Autor Tema: U naletu Clija ozlijeđen motociklist  (Posjeta: 1583 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline spanjola

• Osijek
  • Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Yamaha YBR 125
U naletu Clija ozlijeđen motociklist
« : Ožujak 10, 2009, 20:38:02 pm »

Citat:
OSIJEK - Jučer oko podneva dogodila se prometna nesreća u kojoj je ozlijeđen 38-godišnji motociklist iz Višnjevca. Na njegov motockil Kawasaki Versys (OS 752 HV), kojim se kretao Trpimirovom ulicom prema podvožnjaku, Renaultom Clio (OS 556 GE) naletio je 37-godišnji Osječanin. Osječanin se kretao Divaltovom ulicom s istoka prema zapadu. Ozlijeđeni je motociklist odmah prevezen u Kliničku bolnicu Osijek.

- Semafori nisu radili. Titrala su žuta svjetla, a prometni policajac nije bio u raskrižju, nego pokraj ceste na nogostupu. Bila je gužva i sa svih su strana ljudi vozili. Vozio sam 80-godišnjeg oca doktoru, a sad bih volio da nisam - rekao nam je vozač Clija, u vidljivom šoku. Bio je revoltiran jer je više od pola sata čekao da na očevid stigne policijska ekipa. Samo je htio saznati je li s motociklistom sve u redu.
Iz policije smo doznali da prometni policajac sam prosuđuje o situaciji na kolniku i je li potrebno ući u raskrižje ili je promet tog intenziteta da se vozači mogu i sami “ravnati” po znakovima.

Silinu sudara potvrđuje to što je motocikl odbačen na travnatu površinu ispred ugostiteljskog objekta “Karaka”, a nekoliko desetaka metara uokolo bili su razbacani dijelovi obaju vozila. Prednja maska automobila bila je potpuno razbijena. Renaultov znak s prednje strane automobila nekako je završio na travnatoj površini kod Kawasakija.
Dok se čekala očevidna policijska ekipa, stvarale su se dugačke kolone vozila, koje su obilazile i gazile razbacane dijelove vozila po cesti. Prometni policajac ušao je u križanje i davao sve od sebe da bi se promet što prije normalizirao.

Glas Slavonije

Semafori su bili ugašeni zbog Mesićevog dolaska u Osijek, policajac stajao ispred Karake i samo gledao kolone. (svatko iz Osijeka i okolice zna o kakvom se raskrižju radi.)
Tata mi je bio tamo u trenutku nesreće (a i ja sam u to vrijeme motorom išao u školu preko Divaltove), ugasio je motor i izvadio ključ iz njega. Lupio je i odnio cijeli prednji branik Clia.

Tek se nakon nesreće policajac uspetljao da nešto kao regulira promet, a policiju se čekalo oko pola sata. Navodno da i kada su došli po dijelovima se gazilo, šutalo, citiram: "kao da se htjelo nešto prikriti"
U međuvremenu su neki ljudi u najboljoj namjeri htjeli skidati kacigu i dizati čovjeka. Bio je pri svijesti.

Zna li netko kako je on?