Autor Tema: Aprilia Scarabeo 250 i.e. iskustva  (Posjeta: 57378 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kudcustacu

• Komarac
  • *
Odg: Aprilia Scarabeo 250 i.e. iskustva
« Odgovori #75 : Svibanj 30, 2010, 17:21:58 pm »
Pozdrav svima,
kako je vrjeme bolje i voza se vise. Sad sm na nekih 650 kilometara i zaista uživam kao prasac  :Rleb:
Medjutim jucer na semaforu, da ono ne bude sve potaman, vidim da mi bali oko ruba poklopca ljevog spremnika kočionog ulja na guveranlu. Sad kontam jel to dihtung otišao ako takvo što ima tu ili jednostavno posto su ovo prve termperature preko 25 da se nije neka temperaturna ekspanzija ulja pa ovako samo izbacuje višak koji je usut na nultom servisu prilikom preuzimanj amotora!? Ostatak dana sam vozio i kočnica radi sasvim dobro, nisam primjetio da je oslabilo ista ?
Ima li ko kakvu ideju sto bi moglo biti?

pozz

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
« Odgovori #76 : Svibanj 31, 2010, 16:02:29 pm »
Zašarafi vijke do kraja na poklopcu. I naravno pogledaj nivo ulja u spremniku. Možda su ti nalijevali i na o servisu iako sumnjam jer je to novi motor. Pregledati i membranu na rezervoaru hidroulja koja je i ujedno i brtva da nije puknula.
Pozz
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Kudcustacu

• Komarac
  • *
« Odgovori #77 : Lipanj 01, 2010, 11:15:19 am »
Zašarafi vijke do kraja na poklopcu. I naravno pogledaj nivo ulja u spremniku. Možda su ti nalijevali i na o servisu iako sumnjam jer je to novi motor. Pregledati i membranu na rezervoaru hidroulja koja je i ujedno i brtva da nije puknula.
Pozz

E hvala na odgovoru. Na nultom su naljevali to se sjecam da su mi spomenuli u stilu jer je stajao dugo pa su dopunjavali ili mjenjali kociono ulje. Muci me to sto mu je trebalo 8 mjeseci da procuri :))) pa se zato nadam da nije pukla brtva mada to nije dirano sa moje strane. Ali ok sad cu krenut sa dotezanjem pa dalje redom da vidim gdje je i sta je.

Offline Ronaldo

• Beogard
  • Komarac
  • *
  • Scarabeo 250i.e.
« Odgovori #78 : Lipanj 08, 2010, 13:28:30 pm »
Pitanje za dr. Lukasa:

Scarabeo je 2008, prešao 3150km. Bio samo na jednom redovnom servisu, na 1000km, 2009. Nijedan od ovlaštenih servisera u Bg neće da radi tako što zoveš i zakažaeš redovni servis, dođeš u dogovoreno vreme i obaviš to, nego moraš da im ostaviš motorin pa sutra dođeš po njega. Po forumima stalno čitam ljude kojima su skinuli ovo ili ono, nisu uradili što je trebalo a naplatili i sl.S obzirom da je motor super , sve radi ko švajcarski sat, a ne bih da dođem u situaciju da mi nešto ne zas.... i garancija je prošla, pitanje je sledeće :
Da li je taj servis na 3000km nešto bitno ili mogu sam da proverim da li ima dovoljno ulja, ulja za kočnice i .....tj. da li bi mi savetovao da ipak odem ili da sam proverim šta ttreba ?

Unapred Hvala,
i pozdrav !!! :hello:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #79 : Lipanj 08, 2010, 22:34:21 pm »
samo pogledaj nivo ulja u motoru i to je to. Malo još baci oko na sami sklop motora i to je to. Nema ništa više za raditi na 3000km. Na 6000 tek promjena ulja i filtera ulja. Svjećica je vjerovatno dobra tako da niti nju ne treba dirati do 12000km. Samo deri :icon_mrgreen:

Offline Kudcustacu

• Komarac
  • *
« Odgovori #80 : Lipanj 11, 2010, 22:19:15 pm »
Pozz
Samo da prijavim kako je zavrsilo kad sam vec pitao za pomoc. Dakle, bio sam kod lika koji privatno radi, a prije je bio u Piaggio pa racunam da cojek zna. On kaze da je to normalna ekspanzija ulja na vrucini i da ce to prestati jer membrana ima malu rupicu koja je kako rece namjenjena za izbacivanje evntualnog viska ulja. U svakom slucaju nista alarmirajuce i mogu da vozim. Elem dok je curilo kocnice su radile, onda nakon odlaska njemu kako je rekao da ce to stati samo od sebe je i stalo samo od sebe. Evo i par dan nakon toga kocnice rade cak sam utrpiovao i bolje nego prije. U svakom slucaju dan nakon odlaska njemu, a jedno 5 dana nakon sto sam primjetio kvar ulje vise ne curi. Rub spremnika suh i nešto se novo naučilo  :icon_scratch:

U svakom slucaju fals alarm i ja idem dalje happy  :icon_super:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #81 : Lipanj 12, 2010, 12:25:24 pm »
pa to onda nije curenje nego slinjenje..ja mislio da to CURI! Jel ti rekao majstor da se očisti to ulje jer rastvara plastiku? i korodira metal. očisti to ulje ukoliko več nije.

Offline Kudcustacu

• Komarac
  • *
« Odgovori #82 : Lipanj 13, 2010, 08:48:35 am »
Pa napisao sam ja da "bali" sto je u priliku isto kao i "slini"  :icon_mrgreen:
elem ja sam to brisao i prije njega kako je slinilo/balilo ali mi on nije rekao za agresivnost ulja  :icon_redface:
Sećom kod mene mala krpica iz prednjeg spremnika radi uvjek  :icon_super:
Hvala

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #83 : Lipanj 15, 2010, 13:05:16 pm »
JA samo kod promjene previdio jedno mjesto gdje mi se ulje zavuklo i nisam ga uspio obrisat ((trebao sam ga sipuhati sa komprimiranim zrakom ali ga nemam pa ga jebi) pa mi je oljuštilo boju u jednom danu na nosačima prekidača na volanu, oni mali srebrni plastični nosači. Totalni shit pa sam se malo zamislil :icon_scratch: i tek onda skužil kaj se dogodilo. E jbga. Inače hidro ulja su agresivna i imaju nagrizajuća svojstva. Pogotovo ona MIL-H standarda

Offline Kudcustacu

• Komarac
  • *
« Odgovori #84 : Srpanj 18, 2010, 15:56:19 pm »
Evo da malo podjelim iskustva oko potrošnje, a neko je oko toga čini mi se i pisao nekad ranije na ovoj temi. Dakle sa oko samo 1250 predjenih km i urađenim prvim servisom potrošnja se kreće od 3.8 do 3.9, a kad se istjera izvan grada i drži u brzinama od 100 do 120 km/h onda padne na 3.4  :icon_thumright:

Offline RoniZg

• Komarac
  • *
« Odgovori #85 : Listopad 10, 2010, 19:08:39 pm »
Vidim da je tema malo zamrla :crybaby2: ja sam novi i pročitao sam vaša iskustva te bi volio da nastavite pisati svoja iskustva a ja ću reći svoj čim mi stigne scarabeo za dan dva.
Uglavnom mogu reći da mi se skuter jako sviđa i da je u izboru presudila trenutna akcija u kojoj košta 27,990kn.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #86 : Listopad 10, 2010, 23:29:36 pm »
Samo naprijed, kad ga kreneš voziti piši o svojim iskustvima, pros and cons za taj model.
 :icon_super: :icon_super:

Offline RoniZg

• Komarac
  • *
« Odgovori #87 : Listopad 12, 2010, 08:14:01 am »
Evo da javim da je jučer stigao motor i da su završene peripetije oko rege odi vamo odi tamo.mogu samo reči da je moj prijašnji raner bio bicikl naspram scarabea udoban,krasno ide i sve pet ostalo bum vidjel kad se razradi.Što se tiče nedostataka fali mi vjtrobran jer u ovom modelu je to opcija i još što sam za ovo kratko vrijeme primjetio kao nedostatak to je čep od tanka goriva jer mi ostavlja dojam da zatvaram nekakav kanister jer čep i ne naliježe naj bolje možda kad ga odšarafim zašarafim par puta bude bolje i da primjetio sam da mi nekaj lupa kad prelazim preko neravnina i mislim da je onaj platični poklopac akumulatora.
Od prednosti naglasio bi onaj daljinac sa alarmom i otvaranjem gepeka  jer veli mi čovjek koji ima tristo model da kod njega to ne dolazi tvornički.
Uglavnom za sad zadovoljan i kad peđem više kilometara javljam nove inpresije.

revs

• Gost
« Odgovori #88 : Siječanj 30, 2011, 14:48:44 pm »
Moje pohvale za Scarabeo 250/300 u odnosu na Beverly 250 Tourer:

-odlicno, prostrano i udobno sjedalo, mozda i najbolje u klasi
-ispod njega ogroman prtljaznik pravilnog oblika
-zastita od vjetra sa org. malim vjetrobranom je izvrsna jer su sva strujanja zraka koja dopiru do vozaca (visok 190cm) malo jaca nego na Bevu ali zato ravnomjerna i bez vrtloga (sto nazalost na Beverlyju nije slucaj  :icon_sad:)
-max brzina isla je i preko 150 kmh po pokazivacu sa motorom od 300ccm, dok je Bev 300 Tourer na max brzini cak i sporiji od 250ice!
-jedina pohvala za integralne kocnice (lijeva poluga) je ta sto, unatoc trudu na iznimno mokroj podlozi, nisam uspio blokirati prednji kotac! Zadnji blokira al prednji nece... :icon_smile:

Offline RoniZg

• Komarac
  • *
« Odgovori #89 : Siječanj 31, 2011, 09:33:37 am »
Molio bi za pomoć ako netko zna gdje nabaviti onaj pleh na koji se montira nosač kofera a radi se o aprilionom koferu 35l za scarabeo 250ie.
Obzirom da se cijena kreče oko 500kn sve kombinacije da se prođe jeftinije dolaze u obzir i ako neko ima fotke ili nacrt kako je to napravio u svojoj verziji.