Autor Tema: Aprilia Scarabeo 250 i.e. iskustva  (Posjeta: 57363 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ronaldo

• Beogard
  • Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Scarabeo 250i.e.
Odg: Aprilia Scarabeo 250 i.e. iskustva
« Odgovori #30 : Kolovoz 16, 2008, 21:30:47 pm »
Citat:
Ronaldo - jesi uspija saznat cemu ona dva komada plastike. Bas me zanima.

Naravno da nisam saznao čemu služe one plastike, niko od servisera i dilera u Beogradu
nema pojma čemu to služi !!! :motocikli003:

Bolje je ili taj veliki vizir (ja ga imam) ili nijedan, onaj iz dva dela je više neka šminka.
U Beogradu ga ovi dileri*lopovi prodaju za 220E.

Koliko dugo ti već imaš scarabeaa ? Koliko si prešao ? kakvi su tvoji utisci, jel si dobro postupio
što si ga kupio ?

Pozdrav !! :icon_super:

Offline Cvitalo

• Komarac
  • *
« Odgovori #31 : Kolovoz 17, 2008, 05:02:15 am »
Imam ga godinu dana. Upravo napravljen servis na 6000 - 700 kuna, nije bas da je malo. Ma nema se tu sta rec. Skuter je odlican. Ma zapravo dileme su kod svih piaggio, gilera, aprilia, vespa masina, samo u izgledu. Svi imaju manje vise istu tehnologiju.
Scarabeo je jeftiniji od svih konkurenata samo zato sto izgledom ne spada u red uobicajenih skutera, dok kvalitetom uopce ne zaostaje. I tu smo svi mi, koji zelimo vozit skuter koji nemaju svi na cesti (beverly, nexus), dosli na svoje.

Meni osobno smeta sta mi na svojih 173cm/100kg, ipak visoko i siroko sjedalo cini dosta problema kod spustanja noge na semaforu. Al to je ipak moj osobni problem. Moram ili smrsavit ili dodat jos koji kilogram pa kupit chopera cije je sjedalo dosta nize postavljeno.

Ono sta me definitivno zasmetalo nisu ni lose gume (rijesiv problem), ni klapanje variomata (covik navikne), niti visoko sjedalo (neki zongliraju na glavi vozeci motore, pa valjda mogu i ja malo izbacit dupe dok spustam nogu na tlo), vec je problem uzasno uzak kut okretanja volana. Mislim, Scarabeu je ipak konkurencija Beverly koji se okrene na cesti bez problema. Ipak je skuter prvenstveno namjenjen gradskoj voznji. Katkad mi triba vise puta ic naprid-nazad da se okrenem u jednosmjernoj traci. Ka da vozim Harley-a. Sve je to lipo, Scarabeo nije malen skuter, al cemu ukidat mogucnost lakog okretanja. Pa ovaj skuter na poligonu ne moze radit osmice. Ne znam da li je to rijesivo, al bilo bi lipo kad bi to bilo izvedivo.

U svakom slucaju Scarabeo je fenomenalan skuter. Mocan i udoban. Preporucija bi ga svakome.

Offline Cvitalo

• Komarac
  • *
« Odgovori #32 : Kolovoz 18, 2008, 17:29:56 pm »
Evo mi je odgovorija Boris Velican, inace akademski producent, sa sljedecim informacijama:

U par nastavka priča će izlaziti u Moto klubu, potom će nešto biti po emisijama o autima u devetom mjesecu, zatim dokumentarni film i knjiga.

Naravno najvise informacija cemo nac u Moto klubu.

Offline dalmatino

• Kastela
  • Komarac
  • *
  • Scarabeo 250ie
« Odgovori #33 : Kolovoz 23, 2008, 22:54:13 pm »
Jucer napravio servis na 6000 km. Servis 500 kn ( mijenjanje ulj i filtera , ciscenje filtera zraka ..) + 120 kn nove rolice, ukupno 620 kn. Skuter mi sada bolje ide ide vuce ko lud iako i dosada nije bio los. Vidim ih sve vise na cesti i pitam svi su prezadovoljni , ono stop se zice volana stoji ali ipak mioslim da je sve stvar navike ja se provlacim groz guzve samo tako. Pozdrav
S.p.

Offline stiluet

• Komarac
  • *
« Odgovori #34 : Kolovoz 25, 2008, 17:15:10 pm »
evo da se i ja javim nakon dugo vrimena, scarabeo je priša već priko 4100 km, problema nije bilo nikakvih, potrošnja je varirala od 3,4 do 4,4 l i to uglavnom sa suputnicom, šta se guma tiče jučer su se pokazale u "najboljem" svjetlu kad sam na suhoj cesti sa curom i kuferom nazad prilikon uključivanja sa neke sporedne na glavnu utekla prvo zadnja pa prednja što je rezultiralo bliskim susretom sa starom kaštelanskom cestom u Kaštel Lukšiću  :dontknow:, volan se malo iskrivia ali je to riješeno zatezanjem matice tako da su troškovi bili 100 kn, šte se tiče buke meni uzrok nije bia variomat nego slab spoj auspuha, a šta se pokazatelja rezervara tiče vozia san vespu na dva ključa deset godina i tu nije bilo nikakvog pokazivača osin dignit čep i gledat

Offline Cvitalo

• Komarac
  • *
« Odgovori #35 : Kolovoz 31, 2008, 00:41:31 am »
Evo dajem oglase okolo po internetu ne bi li kupija veliko vjetrobransko staklo za mog Scarabea. Stvarno mi je puno dat preko 1000 kuna, a jos imam ovaj misec registraciju i gume nove kupit. Pa vas ljudi molim,ako netko ima, a ne koristi, ili da slucajno zna nekoga tko je voljan prodat, neka mi posalje privatnu poruku.
Dolazi jesen, a kad pocnu kise ajme meni bez tog ruznog, al korisnog detalja.

Offline stiluet

• Komarac
  • *
« Odgovori #36 : Studeni 26, 2008, 17:28:53 pm »
niko vise nista ne pise, kako vas sluze makinje i jeste li vidili bili scarabeo 300 speciale, lip je ka slika

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #37 : Studeni 27, 2008, 20:28:34 pm »
Pa ako je puno za dat, onda ga napravi. Imaš na netu stranica kako napraviti svoju vlastitu šajbu za cca 200kn od 4mm debelog akrila.
Puno košta to održavanje tih piaggio motora. Ma mislim, mora biti precizno jer se te mašinice muče ali je i dalje puno.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Ronaldo

• Beogard
  • Komarac
  • *
  • Scarabeo 250i.e.
« Odgovori #38 : Ožujak 08, 2009, 12:15:44 pm »
Zdravo svima !
Od Oktobra Scarabeo je u toploj garaži, poprskan sa WD40 na osetljivim mestima,
pali se svakih 10ak dana na po 10 min....Dolazi lepše vreme i nadam se da ću uskoro
početi ponovo da ga vozim. Zato bih vas zamolio ako neko ima neke savete i preporuke
da li još nešto treba da mu radim pre nego li počnem sa vožnjom. Prešao je tek malo više
od 1000km, urađen onaj prvi servis.

Unapred hvala !! :icon_smile: :icon_scratch:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #39 : Ožujak 08, 2009, 23:57:12 pm »
nemas kaj i ovo je previse
BMW = bauer motor werke

Offline bcemelji

• Vizir
  • **
  • aprilia sportcity 250i.e.
« Odgovori #40 : Ožujak 09, 2009, 19:59:51 pm »
trebas samo sjest i vozit se... :icon_smile:

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #41 : Ožujak 09, 2009, 21:41:57 pm »
Zdravo svima !
Od Oktobra Scarabeo je u toploj garaži, poprskan sa WD40 na osetljivim mestima,
pali se svakih 10ak dana na po 10 min....Dolazi lepše vreme i nadam se da ću uskoro
početi ponovo da ga vozim. Zato bih vas zamolio ako neko ima neke savete i preporuke
da li još nešto treba da mu radim pre nego li počnem sa vožnjom. Prešao je tek malo više
od 1000km, urađen onaj prvi servis.

Unapred hvala !! :icon_smile: :icon_scratch:

Ovih 10min što radi pretpostavljam da ga voziš, a ne da radi na mjestu. Ako već nisi, provjeri tlak u gumama prije ozbiljnije vožnje.

Uživaj!  :icon_thumright:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline rollin

• Komarac
  • *
« Odgovori #42 : Svibanj 12, 2009, 20:05:22 pm »
Za vlasnike scarabea, zanima me kolika je max brzina scarabea 250?
Pozz

Offline bcemelji

• Vizir
  • **
  • aprilia sportcity 250i.e.
« Odgovori #43 : Svibanj 13, 2009, 22:50:36 pm »
ja iman sportcity i isa san 135km/h,mislim da nema prevelike razlike.

Offline Ronaldo

• Beogard
  • Komarac
  • *
  • Scarabeo 250i.e.
« Odgovori #44 : Svibanj 16, 2009, 08:58:39 am »
Ja moj nisam nikad vozio brže od 105 km/h (po satu), tako da ne znam.