Autor Tema: TRIUMPH, našu sam ga u oglasniku, a sad mi treba pomoč  (Posjeta: 7856 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Odg: TRIUMPH, našu sam ga u oglasniku, a sad mi treba pomoč
« Odgovori #15 : Srpanj 03, 2008, 19:57:55 pm »

James kaj misliš da ima logike da je prošo sam 3000 u 5 godina

Ima logike: vjerojatno je čovjek na brodu (a i po izboru motora mi se to čini), a dalje ti ne moram objašnjavati zašto se malo vozio. Za usporedbu, ja sam do prošle godine vozio kamion: prva sezona vožnje mu je 2005, a ovu sam počeo sa 10000 km na satu i još je brat pomogao. Ove godine putujem samo na posao s njim i već imam skoro 4 soma.

Sviđa ti se Guzzi? Za tu lovu ćeš dobiti neku Brevu 750 koja je kvalitativno sigurno lošija od ovog Triumpha, a Nevada je dimenzijama malo dijete u usporedbi s Triumphom, a ni tvoj Kivi  ne zaostaje puno za njom. Veći Guzziji možda budu te starosti, ali sa puno više km, a vjerojatno se već nešto i kopalo po njima. Prošle godine se prodavao jedan Stone za 50000, ali je bio daleko od ovakvog stanja.
Sve ovo nabrajam zato što nema tih Triumpha kod nas, pa neka druga marka mora poslužiti kao orijentir, ali ne smije biti japanska jer se ovakvi motori ipak malo drukčije gledaju. zato sam spominjao i bratovog BMW-a, a on je bio presretan kako je jeftino prošao. Ponovo ti kažem da ne gledaš godinu proizvodnje za taj motor jer to nije ER5 za kojeg već kod kupnje znaš da će ostati kod tebe samo do slijedeće dobre situacije. Uostalom, Triumph je motor tipa Guzzia ili Harleya - za ljubitelje. Oni koji računaju, kupuju Japance, ostali znaju da cijena pada sporo.
google master

Offline Walter Wolf

• Vizir
  • **
« Odgovori #16 : Srpanj 03, 2008, 23:02:52 pm »
Slažem se. Kako mu odrediti realnu vrijednost kad takvih motora
nema pa nemaš sa čim usporediti cijenu. A koliko bi koštao
takav novi sa takvom opremom? Pa onda oduzet recimo 7% za svaku godinu?

Svejedno, ja kad bi išao na tu cifru onda bi stisnuo još malo pa kupio novoga...

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #17 : Srpanj 03, 2008, 23:19:06 pm »
Slažem se. Kako mu odrediti realnu vrijednost kad takvih motora
nema pa nemaš sa čim usporediti cijenu. A koliko bi koštao
takav novi sa takvom opremom? Pa onda oduzet recimo 7% za svaku godinu?

Svejedno, ja kad bi išao na tu cifru onda bi stisnuo još malo pa kupio novoga...

takvo skidanje postotaka je relativan pojam - nije isto za Kawasakija ili HD-a. Nama je problem što nema Triumpha kod nas, pa nemamo referencu za takva određivanja i oko toga se glodamo cijelo vrijeme.

Stiskanje ide ako imaš od kud. Moj je Guzzi koštao 75000 kn i godinu i pol sam pokušavao iskonstruirati stiskanje, pa nikako nije išlo. A onda sam slučajno saznao za jake popuste zbog slabog interesa pa sam ga kupio za 60 k kn i to još na 7 godina i još sa akcijskim kreditom (manja kamata). Prvi plan je bio Sportster ili Stone, a već sam počeo tražiti Japanca kad se stvorila ta akcija odjednom. Laci jepisao da ima samo pola tih novaca, znači već stiska toliko koliko i ima, pa je onda još 15 soma stvarno puno.
google master

Offline virago11

• Vizir
  • **
  • BMW R1200C
« Odgovori #18 : Srpanj 03, 2008, 23:34:23 pm »
budi svoj imaj svoj stil :Rdrug:

Offline LShawn

• Vizir
  • **
  • Spol: Ženski
  • Suza Haya 2005 GSX1300R (Aus), ćaćin - HD 883
    • www.milagro.hr
« Odgovori #19 : Srpanj 03, 2008, 23:43:47 pm »
Evo ti ga na...
Sad mi stari tu plače i kenjka ko malo dijete na taj motor.
Istina i skida malo svetce što ga nije našao dok je on tražio....a naručio HD!

Luc uzimaj to, James je i mene uvjerio a s druge strane ovakva prilika neće biti česta.
"Brilliance requires patience and virtue to rise above ignorance.
Success requires optimism and effort to prevail over average."

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #20 : Srpanj 03, 2008, 23:52:07 pm »
da me srce vuce

nije me briga ostalo
BMW = bauer motor werke

Offline LShawn

• Vizir
  • **
    • www.milagro.hr
« Odgovori #21 : Srpanj 04, 2008, 00:07:26 am »
Da se nadopunim...

Takav novi motor dakle 2008 godište dole dođe oko 15 000 AUD, cca 66 500 kn. To je nekakva centralna cijena, neki prodavaći imaju jeftinije neki skuplje. Što ne znaći da je i približno takva cijena tu u okolici.

No na tu cijenu koju je on cca plation 2003, dodaj još svu tu dodatnu opremu koje sa kako reče nalazi na njemu, pa prijevoz do tu cca 7000 kn (brodom), carina, trošarina, pdv, pa modifikacije na motoru da ga može regati tu (ako nije imao vezu), pa rega...

= skupi se podosta!

Tako da jebi ga iako mi matematika nije jača strana, i padnem ko muva bez glave na motor koji mi se sviđa ja bi uzela. Ako još spusti cijenu lupila bi se u dupe sa desnom nogom.

A onda računala koliko me dođe servis i ostalo. Ali kako James kaže garancija na motoru je odavno istekla tako da će se već naći dobar majstor.

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #22 : Srpanj 04, 2008, 00:27:41 am »
Kak ja vas volim!!!
nvi kod nas dođe 76000, + oprema koja se svodi po slici kaj ja vidim na bisage i dodatna svjetla...

Kak izgled da če godišnji bit na Korčuli ak nekaj skemijam.   :icon_super: :icon_super:

Sam onda moram zapalit svječu da ovaj auto koji imam (a totalno je ztel za zamjenu) izdrži još jednu sezonu ili odemo i ja i taj motor u tri........ i nečemo se oporavit ko zna do kad....   :icon_scratch: :icon_scratch:

Kad osim srca postoji i mozak....... a kredit ne dižem jer sam totalni protivnik da me banka pljačka.... :crybaby2: :crybaby2:

u biti trebam tri četiri bogataša da im sredim Vrt i tu smo Znači 2mj rintanja po 15h*5 ljudi a do tad se tak i tak nebu prodal jer ima premalo bisera poput mene..... :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Pa mi počnite slat bogataše koji neznaju kud bi s lovom  :Rkap: :Rkap:

da i na kraju kupac za kivija mora bit s Korčule...... :Rkap: :Rkap: :Rkap:

pa budu svi :Rleb: :Rleb: :Rleb:

Da vam velim ko nebu nočas mogo :motocikli018:

« Zadnja izmjena: Srpanj 04, 2008, 00:33:40 am Laci-luc »
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #23 : Srpanj 04, 2008, 05:48:56 am »
Gle...znam da patiš na Triumpha.....o tome smo se već razgovarali kod Žutog.....oni su totalno OK motori,jedino je bed kaj su kod nas još uvijek egzotika.A sad kad malo bolje analiziraš vlasnika,motor,kilometražu i cijenu možeš zaključiti upravo ono kaj ti je James rekel.....sredovječni čiča koji ne kuži baš bike filozofiju jer ga je kupio da ima nešto neuobičajeno i rijetko te da se tu i tamo provoza.On u tom slučaju ne gleda godinu već kilometražu i opremu koju je nabacil na njega pa i prema tome formira cijenu....moj savjet ti je se probaš cijenkati s početnom cijenom od 50000 kn da vidiš kak diše i nađete se na cca 55000 kn....znam da to nije malo novaca,al svejedno ipak dobivaš poprilično novi i dobro očuvan motor (kolko vidim po slikama).A osim toga i sam znaš dobro da gušt nema cijenu (ko i mi svi ovdje  :icon_mrgreen: ),zato trk u firmu i kreni s kemijanjem samo da ga dobiš  :icon_mrgreen:

Nadam se da budeš vozil Triumpha i držim palčeve da ti uspije  :icon_thumright: :icon_thumright:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline aerox22

• Slavonski brod
  • Vizir
  • **
  • Yamaha yq 50 aerox
« Odgovori #24 : Srpanj 04, 2008, 07:03:37 am »
Samo ti mogu reci da motor super izgleda i ako je istina da je preša 3000km onda bih ga svakako pogledao,probaj jos malo spustit cijenu....

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #25 : Srpanj 04, 2008, 21:55:08 pm »
Da čujem kom je do jedne vožnjice do Korčule, pa malo po Korčuli, pa Domeka u Zagreb

da i ak dogovorimo dil ko je za Kivi (nevalja puno al ga puno cijenim)

Offline LShawn

• Vizir
  • **
    • www.milagro.hr
« Odgovori #26 : Srpanj 05, 2008, 09:24:52 am »
Da čujem kom je do jedne vožnjice do Korčule, pa malo po Korčuli, pa Domeka u Zagreb

da i ak dogovorimo dil ko je za Kivi (nevalja puno al ga puno cijenim)

Ako je preko vikedna javi! Uvijek sam za đir do mora!

Offline wulfy

• Budva - Crna Gora
  • Tourer
  • Aprilia Pegaso 650 ; Benelli Pepe
« Odgovori #27 : Srpanj 05, 2008, 13:43:52 pm »
Kako ja vidim sa fotki dodatna oprema su:
- pomocna svjetla
- nosac prtljage
- bisage
- hromirani bul bar (ili kako vec da nazovem one stitnike motora sa prednje strane)
- poklopac kvacila
- hromirane prednje viljuske
- izduvna grana (serijska se siri pa skuplja pri kraju, kao kod starih motora)

ako je ovo doplatio, moguce je da je personalizovao i instrumente na rezervoarau (recimo stavio analogni sat)  :dontknow:

U svakom slucaju, konkretan primjerak ima dosta dodatne opreme

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #28 : Srpanj 05, 2008, 15:54:16 pm »
Kako ja vidim sa fotki dodatna oprema su:
- pomocna svjetla
- nosac prtljage
- bisage
- hromirani bul bar (ili kako vec da nazovem one stitnike motora sa prednje strane)
- poklopac kvacila
- hromirane prednje viljuske
- izduvna grana (serijska se siri pa skuplja pri kraju, kao kod starih motora)

ako je ovo doplatio, moguce je da je personalizovao i instrumente na rezervoarau (recimo stavio analogni sat)  :dontknow:

U svakom slucaju, konkretan primjerak ima dosta dodatne opreme

Gospodin koji prodaje veli da na njemu nema nitijedan dio da je kromiran, več da je sve to od visoko poliranog rosvaja.  A ak se ne varam več sam negdi pročito da Triumph ne koristi kromirane djelove. 

A moram priznat da neznam mnogo o motorima još manje o dotičnoj marki osim da mi se strašno sviđa....

Pa zar nisu ovo serijki djelovi jer do sad nisam vidio sliku Triumpha ove serije sa drogačijim dijelovima???

sve u svemu mislim da ču u utorak skoknut do Varaždina da popričam sa dilerom i serviserom Triumpha da me i on da koji savijet oko kupovine dotičnog motora.

Sam treba pronač ovo novaca kaj mi fali  (nažalos mi nisu prošla 2 dosta velka projekta pa niti ne nazirem neki novac)

Offline wulfy

• Budva - Crna Gora
  • Tourer
  • Aprilia Pegaso 650 ; Benelli Pepe
« Odgovori #29 : Srpanj 05, 2008, 18:25:10 pm »
Da, no ja sve to ispolirano do sjaja zovem hromirano. Izvinjavam se, moja greska zbog nepreciznosti.

Elem, htio sam da napomenem da motocikl nije siromasan sa dodatnom opremom, cak naprotiv.

Sada sam bio na sajt Triumpha, i pogledah sta nude za Speedmaster ( http://www.triumph.co.uk/uk/accessories.aspx )

Lijep komad celika, ja i dalje ostajem pri tome da koliko je neki motocikl dobar odredjeju se prema kolicini osmjeha koju izazove vlasniku.

Ako mislis da ce ova sprava usjeti to da uradi bolje nego druga... ostaje da se rjese finansije