Autor Tema: JET ENGINED BEVERLY--SOON!  (Posjeta: 30130 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
JET ENGINED BEVERLY--SOON!
« : Rujan 19, 2009, 09:49:59 am »
MAlo sam prerano otvorio temu s obziorm da sam tek krenuo raditi jet motor ali unutar godine nadam se da će biti gotovo! Upravo sam u postupku izrade jednom malog mlaznog motora model Kamps KJ-66 koji će poslije imati i drugu funkciju ali sam rekao da ću ga morati probati na Bevu. S obzirom da se svi dijelovi rade ručno i strojno by me oosim turbine koja je načinjena od posebne legure koja ne postoji kod nas, a i ovdje se govori o aksijalnoj turbini te kompresora koji dolazi od vjerovatno od Garretta (66mm radijalni kompresor) te keramičkih ležajeva, postupak će malo potrajati. Za sada mi dobro ide. Evo par slikica unutrašnjosti motora. Difuzor sam radio samo 20h iliti 4 dana On je vrlo težak za izraditi bez CNC-a. Sve sa radi na tokatilici i stupnoj bušilici  (koja mi služi kao glodalica.

[IMG=http://img33.imageshack.us/img33/5684/p9180073small.th.jpg]http://[/img][/URL]

Do dolaska daljnjih slika i ostalih dijelova ,šaljem!
Drž te mi fige!
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2009, 20:19:47 pm Lukas »
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
Odg: JET ENGINED BEVERLY--SOON!
« Odgovori #1 : Rujan 19, 2009, 22:51:48 pm »
Zaakon Lukas, ti si se stvarno primio NASA inžinjerstva  :icon_super:

Mene interesira kak bude to radilo kad sastaviš:sound me interesira najviše,nadam se da bude na youtube sample  :icon_super:

Ja sam još uvijek u 1943-oj godini i po mozgu mi leti ideja da sastavim pulse jet engine-više fore radi,a i zbog jednostavnosti  :icon_super:
Mislim da je buka na pulse jet engine neprocjeniva hehe  :icon_mrgreen: :icon_super: :icon_super:

Dobar posao želim  :icon_super: :icon_super: :icon_super:
« Zadnja izmjena: Listopad 30, 2009, 21:35:29 pm Lukas »

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #2 : Rujan 20, 2009, 16:06:47 pm »
Hvala na lijepim željama DEX , trebati će mi podrška u svakom slučaju. Ovo je skup sport. Što je tiče pulse jet motora, on je jednostavniji za napraviti i to dosta, ali je jedini problem njegova buka te nemogućnost  podešavanja snage potiska. Kad ga upališ, on radi dok ima goriva uvijek na istom režimu.
No, sada sam trenutno na izradi komore za sagorijevanje od onih limova koje sam priložio na slici. Nadam se da ći s time biti gotov kroz 2 tjedna , taman  da mi stigne sklop turbine i kompresora iz SAD-a. Onda će već stvari biti uzbudljivije. Naime cijeli taj sklop se kompijutorski balansira do 165000 o/min tako da mi je to sigurnije dati napraviti vani sve zajedno.
Mislim da će biti uzbudljivo kada ga složim!!

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #3 : Rujan 20, 2009, 18:19:39 pm »
Luka,

prije svega, želim ti reći da si PUKO KO KOKICA  :icon_pidu:

Svaka čast majstore, e jedva čekam da to složiš, i držim ti fige da što bezbolnije ostvariš ovu boleštinu od nauma  :icon_thumright:

Zanima me kak misliš napraviti završni prenos? U mlazne motore se kužim ko u balet, pa mi je ovo sve maglovito :-) Imaš kakvu šemu cijelog sklopa ili je to "autorska tajna"

samo napred  :icon_super:
Wazzuuup

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #4 : Rujan 20, 2009, 20:16:37 pm »
NEma prijenosa, jednostavno to je mlazni motor koji stvara potisak tako da će samo taj potisak biti ono što je meni potrebno. Stvar će biti testirana prvo na radnom stolu a onda na Bevu. Bit će pozicioniran tamo gdje se na Beva postavljaju koferi boćni. Idealna pozicija jer je pričvršćeno odmah na ramu. Ne očekujem nekakve lude rezultate ali  vjerujem da 60-120N potiska će barem se malo osjetiti. Takva su mi barem predviđanja ali da ne pričam puno unaprijed čekajmo što će reći probn stol. Ja ga prvo moram sastaviti i upaliti, a kada se to dogodi, motocikli.com će biti prvi obaviješteni!!! A doduše vjerujem da će i ljudi koji vide Beva i zvuk mlaznog motora pored sebe biti malo frapirani :glasses9: :glasses9: No da ne "pečemo pitu bez protvana" , do daljnjega....

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #5 : Rujan 21, 2009, 14:39:32 pm »
......ali  vjerujem da 60-120N potiska će barem se malo osjetiti.....

Zaboravil si k....ne N....60-120 kN  :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
Al bi to išlooooo.........

A doduše vjerujem da će i ljudi koji vide Beva i zvuk mlaznog motora pored sebe biti malo frapirani :glasses9: :glasses9: No da ne "pečemo pitu bez protvana" , do daljnjega....

Ja vjerujem da budu šokirani kad im na semaforu umjesto pečenja pite u protvanu počneš peći plastike na autima  :icon_mrgreen:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #6 : Rujan 28, 2009, 21:41:50 pm »
Evo, danas sam uspio naći i vanjsko kučište motora, žalosno samo što moram ispustiti plin van jer mi on ne treba. Naime, CV470 plinski kanister ima promjer 107.45mm, točno onliko koliko meni kažu nacrti da mora biti. Iz ovoga će biti napravljeno tijelo motora. Treba netko plina? AKo ima netko pametnu ideju kako da spremim ovaj plin negdje , slobodno podejlite to samnom jer će mi trebat plina i to dosta, a od ovoga mi treba samo "konzerva". :icon_mrgreen:

slikica kanistra

Slikica kanistera i difuzora zajedno (pašu kao budali šamar) :icon_mrgreen:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #7 : Rujan 29, 2009, 10:06:38 am »
samo po plinu  :icon_mrgreen:
google master

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #8 : Rujan 29, 2009, 20:13:34 pm »
  Svaka ti dala !!! :icon_mrgreen:

Odlično izgleda  :icon_super: jedva čekam da vidim kak bude to funkcioniralo.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Ra

• Vizir
  • **
  • Yamaha XJ 600N
    • Studio RK line
« Odgovori #9 : Rujan 29, 2009, 21:22:09 pm »
Super, samo mi je žao plina ,trebalo ga je kreativnije iskoristiti  :icon_mrgreen:
I sreća kad se nasmješi pokazuje zube

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #10 : Listopad 05, 2009, 12:34:29 pm »
Ja vjerujem da budu šokirani kad im na semaforu umjesto pečenja pite u protvanu počneš peći plastike na autima  :icon_mrgreen:

I love the smell of napalm in the morning.
 :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #11 : Listopad 05, 2009, 21:30:56 pm »
Stigla turbina i kompresor KONAČNO! Valjda će biti u mojim rukama za dva dana jer naravno CARINA!!! drago mi je što naša država podržava inovacije i stručni rad.
Još imam dvije komponente koje moram izraditi, završiti komoru za sagorijevanje sa sustavom za gorivo i podmazivanje i onda cijeli sklop sklopiti.
Već bi ovaj tjedan mogao napraviti osnovni rotirajući sklop te ga zavrtiti na komprimirani zrak da vidim da li su dijelovi koje sam već izradio točni.
Uskoro slike 

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #12 : Listopad 06, 2009, 21:17:21 pm »
Slike radijalnog kompresora, aksijalne turbine, statora turbine, vratila, priključka za sustav podmazivanja i goriva te kompleta difuzora i kompresora. Sada zabava može početi. Ove zareze i struganja što se vide na kompresoru i turbini su napravljene pri dinamičkom balansiranju.

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #13 : Listopad 07, 2009, 20:17:20 pm »
Wazzuuup

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #14 : Listopad 07, 2009, 20:34:18 pm »

točno to  :icon_super:

te jet fore su mi malo previše  :icon_mrgreen:, ali se stavljam u predbilježbu za prvi red gledališta kad bu čudo išlo u probnu vožnju  :icon_mrgreen:
google master