Autor Tema: Harley Davidson uvoz u HR  (Posjeta: 22309 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vatrogasac mirko

• zagrebu
  • Komarac
  • *
  • Spol: Muški
Harley Davidson uvoz u HR
« : Prosinac 11, 2008, 15:35:44 pm »
Pozdrav svima.
 Vec dugi niz godina pokusavam postati vlasnik jednog harleya jer to mi je zivotni san. Ali kako stvari stoje u nasoj drzavi, kupnja harleya kod nas je strasno skupa i nedostizna za vecinu nas. Za one koji ne znaju najobicniji sportster starta oko 70-80 tisuca kn, a da ne govorim o ''pravim'' harley modelima (dyne,softail...) koji nisu ispod nekih 130-140 tisuca. Pretrazivanjem raznih foruma doso sam do informacija da se isplati uvoz iz drugih zemalja bez obzira na razne trosarine/poreze/homologizacije/+ostalo.. Nacitao sam se dosta tema o tome ali niko nije konkretno opisao kako je dosao do motora(koji diller, drzava, model, cijena, isplativost itd) Zato molim one koji imaju neka iskustva s kupnjom tih motora u inozemstvu neka podjele s nama...
  Koliko ja znam Njemacka je jako povoljan teren za to, al posto im niti jedna web stranica nije na engleskom tesko dolazim do informacija.
ja jedva stojim, a za tebe ne postojim
samo zbog litre ti si se naljutila...

Offline vatrogasac mirko

• zagrebu
  • Komarac
  • *
Odg: Harley Davidson uvoz u HR
« Odgovori #1 : Prosinac 11, 2008, 15:37:34 pm »
I bilo bi dobro kada bi u ovoj temi razgovarali iskljucivo o Harley davidson motorima... :icon_super:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #2 : Prosinac 11, 2008, 15:58:42 pm »
jednom sam sudjelovao u traženju rabljenog Harleya (ne uvozu). koliko sam tada vidio situaciju, nisam stekao dojam da je HD vani isplativiji nego kod nas. razlika je samo u veličini ponude. neznam koji HD misliš kupiti, ali za Softaila slobodno možeš zaboraviti išta vezano uz pojam "jeftinije". To je jednostavno marka koja najbolje drži cijenu. Ostalo oko uvoza je ista stvar kao i za druge motore, samo se raspitaj kakvi su ovi iz Dubrave za izdavanje homologacije pošto su oni ovlašteni uvoznici. Rezervna varijanta je da se raspitaš u Janbu u Lučkom dali ti mogu uredit papire za homologaciju. Poznanik je tamo nedavno kupio HD-a, ali novog i s njihovom nabavom i uvozom. Tako da znam da tu oni neke stvari mogu rješit, ali neznam kako je za privatni uvoz rabljenog motora.
google master

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #3 : Prosinac 12, 2008, 18:46:40 pm »
Ako sto pomaze, evo stranica u mojoj lokali, sa cijenama i svime....

http://www.hmhd.com/sales/newbikes.asp

Mozes ih direktno kontaktirat, ili ako trebas pomoc, nije greda, sad sam u HR, ali negdje u 2-3 mjesecu idem nazad pa mogu nesto konkretnije upitat na licu mjesta.

zinger
H&K MP5SDW - a true point and click interface

Offline ajkula

• Komarac
  • *
  • HD-FXDBI, Electra 5S Bullet
    • Luka's Photography
« Odgovori #4 : Prosinac 14, 2008, 11:40:44 am »
Slazem se Jamesom. Osim veceg izbora nije povoljnije. Ja sam iskombinirao carinsku povlasticu (zivio sam vani) i uveo svog StreetBoba plativsi 'samo' trosarinu 17000 kuna.. To je bilo ovo ljeto , motor je 2006 godiste s 36, 000 km.. OK, prosao sam dobro jerbo sam ulozio extra cca 10000 dolara u razno razne preinake po mom gustu, ato nitko nije gledao.. Npr. prijatelj je kupio i doveo (ne iz EU) novog BMW Adventure GS1200 i platio oko 70000kuna davanja . Za homologaciju, moj StreetBob je imao europsku i ja sam to planirao tako da mi je HD diler nabavio original papir (CoC) da je moj StreetBob za EU (imas ih USA spec, Canada Spec..razlike su sitnica u zmigavcima itd..) Medjutim moj bike da i nije bio EU spec po pravilima nase carinske povlastice na povratak u hrvatsku, mozes uvest bilo koje vozilo koje ne odgovara eurospkim standardima pod uvjetom da je bio registriran na tvoje ime u zemlji gdje si zivio minimalno 6 mjeseci.. drugim rijecima, da sam kupio Lexusa za arapsko trziste bez ikakve carine/pdv/homologacije bi ga uveo i registrirao u HRV...
U obrnutom , mislim da bi te na kraju kostalo ko i kod nas u dilera.. eto sto se mogu sjetit u ovom trenutku, a ako te jos sta zanima pitaj ...

Offline ajkula

• Komarac
  • *
  • HD-FXDBI, Electra 5S Bullet
    • Luka's Photography
« Odgovori #5 : Prosinac 14, 2008, 11:44:35 am »
.. e da, i da jos uracunas prevoz od 'tamo' gdje si ga kupio i trud oko nabave jos se nadoda par tisuca necega (maraka, dolara, eura).. nakupi se toga jos uhuhu...

Offline Deny

• Vizir
  • **
« Odgovori #6 : Prosinac 15, 2008, 00:10:21 am »
HD se isplati uvesti jedino iz amerike...jer je tamo najjeftiniji i pogodan tečaj eu -dolar čini svoje.....ali cijena prosječnog japanca recimo yamahe dragstar 1100 od 70 000kn kod nas,teško da će se uspjeti postići....

Offline vatrogasac mirko

• zagrebu
  • Komarac
  • *
« Odgovori #7 : Prosinac 16, 2008, 11:22:45 am »
da, sad vise nisam tako optimistican.....a za denyja, koliko ja znamiz amerike mozes naruciti samo motore koji nisu proizvedeni tamo, a harley je posebno zabranjen za izvoz...cak iz jedne savezne drzave u drugu....imam cak scan jednog clanka iz moto pulsa di sve detaljno opisu, al ne znam kak to stavit tu

Offline vatrogasac mirko

• zagrebu
  • Komarac
  • *
« Odgovori #8 : Prosinac 16, 2008, 11:24:04 am »
dobra stranica zinger...

Offline nicso

• Voajer
« Odgovori #9 : Travanj 30, 2010, 16:55:30 pm »
Harley se može uvest iz Amerike, točnije iz New York-a. Kako su mi rekli preko telefona: "yeah, we can ship it to the Munchen, we can ship it to the Croatia...and if you want, we can ship it even to the moon".

Harley V-ROD Muscle u SAD-u košta 98000 kn, kod nas 166000 kn.....znam da ti treba 1500 dolara za brod, kontejner....još ide carina, homologacija...