Autor Tema: kupnja Harleya  (Posjeta: 53702 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • Spol: Muški
  • R-E Bullet DeLuxe ES
Odg: kupnja Harleya
« Odgovori #15 : Ožujak 26, 2010, 21:39:30 pm »
Ili jedan ovakav, 883 low iz 2008 za 4900 us dolara.
Harley Davidson XL Sportster Superlow.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #16 : Travanj 08, 2010, 16:09:09 pm »
Sad sam vec ljut na nas zakon i drzavu. Iako jos nismo u EU i nemamo vlastitu proizvodnju motocikala ipak ne mozemo uvozit ovakva savrsenstva. Glavno da mozemo kineske motore kupovat.

Motorcic na slici HD 1200 Sportstar , malo nabrijan iz 2008. 5000 usa dolara i s garancijom.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #17 : Rujan 01, 2010, 08:28:58 am »
Ovaj se cjeni samo 9000 us dolara.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #18 : Rujan 06, 2010, 13:35:35 pm »
Kako naseg ovlastenog uvoznika vise nema za H-D motocikle sad su neke stvari izasle na vidjelo. Pa tako i zarade i nase sramotno visoke dazbine iliti porezi, zarezi...

Kako ozbiljno razmisljam o kupnji novog motora, makar to bio i H-D, saznao sam neke nevjerojatne cinjenice.

Evo na primjer ovaj motor u Americi do registracije kosta 12,900 dolara. Preracunato u eure negdje cca 9,305 eura.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #19 : Rujan 06, 2010, 13:39:39 pm »
Ispricavam se na velicini slike i molim moda da popravi jer ja to ne znam kako se radi.  :Rkap:

Uglavnom idem ja nazvati uvoznika u Sloveniji i pitati ga kolika je cijena za  Hrvatsku.  Nakon nekog vremena izracunao sam da je ukupna cijena za Hrvatsku do registracije 18,594 eura.
Utoj cijeni nije trosak za spediterske usluge.Sto znaci da je iznos ukupnih davanja ovoj drzavi nesto vise od 100%.
:)

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #20 : Rujan 06, 2010, 13:45:59 pm »
I sad rezime. Amerikancu se isplati za cjenu od 9,305 eura (u kojoj cjeni su i porezi u Americi) imati tvornicu, placati radnike , nabavljati sirovinu i proizvoditi proizvod. Naravno da u cjeloj prici postoji i cista dobit ili zarada. A nasem kancelarijsko stakorskom aparatu nije dovoljno (pazi sad za koji obim posla) vise od 100% tog iznosa ua udariti 3 pecata na 3 papira prilikom uvoza takvog proizvoda u Hrvatsku.
I onda jos svako malo svi politicari vicu da nam fali love.
 :bootyshake:
Ja sam zivio u Yugoslaviji i sjecam se kad je propala. Tada su dazbine toj Yugoslaviji bile takve da kad si kupio (primjerice ) jednog BMW-a 316i onda si u davanjima jedan kupio drzavi.
Jebemumater, propast cemo.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
Odg: kupnja Harleya IMAM PITANJE ZA NEKOG TKO JE ISKUSNIJI OD MENE
« Odgovori #21 : Rujan 06, 2010, 15:11:52 pm »
Preracunavam kanadske cijene i mogu reci da su jos uvjek povoljnije od slovenskih (navodno golih cijena) za nas hrvate. Sad mi nije jasna jedna stvar ako su kanadske cijene do registracije u njima je i marza i kanadski porezi a te su cijene jos uvijek nize od slovenskih cjena koje su umanjene za porez u Sloveniji odnosno EU. Znaci li to da su u tim cjenama jos uvijek jako velike marze?

Zna li tko koliki su porezi u kanadi? Za koliko bi te kanadske cjene bile manje ako bi se odbio  njihov porez?

Na odgovoru najljepse zahvaljujem. RE Croatia.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #22 : Rujan 06, 2010, 15:33:13 pm »
Konkretno za ovaj Dyna Glide Custom sa slike cjena u kanadi do registracije: 15,949 CaD preracunatoi 12,050 eura.

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
Odg: kupnja Harleya IMAM PITANJE ZA NEKOG TKO JE ISKUSNIJI OD MENE
« Odgovori #23 : Rujan 06, 2010, 15:43:47 pm »
Preracunavam kanadske cijene i mogu reci da su jos uvjek povoljnije od slovenskih (navodno golih cijena) za nas hrvate. Sad mi nije jasna jedna stvar ako su kanadske cijene do registracije u njima je i marza i kanadski porezi a te su cijene jos uvijek nize od slovenskih cjena koje su umanjene za porez u Sloveniji odnosno EU. Znaci li to da su u tim cjenama jos uvijek jako velike marze?

Zna li tko koliki su porezi u kanadi? Za koliko bi te kanadske cjene bile manje ako bi se odbio  njihov porez?

Na odgovoru najljepse zahvaljujem. RE Croatia.

jesi li siguran da su cijene sa porezom?
ameri, a i kanađani, obično objavljuju cijene bez poreza... (par puta me neugodno iznenadilo kad sam bio u US  :icon_eek: )

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #24 : Rujan 06, 2010, 17:05:17 pm »
Ne nisam siguran. Zato i pitam nekog tko zna. Uglavnom saznao sam da su istaknute cjene preporucene maloprodajne cjene sto meni znaci da su cjene do registracije. Ali nisam siguran 100%.
Citao sam jedan naputak kako kupovati u USA i Canadi i covjek kaze da se na te istaknute maloprodajne cjene nikako ne plate nego da se moze cjenkati u rasponu od (8,5 do 13,4%) ovisno od dilera da se istaknute cijene mogu dodatno spustiti.  :icon_scratch:
Takodjer lik tumaci da su porezi u Canadi 22% ?
Aj, nek mi netko javi je'l to sve tako. :hello:

Offline Rocker-C

• Komarac
  • *
« Odgovori #25 : Rujan 07, 2010, 22:20:51 pm »
Nažalost ali tako je to kad nas u našoj predivnoj zemlji. birokracija radi svoje...
Ja san lani definitivno odlučija da kupim motor kod nas i da izbjegnem muke oko uvoza.
bija san u Ljubljani i tamo je moj motor gotovo 5000 eura jeftiniji i sad opet oko uvoza carina , porezi, nameti i ostali nametljivci ... ko zna mozda bi bija i uštedija koji euro da san se na to odlučija.
Bilo kako bilo on je sada u garazi i još sam nešto nadogradija na njega i sada je to to po mome guštu i po mojim snovima. Platija san masno ali zato iman motor kojeg više nemislin i neželin minjati nego samo nadograđivati pomalo...

P.S. svaka roba ima svoga kupca a i svoju cijenu... :dontknow:

Pogledaj na stranicama od JANBA, sada on se bavi malo bolje sa uvozom novih ili polovnih Harleya.
SRETNO :icon_super:

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #26 : Rujan 08, 2010, 17:36:56 pm »
Hvala ti na odgovoru. Pogledat cu cjene kod Jamba.

Ali evo, bas sam jucer dosao sa puta i naravno, bio sam u Ljubljani. Cjene su mi dale za misliti.
Odlucio sam se kupiti novi Harley. I to cu ostvariti do kraja mjeseca. Bar se nadam. Nece mi biti prvi put da prevozno sredstvo individualno uvozim ali zelim biti siguran u sve cake i zelim provjeriti sve sto trebam znati. Znam da mi trebaju 2 speditera jedan za izvoz i jedan za uvoz. I da se po Sloveniji ne mogu tek tako vozikati vec trebam kamion. Do kraja mjeseca se moram raspitati za konkretne izracune i kako je odluka pala idem po svog Harley-a.

Offline Rocker-C

• Komarac
  • *
« Odgovori #27 : Rujan 08, 2010, 20:47:28 pm »
Ajde nek ti je sretno sa svom birokracijom i da lako svladaš prepreke koje ti naiđu...
Poslije će to biti slatki užitak i budno sanjanje... :Rleb:
 :icon_super: Novi Harley, svaka čast :icon_super:

Nego kaži za koji model si zapeja?

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #28 : Rujan 09, 2010, 08:57:57 am »
I inace sam kupovao samo nove motore.

Prije nego sam kupio Enfielda bio sam odlucio stedjeti za 883 low. Ali onda sam u italiji vidio Enfielda pa sam ga kupio. U medjuvremenu sam se zagledao u 1200 low. A sada sam vidio da bi se mogao rastegnut i kupit dyna super glide custom. U maloj sam dilemi izmedju low i dyna. Dyna je duplo skuplji. A low koliko god bio mali Harley je. A i ostat ce mi novaca. Tako daa...
Imam dilemu, potrosit sve ili kupit low pa ga i odma regat. Eto, najiskrenije.
 :hello:

Offline Rocker-C

• Komarac
  • *
« Odgovori #29 : Rujan 09, 2010, 13:10:50 pm »
Ako ti nije problem onda rađe uzmi Dynu!!! nekažem da 1200 low nije dobar to je odličan stroj ali Dyna je ipak veći i 1600 ccm...
jesi li možda vidija za novu Dyna wide glide kako je cijena?
Ajde Ž! :icon_thumright: