Autor Tema: kawasaki vn1700 voyager  (Posjeta: 2277 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Spol: Muški
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
kawasaki vn1700 voyager
« : Studeni 24, 2008, 20:30:20 pm »

Specifications
# ENGINE
# Engine type : Liquid-cooled, 4-stroke V-Twin
# Displacement : 1,700 cm ³
# Bore x stroke : 102 x 104 mm
# Compression ratio : 9.5:1
# Valve/Induction system : SOHC, 8 valves
# Fuel system Fuel injection : 42 mm x 2
# Ignition : Digital
# Starting : Electric
# Lubrication : Forced lubrication, semi-dry sump
# DRIVETRAIN
# Transmission : 6-speed, return
# Final Drive : Belt
# Primary reduction ratio : 1.515 (50/33)
# Gear ratios : 1st 3.077 (40/13)
# Gear ratios : 2nd 1.900 (38/20)
# Gear ratios : 3rd 1.407 (38/27)
# Gear ratios : 4th 1.143 (32/28)
# Gear ratios : 5th 0.967 (29/30)
# Gear ratios : 6th 0.806 (29/36)
# Final reduction ratio : 2.250 (72/32)
# Clutch : Wet multi-disc, manual
# FRAME
# Frame type : Double-cradle, steel
# Wheel travel, front : 140 mm
# Wheel travel, rear : 80 mm
# Tyre, front : 130/90B16M/C 67H
# Tyre, rear : 170/70B16M/C 75H
# Rake/Trail : 30/ 177 mm
# Steering angle, left / right : 35/ 35
# SUSPENSION
# Suspension, front : 45 mm telescopic fork VSuspension, rear : Swingarm with twin air-assisted shocks
# Rebound damping : 4-way
# BRAKES
# Brakes, front : Dual 300 mm discs Dual : 4-piston
# Brakes, rear : Single 300 mm disc Twin-piston
# DIMENSIONS
# Fuel capacity : 20 litres
# COLOURS
# Metallic Titanium
# Metallic Diablo Black

http://www.youtube.com/watch?v=SJ3muZM9wA0

http://www.youtube.com/watch?v=KDMGq0Hxpp8&feature=related

...  vi čitajte i gladajte a ja odoh uplatit loto  :icon_mrgreen:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
Odg: kawasaki vn1700 voyager
« Odgovori #1 : Studeni 24, 2008, 20:34:46 pm »
Lijepa stvarčica,idealna za put oko svijeta  :glasses9: cjenovno konkurencija Hondi i HD-u zasigurno.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #2 : Studeni 25, 2008, 11:42:46 am »
HD je zakon. Zastario i pljuje ga pola svijeta, a još uvijek ga kopiraju.... :icon_confused:
google master

Offline sitni

• Vizir
  • **
« Odgovori #3 : Studeni 25, 2008, 12:06:02 pm »
Možda je zastario ali i oni uvode novitete i polako ali sigurno idu ukorak sa vremenom,a kopiraju svi ali orginal je orginal bila to honda,harley,bmw,triumph,ducati ili motoguzzi!
Dežurni petokolonaš

www.mkfireriders.com

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #4 : Studeni 25, 2008, 21:48:09 pm »
  Možemo mi pričat i pokađat tko je koga kopirao, ali moramo priznat da ni dizajnerima nije lako ... manje više sve je već izmišljeno  :icon_mrgreen:

Istina da liči na HD, ali dok sam bio klinac jedna marka motora ili auta se proizvodila i 5-7 godina bez promjene modela, a danas kad svatko svake gogine izbacuje nove modele stvarno mislim da šta god dizajnirali bit će neki model za kojega se bude moglo tvrdit da je kopiran (makar u pojedinim detaljima)  :dontknow:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #5 : Studeni 26, 2008, 00:05:47 am »
to si možda u pravu, ali možda je odgovor u tome da se treba vratiti počecima. HD radi linije kakve je radio i nekad i ide mu dobro. A Japanci, koliko god kopirali, nisu se probili na tržište choppera takvim imitacijama, nego nekim svojim karakterističnim linijama. Suzuki Intruder je vrhunski primjer. Kaj se kopiranja tiče, da Kawasaki izbaci nekog novog EN-a, sa malo većom kubikažom, ja bi stvarno imao materijala za razmišljanje  :icon_smile:, a ne ova kopija Victoria koju sad rade.
kaj se tiče ovakvih tourera, i tu bi Kawasakijevci imali kaj iskopat iz špajze. Vjerujem da će se ovaj motor prodavati solidno, ali samo jedno vrijeme, jer se danas gleda omjer uloženo/dobiveno, ali kad vani prođu krizu i opet budu slobodnije odvajali svoj novac, kupci će opet tražiti nešto sa više "duše". Takvo je vrijeme trajalo do nedavno i gledaj kakvih je interesantnih motora nastalo u zadnjih nekoliko godina (najviše evropskih). A i tržište unikatnih customa je imalo procvat, kao i HD-ova Scremin E. serija. Zato mislim da ovaj Kawac neće biti model za pamćenje.
google master

Offline Deny

• Vizir
  • **
« Odgovori #6 : Studeni 26, 2008, 00:54:49 am »

