Autor Tema: Paket iz inozemstva  (Posjeta: 9235 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Spol: Muški
  • Honda CBR 900 u slaganju
Paket iz inozemstva
« : Rujan 10, 2008, 23:04:48 pm »
Kako ide procedura kod ovog :

Naime kupujem negdje iz njemačke od ovlštenog dućana za Mikuni kit za povećanje snage na Bulldogu (1 alu. pločica,2 dizne te 6 šarafa)
http://www.bulldog-bt1100.de/tuning_e.php?action=topham

Cijena ovog proizvoda je od 80 do 100 € bez poštarine.
Paket mi dolazi na kućnu adresu.

Interesira me koliko su davanja na ovo na carini itd...
Za cijenu poštarine znam.

Offline cRuNk

• Slavonski Brod
  • Vizir
  • **
  • `08 CBR 600 RR
Odg: Paket iz inozemstva
« Odgovori #1 : Rujan 11, 2008, 01:50:10 am »
Netko je tu bio napisao dok sam se raspitivao za opremu mislim da je oko 270kn na paket vrijednosti 900kn, to bi bilo tu negdje
ali naravno mozda imas srece i dobijes pakejavascript:void(0);t bez carine nikad ne znas
4 wheels move the body, 2 wheels move the soul :icon_super:

Offline palomas

• Komarac
  • *
« Odgovori #2 : Rujan 11, 2008, 09:52:57 am »
O kupovanju robe preko eBay-a, kao i svih ostalih servisa koji prodaju preko neta, puno različitih iskustava i rasprava napisano je na forumu.hr.

Zaključak bio bio da najgore prolaze oni, kojima je pošta carinjenja Zagreb. Naime, svaki paket iz inozemstva dolazi u neku od pošta carinjenja, gdje se odlučuje dali robu treba cariniti, ili ne. U Zagrebu na tim poslovima radi neka zahebana baba, premazana svim mastima, koja traži da se dostavi otprintani iznos, gdje se vidi koliki su bili stvarni uplačeni troškovi same robe, plus troškovi slanja. Na cjelokupni iznos plaća se carina i pdv. Na robu iz EU plaća se samo pdv, ali tu su i troškovi špedicije (netko u vaše ime izdaje carinsku deklaraciju i sređuje papirologiju za postupak carinjenja).

Meni je pošta carinjenja Varaždin, dosad mi je dva puta kući stigao paket, a da NIŠTA dodatno nisam morao platiti.  :icon_super:  :Rleb:
Iako je plaćena vrijednost robe dosta prelazila limit od 300 kn, na omotnici paketa bila je napisana puno manja vrijednost, i paketi uopće nisu bili otvarani.

Ovih dana mi iz SAD treba stići treći paket, 7-dijelni komplet kožnih bisaga i torbi za prtljagu, nadam se da će biti i "treća sreća"..  :icon_fU:

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
« Odgovori #3 : Rujan 11, 2008, 16:50:02 pm »
Ovo nije preko E-Baya već preko jedne firme iz DE.

Ja bi se mogao dovoriti sa njima da mi napišu da košta 300kn, jer fakat kad se otovori, par šarafa, 2 male dizne i metalna pločica, tko ti zna koliko to košta.

Tako da ću to riješiti sa njima da im platim valjda preko neke banke a poštarinu pouzećem.

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #4 : Rujan 11, 2008, 20:27:31 pm »
ako imas srece doci ce ti doma bez carine.
ako nemas srece, traziti ce te da dodjes u postu u branimirovoj, doneses racun, otvoriti paket, provjeriti cijenu preko net-a i opaliti carinu.

meni za paket vrijednosti 165 dolara (oko 750 kn po tadasnjem tecaju) naplatili carinu i pdv od 290 kn.

a dobivao sam i vece pakete vrijednosti oko 300 dolara bez carine...

samo sreca...

Offline palomas

• Komarac
  • *
« Odgovori #5 : Rujan 11, 2008, 21:32:37 pm »
merla, u Branimirovoj se carini samo za one kojima je pošta carinjenja Zagreb. Svi veči gradovi imaju svoju poštu carinjenja, a Ico je iz Rijeke!

Offline palomas

• Komarac
  • *
« Odgovori #6 : Rujan 11, 2008, 21:37:12 pm »
Ja bi se mogao dovoriti sa njima da mi napišu da košta 300kn, jer fakat kad se otovori, par šarafa, 2 male dizne i metalna pločica, tko ti zna koliko to košta.

300 kn je puno previsoki iznos, ako to izgleda tak malo! Nek napišu neki beznačajni iznos, na pr. 11,99 eura! Čovjek koji je meni poslao dijelove za Hyosung Aquilu je pravi "majstor" u pisanju cijena, bile su toliko "beznačajne" da se našima nije dalo niti paket otvarati..  :bootyshake:

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #7 : Rujan 11, 2008, 22:07:17 pm »
merla, u Branimirovoj se carini samo za one kojima je pošta carinjenja Zagreb. Svi veči gradovi imaju svoju poštu carinjenja, a Ico je iz Rijeke!

:icon_redface:  :icon_redface:  :icon_redface:

sorry, nisam pazio  :motocikli007:

Offline Simon

• Samobor
  • Vizir
  • **
  • Spol: Ženski
  • CB 400N / GSX 550EF
« Odgovori #8 : Rujan 13, 2008, 14:04:48 pm »
A da se probas s njima dogovoriti da ti to posalju kao "Gift", ili ti ga poklon paket..fino salju kao obicni paket (ADC), napisu da je od neke osobe tipa Herr Hans i ak je vrijednost tak mala nece te cariniti..nije 100% sigurno ali meni tak funkcionira dolaze mi paketi sa duhanom za lulu iz SAD-a bez carine ( a ziher bi me ocarinili, gle duhan je u igri :icon_mrgreen:).
M.K. KOMPA
http://www.mk-kompa.com/
You have the right to remain silent.
anything you say will be misquoted,
and used against you..

Prevodim s njemačkog, pa ako neko treba..

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
« Odgovori #9 : Rujan 13, 2008, 14:23:51 pm »
A da se probas s njima dogovoriti da ti to posalju kao "Gift", ili ti ga poklon paket..fino salju kao obicni paket (ADC), napisu da je od neke osobe tipa Herr Hans i ak je vrijednost tak mala nece te cariniti..nije 100% sigurno ali meni tak funkcionira dolaze mi paketi sa duhanom za lulu iz SAD-a bez carine ( a ziher bi me ocarinili, gle duhan je u igri :icon_mrgreen:).

Aj stavi koju sliku sa luluom da te vidimo :llllol: :icon_thumright:
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #10 : Rujan 13, 2008, 21:14:42 pm »
I meni je pošta carinjenja Rijeka,upravo neki dan mi na carinu stigla 4 mini žmigavca za moj motor,ali bez računa,tako da su mi iz carine poslali pismo na kučnu adresu,da im predočim dokaz (račun) o vrijednosti robe u roku 8 dana.Pay Pal račun sam isprintao i faksirao na carinu,pošto je račun bio 18 funti s poštarinom,nisam platio carinu i žmigavci su mi došli poštom doma za dva dana :icon_super:
Btw i poštarina ti se računa u cijenu robe kod carinjenja :icon_scratch:
Moj savjet bi ti bio da zamoliš prodavača da ti u paketu pošalje neki ovjereni mizerni račun ili da ti to pošalje kao privatni paket :dontknow:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
« Odgovori #11 : Rujan 14, 2008, 11:49:00 am »
I meni je pošta carinjenja Rijeka,upravo neki dan mi na carinu stigla 4 mini žmigavca za moj motor,ali bez računa,tako da su mi iz carine poslali pismo na kučnu adresu,da im predočim dokaz (račun) o vrijednosti robe u roku 8 dana.Pay Pal račun sam isprintao i faksirao na carinu,pošto je račun bio 18 funti s poštarinom,nisam platio carinu i žmigavci su mi došli poštom doma za dva dana :icon_super:
Btw i poštarina ti se računa u cijenu robe kod carinjenja :icon_scratch:
Moj savjet bi ti bio da zamoliš prodavača da ti u paketu pošalje neki ovjereni mizerni račun ili da ti to pošalje kao privatni paket :dontknow:

Kako misliš privatni paket?
Ma uglavnom to je mali paket budem nešto smislio :icon_thumright:

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #12 : Rujan 15, 2008, 08:46:05 am »
Kako misliš privatni paket?
Ma uglavnom to je mali paket budem nešto smislio :icon_thumright:

Pod privatni paket,mislim da ti ga pošalje kao osoba,bez imena firme,reklame i računa :dontknow:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche