Autor Tema: Zastara u kaznenom djelu - čl. 98 TJELESNE OZLJEDE  (Posjeta: 4753 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline redzsevenfifty

• Komarac
  • *
Zastara u kaznenom djelu - čl. 98 TJELESNE OZLJEDE
« : Ožujak 18, 2009, 09:29:49 am »
Pozdrav

Ja bi zamolio ako ima koji pravnik u grupi da mi razjasni.

Kazneno djelo počinjeno je u 4 mjesecu 2006. U 9mj. 2006.osuđen po čl.99 (teške tjelesne ozljede). Nakon žalbi županijskom sudu i provedenog vještaćenja u 4 mjesecu 2009 utvrđene tjelesne ozljede (čl.98,zapriječena max kazna je 1 godina ili novčana), te se proglšava krivim po tom članku (to je 3 godine od počinjenja)- 3 mjeseca,uvjetno na 1 godinu zatvora. Sada se žalim i na to rješenje, te je moje pitanje - DALI APSOLUTNA ZASTARA NASTUPA SLJEDEĆU GODINU (4 mjesec 2010)? Pošto se kazneno dijelo zbilo prije novog zakona o kaznenom postupku(važi od 10 mjesec 2006) gdje je izbrisana stavka "2 godine za KD s propisanom kaznom zatvora do 1 godine ili samo s novčanom kaznom." te su produljeni rokovi zastare- JELI MOGUĆA APSOLUTNA ZASTARA 4 GODINE?

Za nova kaznena dijela aps.zastare su 6 godina.

Offline Izi

• Vizir
  • **
  • Spol: Muški
  • KLE500
Odg: Zastara u kaznenom djelu - čl. 98 TJELESNE OZLJEDE
« Odgovori #1 : Ožujak 23, 2009, 19:15:07 pm »
mislim da ak te počnu teretit po jednom zakonu, po njemu ti ide do kraja postupka i ne mogu ti produžit rok zastare

Offline Hac

• Ivanić Grad
  • MMP
  • Spol: Muški
  • CBR 600 RR 07
« Odgovori #2 : Ožujak 23, 2009, 20:29:36 pm »
u kaznenom pravu postoji načelo obvezne primjene blažeg zakona.
dakle ako si osuđen po prijašnjem zakonu koji je blaži od novog,primjenjuje se prijašnji zakon.

u slučaju da je donesen novi zakon koji bi bio blaži od prethodnog,primjenio bi se novi zakon jer bi to bilo povoljnije za tebe,čak i ako bi postupak bio pokrenut po starijem zakonu.

Offline redzsevenfifty

• Komarac
  • *
« Odgovori #3 : Ožujak 24, 2009, 20:09:10 pm »
Hvala na odgovorima
Mislim da je vrhovni sud donio odluku, ipak bude 6 godina mislim

Dečki GP Racer endurance mješavina (za temp. veće od 15 stup.) jeli valja za po staroj cesti KA-RI i sl.? Jeli qualifier RR možda ipak bolje?