Autor Tema: Kako napraviti prijenos polovnog skutera?  (Posjeta: 7702 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zika1234

• Komarac
  • *
Kako napraviti prijenos polovnog skutera?
« : Studeni 06, 2008, 10:22:48 am »
Evo opis moje situacije...
Motor je kupljen 03. mjesec 2007.
Moja frendica ga kupuje od prvog vlasnika, kod biljeznika rade kupoprod. ugovor u 5 mjesecu 2008, po ugovoru tablice ostaju njoj. Nije napravila prijenos na sebe. Papiri od motora su kod nje, ali knjizica vozila i prometna glase na 1 vlasnika.
Ja sam sada uzeo skuter od nje, i htio bih ga prijaviti na sebe.
Što moram odnjeti u policiju?
Da li ja moram s njom napraviti novi kupoprodajni ugovor, napisati da tablice ostaju meni- i zatim otići u policiju prijaviti na sebe?

Molim pomoć i savjet ako netko zna proceduru?

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
Odg: Kako napraviti prijenos polovnog skutera?
« Odgovori #1 : Studeni 06, 2008, 14:32:06 pm »
Onda je ona napravila prekršaj jer je morala prijenjeti vlasništvo i papire na sebe te platiti porez. Ona ga niti ne može prodati dokle god ne prenese papire na sebe koliko ja znam. tek kada papiri budu na nju onda ga može prodati nekome drugome. E sada, da li se to može kako zaobići, to ne znam. Ona je morala platiti prvo porez na kupoprodajni ugovor je r prvi vlasnik više nema veze s tim motorom. Znači prvo ona mora odraditi svoje a onda tek ti isto to što i ona. :hello:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
« Odgovori #2 : Studeni 06, 2008, 15:08:39 pm »
Neeee, ti napravi kupoprodajni ugovor sa čovikon na koga glasi skuter i onda samo ti plačaš porez i mjenjaš dokumente i to je to. Na taj način štediš frendici iznos od 5% poreza na promet, a za tu uslugu nek ti spusti cijenu skutera još malo.
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline zika1234

• Komarac
  • *
« Odgovori #3 : Studeni 06, 2008, 16:06:08 pm »
Hvala na savjetu...dogovoril sam s tipom sutra kod biljeznika...jel da mu dam stari primjerak ugovora po kojem on prodaje mojoj frendici, i da li da to uopce spominjemo kod biljeznika?
Ili samo napravimo novi ugovor ja i on, a onaj ugovor ne pokazujemo biljeznicima...

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
« Odgovori #4 : Studeni 06, 2008, 19:24:16 pm »
Hvala na savjetu...dogovoril sam s tipom sutra kod biljeznika...jel da mu dam stari primjerak ugovora po kojem on prodaje mojoj frendici, i da li da to uopce spominjemo kod biljeznika?
Ili samo napravimo novi ugovor ja i on, a onaj ugovor ne pokazujemo biljeznicima...

Zaboravi sad frendicu, ti i čovik radite prijepis kao da si ti direktno od njega kupio skuter. Ako čovik pita za kupoprodajni između njega i tvoje frendice reci da joj je ostao u jaketi koju je oprala u mašini i da ništa nije ostalo od njega.

p.s.
i ne zaboravi spustit cijenu skutera još malo :icon_thumright:
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao