Autor Tema: THUNDER PIPES ZA KAWASKIA VN 1600  (Posjeta: 6928 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bLind faiTh

• Komarac
  • *
THUNDER PIPES ZA KAWASKIA VN 1600
« Odgovori #30 : Lipanj 13, 2006, 23:25:07 pm »
da..ja imam taj neki kabel koji ide iz katalizatora...to znachi da imam tu sondu???
hm...thanx na odgovoru....

da..ako bilo kaj takvoga radim po motoru...mijenjam topove,maknem katalizator......gubim garanciju,ne???

Offline virago11

• Vizir
  • **
  • Spol: Muški
  • BMW R1200C
« Odgovori #31 : Lipanj 14, 2006, 13:09:03 pm »
Za prerade na motoru ako mijenjaju karakteristike gubiš
garanciju. :shock:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #32 : Lipanj 14, 2006, 13:47:01 pm »
Citat: "virago11"

ne ako ti napravi ovlasteni servis
bila je jedna afera sa Deltom Krsko nebi zelio spominjat servise
ali garancija je valjana
BMW = bauer motor werke

VN1600

• Gost
« Odgovori #33 : Lipanj 15, 2006, 10:56:21 am »
Citat: "virago11"

Da ako imaš garanciju, ako ne nikom ništa
moj vn 1600 je imao dvije godine garanciju i nisam ništa htio čeprkati po njemu
Sad kad je izašla počinjem lagano stavljati dodatne djelove(kolko se ima novaca)
choke mi ja radio crash-bar i sisi-bar to mi servis nebi priznao da je pod garancijom ali sad kad nije mogu raditi što god hoću jer i tako plaćam ako se nešto sjeb...  stavljao ja orginalne djelove  ili ne :drinkers:

Offline wildstardude

• R.I.P.
  • **
    • Blueknights.hr
« Odgovori #34 : Lipanj 17, 2006, 22:30:45 pm »
Za Jamesa 1. pitanje: Na Wildstaru sam zvadil prigusivac i otvoril cijevi. Sada na nizbrdici ili kad off gasam brblja ko lud i to obozavam. Dal moram stelati paljenje i zahebavati se sa tom sondom?

2 pitanje: Kad sam prije stel pucati iz auspuha, moral sam dodavati gas i stiskati prekidac. Sad puca ko lud na nizbrdici bez gasa. Jel to steti motoru?
It doesn't matter WHAT you ride, it matters THAT you ride...

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #35 : Lipanj 18, 2006, 00:56:38 am »
Citat: "wildstardude"
Za Jamesa 1. pitanje: Na Wildstaru sam zvadil prigusivac i otvoril cijevi. Sada na nizbrdici ili kad off gasam brblja ko lud i to obozavam. Dal moram stelati paljenje i zahebavati se sa tom sondom?

2 pitanje: Kad sam prije stel pucati iz auspuha, moral sam dodavati gas i stiskati prekidac. Sad puca ko lud na nizbrdici bez gasa. Jel to steti motoru?

Da sad ne tražim po netu: jel ima Wildstar lambda sondu? Jesi negdje vidio neki kabel spojen na auspuh i onda ga otkopčao?
U principu je odgovor na oba pitanja to da si to dobio drukčijim auspuhom. Mislim na zvuk i pucanje. To sada ima i Bee na svom motoru od kad je promijenio topove.

Još malo o auspuhu. Agregat ima svoju snagu i nemožeš ju povećati promjenom auspuha. Naravno,možeš zagušiti motor auspuhom (stavi Tomosov ispuh na motor 500ccm),ali to moramo gledati da je auspuh potpuno otvoren pa prema zatvorenijem. Na trkaćim motorima su otvoreni. Zatvaraju se iz raznih razloga,najviše zbog ograničenja buke,ali i snage. Ali zato auspuhom možeš regulirati ponašanje rada agregata u raznim područjima okretaja i to je ono pravo znanje koje imaju Akrapovič i ostali. Već sam naveo primjer kad mi je čovjek napravio auspuh koji je lijepo izgledao,ali sam potpuno izgubio srednji gas. Inače,motor nije bio ništa slabiji nego s originalom. I znanje je kod auspuha napraviti pravilan put plinova. Koliko je duga grana,pa oblik proširenja na ulazu u top,pa dužina topa,promjer grane,promjer topa itd. Prigušivaču ime govori namjenu. Utiče malo na rad motora,ali takve se sitnice gledaju negdje drugdje.
Za nepravilan rad motora postoje drugi simptomi koji se pojavljuju. Gubitak snage,nemiran rad,pregrijavanje,pucanje pri dodavanju gasa,neće radit hladan, bla,bla... Po ovom tvojem opisu,to pucanje ti ne šteti motoru jer bi i svi Harleyi crkavali vrlo mladi :mrgreen:
Sažeti odgovor: ti si samo promijenio zvuk i malo ti motor slobodnije diše. Imaš motor velikog kapaciteta koji se ne vrti kao R i mislim da nemoraš ništa raditi. Takve otvorene topove možeš kupit bilo gdje,samo kaj ne zadovoljavaju zakon,ali to znaš. I svugdje te pri nuđenju takvih topova upravo na to upozoravaju. Ako motor ide jednako kao i prije,samo gas. A podešavanje je ionako dobro napravit na servisu. Raštela se i vremenom od upotrebe.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #36 : Lipanj 18, 2006, 00:59:44 am »
Inače,lambda sonda ide samo u katalizator. nema veze s auspuhom.
google master

