Autor Tema: Intruder vs Shadow  (Posjeta: 10603 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ScarFace

• Komarac
  • *
Odg: Intruder vs Shadow
« Odgovori #15 : Ožujak 08, 2008, 00:10:02 am »
sezona jos nije pravo pocela

strpi se malo jos pola hondi nije stiglo

mogu ti javiti kad dodju

mada bi moj izbor bio Intruder
ali tvoj je izbor pa pricekaj
daleko je kraj sezone
Nisam ti baš shvatio ovaj post. Nekako i meni naginje sve prema intruderu tako da...

Offline lukylipik

• Zagreb
  • Interceptor
  • Spol: Muški
  • Yamaha DragStar xvs 650
« Odgovori #16 : Ožujak 08, 2008, 01:06:14 am »
...ja sam ovdje prilično subjektivno orijentiran na Hondinog spirita, jer je Honda, jer već drugo desetljeće na desktop "lijepim" slikice shadowica kroz naraštaje promjena i zato honda;iako kada dođeš pred konačnu odluku iskrsne nešto treće kao meni (bez obzira što sam kupovao polovnjake; shadovica mi je bila najuži izbor (isprječio se kredit i nedostatak love), krenuh na izbor br.2 pa je prodan večer prije nego sam išao po njega (doduše bio je u pitanju marauder) i onda isksne dragstarica u opisanom obliku u mome postu o obavljenoj kupnji prije dva dana ( i onda se stvoti dobri duh koji lovu usmjeri isključivo prema dragstarici)............. nisam puno pomogao, samo sam iznjeo svoja razmišljanja, a odluka je uvijek i konačno tvoja....sretno!
...i sutra je novi dan - dok ide,ide!

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #17 : Ožujak 08, 2008, 01:26:55 am »
Nisam ti baš shvatio ovaj post. Nekako i meni naginje sve prema intruderu tako da...

kaj to nis shvatio?
BMW = bauer motor werke

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #18 : Ožujak 08, 2008, 09:39:15 am »
Iz Pule sam ali ovdje u provinciji nemamo ni suzukija ni honde čini mi se tako da mi je najbliže u Rijeci. Telefonski sam se čuo s Eurorentom u Rijeci i rekli su da imaju Intruder M800 u salonu, crnog... 63180 kn + popust cca 3%. Imaju i neku polovnu Shadowicu godinu dana staru za 50000 kn ali to me ne interesira. U Hondi pak nemaju Shadow Spirita u salonu ali isporuka je kažu dosta brza.

Stari moj u Puli imaš Hondu-Radola i Suzuk-Falcone (oba su smješteni u Šijani),ali ipak ti odi u Rijeku po motor,jer Honda-Radola su poznati po preskupim servisima,a glede Suzuki-Falcone iz svog,a i iz iskustva drugih,kažem ti da je bolje ne poslovati s njima :glasses9:
Glede izbora,mislim da je Shadowica ljepša,ali koji god odabereš nečeš pogriješit :icon_super:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Aprilia rsv 1000 mille
« Odgovori #19 : Ožujak 08, 2008, 10:37:47 am »

Glede izbora,mislim da je Shadowica ljepša,ali koji god odabereš nečeš pogriješit :icon_super:

Meni isto srce nekak više vuče na Shadow Honda je ipak Honda. :icon_thumright:
Ajde jos jednu putnu, pa jos jednu, jos jednu ajde ovo je stvarno zadnja ma hajde jos jednu, jos jedna i idemo. hik nikam nejdi prije

Offline M.C. Kompa

• MMP
  • BMW R 1100 RT
    • MK Kompa
« Odgovori #20 : Ožujak 08, 2008, 11:25:59 am »
Ovako, Shadowica bi me došla 68000 kn, Intruder 63000 kn s tim da bih dobio još neki kako kažu "simbolični" popust s obzirom da ga imaju u salonu s godinom proizvodnje 2007. Dakle razlika u cijeni bi bila cca 8000 kn. Kakva su vaša razmišljanja o kupovini salonskog? Kod auta, ukoliko nije bilo testno vozilo, se u principu isplati ali su i popusti dosta veći. Svjestan sam da tom tipu motora cijena ne pada bog zna kako ali svejedno za nekoliko tisuća kuna razlike možda je isplativije uzeti isti model samo s godinom proizvodnje 2008.
Manje više, odlučio sam se za Intrudera, jedino mi je ostala još dvojba da li uzeti salonsko s god. proiz. 2007. i riješiti to gotovo preko noći ili malo pričekati i uzeti s god proiz. 2008.
Savjet?

radi poreza bolje uzet 2007, nebu velki porez al zakaj ne otic radje na cevape. kaj se prodaje kasnije tice ljepo u knjizici pice kad je kupljen i kad je prva registracija
YOU NEVER RIDE ALONE
www.mk-kompa.com
mk-kompa@mk-kompa.com
BMW je korak prije starackog stapa

Offline ScarFace

• Komarac
  • *
« Odgovori #21 : Ožujak 08, 2008, 13:03:58 pm »

Stari moj u Puli imaš Hondu-Radola i Suzuk-Falcone (oba su smješteni u Šijani),ali ipak ti odi u Rijeku po motor,jer Honda-Radola su poznati po preskupim servisima,a glede Suzuki-Falcone iz svog,a i iz iskustva drugih,kažem ti da je bolje ne poslovati s njima :glasses9:

Honde više u Puli nema, Radola voli reći da mu se nije isplatilo držati ih pa sada ima Ford (ne znam kako jer gdje god okrenem glavu imam osjećaj da sam okružen accordicama, a i civica ima sve više..), a Falcon je isto odustao od Suzukija. Najvjerojatnije je istina puno drugačija i bit će da su Suzuki i Honda odustali od njih. Za Radolu sam prilično siguran da je tako, a za Falcon pojma nemam.
Što se tiče Falcona, kupio sam auto tamo tako da bi mi dobro došao kakav objektivan savjet o njihovoj "kvaliteti". Tek sam na 6000 km... No o tome da ne gušimo ovaj topic nečime što ga se ne tiče možemo i na private.

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #22 : Ožujak 08, 2008, 13:42:43 pm »
Honda je u prednosti zbog 50 ccm manje,jer će rega biti manja !

Ja sam isto nekako za Shadowicu...

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #23 : Ožujak 08, 2008, 13:55:58 pm »
radi poreza bolje uzet 2007, nebu velki porez al zakaj ne otic radje na cevape. kaj se prodaje kasnije tice ljepo u knjizici pice kad je kupljen i kad je prva registracija

Što se tiče toga kruže pričice (zasada sve neslužbeno) da će uskoro i prometne kao i ostali dokumenti biti usklađivani s EU, a tamo se upisuje samo datum prve registracije a nigdje ne upisuju godinu proizvodnje.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline ScarFace

• Komarac
  • *
« Odgovori #24 : Ožujak 08, 2008, 19:43:06 pm »
Ok, da sažmem napisano..
Intruder mi je vizualno puno ugodniji i puno prepoznatljiviji od klasičnije izvedene Shadowice koja izgleda kao većina modela u toj klasi. Kod Intrudera je većini, vidim, to minus. Meni je to blagi plus. U kvaliteti, čini mi se, nema neke osjetne razlike. Za vozne osobine što je možda i najbitnije nije mnogo napisano i to mi je nekako najžalije pa se vodim time da niti tu nema neke osobite filozofije i da su oba modela izvedena zadovoljavajuće. Intruderu se spominje kao veliki minus veća rega s obzirom da ulazi u višu klasu. No tih pedeset kubika, donosi i desetak konja više i nešto veći okretni moment što, pretpostavljam donosi i bolje performanse na cesti što nije zanemarivo. Cijena novog intrudera je oko 5000 kuna manja od nove shadowice tako da su veći troškovi registracije kod Intrudera relativna stvar jer da bi se anuliralo početnih 5000 kuna kroz razliku u regi potrebna je cijela vječnost.
Kroz sve navedeno ispada mi da je Intruder bolja opcija pogotovo zbog, meni, privlačnijeg izgleda. Priznajem da bi Shadowica s nekoliko dodataka mogla izgledati i puno bolje od Intrudera pogotovo zato što na Intruderu ne vidim neku potrebu za doradom i nisam osobito uvjeren da bi mu to poboljšalo nimalo klasičan izgled.
Ne znam, nekako sam se već odlučio za Intrudera. Doduše, nisam ga još vidio uživo. To je ostavljeno za drugi tjedan ali vjerujem da sudeći po slikama neće razočarati.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #25 : Ožujak 08, 2008, 19:56:07 pm »
Neznam na što misliš pod voznim osobinama. Već na slikama vidiš razliku u ciklistici, po tablicama vidiš perfomanse agregata. Osobne dojmove ćeš teže dobiti jer je malo ljudi koji su probali i jedno i drugo. Mogu ti dati svoja iskustva sa starog Maraudera, a to može i Black&white jer ga on ima. Pa nek ti Merla ispriča kako mu je na Hondi. ali sve će to opet biti subjektvni opisi.
google master

