Autor Tema: Kymco Venox ili Hyosung gv 250  (Posjeta: 24983 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline merla

• MMP
  • Spol: Muški
  • Warrior, Venture
Odg: Kymco Venox ili Hyosung gv 250
« Odgovori #45 : Kolovoz 24, 2008, 22:17:42 pm »
Regal Raptor je bas tipican primjerak chopper i ako ti on ne lezi mozda bolje da uzmes neku drugu vrstu motora  a ne chopper. Bio sam na njemu i jako je vozan, stvar prilagodbe. Spyder bas ima choperski stih i udobnost.
Mozda da razmislis o onome sto trazis od motora.

prema motorima koji su u igri Boris1984 u stvari trazi cruisera (a ne choppera), tako da regal raptor nije iz iste price...

Offline webrider

• Vtc
  • Komarac
  • *
  • Kymco Zing
« Odgovori #46 : Rujan 02, 2008, 13:48:34 pm »
Iako sam za Venoxa čuo samo pohvale, nemam s njim iskustva. Aquilu sam vozio i mogu samo reći da je taj bike glavni "krivac" što sam se nakon dugo godina vratio u bikere. Dakle, moj glas za Aquilu.
LOUD & PROUD!

Offline Deny

• Vizir
  • **
« Odgovori #47 : Rujan 03, 2008, 10:33:56 am »
baš neki dan sjedio malo na aquili.....rezervar nekako malo prenizak...dosta širok,pa te položaj sjedenja tjera da širiš noge u koljenima..imam dojam da je zbog niskog rezervara obavezan winshield,jer sav vjetar završi u jajima.....a fuziči...nekako čudno postavljeni,ne bi bilo loše da su 10tak ili više  cm prema naprijed....sic fenomenalan,prava koža,super mekan i odlično oblikovan....mislim da se na njemu može duuugo sjediti...volan...opet nekako malo čudna pozicija...možda je u vožnji ok,ili se treba naviknuti....

venox ima bolje oblikovan rezervar i može se uže sjediti na njemu (mislim na koljena)jer je onaj dio di dođu koljena sužen...gotovo da motor možeš čvrsto stisnuti nogama...položaj sjedenja mi je na venoxu nekako bolji....ali udobnost i sic su katastrofa...ležanje na cesti je fenomenalno...tako da koketira s sportskom vožnjom...(znam da nije namjena takav motor sportski voziti,al se može)...kočnice dobre,prednja se fenomenalno da dozirati...odozada bubanj...a bilo bi bolje da je disk...

ej vi koji vozite aquilu,koliko ste km napravili a da niste sjašili s nje....u komadu,bez dizanja dupeta????????

Offline daneb

• Komarac
  • *
  • Hyusong Aquila GV 250
« Odgovori #48 : Rujan 04, 2008, 06:13:26 am »
Udobne vožnje na čoperjih ne pričakujte za dolge vožnje so primerni potovalni motocikli. Jaz z mojo Hondo CX 500 delam po 250 km brez postanka nato pa postanek in tankanje 12ih litrov benzina in gremo dalje. :hello:
Želim Vama lijep i sunčan dan.

Offline palomas

• Komarac
  • *
« Odgovori #49 : Rujan 04, 2008, 11:11:36 am »
venox ...tako da koketira s sportskom vožnjom...

ej vi koji vozite aquilu,koliko ste km napravili a da niste sjašili s nje....u komadu,bez dizanja dupeta????????

Venox ima veči razmak između osovina, sve recenzije i usporedbe između ta dva motora navode kako Aquila ima bolju ciklistiku. Kolega koji vozi Venoxa na našim čestim putovanjima, žali se najviše baš na položaj nogu, koje su mu savijene u koljenima, pošto su fuzići na Venoxu pomaknuti više otraga.

Što se tiče dugačkih vožnji, rekao bih da to jako puno ovisi o kondiciji, i trenutačnoj fizičkoj pripremi. Čovjek će se nakon par sati ukočiti i u najudobnijoj fotelji, samo iz razloga što gotovo stalno sjedi u istom položaju. Ako se na zadnje sjedište stavi torba na koju se može nasloniti leđima, puno je manji pritisak na stražnjicu, i umaranje je u tom slučaju daleko manje.

Offline Deny

• Vizir
  • **
« Odgovori #50 : Rujan 06, 2008, 12:14:49 pm »
pa na venoxu,kad nisi u formi da se napraviti 70tak km u komadu...a kad si u formi 150...ili 250km u komadu bez dizanja dupata....

a za aquilu imaš pravo,ako se stavi torba straga i nasloni na nju da je položaj ok....jer sam to i sam skužio dok sam sjedio na njoj....volan je više prema nazad pa si i leđima nekako na nazad...al,vjerujem da , bez oslonca,nije neki gušt....venox ima volan na naprijed....svojim torzom si dosta na naprijed...potpuno drukčiji položaj od aquile....nekako agresivniji,više napadački...

primjetio sam da je hladnjak za ulje prilično velik na aquili....mislim da nema pretjerane vručine od motora po ljeti?

kažeš max potrošnja 4 lit?

Offline palomas

• Komarac
  • *
« Odgovori #51 : Rujan 07, 2008, 23:03:13 pm »
Položaj tijela se i na Aquili može vrlo lako promjeniti, postojeći upravljač može se zavrnuti više prema naprijed, ili pak staviti drugog - ravnijeg.. Sjedalo je udobno, tak da ispočetka možeš dva ili tri sata odvesti praktički bez zaustavljanja. Ali filozofija takvih motora ionako nije jurnjava i brzo putovanje, u međuvremenu ćeš ožedniti ili stati iz nekih drugih razloga.

Hladnjak odlično radi svoj posao, dok Venox zbog vodene pumpe (i ne znam kojih još razloga) troši nešto više benzina. Čak i njegov brojčanik pokazuje više prijeđenih km, nego Aquila, na potpuno istoj relaciji.

Vručina od motora u vožnji se gotovo niti ne primjeti, osim u kratkim hlačama kod jako spore vožnje. Nije ni to nešto posebno jako, lagano se osjeti toplina, a to je znak da treba krenuti s vožnjom.

Offline daneb

• Komarac
  • *
  • Hyusong Aquila GV 250
« Odgovori #52 : Rujan 08, 2008, 09:40:22 am »
Živijo prijatelji. V petek sem prodal Hondo CX 500 danes pa grem pogledat Aquilijo 250 verjetno bom postal lastnik le te. :hello:

Offline palomas

• Komarac
  • *
« Odgovori #53 : Rujan 08, 2008, 10:08:31 am »
daneb, želim ti puno sreće u kupovini Aquile (aquila na talijanskom znači orilca), nadam se da ćeš biti zadovoljan s novim ljubimcem! U Sloveniji je Saplex iz Rača (kod Maribora) uvoznik Hyosunga, situacija s rezervnim dijelovima i servisom je prilično dobra.

Praktički ti samo trebaju filteri za ulje, i poneki filter za zrak. Ulje se vrlo lako promjeni kod kuće, za to nije potreban servis. Sviječice isto tako. Drugih potreba za servisom nemaš, jedino ponekad treba provjeriti zazor ventila.

Od ulja toplo ti preporučam Silkolene Pro 4 10W-40 ili 10W-50, dakle ful sintetiku. Treba ti svega litra i pol tog ulja, a motor će ti zbog toga biti vrlo zahvalan. Za sve ostale detalje možeš se obratiti ovdje, bit će nam drago ako ćemo ti pomoći oko bilo čega!

Offline daneb

• Komarac
  • *
  • Hyusong Aquila GV 250
« Odgovori #54 : Rujan 08, 2008, 11:25:39 am »
daneb, želim ti puno sreće u kupovini Aquile (aquila na talijanskom znači orilca), nadam se da ćeš biti zadovoljan s novim ljubimcem! U Sloveniji je Saplex iz Rača (kod Maribora) uvoznik Hyosunga, situacija s rezervnim dijelovima i servisom je prilično dobra.

Praktički ti samo trebaju filteri za ulje, i poneki filter za zrak. Ulje se vrlo lako promjeni kod kuće, za to nije potreban servis. Sviječice isto tako. Drugih potreba za servisom nemaš, jedino ponekad treba provjeriti zazor ventila.

Od ulja toplo ti preporučam Silkolene Pro 4 10W-40 ili 10W-50, dakle ful sintetiku. Treba ti svega litra i pol tog ulja, a motor će ti zbog toga biti vrlo zahvalan. Za sve ostale detalje možeš se obratiti ovdje, bit će nam drago ako ćemo ti pomoći oko bilo čega!
Palomas puno Ti hvala za informacije. :hello2:

Offline boris1984

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • Piaggio Fly 150
« Odgovori #55 : Rujan 08, 2008, 13:51:06 pm »
ako uspijem prodat ovaj tjedan skuter uzimam aquilu...drzite palceve da ga prodam!!

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #56 : Rujan 08, 2008, 14:45:12 pm »
ako uspijem prodat ovaj tjedan skuter uzimam aquilu...drzite palceve da ga prodam!!

:icon_thumright:
google master

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #57 : Rujan 08, 2008, 15:03:33 pm »

drzimo palceve, ali nemoj predugo - zabolice me!!!  :icon_super:

Offline Piva

• Tourer
  • Spol: Ženski
« Odgovori #58 : Rujan 08, 2008, 18:08:33 pm »
navijala sam za aquilu  :icon_smile:
sretno s prodajom skutera i kupovinom  :icon_thumright:

Offline daneb

• Komarac
  • *
  • Hyusong Aquila GV 250
« Odgovori #59 : Rujan 09, 2008, 05:20:26 am »
želim Ti, da dobro prodaš Tvoj skuter.   :Rleb: