Autor Tema: kikker hardknocker  (Posjeta: 3531 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Deny

• Vizir
  • **
kikker hardknocker
« : Studeni 09, 2008, 16:17:22 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=-JCT2YVn2PY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=oym5DKY66m8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=kc5zcud7Jqs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=VldIq4zYMbg&feature=related

http://www.eastsideoldschool.com/

eto lunjajuči netom naišao na kikkere.....nešto totalno predivno....motori od 110 i 200ccm .....stilski doslovno fenomenalni,a kako vidim i idu prilično dobro,zvuk...ok....moram priznati da mi izgledaju puno bolje od dragica ili vn-ova....a da ne pričam o raznim kinezima i konfekciji koja je otprilike slične kubikaže a izgledom daleko iza.....ono što mi se posebno sviđa motori izgledaju iako stilski potpuno dorađeni vrlo upotrebljivi za uobičajenu gradsku vožnju,mislim da su jako lagani i okretni....

ma fenomenalno (zašto toga nema kod nas)....?????

što vi kažete na njih?...kako vam se sviđaju????

mislim da se ovim dokazuje da se u segmentu jeftinih a upotrebljivih motora može napraviti jako puno i da dobar izgled ne mora nužno koštati ko exilecycles prerade a da ne moraju opet svi od 200ccm izgledati kineski jeftino i nedorađeno....a brzine od 100 za kruzanje su i više nego dovoljne....
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2008, 16:24:56 pm Deny »

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Odg: kikker hardknocker
« Odgovori #1 : Studeni 09, 2008, 18:07:36 pm »
2 je cista kopija exilla
BMW = bauer motor werke

Offline ajkula

• Komarac
  • *
  • HD-FXDBI, Electra 5S Bullet
    • Luka's Photography
« Odgovori #2 : Studeni 10, 2008, 07:48:09 am »
slazem se .. mrak zgleda i izgleda da je napravljeno kak spada , definitivno yes!

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #3 : Studeni 10, 2008, 09:01:25 am »
super su!
kak je lepo imati vremena i love za takvo igranje!

važna je bila prva ideja i stvarno im je leglo..  :icon_rolleyes:
grč. - κῶμα

Offline Deny

• Vizir
  • **
« Odgovori #4 : Studeni 10, 2008, 12:27:57 pm »
Ako sam dobro skužio 200ccm je 2600 dolara........

Offline gusgus

• Vizir
  • **
  • Vespa-pa-pa-pa
« Odgovori #5 : Studeni 10, 2008, 20:30:21 pm »
pred kraj 2008 najavljen je i izlazak novog regal raptora http://www.johnnypag.com/motorcycles/bobber/index.php
ne bi me smetalo samo 250 ccm  :icon_super:

Offline lopac

• zaprešić
  • Vizir
  • **
  • jinlun 250
« Odgovori #6 : Studeni 10, 2008, 21:06:19 pm »
eto lunjajuči netom naišao na kikkere.....nešto totalno predivno....motori od 110 i 200ccm .....stilski doslovno fenomenalni,a kako vidim i idu prilično dobro,zvuk...ok....moram priznati da mi izgledaju puno bolje od dragica ili vn-ova....a da ne pričam o raznim kinezima i konfekciji koja je otprilike slične kubikaže a izgledom daleko iza.....ono što mi se posebno sviđa motori izgledaju iako stilski potpuno dorađeni vrlo upotrebljivi za uobičajenu gradsku vožnju,mislim da su jako lagani i okretni....

ma fenomenalno (zašto toga nema kod nas)....?????

što vi kažete na njih?...kako vam se sviđaju????

mislim da se ovim dokazuje da se u segmentu jeftinih a upotrebljivih motora može napraviti jako puno i da dobar izgled ne mora nužno koštati ko exilecycles prerade a da ne moraju opet svi od 200ccm izgledati kineski jeftino i nedorađeno....a brzine od 100 za kruzanje su i više nego dovoljne....

je stvarno izgledaju zgodničko s naglaskom na čko,samo kaj izgledaju kao mopedići po veličini,moj jinlun kraj ovih po veličini izgleda...a i ovo šaltanje po gradu ne znam baš kak bi se s jednom rukom vozio po zagrebu,o svjetlima,žmigama,tablici i ostalom da ne govorimo,za godišnji po lici i viru dušu dali za ostalo sumnjam
tko izgubi dobitak,dobije gubitak

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #7 : Studeni 10, 2008, 22:37:27 pm »
sve viđeno u ovoj temi je recept koji su prvi radili Italijani u doba krize svoje moto-industrije. Tada su preživljavali na prodaji manjih i jeftinijih modela, koje su činili atraktivnijima tako što su kopirali design uspješnih velikih motora. Pa smo imali male kopije Ducatia, Honde i slično. Kikker još i nije išao tako daleko, oni su jednostavno radili po nekim pravilima za tu klasu motora, a i ovi modeli su im samo evolucija i proširenje ponude jer su odprije poznati kao proizvođači mini bobbera i cruisera za petogodišnjake (stavljao sam već slike na forum). Ovaj Raptor je već čisto kopiranje Exilea, što i nije loše jer ja sigurno neću imati novaca da klincu kupim original. Ovo sam rekao zato što motori iz ove teme spadaju u istu kategoriju kao i Exile koji košta 35000 $ i moraš za njih imati istu vozačku.
Ali, kako sad stvari stoje, i za 2600 dolara, a sa svim davanjima iz USA to se pretvara u istu cifru u eurima, bih trebao dizati kredit. Dok sam uvjeren da za istu lovu mogu kupiti jači rabljeni motor i od njega sam napraviti preradu u ovom stilu i još urediti agregat. Zašto to sve pričam? To je vrsta motora koju bi trebao vlasnik napraviti sam, to je u opisu te klase. Uživanje je dvostruko, u stvaranju i u vožnji. Uz to, motore te veličine svatko brzo "preraste". Tako da mi više smisla imaju kineski cruiseri, jer im je drukčija namjena i drugi su zahtjevi koji su prisutni kod kupnje.

Ovi kikkeri i raptor su jako lijepi motori, ali nebi mi bio gušt...
google master

Offline lopac

• zaprešić
  • Vizir
  • **
  • jinlun 250
« Odgovori #8 : Studeni 10, 2008, 22:50:19 pm »

kad si predugačak :icon_fU:

Offline gusgus

• Vizir
  • **
  • Vespa-pa-pa-pa
« Odgovori #9 : Studeni 10, 2008, 23:36:30 pm »
Zašto to sve pričam? To je vrsta motora koju bi trebao vlasnik napraviti sam, to je u opisu te klase.

ima smisla ;)
ali ako gledaš i drugu stranu - netko nevješt (kao npr. ja) koji otkida na bobbere (ajd i na klasične linije) nema baš puno izbora ako nema vješte ruke ili 200000 kn  :dontknow:
da mi zlatna ribica kaže biraj koji god bajk hoćeš to bi bilo ovakvo nešto :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gV8LfnH4UAc[/youtube]
mene npr. pere da na enfieldu prekrojim ramu u hardtail ali sam presiromašan da platim nekom našem customiseru i prenespretan da to napravim (kako spada) sam.
ne brine me kako bih prošao regu sa hardtailom jer su i ovak zujali na prvom tehničkom  :icon_mrgreen:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #10 : Studeni 11, 2008, 00:17:45 am »
ima smisla ;)
ali ako gledaš i drugu stranu - netko nevješt (kao npr. ja) koji otkida na bobbere (ajd i na klasične linije) nema baš puno izbora ako nema vješte ruke ili 200000 kn  :dontknow:

garaža, par sposobnih frendova, dosta pive po glavi... nakon nekog vremena stekneš kontakte ili iskustva. moj bivši, u vrijeme totalne besparice je dole na slici. A ni Guzzi nebu ostal pri sebi  :icon_mrgreen: samo da se malo izvučem iz ove situcije doma. više stvar vremena nego novaca
google master