Offline sitni

• Vizir
  • **
« Odgovori #7 : Studeni 26, 2008, 08:37:10 am »
to si možda u pravu, ali možda je odgovor u tome da se treba vratiti počecima. HD radi linije kakve je radio i nekad i ide mu dobro. A Japanci, koliko god kopirali, nisu se probili na tržište choppera takvim imitacijama, nego nekim svojim karakterističnim linijama. Suzuki Intruder je vrhunski primjer. Kaj se kopiranja tiče, da Kawasaki izbaci nekog novog EN-a, sa malo većom kubikažom, ja bi stvarno imao materijala za razmišljanje  :icon_smile:, a ne ova kopija Victoria koju sad rade.
kaj se tiče ovakvih tourera, i tu bi Kawasakijevci imali kaj iskopat iz špajze. Vjerujem da će se ovaj motor prodavati solidno, ali samo jedno vrijeme, jer se danas gleda omjer uloženo/dobiveno, ali kad vani prođu krizu i opet budu slobodnije odvajali svoj novac, kupci će opet tražiti nešto sa više "duše". Takvo je vrijeme trajalo do nedavno i gledaj kakvih je interesantnih motora nastalo u zadnjih nekoliko godina (najviše evropskih). A i tržište unikatnih customa je imalo procvat, kao i HD-ova Scremin E. serija. Zato mislim da ovaj Kawac neće biti model za pamćenje.

:icon_super:
Dežurni petokolonaš

www.mkfireriders.com

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #8 : Studeni 26, 2008, 18:38:29 pm »
Bez obzira na sve u svakom slučaju privlačniji mi je od mrvičinog BMW-a :icon_mrgreen:

Offline sitni

• Vizir
  • **
« Odgovori #9 : Studeni 26, 2008, 20:14:04 pm »
 :llllol:

Nije važno kaj je rekal nego ko je rekal! :icon_fU:

:motocikli031:                                                        :fsniper:

:Rkap:

:Rmat:                       :Rhook1:

:bootyshake:

Dežurni petokolonaš

www.mkfireriders.com

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #10 : Studeni 29, 2008, 00:53:52 am »
isti komentar ko za Yamahu

Fora al pre pre veliko

Offline boris1984

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • Piaggio Fly 150
« Odgovori #11 : Prosinac 04, 2008, 14:22:31 pm »
Izdrkavanje za bogate amerikance....

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #12 : Prosinac 04, 2008, 21:45:20 pm »
Izdrkavanje za bogate amerikance....

Ne kužim zašto bi to tako bilo ? ako netko ima uvjete, mogučnost i volju putovat i radit godišnje 20 - 30 000 km sigurno bih razmišljao nečem u ovom stilu ( bez obzira jel Kawa, Honda, Yamaha, HD ili nešto peto). Kad sam pokretao temu nisam niti mislio da bih tako nešto kupio za ove kratke vožnjice po lijepoj našoj i susjednim zemljama, za koje jedva uspijevam odvojit malo vremena zbog obaveza, nego sam mislio na putovanja od 2-3 K km u 10-tak dana, a onda bi upravo nešto ovako bilo idealno, što zbog udobnosti, što zbog dovoljno mjesta za prtljagu.

Vidio sam ljude iz npr. ne tako daleke nam Njemačke koji odavno imaju ono što kod nas zovu III mirovinski stup, pa kad odu u mirovinu imaju lijepa primanja, kupe "motorhome" i putuju svijetom, a doma provedu možda 3-4 mjeseca godišnje ! E kad bi imali imalo slične uvjete mislim da nebi pisao kao gore, a ja uopće nebih dvojio šta ću radit u mirovini  :icon_mrgreen:     

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #13 : Prosinac 05, 2008, 06:33:55 am »
  Ne kužim zašto bi to tako bilo ? ako netko ima uvjete, mogučnost i volju putovat i radit godišnje 20 - 30 000 km sigurno bih razmišljao nečem u ovom stilu ( bez obzira jel Kawa, Honda, Yamaha, HD ili nešto peto). Kad sam pokretao temu nisam niti mislio da bih tako nešto kupio za ove kratke vožnjice po lijepoj našoj i susjednim zemljama, za koje jedva uspijevam odvojit malo vremena zbog obaveza, nego sam mislio na putovanja od 2-3 K km u 10-tak dana, a onda bi upravo nešto ovako bilo idealno, što zbog udobnosti, što zbog dovoljno mjesta za prtljagu.

Vidio sam ljude iz npr. ne tako daleke nam Njemačke koji odavno imaju ono što kod nas zovu III mirovinski stup, pa kad odu u mirovinu imaju lijepa primanja, kupe "motorhome" i putuju svijetom, a doma provedu možda 3-4 mjeseca godišnje ! E kad bi imali imalo slične uvjete mislim da nebi pisao kao gore, a ja uopće nebih dvojio šta ću radit u mirovini  :icon_mrgreen:     

Ye,imat ćemo iste,ako ne i bolje uvjete od Njemačke,pa Mile Kekin nam je obečao  :icon_fU: :llllol: :llllol:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #14 : Prosinac 05, 2008, 14:45:03 pm »

Ye,imat ćemo iste,ako ne i bolje uvjete od Njemačke,pa Mile Kekin nam je obečao  :icon_fU: :llllol: :llllol:

E ako je to moj susjed obečao onda je to tak i nikako drugačije  :icon_mrgreen:

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #15 : Prosinac 05, 2008, 15:04:35 pm »
OK je vidit tako nešto, opće kulture radi..

meni je prevelik, pretežak itd.

:dontknow:
grč. - κῶμα

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #16 : Prosinac 05, 2008, 15:10:52 pm »
Prevelko, preteško...heh...putni motor, vjerujem da je na otvorenoj cesti pravi gušt!