Autor Tema: Buka - Tehnicki - Vance&Hines auspusi - Rega Harley Davidson  (Posjeta: 6393 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ajkula

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • HD-FXDBI, Electra 5S Bullet
    • Luka's Photography
Pianje ko zna i iskustbva ima..
Naime bas mi Harley stize u zgb za koji tjedan , uvozim ga na povratnicku dozvolu tako da ne placam porez i pdv ali cu pljunut trosarinu.. I sad me zanima, homologacije ne treba (iako imam evropski CoC) ali na tehnickom se bojim da mozda ne seru za buku.. Ima Vance & Hines tzv, Big Shots Staggered Auspuhe sa prigusivacima.. Sve skupa je dosta glasno pa me zanima jel moguce da ce neko srat na tehnickom?
Fala unaprijed

Offline ajkula

• Komarac
  • *
    • Luka's Photography
Odg: Buka - Tehnicki - Vance&Hines auspusi - Rega Harley Davidson
« Odgovori #1 : Srpanj 08, 2008, 12:54:38 pm »
i da zaboravih..
Kolika bi mogla biti trosarina?

Motor je 2006 god, 36,000km
1449 ccm

Fala

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #2 : Srpanj 08, 2008, 12:59:18 pm »
i da zaboravih..
Kolika bi mogla biti trosarina?

Motor je 2006 god, 36,000km
1449 ccm

Fala

ideš 1500ccm
podosta te bu došlo
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline ajkula

• Komarac
  • *
    • Luka's Photography
« Odgovori #3 : Srpanj 08, 2008, 13:11:28 pm »
ja sam razmisljao oko 2-3 soma eura ? jel moguce?
jebiga ... sta se mora nije tesko..
u biti motor je malo veci ali u papirima je 1449ccm (88') al sam ga ja dig0 na 96'

he he

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #4 : Srpanj 08, 2008, 13:38:38 pm »
  Imaš tu neke informacije:

http://infos.hok.hr/hr/faq/c_porezi_i_carine/c5_posebni_porezi/visina_posebnog_poreza_trosarine_pri_uvozu_osobnih_automobila_i_motocikala

http://www.hak.hr/hak/sektor-za-vozila/homologacija.aspx

Što se buke tiče vjerujem da nebi trebao imat velikih problema, jer nakad nisam ni palio motor, samo se nemoj pred stanicu za tehnički dovest s punim gasom  :icon_mrgreen: 
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #5 : Srpanj 08, 2008, 14:25:59 pm »
Od kuda ga uvozis? ako je iz Amerike pogledaj si serijski broj jer neki ameri imaju za jedan broj vise od onih za EU trziste. To sam negdje procitao i kao onda na tehnickom i u mupu ne mogu upisati jer im broj ne stane u rubrike u kompu. Nisam suguran u to ali bolje provjeriti nego poslije imati komplikacije.

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #6 : Srpanj 08, 2008, 15:18:06 pm »
Trošarina ti ziher bude oko te cifre koju si navel, osim ako  :icon_mrgreen:..znam jer sam uvažal vs 1400 iz Njemačke i na kraju odustal, jer nisam imal osim ako  :icon_mrgreen:...došlo bi me prije tri godine uvoz..znači sve do tehničkog blizu 2,5 soma...samim tim teže uvesti motor iz Amerike i još ta godine koja ne udovoljava homologaciji, osim ako nemaš neke povlastice, a imaš i li osim ako :icon_mrgreen:... sa brojem šasije možeš sve saznati...al pretpostavljam da je to već riješeno. Kaj se tehničkog tiče većinom nit ne pale motor, a ako budu i malo jače zabrunda...daš mu sto kuna za kavu i piči pajdo! Kod nas se ništ ne može, a sve se može...pa na kraju krajeva korumpiranost naše držvave za nas obične smrtnike ima i čak neke povlastice...ali skrenuh s teme...sretno s uvozom!

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #7 : Srpanj 08, 2008, 15:50:47 pm »
  black koliko sam ja shvatio čovjek uvozi bike na povratničku povlasticu a to znači da ne plača carinu i PDV i da je oslobođen homologacije, jedino ima uvjet da je već određeno vrijeme (mislim 6 mjeseci  :dontknow: ) on vlasnik tog vozila.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline LShawn

• Vizir
  • **
  • Spol: Ženski
  • Suza Haya 2005 GSX1300R (Aus), ćaćin - HD 883
    • www.milagro.hr
« Odgovori #8 : Srpanj 08, 2008, 16:19:07 pm »
  black koliko sam ja shvatio čovjek uvozi bike na povratničku povlasticu a to znači da ne plača carinu i PDV i da je oslobođen homologacije, jedino ima uvjet da je već određeno vrijeme (mislim 6 mjeseci  :dontknow: ) on vlasnik tog vozila.

Da to je veliki plus za sve koji su si dali petama vjetra i radili vani..kiks je kad ne znaš za to pa se vrneš dva mjeseca ranije  :crybaby2: :crybaby2:
Makar nisam sigurna da li i homologacija ide u to, logički da ali logika-teorija-RH ne idu uvijek zajedno!

Ajkula uvezi mi bajk!!! :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: hahahahhahah
"Brilliance requires patience and virtue to rise above ignorance.
Success requires optimism and effort to prevail over average."

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #9 : Srpanj 08, 2008, 17:52:41 pm »
Super onda, al mislim da bez obzira na to mora udovoljavati homologaciji...samo to, al kolega zna budući da je u tome svemu...kod nas ne znaš ko pije a ko plača, sad je ovak sad onak...znam kaj je moja teta auto furala iz Njemačke na povr. povl...sve je trebalo biti jako jednostavno, a na kraju se zakompliciralo, a bome i koštalo!
 :icon_thumright:

Offline ajkula

• Komarac
  • *
    • Luka's Photography
« Odgovori #10 : Srpanj 08, 2008, 19:23:04 pm »
Od kuda ga uvozis? ako je iz Amerike pogledaj si serijski broj jer neki ameri imaju za jedan broj vise od onih za EU trziste. To sam negdje procitao i kao onda na tehnickom i u mupu ne mogu upisati jer im broj ne stane u rubrike u kompu. Nisam suguran u to ali bolje provjeriti nego poslije imati komplikacije.

Hvala , nije , europski je model , imam original CoC homologacioni docukmet za europu.. furam ga iz Dubaija.. Bas sam pazio jel oni tamo prodaju USA specs, Canadske i europske.. jako su male razlike ali dovoljne da po broju sashije ne prodjes..

Offline ajkula

• Komarac
  • *
    • Luka's Photography
« Odgovori #11 : Srpanj 08, 2008, 19:35:11 pm »
Super onda, al mislim da bez obzira na to mora udovoljavati homologaciji...samo to, al kolega zna budući da je u tome svemu...kod nas ne znaš ko pije a ko plača, sad je ovak sad onak...znam kaj je moja teta auto furala iz Njemačke na povr. povl...sve je trebalo biti jako jednostavno, a na kraju se zakompliciralo, a bome i koštalo!
 :icon_thumright:
trosarina
Sve je ok, nema carine nema pdv-a ali opet sve to kosta, kontejner , papiri, tehnicki, trosarina, ali kad gledam koliko sam ulozio u bike isplati se... 

Dobro zboris kad kazes da je lagani chaos oko homologacije.. Trebalo mi je godinu dana da legaliziram indijskog enfielda kupljenog u indiji.. (ne europskog).. Po pravilu , kako to recimo ide u UK ,dojdes s njim u homologacionu stanicu i lik ti kaze : ne valja svjetlo, ne valjaju gume, ne valja ti visina cep rezervara od poda, imas azbestne kocnice, auspuh ti nema ec oznaku bla bla.. i cool, odes kod drugog lika u enfield radnju on ti 'posudi' dijelove promijenis , dobis homologaciju i regas..

Kod nas :

dojde mi motor na carinu iz Mombaija a oni traze europski papir CoC tj. da je eurospki homologiran. Ja im kazem da cu dovest motor u 'Homologacionu stanicu" da mi kazu kaj ne valja i ja cu kupit/promijeniti u evropske dijelove. Oni kazu, ne, mi vam to ne radimo !!! Pa kak ne radite homologaciju a homologaciona ste stanica ???

Ja sam iz indije donio samo racun i manual. I onda kaze carinik, nista kad doneses taj CoC ovjeren kod distributera e onda ces dobit bike, tj. tek onda ces moci platiti carinu i otici na homologaciju i tehnicki itd !!!! Znaci ne mres do motora da oces, motor je u skladistu..

I tu je krenulo, godina dana, puno para,  (za taj motor) par vrhunskih fora i eno ga u garazi na ZG tablicama, vjerojatno jedan jedini u HR (100 posto).. ako nekog zanimaju detlji mogu u detalje , od gd. Rade Koncara do CVH u Gorici, ministarstva za mjeriteljstvo , HAK-a itd.. obiso sam podosta ureda .. i evo bike ide , ide 80 na sat!!

Offline ajkula

• Komarac
  • *
    • Luka's Photography
« Odgovori #12 : Srpanj 08, 2008, 19:42:16 pm »

da, moras zivjeti i raditi vani min. 1 godinu a vozilo ti mora biti u vlasnistvu min 6 mjeseci..
ja sam ga imao godinu dana..

onda ide :

original papir da je vozilo (auto/motor/brod/motokultivator,avion) otkazano u drzavi u kojoj si boravio;
racun, eventualno prometna (morao sam vratiti arapima);
vrlo vazno : potvrda od cro nadlezne ambasade o boravku u inozemstvu; a tu se mora priloziti papira kao dokaza , par izjava i onda si oslobodjen carine i pdv-a na sav namjestaj, tv ,frizider, vino i hrana kaj ti je ostala, posteljina  :icon_super: motor auto i ne mora ti vozilo zadovoljavati evropske homologacijske zakone sto  znaci dovezes indijski mahindra djip i furas bez beda... jedino trosarina ..
I ne smijes prodati nikom godinu dana..

Offline ajkula

• Komarac
  • *
    • Luka's Photography
« Odgovori #13 : Srpanj 08, 2008, 19:51:46 pm »
Da to je veliki plus za sve koji su si dali petama vjetra i radili vani..kiks je kad ne znaš za to pa se vrneš dva mjeseca ranije  :crybaby2: :crybaby2:
Makar nisam sigurna da li i homologacija ide u to, logički da ali logika-teorija-RH ne idu uvijek zajedno!

Ajkula uvezi mi bajk!!! :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: hahahahhahah

pa sta nisi rekla kad sam tovario kontejner prije dva tjedna ? :icon_scratch: :Rdrug:

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #14 : Srpanj 08, 2008, 20:37:37 pm »
motor zi jako ljepo izgleda

kad dođe doma mogli bi na kavu da ga malo bolje vidim (nemam velke oči, uši, usta ko vuk iz crvenkapice)

Jedino neznam kak bum došo sa kivijem jer od srama više poslje ne htel zapalit   :icon_fU:
Navek tam, de vine srcu radost daje