Offline lopac

• zaprešić
  • Vizir
  • **
  • jinlun 250
« Odgovori #11 : Studeni 11, 2008, 08:25:55 am »
evo malo popravio

Offline gusgus

• Vizir
  • **
  • Vespa-pa-pa-pa
« Odgovori #12 : Studeni 11, 2008, 08:33:20 am »
^mrak  :icon_thumright:

Offline toldi

• Zagreb
  • Old School
  • Aprilia Pegaso
    • Vanishing-Points
« Odgovori #13 : Studeni 11, 2008, 11:45:32 am »
Mogli su barem kameru posudit od nekoga da snime filmiće a ne s fotićem snimat...
A sviđa mi se onaj trejti po redu..
http://WWW.VANISHING-POINTS.COM

Ride long and prosper!

Offline Deny

• Vizir
  • **
« Odgovori #14 : Studeni 12, 2008, 11:20:53 am »
sve viđeno u ovoj temi je recept koji su prvi radili Italijani u doba krize svoje moto-industrije. Tada su preživljavali na prodaji manjih i jeftinijih modela, koje su činili atraktivnijima tako što su kopirali design uspješnih velikih motora. Pa smo imali male kopije Ducatia, Honde i slično. Kikker još i nije išao tako daleko, oni su jednostavno radili po nekim pravilima za tu klasu motora, a i ovi modeli su im samo evolucija i proširenje ponude jer su odprije poznati kao proizvođači mini bobbera i cruisera za petogodišnjake (stavljao sam već slike na forum). Ovaj Raptor je već čisto kopiranje Exilea, što i nije loše jer ja sigurno neću imati novaca da klincu kupim original. Ovo sam rekao zato što motori iz ove teme spadaju u istu kategoriju kao i Exile koji košta 35000 $ i moraš za njih imati istu vozačku.
Ali, kako sad stvari stoje, i za 2600 dolara, a sa svim davanjima iz USA to se pretvara u istu cifru u eurima, bih trebao dizati kredit. Dok sam uvjeren da za istu lovu mogu kupiti jači rabljeni motor i od njega sam napraviti preradu u ovom stilu i još urediti agregat. Zašto to sve pričam? To je vrsta motora koju bi trebao vlasnik napraviti sam, to je u opisu te klase. Uživanje je dvostruko, u stvaranju i u vožnji. Uz to, motore te veličine svatko brzo "preraste". Tako da mi više smisla imaju kineski cruiseri, jer im je drukčija namjena i drugi su zahtjevi koji su prisutni kod kupnje.

kad bi se kod nas uvozili ovi kikkeri...koštali bi koliko i kinezi...i ipak su oni bolje i čvršće rađeni,hard tail rama....nema zadnjeg amortizera ,nema ni gibanja zadnje vilice lijevo desno.....automatski je to puno čvršći motor....i okvir

e sad gledao sam neke rame (samo rame) kod jonija pagea...i samo rama je oko 6000 dolara a ima i za 8500....a ovako bi se dobile dobre rame za sitnu lovu.....recimo raptor spider je 4500 dolara mislim onaj od 300ccm...a kod nas je takav od 250 25k kn....znači nešto od 2600 dolara bi moralo bilti skoro duplo jeftinije....neću reč 12k kn,al za 15k kn bi moglo proč,eventualno 17k kn

ono što kažeš uzme se nešto polovno pa se ide prerađivati .....ma slažem se da bi svako sam trebao dati notu u preradi,ali ispod 30 000kn nema ništa pošteno polovno,a di su onda još troškovi prerade,druge vilice,drugi rezervar..i vrijeme koje se ne voziš