Offline ScarFace

• Komarac
  • *
« Odgovori #26 : Ožujak 08, 2008, 21:09:10 pm »
Neznam na što misliš pod voznim osobinama. Već na slikama vidiš razliku u ciklistici, po tablicama vidiš perfomanse agregata. Osobne dojmove ćeš teže dobiti jer je malo ljudi koji su probali i jedno i drugo. Mogu ti dati svoja iskustva sa starog Maraudera, a to može i Black&white jer ga on ima. Pa nek ti Merla ispriča kako mu je na Hondi. ali sve će to opet biti subjektvni opisi.

S obzirom da nemam nekog iskustva s motorima dosta bi mi značilo da mi objasnite tu razliku u ciklistici i koji bi motor od dva navedena bio pogodniji za mene, nazovi početnika. Znam da dosta ljudi preporuča kako treba početi s nekim manjim motorima pa napredovati prema većima ali nekako mi je zamorno svakih nekoliko mjeseci mijenjati motore. Da ne spominjem financijsku stranu takvog pristupa... Imam već gotovo 30 godina i mislim da sam dovoljno zreo da se kontroliram u vožnji, a chopperi baš i nisu motori s kojima se gine. Dakle, "bolji" odnosno bolje rečeno pogodniji motor od dva navedena za "početnika" koji ga misli držati duži niz godina...?

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #27 : Ožujak 08, 2008, 23:00:23 pm »
pa gle, sto se tice pocinjanja sa manjim motorima, meni je ovo prvi motor, i nisam imao nikakvih problema na navikavanje sto se tice velicine i tezine. dosta ljudi koje znam su krenuli sa manjim ali su vrlo brzo skuzili da je slabo i presli na vece. kod customa, prelaz na vece ne znaci brze, nego ugodnije za duzi put, pogotovo ako imas suvozaca.
sto se tice ciklistike, ono sto ti mogu iz mog iskustva reci je da shadow iznenadjujuce dobro podnosi i voznju po gradu, sto se tice okretnosti (vecina moje voznje je po gradu jer idem na posao sa motorom), a na otvorenoj cesti ne nalazim neke zamjerke sto se tice brzine i zavoja. motor je vrlo upravljiv, npr. kad idem na sljeme u zavojima uredno struzem fuzicima bez da imam osjecaj da motor ima 240 kg bez mene. ubrzanja su potpuno u skladu sa mojim prohtjevima i nacinom voznje. ne mozes ocekivati preticanje u 5. brzini pri brzini od 90 kmh bez spustanja u nizu brzinu, ali mislim da je to za ovu vrstu motora, i ovu kubikazu normalno. kod voznje sa suvozacem ne vidim neku pretjeranu razliku tako da sam sa te strane vrlo zadovoljan.

ovo je sve naravno pogled iz mog, relativno neiskusnog, kuta, ali ako ti pomogne u odabiru  :icon_thumright:

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #28 : Ožujak 08, 2008, 23:42:17 pm »
Intrudera nisam vozio,ali prije nekoliko mjeseci sam isprobavao jednu Hondu Black Widov,a to je isti stroj kao i Shadow,mogu ti reči da me je jednostavno oduševila :icon_super:  Ta crna udovica lijepo povuče,a i sa zavojima je na ti,uglavnom  ugodno me iznenadila :icon_mrgreen: 
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #29 : Ožujak 08, 2008, 23:59:44 pm »
S obzirom da nemam nekog iskustva s motorima dosta bi mi značilo da mi objasnite tu razliku u ciklistici i koji bi motor od dva navedena bio pogodniji za mene, nazovi početnika. Znam da dosta ljudi preporuča kako treba početi s nekim manjim motorima pa napredovati prema većima ali nekako mi je zamorno svakih nekoliko mjeseci mijenjati motore. Da ne spominjem financijsku stranu takvog pristupa... Imam već gotovo 30 godina i mislim da sam dovoljno zreo da se kontroliram u vožnji, a chopperi baš i nisu motori s kojima se gine. Dakle, "bolji" odnosno bolje rečeno pogodniji motor od dva navedena za "početnika" koji ga misli držati duži niz godina...?

Ovo će završiti tako da će odabrati srce. u tvom slučaju ne mislim da početak mora biti s manjim motorima, pogotovo s ovim razmišljanjem o samokontroli. Ako lažeš nas, lažeš i sebe. Razlika u tehnici? Suzuki je mnogo modernije opremljen od Honde. Prednja upside down vilica i zadnji mono amortizer su moderniji i spremniji za zahtjevniju vožnju od klasične Honde. Također i dimenzije guma, iako prednja 130 nije uobičajena sportska dimenzija i ugrađena je zbog imagea, svakako će više podnositi od uske prednje Hondine. Na kočnicama oba ova motora bi se moglo poraditi, ali su dovoljne za običnu vožnju. Na suzukija je moguće dodati disk naprijed, za Hondu neznam.  Suzuki daje više sjedala za suvozača, Honda je više stilski određen motor, tj. chopper na tragu HD-a koji je uzor za tu liniju. Ali je Honda i malo slabija pa će i manje zadatke stavljati pred ciklistiku nego Suzuki. Pa si prema tome, došao na isto. Suzuki je veći motor,  na njega ćete se bolje smjestiti dvoje s nekom prtljagom, ako računamo da ga nećeš dodatno opremati, inače se može napraviti svašta. Neznam ni za jednog kakav je po udobnosti, ali za stari model Suzukija kažu da nije udoban za duže ture. Razlika u cijeni osiguranja će ti poništiti uštedu od 5000 pri kupnji ako motor misliš zadržati duže.
Mislim da je bolji izbor Suzuki i evo zašto: s vremenom ćeš postati slobodniji i možda ponekad zaželiš malo oštriju vožnju, gdje M može dati više. Ili poželiš malo personalizirati motor (što je nešto prirodno u toj klasi), a mislim da je M bolja osnova baš zbog svog oblika. Izgled mu možeš "vratiti" prema klasici, ali i povući više prema streetrace stilu. Honda je tu više ograničena.
Ponašanje agregata te ne treba uznemiravati. Honda je poznata po tome što su joj svi modeli "ispeglani", vozni, bez trzaja i iznenađenja, i općenito bolji za početnike, ali ni na Suzukiju nisam primijetio da ljudi koji su prešli sa 250 ccm imaju problema. Maraudera sam vozio stari model i također mi se nije činio zahtjevan.
Ta dva motora nisu ista klasa, ali svaki je u svojoj dobar i ima svoje poklonike, i mislim da nebi trebalo biti problema ni kod prodaje rabljenog ako to poželiš.

Eto, mali referat  :icon_mrgreen: koji god da kupiš, stvar tvog osobnog izbora i ukusa. dao sam neke sitne razloge koji vuku na starnu Suzukija, ali i to je stvar ukusa, za izgled ili za način vožnje. Ako gledamo tehniku, nemaš o čemu razmišljati, sve je u redu.
Osobno mi je Honda privlačnija izgledom, ali mislim da je Suzuki bolja "zlatna sredina", bar što se tehnike tiče. Kapacitetniji je, a i bolja priprema za neku drugu klasu ako se predomisliš i vidiš da chopperi nisu za tebe.
google master