Autor Tema: Ocjene onima kojima dajemo novac  (Posjeta: 9824 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Ocjene onima kojima dajemo novac
« : Veljača 20, 2009, 10:05:42 am »
Trenutno sam u pripremi motora za sezonu + imam i neke nabave alata i opreme. Tako da sam zadnje vrijeme malo u obilasku i telefoniranju s raznim trgovcoma i slično. Pa su prema tome, i utisci o njima vrlo različiti. Motobox je primjer dobrog, a za sada neću navesti primjer lošeg. Za sada.
Kako ovaj forum već ima informativnu "moto kartu Hrvatske", moj je prijedlog da se uz razne trgovine, servise i slično doda i sistem ocjenjivanja koji će korisniku odmah pružiti dodatnu informaciju koliko mu je isplativ trud da kod istih kupuje ili servisira. To možemo dodati na postojeće teme u "moto karti" kao anketu, na koju ćete glasovanjem stavljati ocjene.
Da ne zakompliciramo previše, predlažem ocjene 1-3, ili u prijevodu: 1)ispod očekivanja (loše), 2) očekivano (zadovoljavajuće), 3)iznad očekivanja (izvrsno).

Svrha svega ovog da bude preglednije za korisnike. Naravno da se za izrazite kritike, upozorenja ili pohvale mogu otvarati teme na forumu kao što smo radili i do sada. A nadam se i da će trgovci pratiti glas javnosti.

Dodana anketa
« Zadnja izmjena: Veljača 20, 2009, 12:34:16 pm James1100 »
google master

Offline Hac

• Ivanić Grad
  • MMP
  • CBR 600 RR 07
Odg: Ocjene onima kojima dajemo novac
« Odgovori #1 : Veljača 20, 2009, 12:56:29 pm »
Slažem se ,odlična ideja.
uz jedan prijedlog-mislim da je bolje ocijenjivati ocjenama od 1-5

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #2 : Veljača 20, 2009, 13:02:27 pm »
Podržavam ideju!  :icon_super:

Samo svaka trgovina ili servis trebao bi imati anketu za sebe da bude realna ocjena. Ovako ako će svi biti zajedno u grupi onda će uvijek pušiti oni servisi ili trgovine koje su u manjim mjestima i automatski imaju manju posječenost, a možda odlićno posluju i za svaku su pohvalu.

Ocjena od 1-5
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #3 : Veljača 20, 2009, 14:04:38 pm »
Super ideja.......ocjene 1-5....tak da se malo prisjetimo škole  :icon_mrgreen:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline cRuNk

• Slavonski Brod
  • Vizir
  • **
  • `08 CBR 600 RR
« Odgovori #4 : Veljača 20, 2009, 14:09:12 pm »
Uz malo ulozenog truda bi se skupio fin popis trgovca/majstora. Iako su misljenja dosta subjektivna, nakon par
ocjena bi se ipak vidjelo tko kako radi. Ideja je odlicna i nadam se da bude nesto od ovoga  :icon_thumright:
4 wheels move the body, 2 wheels move the soul :icon_super:

Offline _tompa

• Komarac
  • *
  • holy cow K7
« Odgovori #5 : Veljača 20, 2009, 14:31:52 pm »
Mislim da bi opisne ocjene bile puno adekvatnnije :)
Koja bi ocjena bila za pas mater ][]{§[{ł§{<@§{@§<@§{}<{}<}§{<}@{<§{<@{€]@[]]€ hehehehe :icon_mrgreen:
---------------------------------------------------------
If you make it idiot proof, they'll build a better idiot.
---------------------------------------------------------

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #6 : Veljača 20, 2009, 14:35:53 pm »
Bilo bi dobro kada bi se uz ocjenumogaoostaviti i mali komentar do određenog broja znakova.
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #7 : Veljača 20, 2009, 15:08:19 pm »
Podržavam ideju!  :icon_super:

Samo svaka trgovina ili servis trebao bi imati anketu za sebe da bude realna ocjena. Ovako ako će svi biti zajedno u grupi onda će uvijek pušiti oni servisi ili trgovine koje su u manjim mjestima i automatski imaju manju posječenost, a možda odlićno posluju i za svaku su pohvalu.

Ocjena od 1-5

zamislio sam tako da u postojećim temama u "moto karti" dodam ankete sa ocjenama. zainteresirani bi mogli feedback određene firme pogledati jednostavno pod rezultatima glasanja.

opisne ocjene nisu problem, mogu se dopisati uz brojeve na anketi.

komentari određene firme se mogu stavljati kao odgovori u temama - moderatori brišu nepotrebne stvari, ostavljaju značajne. Na pr. opis zašto je dodijeljena vrlo loša ocjena, jedinica, ili suprotno, odlična, petica.

malo više posla moderatorima, ali ako redovito radim C/P Rapexa, nije mi problem izgubiti još koju minutu. Naravno da ja sam mislim redovito održavati ovaj sistem jer sam ga i predložio.

nažalost, procjena raznih komentara ostaje dužnost moderatorske ekipe jer nekog reda mora biti. bilo kakvog, neće se svi složiti s nekim našim kriterijima, ali to ne znači da nemamo dobre namjere. nadam se da razumijete o čemu pričam, bit će svakakvih stvari, toga sam svjestan. Uvređenih jer trgovac nije isti čas skočio nekome polizati cipele na vratima, fali ženska roza rukavica broj XXXXL u ponudi i slično  :icon_mrgreen:
google master

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #8 : Veljača 20, 2009, 16:10:37 pm »
Jamie, dobra ti je ideja, al, ajt se pliz još malo potrudi pa pogledaj po svjetskim forumima kak su to napravili.

neš opisne ocjene, nego školske prema legendi kriterija, neš previše moderiranja i administriranja, jer gubi doživljaj... te ovo, te ono

u svakom slučaju, ja  - za!!  :icon_smile:
grč. - κῶμα

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #9 : Veljača 20, 2009, 18:24:35 pm »
Jamie, dobra ti je ideja, al, ajt se pliz još malo potrudi pa pogledaj po svjetskim forumima kak su to napravili.

neš opisne ocjene, nego školske prema legendi kriterija, neš previše moderiranja i administriranja, jer gubi doživljaj... te ovo, te ono

u svakom slučaju, ja  - za!!  :icon_smile:

evo primjer:

1 - katastrofa, svakako izbjegavati
2 - ispod očekivanja
3 - očekivana / normalna / zadovoljavajuća usluga
4 - usluga bolja od očekivanja
5 - izvrsno, svakako prvi izbor u svom fahu

Zamisao je da korisnik pregledom grafikona na rezultatima ankete dobije brzinski uvid u kvalitetu predmetne firme. Ako neka tema nakupi nekoliko stranica, neće se svakom dati sve pročitati, ili neće imati vremena. Na pr, ako se netko iz Slavonije slučajno nađe u Zagrebu i odluči to iskoristiti za obilazak kakve trgovine, dovoljno mu je 5 minuta posuđenog compa da odluči kamo će otići.
Naravno, za ocjene 1 i 5, komentari su poželjni.

Isto tako, po grafikonu ove ankete znam kakav je vaš interes za moju ideju (hvala!). Postove čitam zbog primjedbi i prijedloga. Dalje, način kakav sam predložio, traži najmanje pripreme za uvođenje toga o čemu pričam, za druge sisteme pitajte Beebla dal ima vremena za programske pripreme, što smatram nepotrebnim. Na Ebay-u je sistem feedback-a sa obaveznim komentarom mnogo složeniji od ovog što predlažem.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #10 : Veljača 20, 2009, 18:31:53 pm »
Što se tiče moderiranja:

svakako bih htio izbjeći loše ocjene neke firme zbog pojedinačnog problema sa kupcem, jer i nas ima svakakvih. Izbjeći neprovjerena pljuvanja ili pohvale zato što je netko prijatelj s vlasnikom dućana. Nadam se masovnijem glasanju po temama zato da situacija bude bistrija, a nadam se i poštenju forumaša.
google master

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Aprilia rsv 1000 mille
« Odgovori #11 : Veljača 20, 2009, 19:19:51 pm »
MOgu ja biti admin tog dijela foruma :icon_mrgreen:, mislim James da nebude sve na tvojim leđima :llllol: :llllol: :llllol: :llllol:. ajd sad ozbiljno ideja je odlična i neka bude realno glasovanje ako dobiš lošu ocijenu uz objašnjenje mi trgovci čemo znati di griješimo i kako to ispraviti. :icon_thumright: :icon_thumright:
Ajde jos jednu putnu, pa jos jednu, jos jednu ajde ovo je stvarno zadnja ma hajde jos jednu, jos jedna i idemo. hik nikam nejdi prije

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #12 : Veljača 20, 2009, 19:22:11 pm »
nebi to bilo malo subjektivno  :icon_scratch:
BMW = bauer motor werke

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #13 : Veljača 20, 2009, 19:48:37 pm »
nebi to bilo malo subjektivno  :icon_scratch:

koje?

Žuti?  :icon_mrgreen:

ili ocjenjivanje?
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #14 : Veljača 20, 2009, 20:03:05 pm »
MOgu ja biti admin tog dijela foruma :icon_mrgreen:, mislim James da nebude sve na tvojim leđima :llllol: :llllol: :llllol: :llllol:. ajd sad ozbiljno ideja je odlična i neka bude realno glasovanje ako dobiš lošu ocijenu uz objašnjenje mi trgovci čemo znati di griješimo i kako to ispraviti. :icon_thumright: :icon_thumright:

tu je najveći mogući problem svega ovog  :icon_scratch: zato ću se morat potruditi animirati ljude da sudjelovanje u anketi bude što veće. Što više glasova, realnija ocjena.
Zato je u prijedlogu taj sistem anketiranja: ima lijenih kojima se neće dati pisati, a jedan klik ipak nije neki veliki zamor.
Drugo, to je ideja dobivanja feedback-a, ali na tehnički jednostavniji način.
google master