Autor Tema: JET ENGINED BEVERLY--SOON!  (Posjeta: 30135 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Spol: Muški
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
Odg: JET ENGINED BEVERLY--SOON!
« Odgovori #90 : Ožujak 23, 2010, 21:11:58 pm »
  Kako uopće to misliš montirat na Beva?  :icon_scratch: Mislim, jel misliš prilikom testa da motor skutera radi pa turbina kao "pojačanje" ili misliš samo turbinom pogonit? 
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #91 : Ožujak 23, 2010, 21:29:36 pm »
Zamisao je takva da motor normalno radi te tek kod neke brzine maznemo jet na may snagu da vidimo kako će se ponašati Bev,dali će ga malo po pogurati ili slično. Kretanje samo pomoću ovakvog jeta bi bila malo teško, krenuo bi Bev ali ne znam kako brzo. JEtu treba malo više vremena da bi 160kg težak motor pokrenuo s mjesta.
Barem mislim. Akko ništa drugo, naučio sam Vas ovdje na forumu kako napraviti jet motor :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #92 : Ožujak 23, 2010, 23:05:00 pm »
  :icon_thumright:

S nestrpljenjem iščekujem novosti, a tek probu na Bevu !!! 
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #93 : Ožujak 24, 2010, 13:25:25 pm »
Ne bi bilo zgorega provjeriti kasko uvjete za beva! Tko zna koliko bi ga ta "turbinica" mogla pogurati!

Očekuj neočekivano jer tako neočekivano postaje očekivano!  :icon_mrgreen:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #94 : Ožujak 26, 2010, 14:30:52 pm »
HEHE, još jedan test danas, savršeno ...mali je ispraznio 1,5 litara goriva u 8 min...ludilo. probali ga na 56 000 rpm max jer nisam imao vage za mjerenje potiska ali i to će biti uskoro.. Jednom rječju savršeno, poslije filmić kada ga montiram.
Ljudi jednom rječju moj projekt samostalne izrade pravog pravcatog jet motora upravljan FADEC- kontrolom je totalni uspjeh!!!!!
Sada krećem u masovnu proizvodnju :))))) :icon_pidu: :icon_pidu: :icon_pidu: :icon_pidu: :icon_pidu: :icon_pidu: :icon_pidu:

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #95 : Ožujak 26, 2010, 14:46:02 pm »
Wahuuu!! "Fly me to the moon..."  :icon_mrgreen:
Ajde čekamo film! Kada je proba na pisti pred publikom???
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #96 : Ožujak 26, 2010, 14:53:32 pm »
Potrošnja 11,2 L na sat vremena....jbt..napravil si pravu malu mrcinu  :icon_thumright: :icon_thumright: . Sad samo smislit kak ga i kud montirat na Beva i na probu s njim. Jedva čekam da vidim kak bude to radilo u praksi  :icon_super: :icon_super:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #97 : Ožujak 26, 2010, 18:37:44 pm »
HEHE, još jedan test danas, savršeno ...mali je ispraznio 1,5 litara goriva u 8 min...ludilo. probali ga na 56 000 rpm max jer nisam imao vage za mjerenje potiska ali i to će biti uskoro.. Jednom rječju savršeno, poslije filmić kada ga montiram.
Ljudi jednom rječju moj projekt samostalne izrade pravog pravcatog jet motora upravljan FADEC- kontrolom je totalni uspjeh!!!!!
Sada krećem u masovnu proizvodnju :))))) :icon_pidu: :icon_pidu: :icon_pidu: :icon_pidu: :icon_pidu: :icon_pidu: :icon_pidu:

KUPUJEM izgleda idealno za ubit u pojam neke likove na cesti  :icon_fU:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #98 : Ožujak 28, 2010, 18:29:18 pm »

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #99 : Ožujak 30, 2010, 08:43:18 am »

Turbina izgleda opako, još ako ispuh okreneš prema natrag, svatko tko ti se približi na manje od 5 m ostati će lagano reš pečen, onako sa hrustavom koricom :llllol: a tek kada daš gas, otraga ostaje samo spaljeni asfalt, što od guma, što od jet-a.

Morati ćeš si uz turbinu na Beva montirati i neki od onih dimnjak auspuha sa nekog američkog Mack-a  :motocikli006:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #100 : Ožujak 30, 2010, 09:14:28 am »
pa da me zabije u zemlju?? ispuh kod jet služi kao izvor potiska. Da, vjerujem da bi ekipa bila malo hzačuđena kda bi vidjela ovo na motoru u prometu,malo bi ih zbunilo :)))

Offline Too Slow

• Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #101 : Ožujak 30, 2010, 13:16:09 pm »
Malo? To je preblaga riječ  :icon_mrgreen: A još kad se približe autom da bolje vide pa se plastike počnu cijedit....  :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #102 : Ožujak 30, 2010, 14:28:23 pm »
2Too slow... šta kažeš, kako mala svira.... sada češ vidjeti načudniju stvar u životu..čučavac na mlazni pogon :)))) :Rgy: :Rgy: :Rgy:

Offline Too Slow

• Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #103 : Ožujak 31, 2010, 17:54:24 pm »
2Too slow... šta kažeš, kako mala svira.... sada češ vidjeti načudniju stvar u životu..čučavac na mlazni pogon :)))) :Rgy: :Rgy: :Rgy:

Svaka čast...svira ko raštimana violina  :icon_thumright: :icon_thumright: Hm....da staviš i nuklearni reaktor na njega i dalje bude čučavac.  :icon_mrgreen:

A sad par konstruktivnih pitanjca....jel razmišljal stavit kakvu mrežicu na usis kompresora da ne pokupi kakvo smeće ili kamenčić? Kud budeš stavil rezervoar za gorivo i ulje za podmazivanje? Kud i kak budeš montiral motorček? Kak budeš riješil nekakvu zaštitu motorčeka od kamenčića, vode, mušica itd.? Uglavnom...ima tu još posla, daleko je još to od gotovog al na dobrom putu si...svaka čast. Jedva čekam da to vidim  :icon_thumright: :icon_thumright:

MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #104 : Travanj 01, 2010, 16:08:10 pm »
Ići će mrežica ispred kada uglavim starter, složm automatski sustav paljenja. Mušice mu nisu problem, mislim da sve što je živo i uleti unutra stila kukci i slično su BYE,BYE, turbini neće biti ništa od toga jer sumnjam da bu preživjeli nekih 1700 Celzijevaca unutar komore do koje će stići u izrezani u komade. :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
Nosač za Beva....hm...sada mi to nije na umu jer ipak sada slijedi test broj 3 gdje bilježim okretaje , temp i slično i to do nekih 100 KRPM. Moram priznati da me je malo strah to nafućkati preko 100 000 iako motor to može izdržati, tako barem mislim. trebao bi ići do 120KRPM. Ali ako tu nešto pođe ka zlu......onda motora više nema...jednostavno će se dezintegrirati a ja se samo nadam da fragmenti neće skinuti nekog alpinistu sa vrha K2 :icon_mrgreen:
Kamenčići bi bili totalno sranje, ali ne mislim ga voziti po šljunku.
Moram priznat da je ovdje bio vrlo miran i na 56 000 okretaja nije bilo nikakvih vibracija niti povišenih temp, plamen se jedva vidio, što zunači da je kompletno sagorijevanje bilo unutar komore. Preporučene EGT za  njega su od 530-650 što znači da sam ja u pravom području, jer to ne mogu regulirat, samom mi je to indikacija dobre ili loše iskoristivosti. Malo sam bogato podmazivao ležajeve pa je malo plavkasto dimio ali to mi ne smeta za sada iako sam već i to modificirao, znaš mene.