Autor Tema: kupnja Harleya  (Posjeta: 53718 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ScarFace

• Komarac
  • *
kupnja Harleya
« : Lipanj 17, 2009, 20:58:45 pm »
Eto, već sam godinu i koji mjesec vlasnik intrudera M800. Motor je izvrstan i zaista sam zahvalan svima na ovom forumu koji su mi pomogli u odabiru pogotovo Jamesu, čini mi se.. Mislim da je to zaista bio odličan omjer cijene, kvalitete i izgleda. Ipak, kako moje iskustvo u moto svijetu raste iz mjeseca u mjesec moram priznati da me sve više kopka ono kako razum kupuje japanca, a ono nešto drugo Harleya. E pa, ono nešto drugo jača iz dana u dan pa su mi tako dva modela zapela za oko. Radi se o modelu softail FXCV iliti "rockeru" i Dyni FXDF tj "fat bobu". Ovaj prvi "rocker" mi je nešto predivno i "zaljubio" sam se na prvi pogled. Nisam nikada vidio ljepši tvornički motor, a da po njemu nije nešto petljano. No koliko god on bio prekrasan i koliko god ja bio odmaknut od stvarnosti i koliko god se ja stvari odrekao da zatvorim financijsku konstrukciju mislim da bi se žena na kraju mene odrekla jer na njemu za nju baš i nema mjesta:) Ovaj drugi "fat bob" ne toliko poseban ali opet dovoljno poseban mislim da je dobar kompromis. Meni nije baš kao "rocker", ali njoj za isto toliko "rocker" nije baš kao "fat bob" pa smo opet na istom. Dobro, nismo baš al" nek bude kao da jesmo:) Ako netko nešto zna o motoru, jednom ili drugom bio bih zahvalan da napiše. Ja osobno ne znam previše ali čitao sam sve samo najbolje. Moje se glavno pitanje odnosi, osim na sam motor, i na cijenu. To me malo, puno, zbunjuje. U SAD-u "rocker" oko 18000 dolara, "rocker c" oko 21000 dolara, "fat bob" oko 15000 dolara. U sloveniji cijene iz dolara preslikane u eure. A kod nas "rocker" 170000 kuna iliti 23000 eura (5000 eura više nego u sloveniji), "rocker c" 190000 kuna ili 26000 eura (5000 eura više nego u sloveniji), a "fat bob" 140000 kuna ili 19000 eura (4000 eura više nego u sloveniji)??? Tko su te šaljivđije u "forticaru"??? Gledajući cijenu od 15000 eura za "fat boba" ispada da nije nešto ubitačno skuplji od japanske konkurencije pa makar možda japanci i bili bolji. Ali da se na tu cijenu doplati još 4000 eura mi se čini zaista previše. Odakle takav nesrazmjer u cijeni? Isprika jer nisam stavio slike modela ali ne želim prekrcavati postove njima jer većina ionako zna kako izgledaju..

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Odg: kupnja Harleya
« Odgovori #1 : Lipanj 17, 2009, 22:34:46 pm »
Kod mene u kvartu ima jedan Cross Bones i kratka je storija: u Forticaru su za taj motor tražili plaćanje unaprijed, a mislim da se za vrijeme čekanja spominjalo 6 mjeseci  :icon_eek: Sad, nisam toliko siguran u cifre, ali mogu provjeriti bez problema, samo znam da ni sam nisam mogao vjerovati u tu priču. Lik je zatim otišao u Janbo, nije bilo razlike u cijeni, koliko znam, ali je motor isporučen za tjedan ili 10 dana. Moj ti je prijedlog da se raspitaš u Janbu, ali i da malo proučiš koliko bi izašla kupovina vani. Uzmeš neto cijenu motora i zatim odeš nekom kvalitetnom špediteru koji vlada ciframa raznih davanja. uz to se napraviš glup, nazoveš Forticar (jer su zastupnici) i pitaš samo koliko te kod njih košta homologacijski papir, koji su ti dužni izdati.

kaj se tiče tipova koje spominješ, mislim da je Bob bolji izbor (naročito ako si oženjen  :icon_mrgreen:), ali i zbog toga što je Rocker previše "završen" dok ovaj drugi u stvari ima manje važne razlike od ostalih modela. Tako da ti ostavlja veću slobodu za moguću kasniju personalizaciju, jer je ipak poznato da malo Harleya ostaju u originalnom stanju ako se nađu kod pravog zaljubljenika. Uz to, i inače mislim da je Bob univerzalniji motor, što i nije nevažno gledajući cijenu i ako ga misliš dulje zadržati.

Ali prije svega, ipak ti prije nažicaj krug ako imaš priliku da vidiš kako se motor ponaša i jel ti paše.
google master

Offline bLind faiTh

• Komarac
  • *
« Odgovori #2 : Srpanj 12, 2009, 13:46:39 pm »
pozdrav... evo mislim da ti mogu pomoci..barem malo ;)

uglavnom..vozil sam također suzuki intruder M 800...prije godinu i nesto dana...vozil ga dvije godine, napravil oko 15000kmi sve super...
prošle godine kupil sam fazer 600s2 i napravil u godinu dana oko 20 000km..i opet sve super ;) 

ali...slijedece godine kupujem definitivno HD...street glide...i vracam se tome...ipak...dok vozis HD...onda je to HD i nikakvi ga japanci nebreju zamijenit..(mislim da to svi znamo)  :icon_super:

da se fokusiram malo na ova dva modela koja te zanimaju...posto u garaži imamo vec jedan HD kod kuće..softail springer CVO 2009 model.....prije kupnje toga isli smo probati par modela u Klagenfurt u HD salon... u tom salonu vozil sam 5-6 modela...između toga i Rocker C....posto sam visok oko 171-2 cm malo mi je bil problem voziti jer su komande pomaknute dosta napred...ali ako si oko 180 cm pa na dalje onda nemas probleme s tim ;)  malo je cudna ta produžena vilica...ali motor se vozi totalno lako i mogu reći samo rijechi hvale za njega...jedino što stvarno nije zamisljen za suvozacha u potpunosti...

fat bob nisam vozil...ali sam samo sedel na njemu..i mogu ti reći da je zapravo konceptualno dosta sličan suzukiju M800...to je nekak taj štih motora...choper s malo nagalsenim "sportskim" štihom...2 diska naprijed mislim da bi mogla dobro odraditi posao...
tak da...ako ti se zhena voli vozit...definitivno fat bob..

cijene u forticaru...opcenito motora...a pogotovo nekih djelova koje bi narucival necu uopce komentirati..jer mislim da nitko od nas nije lud..i da nam je svima sve jasno...  :icon_thumright:

tak da jedino kaj ti pereostaje i kaj ti je najpametnije napraviti je da nazoves u Klagenfurt...pitaš koje modele imaju za testiranje..odes tam (ako ti nije predaleko)...probaš, voziš i odlučiš...

toliko od mene...kad kupimo HD vidimo se na nekom meetingu  :icon_super:    :icon_pidu:

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #3 : Srpanj 27, 2009, 08:23:17 am »
 :Rdrug: Ne znam zašto al' ponovno sam počeo razmišljati o kupnji Harley-ja. Prodaja Enfielda ne dolazi u obzir, on je moja beby. Ali kupio bi još jedan motor, pa mislim zašto to ne bi bio Harley? Kako ne mislim baciti 25000eura za motor razmišljam o samostalnom uvozu rabljenog iz USA. Za sada prikupljam inf o cijenama i načinu transporta te cakama o prilagodbi modela za EU tržište. Ono radim kalkulaciju i čini mi se da bi me uvoz jednog ovakvog komada došao oko 7000eura.
« Zadnja izmjena: Srpanj 27, 2009, 08:28:37 am RE Croatia »
Harley Davidson XL Sportster Superlow.

Offline ScarFace

• Komarac
  • *
« Odgovori #4 : Kolovoz 16, 2009, 14:51:13 pm »
Hvala na odgovorima, nije me bilo neko vrijeme tako da nisam mogao odgovarati. Za sada je HD samo ideja jer M800 imam na kredit koji bi doduše bez većih problema mogao odmah zatvoriti ali lova koja bi mi ostala nakon prodaje M800 nije ni izbliza dovoljna za kupnju HD-a. Trebalo bi dodati još 6-7 tisuća eura. Problem kupnje vani je taj što mi treba keš, a dizati kod nas nenamjenski kredit za kupnju motora vani, recimo da i nije najpametniji potez:)
Da li zna netko koliko bi na kraju izašao, recimo novi fat bob kupljen u Austriji i uvezen u Hrvatsku? Zanima me čisto orijentacijski da znam kada mogu početi razmišljati o tome.
Pozdrav

Offline zli gusar

• Komarac
  • *
« Odgovori #5 : Kolovoz 21, 2009, 12:32:37 pm »

cijene u forticaru...opcenito motora...a pogotovo nekih djelova koje bi narucival necu uopce komentirati..jer mislim da nitko od nas nije lud..i da nam je svima sve jasno...  :icon_thumright:

ako se kupuje novi hd, najpovoljnija je kupnja u kanadi... cijene su nešto sitno više nego u amer'ka, ali zato već imaju kmh satove i E1 svjetla i taj fucking retrovizor...

pizdarija je što kanadski dealeri neće prodati harleya ne-rezidentima niti ga izvoziti direktno, a naša đubrad na carini priznaje iznos na računu samo ako je račun od ovlaštenog dealera. U suprotnom oni fino naprave procjenu po kojoj taj motor vrijedi više nego NASA-in space shutle...

da skratim.
Road king classic kanada 100.000,00
Road king classic forticar 196.000,00  :icon_scratch:

Offline dv dac

• Komarac
  • *
« Odgovori #6 : Rujan 06, 2009, 19:55:11 pm »

Mislim da je stvar i u politici H-D! U kojoj štitiju trgovce! npr: ak imaju ducan u krepinsko-zagorskoj onda ja moram kupit novi bike u tom dučanu a ne npr u zagrebačkoj županiji! 

To sam negdje pročital, al neznam gdje! tak da netko malo provjeri!

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #7 : Rujan 07, 2009, 17:35:18 pm »
Niko ti ne brani da odeš u Italiju primjerice u Bolonju i kupiš Harley-ja. Ono što ti treba od gen. uvoznika je homologacija , papir koji košta par stotina kuna. Ma Harley-i su nikad jeftiniji. Sad je pravo vrijeme za kupnju. Ono što treba prije plačanja motora imati je ta homologacija. Tako da planirate dva odlaska u dučan ili dogovor preko maila sa prodavaćem. Tako ja mislim.  :hello:
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2009, 17:40:27 pm RE Croatia »

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #8 : Rujan 17, 2009, 15:57:38 pm »
Evo jedan povoljan. :Rleb:
Malo se pocjenkaš sa prodavaćem i za 10.000 eura imaš lijepi Low Rider 1450.

Offline makai

• Komarac
  • *
« Odgovori #9 : Siječanj 20, 2010, 18:33:09 pm »
naletio sam na temu pa da pitam, a ne otvaram novu. kaj se sad desi sa svime time(cijena,homolgacija, uvoz...) kad je naš generalni zastupnik izgubio zastupstvo?

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #10 : Siječanj 31, 2010, 18:17:13 pm »
Ako je gen zastupnik u drzavi izgubio zastupstvo i u našoj lipoj nema zastupnika onda ti carina priznaje homologaciju od prodavaca di si kupija motor.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #11 : Ožujak 25, 2010, 19:47:30 pm »
Primjetih da su u USA Harley -ji dosta opremljeniji, juce san surfao po netu i pogledah samo na oficjelnim prodavaonama Harley i vidim da su cjene sportsterima najpovoljnije i krecu se za do 3 godine starosti oko 5, 6 tisuca dolara a za starije od 5 do 7 godina oko 3, 4 tisuce dolara.
Dok se dyne, softejle i bob -ove more nac za od 14, 15 i 16 tisuca dolara za nove pa do nekih 8,9 i 10 tisuca dolara za malo godinica, al malo godinica (3 do 5).

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #12 : Ožujak 26, 2010, 18:39:56 pm »
Danas sam dobio konacnu informaciju da Forticar vise nema Harley u ponudi i da nije moguce napraviti homologaciju u R.H. Taman sam si pronasao nesto zanimljivo i poceo razmisljati o uvozu..
Naime dobio sam inf. da treba prvo dobiti potvrdu proizvodjaca o homologaciji pojedinog motora prema VIN broju. I ako je ta serija homologirana za E.U. trziste tada je uvoz moguc ako nije nije moguce motor uvesti.  :cussing:

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #13 : Ožujak 26, 2010, 18:44:49 pm »
Moram priznat da sam prije 10-ak godina vozio jednog Fat Boy-a i da me je tako odusevio da necu biti miran dok jednog ne zabijem u garazu.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #14 : Ožujak 26, 2010, 18:56:59 pm »
Evo na primjer ova dva motora, jedan ima 1000 milja a drugi 150. Oba su pod garancijom a istaknuta im je cijena od po: 8 i 9 tisuca us dolara. U usa su najvece norme i sad ti motori jel'te se ne mogu uvest u Hrvatsku. Pa ko je tu lud?