Pit Stop & Pole Position > Naked & RR & ST

Yamaha YBR-125

(1/1)

Beeblebrox:
Meni se cino ovo kao idealan motor za početnike.
Vozio sam ga malo dok je frend polagao vozački na njemu.
Motor me jako iznenadio; nisam ocekivao da će povući!
Mislim da je idealna za grad zbog svoje male mase i velike upravljivosti.
Cijena je vrlo prihvatljiva - 17 000 kn !!!
Ja bi definitivno rađe kupio YBR nego nekakav skuter.
Moram napomenuti da motor serijski ide cca 115km/h

FZ1:
Posto je namjena tog motora gradska voznja, radije bi uzeo neki skuter jer na skuteru nema šaltanja brzina i lakše se manevrira na semaforu izmedu autiju. A i jeftinija je rega za skuter (50ccm).

demza:
kinez

radije runnericu

Sledgehammer:
Nakon što sam glasao za Yamahicu, nadam se da me Sveti Scarabeo, svetac i zaštitnik svih pravih skutera, neće "strilom posrid ćelenke"...

Pitanje je malo teže, zato jer se traže neke stvari koje nisu definirane, a koje bi u određenom trenutko odnijele prevagu na stranu skutera, a onda pak na stranu te Yamahice.

Kako sam i sam imao priliku isprobati tu Yamahu, moram reći da je ona ispred svakog skutera od 50 ccm, i to po bilo kojoj performansi. Ustvari, to uopće nije bitnije usporedivo niti po čemu, osim po cijeni. I mislim da se za 17.999 kuna, koliko je ta YBR, ne može dobiti skuter koji ide 115 na sat, koji je toliko udoban i "konkretan" motor kao ta Yamaha. A niti jedan skuter od 50 ccm se ne može nabijati da ide toliko. Pravi skuteri , od npr. 125 ccm, su već toliko skuplji, brži i jači od te Yamahe da to opet nije usporedivo.

Znači, ovdje dobijem kubikažu i velike kotače po cijeni nečeg drugog. Iliti, drugim riječima, podosta motora za jako malo novaca. U svakom slučaju, isplati se. Ne bih se libio opaliti turu do mora po staroj karlovačkoj sa tom Yamahicom.

No ostaje notorna činjenica; ništa, ali ništa nije usporedivo sa grandioznim Scarabeom 500. To voze, fakat, samo pravi machosi...

Beeblebrox:

--- Citat: "Sledgehammer" ---No ostaje notorna činjenica; ništa, ali ništa nije usporedivo sa grandioznim Scarabeom 500. To voze, fakat, samo pravi machosi...
--- Kraj citata ---

Rece kokoš , lisici 8)

Navigacija

[0] Lista Poruka

Idi na punu verziju