti da još nije dovoljno prosvjetljen što se tiće nekih stvari.

Dakle....

Ako te policija vidi kako na prometnici sjediš na neregistriranom motoru vjerujem da te može kazniti, ali ako sjedim na neregistriranom i ugašenom motoru van prometnice, recimo na nekom parkingu vjerojatnos kažnjavanj po mojoj nekoj logici znatno se smanjuje.

Ako im pobjegneš, a saznaju tko si, e onda si naje....

Ako se penzići iz kvarta žale da stvaraš buku, eventualno upozorenje, ali nikakva kazna ne bi smjela sjest osim ako te policija ne uhvati kako stvaraš buku nakon što si im pokušao pobjeći dok se voziš kvartom bez kacige na neregistriranom motoru.

Razumiješ poantu?

Apsolutno stojim iza svega što su dečki napisali i ako kupiš novu kacigu poklanjam ti jedne ljetne ( nošene ) kožne rukavice koje će ti za prvu ruku poslužiti.

Pamet u glavu!
Gandhi: "Be the change you want to see!"