Autor Tema: obilaženje auta na semaforu  (Posjeta: 10926 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • Spol: Muški
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
Odg: obilaženje auta na semaforu
« Odgovori #15 : Travanj 28, 2008, 09:10:44 am »
pametnom jednom dosta. prošlo ljeto, na putu sa posla sam uspio zakočit prije nego sam klepio majmunu vrata dok je stajao na semaforu.
i uspio sam se provuči jer sam bio na vespi.

sad imam boxer mašinu i ne pada mi na pamet se provlačit. al ni nejdem na posao sa motom.

daklem, po zakonu je to zabranjeno, a i onako to ne preporučam...  :icon_smile:
grč. - κῶμα

Offline V_max

• Slavonski Brod
  • R.I.P.
  • Suzuki Bandit 600N
« Odgovori #16 : Travanj 28, 2008, 11:25:42 am »
bas sam danas o tome razmisljao!
U SB-u ima podvoznjak i s obe strane semafor, dakle idem na posao i kolona, pogledam gore kad ono zuto, zeleno...
pogledam iza-nikoga, mrtvi kut-nikoga, ja u traku za skretanje, prva dva auta u koloni skrecu desno i ja fino praj njih pravac!
Ovo je bio najbolji moguci scenariji jer su oba auta imali ukljucene zmigavce-sto bi svi i trebali imati ako skrecu!!!
Cesto se dogodi da nemaju pa nemozes bas racunati da ces se provuci bez izigravanja kamikaze...
recimo s druge strane podvoznjaka pri ulazu je otok, moras dobro pazit dali ces se ugurat u traku (jedna je) ili ne!!!

Nemogu reci da uvijek prakticiram ovo ali kad mogu-onda to i napravim!

Vanja

Offline aerox22

• Slavonski brod
  • Vizir
  • **
  • Yamaha yq 50 aerox
« Odgovori #17 : Travanj 30, 2008, 08:46:00 am »
pametnom jednom dosta. prošlo ljeto, na putu sa posla sam uspio zakočit prije nego sam klepio majmunu vrata dok je stajao na semaforu.
i uspio sam se provuči jer sam bio na vespi.

sad imam boxer mašinu i ne pada mi na pamet se provlačit. al ni nejdem na posao sa motom.

daklem, po zakonu je to zabranjeno, a i onako to ne preporučam...  :icon_smile:

ja ti pitam prekjucer policajca dali je dozvoljeno provlacit se on prvo neznam...pa onda kaze pa nepostoji zakon koji bi me mogao sprijecit u tome :dontknow: pa ako oni nisu sigurno kako onda mi mozemo biti?

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #18 : Travanj 30, 2008, 09:29:56 am »
fala za update, razgovor sa prosječnim plavcem, koji "pozna" zakon.

znači, u njihovim glavama je nekažnjivo, ako to radiš polako i ne ugrožavajuć druge oko sebe.

svejedno. ja to neću, jer će mi garant neko otvorit vrata.  :icon_scratch:
grč. - κῶμα

Offline aerox22

• Slavonski brod
  • Vizir
  • **
  • Yamaha yq 50 aerox
« Odgovori #19 : Travanj 30, 2008, 10:41:59 am »
pa kad to radim naravno da idem polako,znam da postoji opasnost...uglavnom me zanima dali je to dopusteno zakonski,a policajac mi nije djelovao bas pouzdano :icon_fU:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #20 : Travanj 30, 2008, 14:22:21 pm »
pa kad to radim naravno da idem polako,znam da postoji opasnost...uglavnom me zanima dali je to dopusteno zakonski,a policajac mi nije djelovao bas pouzdano :icon_fU:

Preticanje kolone vozila ( U POKRETU ) je definitivno zabranjeno, a za obilaženje zaustavljenih vozila na semaforu ako imaš mjesta obić po svojoj traci sigurno nigdje ništa nisam vidio da piše u zakonu ... znači ... dobra stara "rupa u zakonu"   :icon_mrgreen:   :icon_thumright:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline aerox22

• Slavonski brod
  • Vizir
  • **
  • Yamaha yq 50 aerox
« Odgovori #21 : Travanj 30, 2008, 14:36:15 pm »
kod nas zakon ima dosta rupa :llllol: :llllol:

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #22 : Svibanj 02, 2008, 09:58:59 am »
Heh sada, kolko čitam u vašim postovima, pričate o dvije različite radnje. Jedni pričaju o provlačenju između dvije kolone koje se kreću u suprotnim pravcima, a drugi o provlačenju izmeču dvije kolone koje se kreću u istom smjeru. Svaki dan idem na posel na relaciji Molvice - Žitnjak što je cca 30 km u jednom smjeru, i od toga je sigurno nekih 10 km kroz kolone koje stoje. U pravilu se uvjek provlačim između auta, s tim da su farovi obavezno upaljeni, sva četri žmigavca i ne vozim brže od 30 km/h, uglavnom je brzina cca 15 km/h. Preko nekoliko puta je ekipa otvarala vrata, ali sam išel dovoljno sporo da se mogu zaustaviti. Jednom sam se sa malim skuterom od 50 kuba, zaustavio jednoj mladoj gospodični 2 cm od kabine, nasred Vukovarske. Naime, mlada dama je odlučila isprazniti pepeljaru na cestu?&%$? Uz prikladan vojni uzvik: "Pi$"ka ti materina, Kur#$%etino jedna, koji Ku#$ac to izvodiš, skoro si me ubila Dro%&$#o jedna smrdljiva, nabijem te Nak&%$rac, i tebe i tvoje J$#bene cigarete" Počastio sam ju sa još nekoliko poslovica i uzrečica, mlada dama je zatvorila vrata, ja sam nastavio dalje. Da li sam izvukao pouku? Nisam. Da li je gospodična prestala pušiti? Sumnjam:-)

Nisam siguran da li je zabranjeno provlačenje između auta. Ne bi trebalo biti. Ali treba biti oprezan zato kaj nas vozači automobila još uvjek nisu svjesni. Moram priznati da niti ja kada sam na motoru, jako često ne vidim druge motore, ima dosta kamikaza među nama, i jako često kraj mene prozuje motoristi a ja se totalno stiltam. Najjači su mi likovi sa rezonantnim akrapima, super je sve to, lepo se čuje i radi finu buku, i vozači misle da ih svi čuju, što je istina. Ali su to takve retardirane frekvencije da se ne može razaznati iz kojeg smjera dolaze, odiza, sastrane  :dontknow: Baš mi je sada lik na servisu preporučil da si stavim rezonantni auspuh kako bi me ljudi u autima čuli, ali mislim da se sa time postiže totalni kontra efekt. Možda se varam?

:hello:
Wazzuuup

Offline Bratt

• ZBK
  • Vizir
  • **
  • Zundapp DB 201 ´51. Aha braco,ke sad?
« Odgovori #23 : Svibanj 02, 2008, 10:06:49 am »
Rezonantan auspuh na motoru pomaže samo murji da izvadi lizalicu na vrijeme.Tko od vas se nije stepel na motoru ili u autu kad vas je s leđa prešao lik na recimo R1 sa Akrapom?Niš ne čuješ a odjednom:ŽBRANNJAAAM!!!!!
Userem se svaki put kad mi se to desi,bio u autu ili na motoru.Ukoliko se vozite sporo kroz kolonu isto se niš ne čuje jer vam motor dela na frtalj gasa(ako!) što utišava auspuh i babe u autu vas ne hebu tak i tak jer je baš "Jako dobar dan" od Sandija na radiu.Po meni ona "Loud pipes save lives" je glupost.
Kad ti je jedna noga duža,druga ti je kraća...

Offline aerox22

• Slavonski brod
  • Vizir
  • **
  • Yamaha yq 50 aerox
« Odgovori #24 : Svibanj 03, 2008, 11:58:04 am »
Heh sada, kolko čitam u vašim postovima, pričate o dvije različite radnje. Jedni pričaju o provlačenju između dvije kolone koje se kreću u suprotnim pravcima, a drugi o provlačenju izmeču dvije kolone koje se kreću u istom smjeru. Svaki dan idem na posel na relaciji Molvice - Žitnjak što je cca 30 km u jednom smjeru, i od toga je sigurno nekih 10 km kroz kolone koje stoje. U pravilu se uvjek provlačim između auta, s tim da su farovi obavezno upaljeni, sva četri žmigavca i ne vozim brže od 30 km/h, uglavnom je brzina cca 15 km/h. Preko nekoliko puta je ekipa otvarala vrata, ali sam išel dovoljno sporo da se mogu zaustaviti. Jednom sam se sa malim skuterom od 50 kuba, zaustavio jednoj mladoj gospodični 2 cm od kabine, nasred Vukovarske. Naime, mlada dama je odlučila isprazniti pepeljaru na cestu?&%$? Uz prikladan vojni uzvik: "Pi$"ka ti materina, Kur#$%etino jedna, koji Ku#$ac to izvodiš, skoro si me ubila Dro%&$#o jedna smrdljiva, nabijem te Nak&%$rac, i tebe i tvoje J$#bene cigarete" Počastio sam ju sa još nekoliko poslovica i uzrečica, mlada dama je zatvorila vrata, ja sam nastavio dalje. Da li sam izvukao pouku? Nisam. Da li je gospodična prestala pušiti? Sumnjam:-)

Nisam siguran da li je zabranjeno provlačenje između auta. Ne bi trebalo biti. Ali treba biti oprezan zato kaj nas vozači automobila još uvjek nisu svjesni. Moram priznati da niti ja kada sam na motoru, jako često ne vidim druge motore, ima dosta kamikaza među nama, i jako često kraj mene prozuje motoristi a ja se totalno stiltam. Najjači su mi likovi sa rezonantnim akrapima, super je sve to, lepo se čuje i radi finu buku, i vozači misle da ih svi čuju, što je istina. Ali su to takve retardirane frekvencije da se ne može razaznati iz kojeg smjera dolaze, odiza, sastrane  :dontknow: Baš mi je sada lik na servisu preporučil da si stavim rezonantni auspuh kako bi me ljudi u autima čuli, ali mislim da se sa time postiže totalni kontra efekt. Možda se varam?

:hello:

Svjesni su oni ako ti imaš stroj koji ima jak zvuk!!!npr. mene nitko nedoživljava dok se mom prijatelju još i micaju kad doda gasa(suzuki 600  2007.god),a da nepričam o onima sa 1000+ccm

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Aprilia rsv 1000 mille
« Odgovori #25 : Svibanj 04, 2008, 21:29:19 pm »
Današnje iskustvo ja sa Mille i akrap. gore ušo u tunel i efekat katastrofe ljudi čuju da nekaj grmi a neznaju kaj i automatski na brenzu katastrofa svaki put ista stvar, nisu ljudi krivi i ja se sposerem kak se to čuje imaš osječaj da se tunel ruši i tu je dokaz da nije što glasnije to bolje ja imam bolja iskustva sa dugim svjetlima konstantno osim po mraku i piči :icon_thumright:
Ajde jos jednu putnu, pa jos jednu, jos jednu ajde ovo je stvarno zadnja ma hajde jos jednu, jos jedna i idemo. hik nikam nejdi prije

Offline Biker686

• Komarac
  • *
  • Piaggio zip 50 4t
« Odgovori #26 : Svibanj 28, 2008, 14:17:27 pm »
ja mislim da u zakonu nigdje ne postoji da se nebi smjeli zaobilazit auti na semaforu..  cak se neki dan vozio iza dva murjaka na motorima i oni su uredno kroz kolonu dosli na vrh raskrsca.. sto bi znacilo ak oni smiju zakaj nebi i mi!   :icon_super:

wingman

• Gost
« Odgovori #27 : Svibanj 28, 2008, 14:25:39 pm »
mislim da ima stavak da ne mogu prometovat dva motorna vozila paralelno u istoj traci... nisam ziher di je to...
- znači, nema pretjecanja u istoj traci.

- al to je jedna od onih narodnih gdje nama to policija tolerira. ne bih se baš složio faktom da ako smiju oni, smijemo i mi...

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #28 : Svibanj 28, 2008, 14:27:53 pm »
ja mislim da u zakonu nigdje ne postoji da se nebi smjeli zaobilazit auti na semaforu..  cak se neki dan vozio iza dva murjaka na motorima i oni su uredno kroz kolonu dosli na vrh raskrsca.. sto bi znacilo ak oni smiju zakaj nebi i mi!   :icon_super:

Oni po ZOSP-c smiju puno toga ako su na služ. zadatku što ostali građani nesmiju, s time da ne zahtjeva svaki službeni zadatak paljenje rotacija i sirene, ali pritom moraju pazit da ne ugroze sebe i druge sudionike u prometu a ako ipak uzrokuju prometnu odgovaraju duplo jer im uz p.p. po prometu ide i disciplinski, unutarnja kontrola itd
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #29 : Svibanj 28, 2008, 14:47:49 pm »
Najbolje je zaobic auto i skrenut u prvu birtiju na...  cedevitu  :llllol: