Autor Tema: WORKING.CLASS.KUSTOMS  (Posjeta: 58031 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Odg: WORKING.CLASS.KUSTOMS
« Odgovori #45 : Prosinac 07, 2010, 20:50:06 pm »
Plastifikacija. U crno. Što manje sjaja, u takvoj sam fazi  :icon_mrgreen: lavakol nije baš dobar ni za plastiku.

U stvari, nemam neku konačnu ideju u glavi kako bi motor trebao izgledati. Znam što želim ugraditi gore, a izgled ću finiširati u hodu, kad motor bude na stolu i kad se budu stavljali dijelovi na njega.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #46 : Prosinac 07, 2010, 20:59:30 pm »
Najviše problema u stvari imam sa zakonom  :icon_mrgreen:

Ostali su topovi sa homologacijskim oznakama, našao sam zadnju lampu i žmigavce koji su legal i da mi se sviđaju izgledom, ali nema dostave iz Njemačke u HR. Ajde, i  za to ima kombinacija. inače, žmigavce nebi ni ugrađivao da nije obavezno. Uklopio sam i mjesta na motoru za tu rasvjetu. Srećom, tablica ne mora biti obavezno na sredini i to daje malo slobode.
Sad smišljam kako uklopiti dva retrovizora u takvu liniju da to na nešto liči. Btw, homologacijski je određena i veličina ogledala, ali to ćemo ipak malo "zaobići", kao i još neke sitnice  :icon_mrgreen: Ima tu još dosta stvari koje treba odraditi da mogu bez straha na tehnički.

I još nigdje nisam dobio dovoljno pametan odgovor kako će ići sa promjenom dimenzija kotača...
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #47 : Prosinac 25, 2010, 22:54:29 pm »
Jučer sam sebi donio poklon za ove praznike - terapiju za živce: motor je doma  :icon_super:

auspuh je napravljen, uz minimalne preinake, baš onako kako ja volim. jer moja je filozofija da se lijep motor može složiti sa malo troška, samo ako se ima mašte. a imam i takvog majstora koji je odradio ovaj posao.

izbačen je katalizator i umjesto njega stavljen spoj među granama. kroj je takav da su topovi ljepše postavljeni na motoru. već sam napisao da ih nismo uspjeli dobiti toliko naprijed koliko sam želio i to je minus. plus je taj, da je sve moguće vratiti u originalno stanje za cca pola sata posla. doveo sam i kibicera koji također ima iskustva s motorima i ocjena je da sada definitivno treba preurediti zadnji kraj, ali to je ionako u planu što prije. inače, sa ovim položajem topova, cijeli zadnji kraj uživo sada izgleda spušteno.

znači, izgled:
za one koji nisu na "ti" s Guzziem - puno ljepše
za one koji jesu - sad sam bliže liniji starih California ili Eldorada i sličnih  :icon_super:

zvuk?
topove nismo ni taknuli, tog se treba sjetiti. motor je možda nešto glasniji, možda... trebalo bi mjeriti. ali je dubok, fakat dubok, nema zvonjave ni nekih drugih prizvuka. užitak je lagano turirati i slušati. isto je i u vožnji, cijelo vrijeme ga čujem, jer ta dubina jednostavno probija. prije sam morao nekom dati motor da ostanem iza njega i tako sam mogao čuti zvuk. sada to imam uvijek i to povećava gušt u vožnji.
nisam vozio u velikim okretajima jer je cesta bila skliska i gume su bile malo prazne, ali do dvije trećine gasa, zvuk uvijek jednako dobar  :icon_smile:

za one koji nisu na "ti" - opak  :evil6:
za one koji jesu - to je sad pravi Guzzi. prepoznaš marku motora prije nego se pojavi u vidokrugu  :icon_wink:
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #48 : Prosinac 25, 2010, 22:59:35 pm »
dodatak:
topovi više nisu smetnja za skidanje kotača jer su ispod razine osovine. prije sam ih morao demontirati.
nema katalizatora i ostalo je mjesta za prilaz do čepa getribe i sad će biti lakše servisirati. prije sam morao skidati grane, da mogu skinuti katalizator, samo da bih došao do tog jebenog čepa za ispuštanje ulja  :icon_confused:
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #49 : Prosinac 25, 2010, 23:06:22 pm »
naravno, odmah sam ga stavio na stol :icon_mrgreen:
malom sam se igrao nekim stvarima, mjerio i slično. ispalo je dobro što je stol onako širok, motor sam navezao na njega "na zalet" :icon_mrgreen: i bilo je normalno mjesta za spustiti noge. moram samo staviti neki graničnik naprijed da zadržava štender za prednji kotač jer je motor dosta težak pa ga odgura naprijed prije nego guma uđe u ležište.

ovaj sic ide gore kad mu pripremim nosače :icon_super:

radovi počinju idući tjedan. u cijeloj priči zaboravio sam na jednu stvar, trebat će mjesta za cijelu hrpu dijelova koji će se demontirati i čekati obradu i ponovnu ugradnju. i sve to treba biti pregledno i lako dostupno jer će dosta toga ići u obradu. sutra to pripremam i razrađujem još neke ideje kao što je ova s retrovizorom

motori su mi ljepši bez retrovizora, ali ih je dobro imati, a i mora se. htio bi izbjeći montiranje na vrhu volana jer mi ne paše u stil pa sam isprobavao ovako. Harleyevci su se toga dobro dosjetili na Sportsteru 48. Ideja nije loša, i sad znam kakav bi trebalo kupiti. ipak se ne može znati dok se bar nešto ne proba - ovako je situacija puno jasnija
« Zadnja izmjena: Prosinac 25, 2010, 23:22:15 pm James1100 »
google master

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #50 : Prosinac 25, 2010, 23:30:58 pm »
  Dobro ti izgledaju spuhovi  :icon_thumright: puno bolje nego prije! I novi sic ti je zakon   :icon_thumright:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #51 : Prosinac 26, 2010, 00:20:23 am »
  Dobro ti izgledaju spuhovi  :icon_thumright: puno bolje nego prije! I novi sic ti je zakon   :icon_thumright:

motor je trebao biti gotov do registracije, u travnju. nažalost, to će se teško ostvariti, jer jednostavno ne zarađujem dovoljno brzo, koliko treba za sve ovo. uz to, bit će dosta ručnog rada koji traži vremena...

želim reći, da se vidi gdje ću uglavnom biti slijedećih mjeseci  :icon_mrgreen:
ima se i neki stol, stolice, radio, vani roštilj i slično. ako vam je dosadno, tu sam. uvijek dobro dođu komentari sa strane za motor, više ljudi više vidi, a i zabavnije je  :icon_thumright:
google master

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #52 : Prosinac 26, 2010, 13:10:12 pm »
Super izgleda...sic mu paše ko budali šamar  :icon_mrgreen: . A kaj se tiče poziva, pa normalno da budemo došli u inspekciju, ak niš drugo barem malo zajebavat   :bootyshake: . OK, bumo i pomogli ak bude trebalo  :icon_mrgreen:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline breva750

• Komarac
  • *
  • MOTO GUZZI BREVA1100
« Odgovori #53 : Prosinac 26, 2010, 19:19:20 pm »
motor je trebao biti gotov do registracije, u travnju. nažalost, to će se teško ostvariti, jer jednostavno ne zarađujem dovoljno brzo, koliko treba za sve ovo. uz to, bit će dosta ručnog rada koji traži vremena...

želim reći, da se vidi gdje ću uglavnom biti slijedećih mjeseci  :icon_mrgreen:
ima se i neki stol, stolice, radio, vani roštilj i slično. ako vam je dosadno, tu sam. uvijek dobro dođu komentari sa strane za motor, više ljudi više vidi, a i zabavnije je  :icon_thumright:

:dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #54 : Prosinac 26, 2010, 19:26:06 pm »
danas opet malo isprobavao, da steknem dojam o izgledu. stavljam volan od modela Vintage

ali će ići još malo u zrak. kompletnu instalaciju će trebati provesti drugim putem jer je originalno prekratka. sajli ima dovoljno, žice ionako mijenjam, još samo moram provjeriti dali ću morat kupiti drugi lajtung kočnice

ali prije sam se malo igrao položajima - mogao bi se od toga složiti fora racer  :evil6:
sad mi je žao kaj nemam dva-tri Stona  :icon_mrgreen:

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #55 : Prosinac 26, 2010, 19:34:22 pm »
:dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

dovoljno brzo

tempo radova ovisi o pritjecanju novaca, kužiš?
svaka etapa posla se obavlja kad dođe lova. sami posao nije toliko kompliciran da ga nebi odradio brže da se pošteno primim posla

slijedeće rješavam kotače, to je oko 5 soma kuna
google master

Offline gusgus

• Vizir
  • **
  • Vespa-pa-pa-pa
« Odgovori #56 : Prosinac 26, 2010, 20:31:21 pm »

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator