Autor Tema: vozački ispit?  (Posjeta: 3589 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bella

• Komarac
  • *
  • Spol: Ženski
  • Practice makes it perfect
vozački ispit?
« : Ožujak 17, 2009, 12:44:07 pm »
Pozdrav!

imam 21 godinu i htjela bi polagat ovu A2 kategoriju. može mi malo netko objasnit što to točno znači ta A2, mogu li je uopce ic polagat ako nemam A1?
U vozackoj imam samo B i M kategoriju.  Kad sam polagala za auto nisam morala polagat prvu pomoc ponovo, i bila sam duzna odslusat samo 4 sata teorije, pa je to naravno znatno smanjilo cijenu.

Offline Chvembo

• Komarac
  • *
Odg: vozački ispit?
« Odgovori #1 : Ožujak 17, 2009, 14:22:46 pm »
Polaganjem A2 kategorije dobivaš pravo upravljanja motorima snage do 35kW, to ti je klasa 250ccm i dosta motora klase 500ccm kojih doduše baš i nema puno.
Ne trebaš imati A1 da bi polagala A2 kategoriju, potrebno je otići ponovno na liječnićki i upisati se u auto školu koja ima motor koji zadovoljava uvijete polaganja A2 kategorije (250 ccm). Nema teorije, samo se vozi 15 sati, a cijene su nešto preko 2000kn, kako gdje.

Pozdrav

Offline cRuNk

• Slavonski Brod
  • Vizir
  • **
  • Spol: Muški
  • `08 CBR 600 RR
« Odgovori #2 : Ožujak 17, 2009, 14:33:46 pm »
Nesto preko 2000? Nisam siguran ali prije ce biti negdje oko 3000... Barem je tako u mom malom selu  :icon_scratch:
4 wheels move the body, 2 wheels move the soul :icon_super:

Offline bella

• Komarac
  • *
« Odgovori #3 : Ožujak 17, 2009, 17:03:05 pm »

lopovi sve od reda. da , tako sam i mislila. oko 2000 kuna. a znam koje klase obuhvaca, sve su zeznuli s tom snagom od do. a puni A ni ne mogu dok nemam 24 i A2 polozeno, u principu. njima pare, meni pecatic i 3 godine cekanja dok mogu sjest na nesto normalno.

hvala lijepa... mozda se nesto i ukine od zakona =) zivio balkan =)  :icon_pidu:

Offline bcemelji

• Vizir
  • **
  • aprilia sportcity 250i.e.
« Odgovori #4 : Ožujak 17, 2009, 19:23:14 pm »
ja sam imao polozenu B kategoriju,morao na lijecnicki,odvozit 15 sati i platio san sve sa lijecnickim 2200 kn i to je to,polaga san na 250 ccm (Autoskola Miramare)

Offline bella

• Komarac
  • *
« Odgovori #5 : Ožujak 18, 2009, 23:00:07 pm »
ja sam imao polozenu B kategoriju,morao na lijecnicki,odvozit 15 sati i platio san sve sa lijecnickim 2200 kn i to je to,polaga san na 250 ccm (Autoskola Miramare)

vjerojatno cu i ja tako onda. a kada si polagao?  a super su organizirani, jos ni nove vozacke nisu dosle, a pola autoskola uopce nema motore za polaganje A2.
znaci ona je ogranicena samo s tih 35kW?   
 super.. cekam lovu od odštete za zadnju prometnu i spremna sam za autoskolu =)

Offline bcemelji

• Vizir
  • **
  • aprilia sportcity 250i.e.
« Odgovori #6 : Ožujak 19, 2009, 19:40:23 pm »
polagao sam prije godinu dana,al mislim da to ne mijenja nista strasno.ajde pa sretno na vozackom :icon_thumright:

Offline Sale

• Vizir
  • **
  • TOMOS 9a6 Alpino (APN)
« Odgovori #7 : Ožujak 19, 2009, 20:04:30 pm »
neki dan sam kod cure u vozačkoj idio da piše ta A2 kategorija (do tad nisam ni znao da postoji), a sad tek vidim kaj znači...
sad kad ovo čitam sretan sam kaj sam davno već položio za motor...još nisam imao 18 tako da su mi upisali A1 al odma sa navršenih 18 sam dao napravit novu vozačku (jer sam tada i za auto položio pa samm trebao radit) di su mi samo još napisali i da imam A kategoriju bez ikakvih dodatnih plačanja ili polaganja...