Autor Tema: Prvi motor, a ja lud...:)  (Posjeta: 15956 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bacvica

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Ninja wannabe
Odg: Prvi motor, a ja lud...:)
« Odgovori #15 : Veljača 18, 2009, 13:31:52 pm »
Uplati životno osiguranje da zbrineš familiju i kofer u kojem te budu pospremili na čuvanje.....za ostatak si kupi motor od 150+ konja.....do servisa ovak i onak nebudeš došel tak da ostalo nije tak bitno.

Nekako naginjem ovom komentaru. Nikako ne mogu staviti "početnik", "skuter", "prvi motor" i "Yamaha R1" u istu rečenicu. :dontknow: Ne znam jesam li ja to u odnosu na druge zbilja zakinut za volumen mošnji ili što, ali mene prolaze žmarci na takve planove. :icon_eek:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Beverly 250ie
« Odgovori #16 : Veljača 18, 2009, 13:43:17 pm »
Uplati životno osiguranje da zbrineš familiju i kofer u kojem te budu pospremili na čuvanje.....za ostatak si kupi motor od 150+ konja.....do servisa ovak i onak nebudeš došel tak da ostalo nije tak bitno.

Plačem od smijeha na komentar!! :Rjok:

Nekako veza sa početnikom i R motorom mi neide. Ili češ se vrlo pažljivo vozizi...kako bi se reklo "kao po mošnjama" ili .....statistika. DAj se malo zbroji. Ukoliko to isto toliko želiš onda ti savijeti baš i ne pomažu jer su oba motora vrlo brza.
Osim što ti obično "......600cc ima malo bolji šus od 1000cc"  :icon_mrgreen:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #17 : Veljača 18, 2009, 13:47:07 pm »
Motor se kupuje srcem ( u glavnom ), a vozi glavom ( i mozgom ako ga vlasnik ima )!

Toliko od mene!
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline bacvica

• Komarac
  • *
  • Ninja wannabe
« Odgovori #18 : Veljača 18, 2009, 13:54:35 pm »
Motor se kupuje srcem ( u glavnom ), a vozi glavom ( i mozgom ako ga vlasnik ima )!
Toliko od mene!

Ma stoji. Stvar je samo u tome što glava (i mozak) ne moraju nužno imati potrebno znanje za vožnju, a što je još gore, mogu *misliti* da imaju kad nemaju. Isto kao što vi meni velite - kupi jači motor, brzo ćeš poželjeti nešto jače. Kad vozim slabi motor i poželim nešto jače i *mislim* da to mogu iskontrolirat - mogu se slikat. Okrenem gas, a auspuh prdne. Istina, bude mi žao, al' isto tako živim barem do sljedećeg zavoja. A kad vozim jaki motor, poželim nešto jače i *mislim* da to mogu (baš mi lepo izgleda zavoj, ma bit će dosta gripa idem malo žešće izaći na ravninu), onda dobijem što želim - okrenem gas i, ako mislim krivo, glava mi prdne.

Misliti je drek znati, ja ni sebi ne dam mislit previše, začas se zbunim. :icon_mrgreen:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #19 : Veljača 18, 2009, 14:21:05 pm »
dajte jos malo detaljaa ....zasto ovaj , a ne onaj.....ako vas zanima jos nesto u vezi mene pitajte....
pa sve sam ti napisao ...

Koliko imas godina  :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline lopac

• zaprešić
  • Vizir
  • **
  • jinlun 250
« Odgovori #20 : Veljača 18, 2009, 15:31:25 pm »
izjave tipa motor će mi biti preslab su mi malo nejasne osim ako nemaš plan biti na grobniku svaki tjedan ili vući kamp kućicu.
tko izgubi dobitak,dobije gubitak

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Aprilia rsv 1000 mille
« Odgovori #21 : Veljača 18, 2009, 18:33:59 pm »
Urban prvo sjedni nekome na 1000r-a da te prepela a onda piši gluposti.

A čul sam da neki ljudi tvrde da 600 ima bolji "šus" od 1000  :llllol:  :llllol:  :llllol:  :llllol:  :llllol:  :icon_pidu:  :llllol:

Hvala Andrija svako malo me netko podsjeti na ovaj biseraj i uvjek isto (dobim sraćku) :crybaby2:
Ajde jos jednu putnu, pa jos jednu, jos jednu ajde ovo je stvarno zadnja ma hajde jos jednu, jos jedna i idemo. hik nikam nejdi prije

Offline UrBaNxxx

• Komarac
  • *
« Odgovori #22 : Veljača 18, 2009, 19:27:20 pm »
Imam 24 godine, radim u antiteroristickoj jedinici 2 godine....imam dobremana, i trazim devojku.... :@:.....i??...znaci 90% ljudi misli da nije pametno sa skutera na R ili fz1....../ok....ali koliko sam skuzio..hladna glava i vozi ... :llllol: :llllol: ...koliko mi treba vremena da naucim voziti r? a koliko fz?  je li velika razika...

Offline bacvica

• Komarac
  • *
  • Ninja wannabe
« Odgovori #23 : Veljača 18, 2009, 19:42:23 pm »
je li velika razlika...

:icon_rolleyes: Na ravnom nije. U zavoju ti je svejedno. :dontknow:

Offline UrBaNxxx

• Komarac
  • *
« Odgovori #24 : Veljača 18, 2009, 19:47:34 pm »
Ja bas mislio obrnuto  :icon_scratch:..e izgleda da meni nema druge nego da probam i jedan i drugi....pa da onda dodjem ovde :icon_pidu:

Offline Hac

• Ivanić Grad
  • MMP
  • CBR 600 RR 07
« Odgovori #25 : Veljača 18, 2009, 19:50:19 pm »
ja bi ti isto preporučio naked.i to ne Fz1 nego nešto od 600 kubika,npr FZ6.Ja sam ga imao kao prvi motor i bio sam prezadovoljan!!!a opet ako se hoćeš malo brže i povesti,taj motor ti to može omogućiti jer ide odlično(ima mašinu od r6 prigušenu na 100 ks),odličnu ciklistiku kad ga malo otvrdneš i promijeniš ulje u vilicama i samo vozi!kad ga upoznaš bit možeš biti i jako brz na njemu...
A ako baš moraš kupiti R,onda si uzmi neki od 600 kubika,a ne R1.Ne znam zašt te tak pucaju tisućaki,i 600 ide dovoljno dobro,i predobro za početnika...

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Aprilia rsv 1000 mille
« Odgovori #26 : Veljača 18, 2009, 19:55:58 pm »
Urban baš si majstor možeš ti voziti R-a od sutra al pitanje je kak se bu to zasvršilo, kaj opet netreba biti pravilo da se buš drobil ko sumanut al statistički te to ide. Največi problem kod newbia je kaj misle da je 600 R sranje koje nejde nikam a da ne pričam o 1000r najprije probaj pa buš skužil kaj pričamo.
Ajde jos jednu putnu, pa jos jednu, jos jednu ajde ovo je stvarno zadnja ma hajde jos jednu, jos jedna i idemo. hik nikam nejdi prije

Offline Hac

• Ivanić Grad
  • MMP
  • CBR 600 RR 07
« Odgovori #27 : Veljača 18, 2009, 19:58:45 pm »
i ja isto kažem...
probaj si prvo iznajmiti na jedan cijeli dan 600 i onda drugi puta 1000,pa ćeš vidjeti šta želiš i šta ti odgovara.mislim da ćeš biti zadovoljan sa 600...

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Aprilia rsv 1000 mille
« Odgovori #28 : Veljača 18, 2009, 20:07:13 pm »
A nije mi najveca dilema oko kubikaze ( ja necu u pocetku sigurno ni osetiti razliku izmedju 600ccm i 1000 ccm)

A kad ti to misliš osjetiti, kad buš u sanduku?? kaj pričaš.. e Baron ako si to opet ti tako ti bog pomogao :motocikli007: :motocikli007: :motocikli007:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #29 : Veljača 18, 2009, 20:11:14 pm »
Urban baš si majstor možeš ti voziti R-a od sutra al pitanje je kak se bu to zasvršilo, kaj opet netreba biti pravilo da se buš drobil ko sumanut al statistički te to ide. Največi problem kod newbia je kaj misle da je 600 R sranje koje nejde nikam a da ne pričam o 1000r najprije probaj pa buš skužil kaj pričamo.

iskreno da kupujem R-a kupio bih 750 , a ne 1000

Iskoristljivija snaga
BMW = bauer motor werke