Autor Tema: udarni ključ ili engl. impact wrench  (Posjeta: 16310 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Odg: udarni ključ ili engl. impact wrench
« Odgovori #15 : Svibanj 13, 2009, 22:02:33 pm »
NAravno, James ovdje ne govorim o kamionima.

Generalke ne radim, za ostale poslove je zakon set cijevi, jedna metar, druga 2 m  :icon_mrgreen:
google master

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #16 : Svibanj 15, 2009, 13:39:02 pm »
ovo je stvarno nevjerovatno pa nigdje se ne može nabaviti aku udarni ključ čak ni einhell, osim onog pod br.2 ali mi se čini da i nije baš nešto..evo na e bayu sam našao neke pa možda čak i naručim preko neta..jer ovo je stvarno nemoguće, ništa se nemože naći, gore nego u socijalizmu...

evo par modela

http://cgi.ebay.de/Makita-Akku-Schlagschrauber-Akkuschrauber-BTD141_W0QQitemZ290311093033QQcmdZViewItemQQptZDE_Haus_Garten_Heimwerker_Elektrowerkzeuge?hash=item290311093033&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1223|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A3|294%3A50#ShippingPayment

http://cgi.ebay.de/Akku-Schlagschrauber-Schrauber-18V-Koffer-NEU_W0QQitemZ270389068761QQcmdZViewItemQQptZDE_Haus_Garten_Heimwerker_Druckluftwerkzeuge?hash=item270389068761&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1223|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A3|294%3A50

osim makite ovaj drugi mi se čini da nije nešto ali bi možda bio bolji od einhella...
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #17 : Svibanj 15, 2009, 14:18:52 pm »
da. a već sam te htio pitati gdje si našao te alate jer ih ja nisam našao po robnim kućama kod nas.

1. Makita je preskupa za hobi namjene i pazi, ova što si stavio je predviđena za vijke za drvo i na nju ide nastavak koji prima samo one najmanje gedore
2. Power plus si našao na njemačkom Eay-u i ja sam izračunao da me košta ukupno oko 800 kn (ili nešto više). kako mi je nepoznata marka, zaključio sam da mi je pametnije dodati još 4oo kn za Dewalt kojeg ima u Zagrebu i to je ime koje ipak daje neku garanciju kvalitete.

Opet se vraćam na onaj Einhell koji je predviđen za struju sa auto-instalacije jer vrlo malo košta.
google master

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #18 : Svibanj 15, 2009, 15:20:06 pm »
a izgleda da neće biti puno izbora..

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #19 : Svibanj 15, 2009, 20:44:17 pm »
DA, da, puno novaca izađe ta igračka. Zato sam je ja odmah i kupio kada sam je našao u dućanu i žao mi je što ih nisam kupio malo više.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #20 : Svibanj 16, 2009, 00:42:59 am »
da tek sam sad vidio da je makita pogrešna.. a lukas da si znao kolika je postala potražnja mogao si i nešto zaraditit.. :Rleb:

inače za onog drugog na struju ex djelatnici dućana su rekli da funkcionira, da su jednom od njih skinuli kolo od automobila bez problema..
e sad budući da je korišten trebalo bi dati kakav popust..bar 30% :icon_super: :icon_super: :llllol:
« Zadnja izmjena: Svibanj 16, 2009, 00:48:09 am IvanGrozni »

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #21 : Svibanj 23, 2009, 19:50:31 pm »
ipak u nedostatku izbora i mogućnosti kupnje odluka je spala na ovaj einhel ks 12/2, dakle na utičnicu od 12v.cijena je 192kn pa ćemo vidjeti oće li me služiti i koliko dugo..već ću ga slijedeći vikend koristiti jer moram skinuti kumplug i pogledati zašto radi probleme..nadam se da će ovaj uređaj odratditi posao.. :icon_thumright:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #22 : Svibanj 23, 2009, 19:57:37 pm »
Napiši kako se pokazao
google master

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #23 : Svibanj 26, 2009, 21:23:05 pm »
naravno da budem..možda čak i ovaj vikend jer bi trebao skidati kumplug sa skutera pa ću napisati i prve dojmove..

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #24 : Lipanj 22, 2009, 16:16:12 pm »
evo slike mog ključa...

moje prvo iskustvo.. u ruci je dosta težak, nije baš lagan. ali je čudan. naime do sada sam kod frenda koristio onaj na zrak i to je sasvim druga dimenzija od ovoga..zapravo možda je to normalno za ovakve uređaje jer se ipak ja susrećem sa njime po prvi put.

kako radi?
to je ono što je čudno. kod onih na zrak čim stisneš botun odmah se vrte. ovdje to nije slučaj. probao sam ga na suhome tj. bez da sam odvidavao ikoju vidu i čim sam stisnuo botun unutra je počelo nešto mljeti imaš osjecaj da ce se sve raspasti, a gori vrh jedva da se okrenija..kad sam ga stavio na maticu od kumpluga za odvidati je i upali ga on je mljeo ali se ništa nije događalo. tada sam ga izvukao možda milimetar i stisnuo ga i on je počeo da melje i odjedamput se čulo neki udarac, i u ruci se malo trznuo.onda se ga opet tako upalio i nakon par sekundi čuo se ponovo drugi udarac i tada je matica bila odvidana.čudan neki stroj ali funkcionira..tako je bilo i kad sam skidao maticu sa variomata..izgleda da se treba malo priviknuti na njegov rad.jedino šta me sad muči jest kako če to sve opet izgledati kad budem zavidavao matice nazad.
u biti u upustvima sam pročitao da se matice (za kola na autu) zavidavaju do dva udarca i da se onda tada postiže moment koji je potreban da bi se kola pravilno zavidala. ako je terenac u pitanju onda se zavidava do tri udarca..kod variomata i kumpluga neznam do kojeg se udarca zavidavaju ali kako je dva puta puklo kod odvidavanja onda pretpostavljam da je 2 puta.

u biti ovaj uređaj izgleda vrti tj. melje nešto unutra dok ta vrtnja ne dođe do onog okretaja kad se upali taj udarac. tako ja to shvačam, ali neznam koliko sam u pravu i jesam li vam uspio bar pobliže predočiti kako to izgleda.

uglavnom uspio sam odvidati, a za zavidavanje cemo vidjeti za par dana. vidi se da nije neka kvaliteta ali kao što rekoh funkcionira...za sada..e i ima 2 godine garancije..

zapravo imate na ovom linku tipa koji ga koristi za svoj skuter..to je isti tip
« Zadnja izmjena: Lipanj 22, 2009, 16:22:01 pm IvanGrozni »

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #25 : Lipanj 22, 2009, 16:24:05 pm »

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #26 : Lipanj 22, 2009, 17:00:22 pm »
koja drama od muzike  :llllol:

sad sam odustao od elektro ključa, nakon ovog filma. radije pričekam da skupim lovu i kupim kompresor. za razliku od ovog, zračni radi odmah i može poslužiti za sve vijke (osim stezanja) da se ne gubi vrijeme, recimo na raznim deklima. sa ovim električnim, još bih morao imati aku bušilicu ili aku odvijač kojim bih to radio, a time dolazim na jednako novaca.
ovaj što si pokazao je zaista dobar samo za održavanje vlastitog motora i to dvaput godišnje za servis. već za ozbiljniju hobi upotrebu, nije. hvala na informaciji  :icon_thumright:
google master

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #27 : Lipanj 22, 2009, 23:02:07 pm »
da kako se kaze koliko para toliko muzike...

ali za moju upotrebu dovoljno..nadam se da ce me dugo služiti

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #28 : Lipanj 23, 2009, 13:08:51 pm »
To je skuter nekog lame sa Tibeta?  :icon_mrgreen:
Pa ne čujem nikakvo nabijanje kao kod kompresora, ovo čudo je tiho da bi mogao rastavljati skuter ispred staračkog doma poslije ručka!
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #29 : Ožujak 23, 2011, 12:07:57 pm »
evo mali update za ovaj enhelić, nisam htio bezveze otvarati novu temu. evo imam ga već skoro 2godine i mogu reći da za sada služi svrsi. dapače prije par dana mi se dogodilo da mi se probušila guma na autu, i to naravno vikend. 10sati navečer,nema nikakvog vulkanizera na vidiku. i sva srića bio sam blizu benzinske i tamo sam je napumpao i pun gas doma da promijenim. inače riječ je o renolu, i došao sam doma i sad sve lipo pripremio i uzeo onaj original ključ koji ide s renolovim alatom, normalno kako je kolo stegnuto u vulkanizera s pravim zračnim pištoljem, pokušao sam sa tim ključem i malo jače išao odvidati maticu kad pukne ključ..francusko sr....nje..i šta ću, kad sjetih se da imam tog einhela, i uzmem ja njega i pomolim se hoće li on to odraditi, nisam imao baš puno vjere u to kad ono bez problema odvida 4 matice..ja sav u čudu i ugodno iznenađen skinem kolo, stavim rezervnu ali sad 2 problem, kako ih stegnuti..s blagom nevjericom pogledam u einhela i lagano progovorim, ajde einheliću zavidaj ovu i možeš u penziju..i stavim ja tako matice nazad i ajmo zategnuti ih..einhel nešto promrmlja, čuje se neko šuštanje, mljevenje i nakon šta sam svaku maticu par puta još s njime stegnuo pomolim se da vidim jel to uopče doboro stegnuto. spustim auto s dizalice, a lagani straj u kostima da li da krenem. hoće li to uopće izdržati, kad sva srića eto susida s normalnim ključem. eto malo sriće, i ja uzmem njegov ključ i idem provjeriti jel to sve dobro stegnuto kad ono gle čuda JE :Rleb: skakao sam po njegovom ključu da vidim da li će se matica bar malo još stegnuti kad ono niti milimetra. pogledam svog einhela i kažem mu "žao mi je stari al još ti nećeš tako lako u penziju".. eto ako se netko misli uzet ga ili njemu slično preporučam.

p.s. inače jedina zamjerka mu je recimo šta maticu od variomata može bez problema odvidati ali ne može stegnuti, neznam zašto, pokušao sam par puta ali čim upalim motor ona se odvida.