Autor Tema: Molim pomoc u Rijeci  (Posjeta: 3706 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dragisa

• Komarac
  • *
Molim pomoc u Rijeci
« : Kolovoz 02, 2008, 21:46:55 pm »
Zdravo svima. Kupio sam Suzuki intruder 1400 u Americi i dolazi mi u luku Rijeka 09.08 pa ako neko zna nesto oko papirologije pri preuzimanju, ili ima nekog frenda u luci da me malo posavjetuje da izbjegnem nepotrebne troskove. Zna li neko dal mogu motor da vozim kroz Hrvatsku do Gradiske imam saobracajnu americku i motor je jos uvjek registrovan u USA. 

Offline Kiki2001

• MMP
  • Spol: Muški
  • '01 HONDA CB 600F
    • Sam protiv sebe
Odg: Molim pomoc u Rijeci
« Odgovori #1 : Kolovoz 03, 2008, 13:40:04 pm »
Mislim da možeš vozit ako si ti vlasnik motora... Ista ti je shema kao i sa našim gastarbajterima kad dolaze doma sa autima reganim u inozemstvu. A sad za troškove oko luke i transporta ne znam...

Offline dragisa

• Komarac
  • *
« Odgovori #2 : Kolovoz 03, 2008, 13:50:19 pm »
Ma nisam ja nikad ni bio u USA nego imam brata tamo preko koga sam kupio motor. Mislio sam dali ja kao gradjanin BiH mogu da taj motor dovezem da ne moram placati nekakv prevoz kombijem ili slepom, znaci motor je jos uvjek registrovan  i ja imam racun na moje ime da sam ga kupio u USA.

Offline Kiki2001

• MMP
  • '01 HONDA CB 600F
    • Sam protiv sebe
« Odgovori #3 : Kolovoz 03, 2008, 13:59:31 pm »
Ma nisam ja nikad ni bio u USA nego imam brata tamo preko koga sam kupio motor. Mislio sam dali ja kao gradjanin BiH mogu da taj motor dovezem da ne moram placati nekakv prevoz kombijem ili slepom, znaci motor je jos uvjek registrovan  i ja imam racun na moje ime da sam ga kupio u USA.

E to je malo drugačija kombinacija... Za to nisam siguran da ga možeš vozit... Mislim da ne. Ja sam shvatio da si ti u SAD-u, da si ga tamo kupio itd...

Offline cRuNk

• Slavonski Brod
  • Vizir
  • **
  • `08 CBR 600 RR
« Odgovori #4 : Kolovoz 03, 2008, 19:22:09 pm »
Da, ne mozes ga voziti jer nemas boravisnu dozvolu tamo odakle je motor pa samim time nemas ni dozvolu da vozis vozilo s njihovim tablicama...

Jedini nacin ovak na brzinu sto mi pada na pamet bi bilo neke probne tablice (150kn) + osiguranje za tih par dana sto ce biti na cestama
4 wheels move the body, 2 wheels move the soul :icon_super:

Offline dragisa

• Komarac
  • *
« Odgovori #5 : Kolovoz 03, 2008, 19:40:13 pm »
ako je tako meni bi trebale probne i osiguranje na jedan dan jel znas mozda koliko bi to iznosilo, i uopste gdje se to dobije

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #6 : Kolovoz 03, 2008, 20:42:45 pm »
Da, ne mozes ga voziti jer nemas boravisnu dozvolu tamo odakle je motor pa samim time nemas ni dozvolu da vozis vozilo s njihovim tablicama...

Jedini nacin ovak na brzinu sto mi pada na pamet bi bilo neke probne tablice (150kn) + osiguranje za tih par dana sto ce biti na cestama

Mislim da ta opcija neće ići,već da ćeš morat kombijem ili kamionom prebacit do B&H i još platit troškove tranzita preko RH. I to će vjerovatno morat ići preko špeditera :dontknow:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
« Odgovori #7 : Kolovoz 03, 2008, 21:44:23 pm »
Ukrcaj se na auto put vozi po propisu auto putem i siđi kod  Gradiške. I ti kao državljanin BH možeš vozit moror (na stranim tablama) kroz trću zemlju tj. hrvatsku. Bitno je da je registriran i da imaš zeleni karton. Ali kažem ti idi auto putem i nemaš brige sa policijom. :icon_thumright:
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline dragisa

• Komarac
  • *
« Odgovori #8 : Kolovoz 04, 2008, 13:50:24 pm »
Hvala svima na trudu , ja cu da sjednem i da ga dovezem pa kako bilo. Zvao sam Intereuropu Rijeka i kaze mi da mogu da ga vozim samo moram da platim neko osiguranje

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #9 : Kolovoz 09, 2008, 22:51:50 pm »
Hvala svima na trudu , ja cu da sjednem i da ga dovezem pa kako bilo. Zvao sam Intereuropu Rijeka i kaze mi da mogu da ga vozim samo moram da platim neko osiguranje

Tako je, ako si stranac, tj nisi državljan RH imaš pravo upravljat bilo kojim stranim vozilom ako je ispravno i uredno registrirano, samo što se u RH ne prizna USA osiguranje pa zbog toga moraš kupit "granično osiguranje" koje ti vrijedi minimalno 15 dana, a za osobna vozila ti košta 50-60 €, nisam sad siguran koliko je točno. 
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita