Autor Tema: Kataloška cijena vozila  (Posjeta: 16871 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Spol: Muški
  • Honda CBR 900 u slaganju
Kataloška cijena vozila
« : Rujan 04, 2008, 10:25:26 am »
Naime prodajem mog zeca i interesira me koliko će biti prijepis.
Znam da je 5% kataloške cijene vozila.

A kolika je kataloška cijena ? Gdje to mogu saznati?

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
Odg: Kataloška cijena vozila
« Odgovori #1 : Rujan 04, 2008, 11:51:49 am »
Naime prodajem mog zeca i interesira me koliko će biti prijepis.
Znam da je 5% kataloške cijene vozila.

A kolika je kataloška cijena ? Gdje to mogu saznati?

Možeš saznat na poreznoj :icon_mrgreen:
Porez ne plačaš ti,već kupac :icon_super:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #2 : Rujan 04, 2008, 12:37:03 pm »
Na poreznoj ( barem u Zagrebu ) može saznati figu! Ja sam probao saznati za auto kada sam kupovao ali nema šanse. Žena lijepo kaže da doneseš kupoprodajni ugovor i da će ti onda obračunati porez, a koliki je vidjet ćeš na uplatnicu koju ti stavi na pult. Univerzalno pravilo glasi - u ugovor je bolje napisati smješno mali iznos nego i 1kn veći jer će ti bez obzira na katalošku vrijednot obračunati po toj većoj cifri ako si ju upisao. Ako staviš da si motor prodao za 3000 ojra oni će ti i onako obračunati po katalogu i manje od toga sigurno nećeš platiti.
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #3 : Rujan 04, 2008, 12:47:00 pm »
Katalošku vrijednost možeš saznati u bilo kojem osiguranju. Imaju kataloge jer im treba za određivanje cijene kaska na vozilima.
google master

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #4 : Rujan 04, 2008, 23:54:24 pm »
Katalošku vrijednost možeš saznati u bilo kojem osiguranju. Imaju kataloge jer im treba za određivanje cijene kaska na vozilima.

Mislim da im katalozi nisu kompatibilni :icon_mrgreen:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #5 : Rujan 05, 2008, 08:22:38 am »

a jebiga onda  :icon_rolleyes:

iako, mislim da bi trebali biti. svi ih koriste da ti uzmu novce  :icon_mrgreen:
google master

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #6 : Rujan 05, 2008, 14:09:17 pm »

Koliko sam ja upučen svi bi trebali koristit katalog koji izdaje CZV (centar za vozila Hrvatske), sam kaj ih svi čuvaju kao "zmija noge"  :icon_mrgreen:, jedino ovo kaj James piše pitat nekog u osiguranju, i još manju cijenu napisat.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #7 : Rujan 05, 2008, 14:41:17 pm »
Obično sam na ugovore upisivao manju cijenu od realne i stavljao napomenu "vozilo nije u voznom stanju", ali neznam koliko to može uzpaliti na tako mladom motoru  :icon_scratch:
google master

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #8 : Rujan 05, 2008, 14:54:17 pm »
Da znam te fore.

ja kad sam prodavao YBR 125 imao je razbijen žmigavac i 1 ogrebotinu pa smoo odma pisali da je motor oštećen.

Inače, Kataloška vrijednost Z750 iz 2007 godine(gleda se god.proizvodnje) jer 44 000kn,saznao  :icon_thumright:

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #9 : Rujan 05, 2008, 14:57:36 pm »
Obično sam na ugovore upisivao manju cijenu od realne i stavljao napomenu "vozilo nije u voznom stanju", ali neznam koliko to može uzpaliti na tako mladom motoru  :icon_scratch:

Kolko ja znam porezna uprava ne priznaje te fore :icon_scratch:  Ako motor nije u voznom stanju,moraš im donijeti potvrdu s procijenjenom vrijednošču motora od stanice za tehnički pregled,priznaju samo njihovu procijenu,a procijenu od osiguravajučeg društva ne priznaju :icon_fU:
Mislim da je to zato jer osiguravajuča društva uvijek neko vozilo procijene na manju vrijednost od realne :dontknow:  pa zato i mislim da im katalozi nisu kompatibilni :icon_mrgreen:
Friedrich Nietzsche

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #10 : Rujan 05, 2008, 15:01:45 pm »
Kolko ja znam porezna uprava ne priznaje te fore :icon_scratch:  Ako motor nije u voznom stanju,moraš im donijeti potvrdu s procijenjenom vrijednošču motora od stanice za tehnički pregled,priznaju samo njihovu procijenu,a procijenu od osiguravajučeg društva ne priznaju :icon_fU:
Mislim da je to zato jer osiguravajuča društva uvijek neko vozilo procijene na manju vrijednost od realne :dontknow:  pa zato i mislim da im katalozi nisu kompatibilni :icon_mrgreen:

mislim da ne jer im se ne isplati za kasko, nego ti uvaljuju one fore sa franšizom da ne isplaćuju kompletnu štetu. katalog se izdaje samo na jednom mjestu u HR pa se slažem s Brzim. A i ovih 44 k je nisko za taj motor, zamisli da ga mora prodat po toj cijeni
google master