Autor Tema: Teškom mukom do A kategorije  (Posjeta: 2850 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Teškom mukom do A kategorije
« : Ožujak 26, 2009, 16:55:31 pm »
Novim Zakonom o sigurnosti prometa na cestama, zakomplicirano je i poskupljeno polaganje A kategorije do nerazumnih granica, dok je fond sati ostao smiješno malen

“Motornim vozilom u prometu na cesti može samostalno upravljati samo osoba koja ima važeću vozačku dozvolu izdanu u Republici Hrvatskoj, inozemnu vozačku dozvolu ili međunarodnu vozačku dozvolu, za onu kategoriju vozila kojom upravlja u prometu na cesti”, kaže članak 196. Zakona o sigurnosti prometa na cestama. Osposobljavanje kandidata za vozače je djelatnost koja se obavlja u općem interesu, a provodi se prema propisanom programu koji obuhvaća: Prometne propise i sigurnosna pravila, Upravljanje vozilom i Pružanje prve pomoći osobama ozlijeđenim u prometnoj nesreći. Program, provedbu programa, uvjete i način osposobljavanja koje provode autoškole, propisuje ministar nadležan za unutarnje poslove u suglasnosti s ministrom nadležnim za poslove prometa.
.................

http://www.motocikli.com/content/view/459/1/
BMW = bauer motor werke

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
Odg: Teškom mukom do A kategorije
« Odgovori #1 : Ožujak 26, 2009, 22:13:09 pm »
 Baš jučer sam pročitao članak u Motoreviji, jedino što mogu reći je KATASTROFA !!!

Jedino me tješi da se to sigurno nemože dugo održat jer to nema veze sa zdravim razumom, a i s obzirom da se sve usklađuje s EU-om niti to nebude tak moglo ostat-
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #2 : Ožujak 27, 2009, 01:23:47 am »
Svašta! Baš čitam i ne vjerujem koje čarolije su ovi izmislili.

Samo će izbiti pare ljudima iz džepa a mulci će se vozit bez ikakvih položenih kategorija jer će bit jeftinije platit par kazni  :llllol:

Vidjet ćemo da li će to imat ikakvog efekta na situaciju u prometu. Čisto sumnjam. Isto ko i sa 0.0

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #3 : Svibanj 07, 2009, 07:31:04 am »
Jučer nešto čitah o tome,al s cjenikom.ostadoh paf,ljudi moji jel ovo moguče :icon_scratch:
Banda lopovska,umjesto da stimulira mlade na polaganje vozačke dozvole i svladavanje potrebnih vještina,oni ih destimuliraju i šalju im poruku vozajte se vi bez ikakvih dozvola,jeftinije vaam je :icon_scratch:
Ja više ne razumin kamo gre ovaj svit :motocikli004: :Ratt:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #4 : Svibanj 07, 2009, 09:02:42 am »
 :icon_eek: :icon_eek:

ovo je previše i za čitat, a ne probat odradit po zakonu.

dali ima negdje objavljena imena "autora" takvog zakona? da malo složimo neki članak...
google master

Offline cRuNk

• Slavonski Brod
  • Vizir
  • **
  • `08 CBR 600 RR
« Odgovori #5 : Svibanj 07, 2009, 10:37:23 am »
Kako su porasle cijene autoskola "zbog navodnih 15h obavezne voznje" tako su i digli kazne. Naime cijene za
voznju bez stecene kategorije digli su na 5000-10000kn i 1 godine zabrane polaganja  :icon_scratch:

Mene je uvodjenje "novog zakona" prosle godine bas kacilo i nisu mi dali poloziti jer nisam stigao izaci na
ispit na vrijeme. Dakle motor kupljen u garazi, ja nemam vozacku i da ne duljim dalje... dobio sam kaznu
za to cudo 2500 kn bez zabrane polaganja (ocito je da im je samo lova interes a ne sigurnost ali to je druga
prica)...
4 wheels move the body, 2 wheels move the soul :icon_super:

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #6 : Svibanj 08, 2009, 20:59:29 pm »
:icon_eek: :icon_eek:

ovo je previše i za čitat, a ne probat odradit po zakonu.

dali ima negdje objavljena imena "autora" takvog zakona? da malo složimo neki članak...

Ne moraš se trudit tražit autora,pa to je najvjerovatnije (99,99%) dr.Andrija Hebrang :icon_mrgreen:  inaće kumuje svim našim nebuloznim zakonima :icon_fU:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche