Autor Tema: kupnja Harleya  (Posjeta: 53939 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jossip34

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
Odg: kupnja Harleya
« Odgovori #180 : Kolovoz 01, 2011, 14:28:45 pm »
Kvaliteta su gumeee ove

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • Spol: Muški
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #181 : Kolovoz 28, 2011, 21:16:38 pm »
6600 km.
Harley Davidson XL Sportster Superlow.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #182 : Rujan 03, 2011, 21:03:59 pm »
6900km.  Poceja san se vozit.
 :glasses9:

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #183 : Listopad 02, 2011, 20:38:55 pm »
Jucer , u subotu sam bio na servisu. U Varazdinu. Nagovorio me Lucijan. :)
Mislio sam da je to samo promjena ulja u masini, prenosu, filter ulja i svjecice.
Decki su 3 sata radili na motoru i pregledali ama bas svaki vijak, kocnice, kvacilo...
Znaci to je bio servis na 8000km.
Jos ga ja ne vozim nesto bog zna sta , narocito ovog ljeta nisam ga gotovo ni vozio.
A naj smjesnije mi je kad u oglasu pise da se prodaje motor star 10 i vise godina a onda kilometraza par hiljada...
 :icon_rolleyes:

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #184 : Listopad 03, 2011, 14:32:40 pm »
 :Rbis:
Ukazala se prilika, vozilaki smo se jutros, reko' jos dok je vrijeme suncano i toplo bas nakon servisa i malo smo se jurcali. Mali Superlow me je jos jednom ugodno iznenadio. U par navrata sam dosegnuo 160 a onda rekoh sebi , bas da vidim dokle ce ici ...
Do 170 prilicno linearno a onda polako, polako pa sve do 182 gdje je kazaljka stala, a masina se javila sa blokadom okretaja. Prijatelj koji se vozio samnom na svom Harley-ju je ustvrdio da je malisa bas sladak.
 :Rbis:

Offline Rocker-C

• Komarac
  • *
« Odgovori #185 : Listopad 03, 2011, 22:39:17 pm »
Probao sam i ja nedavno provozati novog superlow-a.
Baš je simpatičan i naravno pravi harley.
Dečki u VŽ znadu i vole svoj posa... da si ga u dobre i pažljive ruke. I moj je tamo na redoviton servisu! :icon_thumright:

Offline Mayco

• Komarac
  • *
  • Kawasaki ZR7 / HD sportster 1200 custom
    • Mayco Color Art - airbrush studio
« Odgovori #186 : Listopad 11, 2011, 23:58:14 pm »
POzz svima... Malo se čaćkalo po sportsteru :D

Promijenio sam boju, napravio airbrush, uklonio spojnu cijev auspuha i stavio otvorene topove ( zvuk je sada brutalan, čini mi se da bolje ide, ali i jače trese  :icon_smile: ).

Planiram sada visoki upravljač i dugačku vilicu, ali želim da mi ostane vozan pa kombiniram kojakve sisteme excentra vrata rame (ili one offset neck cups) sa kutem mostova da mi, kad dođe novi kut i duži štapovi ostane serijski predtrag - već sam lud od szrfanja i kalkuliranja, nadam se da ću ove zime narućiti nešto od toga i smontirati, ne da mi se rezati vrat rame i mijenjati mu kut iako bi to bilo možda najbolje i najjeftinije, bumo vidjeli...
...i da još i viiiisoki sissybar i hypercharger su u planu...već vidim da sa ovim motorom bude uvijek posla.   :motocikli031:  :icon_super:  :hello:
Evo i koja slikica:

Uploaded with ImageShack.us

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #187 : Listopad 12, 2011, 00:50:57 am »
kako misliš zadržati serijski predtrag sa dužim vilicama? koliko znam, aftermarket mostovi vilica i služe tome da se podesi njihov kut bez rezanja rame. predtrag je usko vezan sa kutom vilica, ako produžuješ njih, morao bi dići i zadnji kraj da ga zadržiš.

predtrag ti raste, morat ćeš se malo navikavati. sad moraš izračunati kut vilica da ti motor ostane ravan s podlogom. pošaljem ti formulu ako nađem, zatrpao sam se linkovima

motor ti jače trese jer si skinuo spojnu cijev na granama. i to je uglavnom sve što si dobio tim skidanjem uz to što je zvuk možda malo manje "fluidan" na turiranju. navodnici zato što se nisam mogao sjetiti boljeg izraza. sound si dobio skidanjem prigušivača.
google master

Offline Mayco

• Komarac
  • *
« Odgovori #188 : Listopad 12, 2011, 08:05:50 am »
Sami trokuti vilica pod kutem ubijaju predtrag, kut vrata ga povečava. postoji osovina sa ekscentrom koja povečava serijski kut bez rezanja. Trokutima se onda smanji predtrag. Teoriju znam i imam formule np :-) Vodilja kod rezanja cijevi je zapravo look, a vibre ne smetaju...

Offline Mayco

• Komarac
  • *
« Odgovori #189 : Listopad 12, 2011, 14:28:00 pm »
kako misliš zadržati serijski predtrag sa dužim vilicama? koliko znam, aftermarket mostovi vilica i služe tome da se podesi njihov kut bez rezanja rame. predtrag je usko vezan sa kutom vilica, ako produžuješ njih, morao bi dići i zadnji kraj da ga zadržiš.

Offtopic -  zašto ne mogu editirat svoj post? Sad moram pisat novi...

Prioritet je da motor ostane ravan sa podlogom. Vilice će biti onoliko duže koliko bude zahtjevao novi kut.  Postoje AME, Seeger i još neki kitovi sa ekscentričnim kučištima ležajeva (+ također iz kompleta-osovina ) koji povećavaju kut vrata rame. Vidjet ću koliko će me novaca to izaći sve, nekako mi je to draže nego rezati ramu...    To znači veći predtrag ( motor je udobniji na ravnici, a teži za voziti u zavojima i opire se preomijeni smjera), e sada,  da bi se to kompenziralo postoje mostovi pod kutem koji smanjuju predtrag da bi se kompenziralo ovo što se povećalo čačkanjem po vratu rame. Sami mostovi pod kutem su inače opasni i nastaje problem kada se pređe 3 stupnja jer se drastično smanjuje predtrag i motor postaje nepredvidiv pri većim brzinama. Forumi su puni ljudi koji su to napravili pa sada plaču.  Ali, ako se na vratu doda 5 stupnjeva, na mostovima 3 stupnja, dobro odmjeri dužina vilica - dobiva se kut vilice od nekih 8 stupnja više uz skoro isti predtrag. Po formuli koju ja koristim.
   Teoriju znam, a kako sam više vičniji bojanju nego rezanju to ću prepustiti svom prijatelju i predsjedniku kluba Darku (www.djubre.com) koji daaaleko više zna u praksi od mene baš što se tiče gore navedenog, sve njegove prerade sa dugačkim vilicama su strašno vozne (probao sam) i čovjek zna posao.  Što se tiče auspuha, ta nesretna cijev je zaklonila najljepši dio mašine pa sam je kako rekoh gore zato maknuo, istina nauštrb mirnijeg i dobro kažeš, "fluidnijeg" rada (kojeg ionako ne povezujem sa hd proizvodima-kako ih ja zamišljam :D ).
   Ako možeš pošalji formulu pa da usporedim rezultate, možda nisu iste, tnx!

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #190 : Listopad 12, 2011, 20:52:32 pm »
da, gledao sam malo sheme za predtrag, na početku mi nije bilo jasno kaj pišeš, jer sam zaboravio da se za predtrag uzima glava rame za os, a ne vilica, jer je to na normalnim, paralelnim mostovima skoro jednako. tako da sam već napisao glup odgovor, ali sam srećom skužio i obrisao  :icon_mrgreen:

mostovi koje sam ja gledao po netu prije par godina su koštali oko 700 €. ne znam koliko ti je to isplativo ako ti to može Djubre napraviti s ramom jer čovjek zna variti motore, a na HD-u se ionako ne gleda originalnost kao na japancima.
google master

Offline Mayco

• Komarac
  • *
« Odgovori #191 : Listopad 16, 2011, 18:48:28 pm »
  Eee da, zaboravih -  pred kraj 8.-og mjeseca promijenio gume. Stavio sam Pirelli night dragon. Ljudi moji koja je ovo guma... nema veze ako neće baš izdržati kilometražu kao neka turing guma za choppere (ME 880 npr.), ali ovaj feeling sport-turing smjese obuven na custom motor je suuuuper!! Night dragon drži kao sportska guma, strugnem sa sportsterom u zavojima sa nogarima bez straha i srama :D, odlične i na kiši. Avon venom koje su bile prije na harliju, ma čak i Bridgestone Bt021 koje imam na kawcu su smiješne za ovu gumu.
   Dakle ja sam ugodno iznenađen i za one kojima nije prioritet samo da prođu što više tkm sa gumom, a vole po zavojitpj cesti ispitivati granice svojih customa  - topla preporuka!

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #192 : Listopad 16, 2011, 23:12:46 pm »
Probao sam i ja nedavno provozati novog superlow-a.
Baš je simpatičan i naravno pravi harley.
Dečki u VŽ znadu i vole svoj posa... da si ga u dobre i pažljive ruke. I moj je tamo na redoviton servisu! :icon_thumright:
:hello:
Ajd, bas mi je drago da si ga isproba... Bas san narucija sjedalo , pedale i jos neke kromirane ukrase... Nadan se da ce do kraja tjedna bit na motoru.  :icon_super:

Nego...  :icon_scratch: tio san postavit pitanje ako netko zna nek da neki odgovor ili sugestiju. Koliko je realno razmisljati o busenju cilindara i ugradnji klipova, bregastih, elektronike od XR 1200 X i da li je potrebno mjenjati same glave?
« Zadnja izmjena: Listopad 16, 2011, 23:19:53 pm RE Croatia »

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #193 : Listopad 16, 2011, 23:21:24 pm »
Znam da bi u tom slucaju trebalo ugraditi i uljni hladnjak i drugi disk sprijeda.

http://imageshack.us/photo/my-images/13/slika902.jpg/
« Zadnja izmjena: Listopad 16, 2011, 23:27:38 pm RE Croatia »

Offline Rocker-C

• Komarac
  • *
« Odgovori #194 : Listopad 17, 2011, 12:11:19 pm »
:hello:
Ajd, bas mi je drago da si ga isproba... Bas san narucija sjedalo , pedale i jos neke kromirane ukrase... Nadan se da ce do kraja tjedna bit na motoru.  :icon_super:

Nego...  :icon_scratch: tio san postavit pitanje ako netko zna nek da neki odgovor ili sugestiju. Koliko je realno razmisljati o busenju cilindara i ugradnji klipova, bregastih, elektronike od XR 1200 X i da li je potrebno mjenjati same glave?

najbolje za to pitanje u vezi takvih promjena da pitaš Marka u serv. u VŽ! On ti može dati dobar savjet!!! :icon_thumright: