Autor Tema: Nevezivanje kacige-kazna  (Posjeta: 9199 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
Nevezivanje kacige-kazna
« : Studeni 13, 2008, 17:10:29 pm »
Molim vas da mi kažete kolika je kazna za ne vezanje kacige tijekom vožnje.????
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline devilldey

• Vizir
  • **
    • SMK Predatori
Odg: Nevezivanje kacige-kazna
« Odgovori #1 : Studeni 13, 2008, 17:43:15 pm »
Ovo ti piše u zakonu:

Članak 114.

(1) Vozač motocikla ili mopeda i osobe koje se prevoze na tim vozilima moraju, za vrijeme vožnje na cesti, na glavi nositi propisanu i uredno pričvršćenu zaštitnu kacigu. Zaštitnu kacigu za vrijeme vožnje na cesti, na glavi moraju nositi i vozači bicikla mlađi od 16 godina.
(2) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač motocikla ili mopeda i osoba koja se prevozi ako za vrijeme vožnje na cesti na glavi ne nosi zaštitnu kacigu.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač bicikla ako za vrijeme vožnje na cesti na glavi ne nosi zaštitnu kacigu.
Dejo SMK Predatori

Offline lopac

• zaprešić
  • Vizir
  • **
  • jinlun 250
« Odgovori #2 : Studeni 13, 2008, 18:07:36 pm »
 :dontknow: ne razumijem pojam nevezanje kacige,to mi je isto kao i nezakopčavanje hlača,ilinosiš kako spada ili je nemaš(tvoja glava) :icon_scratch:
tko izgubi dobitak,dobije gubitak

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #3 : Studeni 13, 2008, 18:41:27 pm »
Hehehe...eto još jedne rupe u zakonu  :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

A točno to....čemu onda služi kaciga ak ju nisi zakopčal? Uopće mi to nevezanje kacige nije jasno  :dontknow:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #4 : Studeni 13, 2008, 22:27:14 pm »
  A šta će ti uopće kaciga ako je ne zakopčaš  :icon_scratch: ... onda budi maneken do kraja pa je nemoj ni nosit i tak ti je ista kazna ... ako ti je već to veča briga od tvoje glave.

Lukylipik je lijepo opisao šta mu se dogodilo kad je naletio na psa pa mu se pri padu OTKOPČALA i opala kaciga, a da kojim slučajem nije niti bila skopčana možda nam to nebi mogao niti napisati.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #5 : Studeni 13, 2008, 22:43:59 pm »
Kazna je 1.000kn ako kacigu nemaš na plutači ali kazne za nevezanje iste nema tj. ona je 0kn. Koliko sam čitao nigdje decidirano ne piše ništa po tom pitanju. Griješim li?   Zakon je i u ovom slučaju nedorečen kao i u mnogim drugim slučajevima. :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #6 : Studeni 13, 2008, 22:59:47 pm »
Članak 114.
(1) Vozač motocikla ili mopeda i osobe koje se prevoze na tim vozilima moraju, za vrijeme vožnje na cesti, na glavi nositi propisanu i uredno pričvršćenu zaštitnu kacigu. Zaštitnu kacigu za vrijeme vožnje na cesti, na glavi moraju nositi i vozači bicikla mlađi od 16 godina.
(2) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač motocikla ili mopeda i osoba koja se prevozi ako za vrijeme vožnje na cesti na glavi ne nosi zaštitnu kacigu.

Upravo to su ti naglašavali po medijima kao veliku novinu u zakonu, t.j. zbog ove crvene rečenice ako nije vezana ili nema odgovarajuči atest (to je unekom drugom pravilniku, ali koliko sam upučen E-41 ili veča oznaka) smatra se kao i da je nemaš i kazna je 1000 kn.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline lopac

• zaprešić
  • Vizir
  • **
  • jinlun 250
« Odgovori #7 : Studeni 13, 2008, 23:02:38 pm »
hebo kaznu, ovim manekenima tipa očale,bermude,japanke bi trebalo za kaznu kacigu zalijepit na tjedan dana powertapeom oko ludare i kad su bez motora na tjedan dana.

Offline Maja_SB

• Komarac
  • *
  • Spol: Ženski
  • Life is short,drive hard ;)
« Odgovori #8 : Studeni 15, 2008, 17:12:25 pm »
ma netreba vam kaciga,samo brz motor i dva glupa policajca :icon_super: :icon_mrgreen:
BroBa Za MiR Je IstO Ko' i JEBaNJe Za NeViNoST =)

Offline Piva

• Tourer
  • Spol: Ženski
« Odgovori #9 : Studeni 16, 2008, 12:49:01 pm »
definitivno nema smisla nosit kacigu,a ne pričvrstit je

ma netreba vam kaciga,samo brz motor i dva glupa policajca :icon_super: :icon_mrgreen:
neki uče na tuđim greškama,neki na svojima...a neki nikad  :icon_mrgreen:

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #10 : Studeni 16, 2008, 17:15:39 pm »
uvjek vežem kacigu ali je stvar sljedeća...ja radim dostavu na motoru...imao sam dvije dostave..nakon šta sam obavija 1, drugu sam trebao obaviti svega 10 tak metara dalje i samo sam stavio kacigu i krenuo kad je iza jednog vozila izletija panduros i hop..ka nisam veza kacigu i da mi je to kao da je i neman blbablabla..da to košta 1000kn..ja sam njemu lipo objasnija ali jok...on je naumia da me opali po džepu..ja kažem piši ali ja ču se na tu kaznu žalit..napisat ću prigovor..jer sam ja gleda zakon i nigdje precizno ne navodi da ako je nisam veza da je kazna toliko i toliko..eh sad me zanima da li ja to mogu iskoristiti kao rupu u zakonu..kao da ne piše bla bla bla...i to..sad ću ja da napišem lipo prigovor pa ću se praviti lud...

Offline lopac

• zaprešić
  • Vizir
  • **
  • jinlun 250
« Odgovori #11 : Studeni 16, 2008, 17:28:18 pm »
pa što nisi otišao tih deset metara pješice ,sigurno ti je uzelo više vremena krenut nego vezat kacigu ,uostalom više vremena nego meni ovo napisati,sumnjam da s motorom dostavljaš ugljen pa da se moraš prevest 10m :icon_fU:

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #12 : Studeni 16, 2008, 17:52:56 pm »
pa nije ugljen ali jesu 2 bakse papira ukupne težine cca 20tak kg..još ti nosi sa sjebanim ramenom i laktom...(sportska ozljeda)eh da i zaboravih najvažnije..na 3 kat i točno 97 stepenica...tu dostavljam 3 puta sedmično...pa sad ako vam se čini lako provajte..da se mene pita ja bi da mogu i motorom do 3 kata. i morate imat na umu da to nije jedina takva dostava koju obavim u 1 danu..i da radim 10sati dnevno +/- koja ura ako se šta zakomplicira..pa izdržite tako 6dana u sedmici...

Offline lopac

• zaprešić
  • Vizir
  • **
  • jinlun 250
« Odgovori #13 : Studeni 16, 2008, 18:30:51 pm »
minjaj posa ili vozi pizzu ,ćevape... :dontknow:

Offline devilldey