Autor Tema: Padova  (Posjeta: 1321 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Padova
« : Travanj 04, 2006, 00:20:40 am »
Prošli mjesec su po novinama objavljeni pobjednici sajma po kategorijama. Bila su 2 ocjenjivanja. Jedno je bilo za evropsko prvenstvo,a trenutna situacija se da pogledati na stranici te organizacije na njihovoj šugavoj stranici: www.amdproshow.com/.
Drugo je bilo u organizaciji novina "Bikers life" iz Udina koje je meni osobno bolje. Zato što mislim da su slobodniji,a i po motorima koje su oni proglasili pobjednicima po klasama. Prvo zato što ipak nisu toliko ovisni o Harleyima iako je ta marka glavna tema u tom stilu, jednako gledaju i na ostale marke. Za razliku od nekih drugih novina. Jedan od njihovih ocjenjivača je bio i Edi Ljubić iz HR. Drugi je razlog zato što sam stekao dojam da AMD Proshow pati od problema velikih imena,raznih uticaja i ostalih stvari kakve mi poznajemo u na pr. nogometnom prvenstvu. Primjer: motor koji je bio best bike po njima je već imao svoj članak u novinama dok je bio u izradi,trubilo se na sva zvona o njemu jer je tip koji ga je radio veliko ime u Italiji. Ne želim komentirati kvalitetu izrade jer nisam to mogao provjeravati,ali je vizualno jadan naspram motora koji je bio best of show po Bikers lifeu. Sumnjam da se netko od društva s kojim sam tamo bio sjeća tog motora,a i ja sam ga jedva skužio. Danas sam vidio da ga  nisam ni slikao. A cijena mu je 90000 eura.
Sve su slike iz Padove odavno na galeriji,svi su motori lijepi i u njih je uložen trud pa ću danas staviti opet samo 3 slike tek toliko za ilustraciju. 3 pobjednička Harleya po Bikers lifeu koji su stvarno prekrasni i bili su najoriginalniji na sajmu,ali im autori nisu dovoljno velike face. Ovo je subjektivno mišljenje jer ne stignem dovoljno pratiti sve,a i malo su mi jezici problem za stranu štampu,ali ako sam i fulao,siguran sam da nisam puno.

Best of show po Bikers lifeu,stvarno originalan i ostavlja jaki dojam kad ga se vidi u živo. Zove se "Mission imposible",izrada Big Twin Motors iz Napolija

1. mjesto kategorija Chopper US engine
 "Dream machine" iz Slovenije. Čestitam susjedima. Meni je prekrasan.

1. mjesto kategorija Custom US engine
 iz firme VAV Tuning iz Češke. Nema tko nije stao kod tog motora na sajmu.

Evo,mali dodatak za staru temu o Amerima u banani :mrgreen:

I još  jedna mala primjedba gosp. Ediju Ljubiću.
U Motoreviji je napisao da je sajam u Padovi napredovao i da se sad mogu vidjet i ostale stvari,a ne samo chopperi. Meni se to ne dopada i mislim da je to komercijalizacija jer je sajam bio u krizi. Iz našeg kuta gledanja (HR), to nam je jedino blizu i povoljno za pogledat jedan chopperski show. Tko želi vidjet ponudu motora i opreme, Milano i Munchen su samo 200km dalje od Padove. Ovo je trebalo ostat samo na preradama.
google master

Offline oldbiker

• Umag
  • V.I.P. Member
  • Honda CBR1100XX
Padova
« Odgovori #1 : Travanj 04, 2006, 16:22:46 pm »
Tekst u Motoreviji nije napisao gosp. Edi Ljubić nego ja. Ono što sam napisao je osobno mišljenje novinara koji piše za neki list. Kao drugo mislim da je to zaista napredak, jer si na puno manjem prostoru od Milanskog sajma mogao vidjeti puno zanimljivog. Nekada su sajam u Padovi pohodili samo ljubitelji custom/chopper motocikala, no danas je gotovo svaki motorist mogao naći ponešto zanimljivo za sebe. Na kraju krajeva i sajam nosi naziv 'Bike expo Padova', te i imenom daje opis da to nije specijalizirani sajam za npr. custom ili streetfighter motore, već globalno za sve. Ima specijaliziranih sajmova, pa tko voli neka izvoli. Moja ukupna ocjena sajma je -5.

Mario Crnković
Motor vozi glavom ali malo i srcem. Free biker - bolje biti sam, nego u lošem društvu !

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
Padova
« Odgovori #2 : Travanj 04, 2006, 19:01:50 pm »
Ovaj modela iz "Dream machine" bio je ina Auto Showu istao kao i ostali modeli te firem. U živo izgledaju još bolje i impresivnije! Ima slika svih modela koji su bili izloženi u foto galeriji pod Auto Show.

Meni su sva tri odlična!
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Padova
« Odgovori #3 : Travanj 08, 2006, 22:48:38 pm »
Citat: "oldbiker"
Tekst u Motoreviji nije napisao gosp. Edi Ljubić nego ja. Ono što sam napisao je osobno mišljenje novinara koji piše za neki list. Kao drugo mislim da je to zaista napredak, jer si na puno manjem prostoru od Milanskog sajma mogao vidjeti puno zanimljivog. Nekada su sajam u Padovi pohodili samo ljubitelji custom/chopper motocikala, no danas je gotovo svaki motorist mogao naći ponešto zanimljivo za sebe. Na kraju krajeva i sajam nosi naziv 'Bike expo Padova', te i imenom daje opis da to nije specijalizirani sajam za npr. custom ili streetfighter motore, već globalno za sve. Ima specijaliziranih sajmova, pa tko voli neka izvoli. Moja ukupna ocjena sajma je -5.

Mario Crnković

Sorry! Pomiješao sam tekstove,tj. autore jer pokušavam što više pratiti,a malo je vremena :cry:  Ipak,napredujem,prije nisam obraćao pažnju tko piše :wink:

Ipak, moram i ja sada naglasiti subjektivno mišljenje,svoje. Koje sam već i objasnio. Sajam u Milanu je samo 200-tinjak km dalje. Na istom razmaku je i Munchen,koji ima i izložbu i prodajni sajam. Ovo spominjem zato što mislim da nije neka razlika u vezi troškova ako to netko želi pogledati. Što se tiče veličine sajma,u Padovi smo gledali i naslikavali sve moguće,pa sam opet shvatio da sam dosta stvari i propustio. Ni tamo jedan dan nije dovoljan ako netko želi detaljno proći izložbu. Zaključak mi je da mi je svejedno dal ću platiti hotel u Milanu ili Padovi. Pratim  i moto forume i tvoja pisanja i na njima pa znam da ti chopperi nisu prvi uvjet među motorima. I naravno,gledaš na svoj način. Kaj se tiče specijaliziranih sajmova, Padova je bila jedan od njih, i to prilično lako "dosegljiv". To sam "volio i izvolio". Zbog malo vremena koje imam i naravno,love :evil:  Već sam prije pisao,sajam je bio u krizi,novčano i zbog "klijentele",a organizatori su ga odlučili spasiti. I hvala bogu i jesu,na taj način što su ga tako proširili,pa sam i ja došao na svoje i vidio po što sam došao. Ali za mene to nije napredak nego promjena. Napredak bi bio da tamo počnu sudjelovati na natjecanju Kodlin,Penz,Rick i ostala evropska "krema" s autorskim motorima.
Koliko znam,ovo ime sajam ima od kad su bile te promjene. Prije je bio "Chopper & custom show Padova". Sorry ako griješim.
Bez ljutnje,ovo su samo moja razmišljanja. Ipak,sajam je bio dobar i za ocjenu se slažem.

I isprika gosp. Ljubiću kaj sam ga umiješao. Pomotalo mi se.
google master

Offline oldbiker

• Umag
  • V.I.P. Member
  • Honda CBR1100XX
Padova
« Odgovori #4 : Travanj 09, 2006, 21:15:03 pm »
Nema nikakve ljutnje. I meni je iz Umaga Padova najbliža, i opet naglašavam svaki novinar piše članak u ovisnosti o subjektivnoj ocjeni. Poslovno sam vezan za Italiju, i apsolutno mi je jasno zašto je došlo do te promjene. Talijani, koji su u većini slučajeva veliki šminkeri, do prije 6-7 godina vozili su uglavnom custom-chopper motocikle, nosili duge kose, tetovirali se ... Danas ih je većina kratko ošišano, i vozi ili sportske ili naked motore. Oni su takvi ( što ne odobravam ) pa su tako i koncipirali sajam. A osobno ne smatram da se u mojim tekstovima odražava moj stav ili simpatija prema nekoj vrsti motora. Volim vidjeti svaki motor, ocijeniti, volim i lijepi custom ili chopper, a što osobno preferiram ili vozim je ipak moja osobna odluka. Lijep pozdrav !
Motor vozi glavom ali malo i srcem. Free biker - bolje biti sam, nego u lošem društvu !