Autor Tema: Punomoć  (Posjeta: 8714 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hrco

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • KLE 500
Punomoć
« : Listopad 13, 2008, 14:18:10 pm »
npr, kupih motocikl ne radimo prijenos odmah nego mi čovjek da punomoć za upravljanje vozilom, da mogu registrirat itd. zanima me da li se na punomoći može navest da mogu upravljati motociklom i u inozemstvu ili se to posebno mora ici u HAK ?

hvala!
Never eat yellow snow.

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
Odg: Punomoć
« Odgovori #1 : Listopad 13, 2008, 16:24:07 pm »
Nazovi HAK. Ja sam više puta sa atomobilom od prijatelja bia u inozemstvu i nikad nisam ima nikakvih problema. Mislim da ih i  ti nebi imao bez punomoći, ali ...
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline Simon

• Samobor
  • Vizir
  • **
  • Spol: Ženski
  • CB 400N / GSX 550EF
« Odgovori #2 : Listopad 13, 2008, 22:33:45 pm »
Nazovi HAK tj MUP, sad posto je novi zakon one klasicne punomoci koje smo do sada koristili vise ne vrijede, konkretno sad kad kupis od nekoga motocikl moras ga prenjeti na sebe, i ne mozes to napraviti uz punomoc, nego ga vlasnik mora odjaviti u svojoj PP ( imala prije 2 tjedna taj slucaj, motor koji sam kupila u Splitu, vlasnik je morao odjaviti gore iako imam punomoc za upravljane, registraciju, itd., ali od novog zakona od 15.6. to ne drzi vodu), zato bolje pitati nadležne, jer ko pita ne skita .. :hello:
M.K. KOMPA
http://www.mk-kompa.com/
You have the right to remain silent.
anything you say will be misquoted,
and used against you..

Prevodim s njemačkog, pa ako neko treba..

Offline Hrco

• Komarac
  • *
  • KLE 500
« Odgovori #3 : Listopad 13, 2008, 22:39:35 pm »
pa nemreš vjerovat, nisam znao da sa novim zakonom slijede i promjene u tom pogledu... da, nazvat cu mup, ali nek on svejedno ode kod bilježnika pa ćemo vidjeti. u svakom slučaju, hvala, nisam to znao!
Never eat yellow snow.

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #4 : Listopad 14, 2008, 00:14:24 am »
  Netrebaš zvat MUP jer ti kod nas netreba punomoč ako posudiš vozilo od nekoga, a ako ga kupiš pa se voziš na punomoč možeš sam sebi "zabiti nož u leđa", jer ti u zakonu piše da si DUŽAN napraviti prijenos vlasništva i porez na vozilo u roku 15 dana od kupovine istoga!

Znači ako si nekom stao na žulj, on ima loš da, ti ga krivo pogledaš ....  :icon_mrgreen: i lijepo ti misliš da si uredan i vadiš punomoč staru godinu dana, a on tebi prijavu za neplačanje poreza i još k tome priloži tvoju punomoč kao nepobitan dokaz koliko dugo ti koristiš to vozilo.

Da se razumijemo ovo što sam naveo je EKSTREMAN slučaj i neznam jel itko tak nešto doživio, ali zakonski je utemeljen i teoretski potpuno izvediv.

Što se tiče inozemstva zovi HAK jer oni uredno obnavljaju spisak zemalja koje zahtjevaju punomoč, zelenu kartu ...

Iako ako putuješ u inozemstvo ja bih ti savjetovao da svakako uzmeš punomoć u HAK-u, nekoliko kn a nemože škodit, može ti samo olakšat i ubrzat putovanje, pogotovo ako put vodi kroz Sloveniju.  :icon_mrgreen:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline 750

• Novi V.
  • Vizir
  • **
  • Suzuki - DL650-K7
« Odgovori #5 : Listopad 14, 2008, 18:02:03 pm »
kod nas ovako:

Putujete u inozemstvo s vozilom kupljenim na leasing. U prometnoj dozvoli vozila s kojim putujete niste navedeni kao vlasnik odnosno korisnik vozila i obavezno morate napraviti Punomoć za upravljanje tuđim vozilom u inozemstvu. Punomoć će vam izdati Autoklub Rijeka, Rijeka, Dolac 11 (ili drugi autoklub u sastavu HAK-a), uz predočenje prometne dozvole, Ugovora o leasingu, osobne iskaznice i putovnice.

U situacijama kad u inozemstvo putujete s vozilom drugog vlasnika, a ne radi se o leasingu, da bi dobili Punomoć, vlasnik vozila mora predočiti prometnu dozvolu i osobnu iskaznicu, a korisnik vozila osobnu iskaznicu i putovnicu.

Punomoć za upravljanje tuđim vozilom u inozemstvu izdaje se samo hrvatskim državljanima. Punomoć se izdaje na godinu dana, a cijena punomoći je 80 kn.

Međunarodna vozačka dozvola (MVD) je još jedan dokument koji će Vam olakšati komunikaciju u prometu u inozemstvu. Kad vozite vozilo s hrvatskim registarskim pločicama MVD morate imati u svim europskim zemljama osim Austrije, Slovenije, Italije, Mađarske, Češke, Slovačke, Poljske, Njemačke i Francuske. A ukoliko vozite vozilo registarskih pločica dotične strane zemlje, obavezno morate imati MVD u svim zemljama.

MVD će vam izdati Autoklub Rijeka, Rijeka, Dolac 11 (ili drugi autoklub u sastavu HAK-a), uz predočenje važeće hrvatske vozačke dozvole, osobne iskaznice i dvije fotografije.

MVD se izdaje na pet godina, a cijena je 190 kn.

Offline Hrco

• Komarac
  • *
  • KLE 500
« Odgovori #6 : Listopad 14, 2008, 22:43:38 pm »
vidiš, vidiš vraga s punomoći... ali ne moram reci da sam kupio, mogu reci da sam posudio...dao mi kum da se koristim motorom jer njemu ne treba , recimo  :icon_mrgreen:

put na srecu ne bi bio u sloveniju, nego u bosnu. a motor koji sam kupio je KLE 500 2005., ali o tome nesto vise drugi put kad ga slikam i odvozim koji kilometar pa napisem dojmove.
Never eat yellow snow.