Offline choke

• Vizir
  • **
« Odgovori #37 : Lipanj 18, 2006, 21:11:36 pm »
Wild star nema lamba sondu-izbušiš org topove i nema boljeg zvuka . I ako jako smanjiš ler gas puca ko lid kad pustiš gas  :glasses7:  :glasses7:
amahahahhahahahaaaaaaaa

Offline wildstardude

• R.I.P.
  • **
    • Blueknights.hr
« Odgovori #38 : Lipanj 19, 2006, 13:45:00 pm »
Citat: "James1100"
Citat: "wildstardude"

Da sad ne tražim po netu: jel ima Wildstar lambda sondu? Jesi negdje vidio neki kabel spojen na auspuh i onda ga otkopčao?
U principu je odgovor na oba pitanja to da si to dobio drukčijim auspuhom. Mislim na zvuk i pucanje. To sada ima i Bee na svom motoru od kad je promijenio topove.

Još malo o auspuhu. Agregat ima svoju snagu i nemožeš ju povećati promjenom auspuha. Naravno,možeš zagušiti motor auspuhom (stavi Tomosov ispuh na motor 500ccm),ali to moramo gledati da je auspuh potpuno otvoren pa prema zatvorenijem. Na trkaćim motorima su otvoreni. Zatvaraju se iz raznih razloga,najviše zbog ograničenja buke,ali i snage. Ali zato auspuhom možeš regulirati ponašanje rada agregata u raznim područjima okretaja i to je ono pravo znanje koje imaju Akrapovič i ostali. Već sam naveo primjer kad mi je čovjek napravio auspuh koji je lijepo izgledao,ali sam potpuno izgubio srednji gas. Inače,motor nije bio ništa slabiji nego s originalom. I znanje je kod auspuha napraviti pravilan put plinova. Koliko je duga grana,pa oblik proširenja na ulazu u top,pa dužina topa,promjer grane,promjer topa itd. Prigušivaču ime govori namjenu. Utiče malo na rad motora,ali takve se sitnice gledaju negdje drugdje.
Za nepravilan rad motora postoje drugi simptomi koji se pojavljuju. Gubitak snage,nemiran rad,pregrijavanje,pucanje pri dodavanju gasa,neće radit hladan, bla,bla... Po ovom tvojem opisu,to pucanje ti ne šteti motoru jer bi i svi Harleyi crkavali vrlo mladi :mrgreen:
Sažeti odgovor: ti si samo promijenio zvuk i malo ti motor slobodnije diše. Imaš motor velikog kapaciteta koji se ne vrti kao R i mislim da nemoraš ništa raditi. Takve otvorene topove možeš kupit bilo gdje,samo kaj ne zadovoljavaju zakon,ali to znaš. I svugdje te pri nuđenju takvih topova upravo na to upozoravaju. Ako motor ide jednako kao i prije,samo gas. A podešavanje je ionako dobro napravit na servisu. Raštela se i vremenom od upotrebe.

Fala ti na iscprnom odgovoru. Znaci osim ak me neki stanovnik Pristine ne upuca iz pistolja misleci da je napadnut, drugih briga nemam.

Ej ljudi....kak puca  :mrgreen: to je strasno

Offline wildstardude

• R.I.P.
  • **
    • Blueknights.hr
« Odgovori #39 : Lipanj 19, 2006, 13:47:31 pm »
Citat: "choke"
Wild star nema lamba sondu-izbušiš org topove i nema boljeg zvuka . I ako jako smanjiš ler gas puca ko lid kad pustiš gas  :glasses7:  :glasses7:

Uzeo si mi post koji sam mislio napisat. Iako bih htio isprobati "fish tail", nema boljeg zvuka od otvorenog originalnog auspuha.

I da...smanio sam ler gas.  :LOL: