Autor Tema: JET ENGINED BEVERLY--SOON!  (Posjeta: 30047 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
Odg: JET ENGINED BEVERLY--SOON!
« Odgovori #75 : Ožujak 16, 2010, 14:23:42 pm »
S obziorom da snaga jet motora zavisi o jako puno faktora te da se pretvorba iz potiska u KS jako mijenja može se izvesti nekoliko računica.
Jedna je od njih recimo da B747 zrakoplov koji ima ukupni potisak  55,145 lb (245,295 N) što je samo četvrtina njegova statičkog potiskate pri brzini od 265 m/s na 12000 m visine  je jednako radu kojeg bi vršili motori pri snazi od 87,325 KS (65,100 kW). Po tome bi značilo da je 1 ks otprilike 2.8 N iako to nije baš sasvim tako.
što bi značilo ukoliko ja postignem recimo 80N-120N potiska da bi taj jet motor vršio rad isti kao i klipni motor od 28-40 KS kada bi se kretao zajedno sa nekim vozilom između 80-200km/h.
PA ti reci.
Uglavnom, ovakav motor pokreće recimo letjelicu (zrakoplov) mase 15kg do brzine od 450 km/h. Sada zamisli koliki bi trebao biti klipni motor
da razvije takvu snagu.
Najveća stvar kod jet motora je što oni proizvode veliku snagu iz malo pokretnih dijelova, puno veća iskoristivost goriva i efikasnost rada nego kod klipnih. Buka i potrošnja su problem. :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline bihacanin

• Bihac
  • MMP
  • honda NTV 650
    • emaco bihac
« Odgovori #76 : Ožujak 16, 2010, 18:48:53 pm »
 :icon_scratch: :icon_scratch: svaka čast  :icon_scratch: :icon_scratch: još kad bi ovo bilo napisano na hrvatskom onda bi nešto i razumjeli :icon_redface: :icon_redface: :icon_redface: :dontknow: samo naprijed :llllol:
nemere hajvan biti insan al more insan biti hajvan

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #77 : Ožujak 16, 2010, 19:09:37 pm »
Ma, nije to tako nerazumno napisano, stvarno sam  pokušao se koristiti jednostavnim primjerima a i sam ne razumijem baš najboje sve te stvari jer nisam raketni znanstvenik. Ja sam samo tehnički naobrazovana osoba koja ima puno volje i ne prihvaća neuspjeh :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #78 : Ožujak 16, 2010, 22:03:06 pm »
Super, ovo mi je sve interesantnije kako se bliži trenutak montaže na beva i testiranje! Gdje će biti poligon? Ona Zmajeva pista ili kako se već zove?

Nemoj zaboraviti na nas i javi kada bude test trenutak, pa ga ga se dođe uveličati bez obzira na ishod - P.S. imam doma fini propupožarni aparat na pjenu!  :icon_mrgreen:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline bihacanin

• Bihac
  • MMP
  • honda NTV 650
    • emaco bihac
« Odgovori #79 : Ožujak 16, 2010, 22:12:39 pm »
Ma, nije to tako nerazumno napisano, stvarno sam  pokušao se koristiti jednostavnim primjerima a i sam ne razumijem baš najboje sve te stvari jer nisam raketni znanstvenik. Ja sam samo tehnički naobrazovana osoba koja ima puno volje i ne prihvaća neuspjeh :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

ma i nije nerazumno ali ja sam bosanac  :icon_mrgreen:
nemere hajvan biti insan al more insan biti hajvan

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #80 : Ožujak 16, 2010, 23:24:56 pm »
 Super je Luka!

Samo naprijed, probu na Beverliju želim vidit uživo  :icon_thumright:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #81 : Ožujak 17, 2010, 19:02:40 pm »
Super je Luka!

Samo naprijed, probu na Beverliju želim vidit uživo  :icon_thumright:

I ja, i ja.... još nikad nisam videl kofer na mlazni pogon kak leti po zraku  :icon_mrgreen:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #82 : Ožujak 18, 2010, 09:54:29 am »
I sada bi te trebali shvatiti ozbiljno  :icon_mrgreen:

mislim na Too Slow  :llllol:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #83 : Ožujak 18, 2010, 14:29:56 pm »
neovisno o svemu mozemo zakljuciti da su moguce samo dvije opcije:

A. Beverly bude letio
B. Beverly bude letio u 3pm

:icon_mrgreen:

Lukas
Svaka ti dala.

Po onome što vidim (a pratim sve što je stavio na post) kod turbine je sve OK, frka bu bila u kontroli da se to ne razletiu "3pm". Zanima me kako će se to sve prenijeti na cestu - lijepo, glatko, kontrolirano - treba tu turažu od 100.000 /min (cca 1,670 /sec) smanjiti na mjeru vrtnje zadnjeg točka (oko 16 okretaja u sekundi kod 100 km/h ako sam dobar u računu). Ne znam da li razmišljaš o kvačilu, da ipak u slučaju frke imaš mogućnost odvojiti prijenos od turbine, jer ako se ona razleti bez kontrole, tko će te zaustaviti..... :BangHead:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #84 : Ožujak 20, 2010, 18:49:17 pm »
Ak se to razleti, sve bu to stalo, vjeruje mi. Raditi prijenos na vratilo je velika znanost, i za mene pojednica je to preteško raditi sam. Ovaj jet motor će prvo morati biti dobro testiran da nebi nekoga ubio u prometu s njim jer ukoliko se turbina razleti na 100K RPM(Ne znam iz kojeg razloga, ali zla ne trebalo) to je poput explozije ručne bombe. lopatice bi imale vjerovatno ulogu fragmenata koji lete brzinom zvuka x 4.
Vidjet ćemo.

Offline _tompa

• Komarac
  • *
  • holy cow K7
« Odgovori #85 : Ožujak 21, 2010, 09:12:46 am »
Svaka cast na ulozenom trudu i vremenu, samo javi kad bus to testiral na mopedicu da nebum u blizini hehe :icon_thumright:
---------------------------------------------------------
If you make it idiot proof, they'll build a better idiot.
---------------------------------------------------------

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #86 : Ožujak 21, 2010, 16:10:24 pm »
MOPEDIĆU?? Sada smo se poćeli i vrijeđat?? :icon_confused: Radije čučavcu nego mopediću :icon_mrgreen:

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #87 : Ožujak 22, 2010, 14:25:18 pm »
Ak se to razleti, sve bu to stalo, vjeruje mi. Raditi prijenos na vratilo je velika znanost, i za mene pojednica je to preteško raditi sam. Ovaj jet motor će prvo morati biti dobro testiran da nebi nekoga ubio u prometu s njim jer ukoliko se turbina razleti na 100K RPM(Ne znam iz kojeg razloga, ali zla ne trebalo) to je poput explozije ručne bombe. lopatice bi imale vjerovatno ulogu fragmenata koji lete brzinom zvuka x 4.
Vidjet ćemo.

Ma ne mislim da će se turbina razletjeti (to je po meni nevjerojatno), nego da se ne otme kontroli pa da se vrti po svojoj volji -testiranje je OK, mada se to u realnom svijetu radi na većem broju prijeraka (naravno tko ima love), na veeeelikom broju kilometara.
Cesta je cesta, stani, kreni, koči, brzo koči.... da li će sve komande izdržati 5.000, 50.000 ili 50.012 ubrzavanja, zaustavljanja i mijenjanja režima rada - sory, znam da davim, ali sigurnost je važna, bez obzira koliko je cool to što se radi i što u sebi navijam da to sve što prije proradi :icon_super:
Ne treba žuriti bez obzira što je proljeće stiglo i što su se sigurno i neki u sebi zadani rokovi približili :icon_confused:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #88 : Ožujak 22, 2010, 15:29:23 pm »
Primarna uloga ovog projekta neće biti ta da Bev bude opskrbljen s jet motorom, dakako da ću ga testirati na Bevu da vidim koliko mogu i ako uopće mogu dobiti koji kojić tj. malo lakše ubrzanje, Malo za utaživanje dosade. Prava uloga će tek doći na svoje za par godina (nadam se).
Vrtnja turbine po svojoj volji je nemoguća ukratko jer je kontrolirana pomoću FADEC-a, (digitalne kontrole rada motora) te sam ja napravio još par emergency stop sustava, da ne bi bilo. Računalo stalno uspoređuje nekoliko faktora koji ukoliko i jedan od njih ne odgovara, isključuje pumpu za gorivo i motor se gasi. Uglavnom, svi faktori su opodešeni u naprijed i prekidaju rad motora prije nego što motor prijeđe konstruktivne granice izdržljivosti. Tako je barem dizajniran.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #89 : Ožujak 22, 2010, 16:53:47 pm »
Svaka čast majstore i ja mislim da ako ovo uspije da će to biti nova revolucija u izradi čučavaca..neće se više moć sa njima tako šaliti..hehehe

aj samo pametno i držim fige da sve to uspije..
Bikes don't leak oil, they mark their territory