Autor Tema: Intruder vs Shadow  (Posjeta: 10600 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ScarFace

• Komarac
  • *
Intruder vs Shadow
« : Ožujak 05, 2008, 16:35:59 pm »
Situacija je prilično jednostavna.. Nadam se
Ne znam previše o motorima. Ipak, odluka je pala, kupujem novu Hondu VT750 Shadow Spirit ili Suzuki Intruder M800.
Ono u čemu mi treba vaša pomoć je savjet oko toga za koji se odlučiti. Vjerojatno bi se mogla razviti diskusija zašto sam orjentiran isključivo na ta dva modela pa da odmah objasnim da ne mogu objasniti.. Od svih pristupačnijih motora u toj klasi oko je izdvojilo jedino Hondu i Suzuki, a kako se motor ne kupuje razumom (negdje sam na forumu to pročitao) iz sasvim nekih iracionalnih razloga ne želim niti razmišljati o nekim drugim modelima tipa VN900, DragStar itd.
Dakle, Honda vs Suzuki... Nadam se konkretnim odgovorima, prednosti i nedostaci, eventualno usporedba.
Iskreno, Intruder mi je oku nešto ugodniji ali ne toliko da ne bih kupio Shadowa ukoliko je kvalitetniji.
P.S. Zaboravio sam pozdraviti na početku, pa eto, pozdrav

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • Spol: Muški
  • vozi- u šumi
Odg: Intruder vs Shadow
« Odgovori #1 : Ožujak 05, 2008, 16:52:11 pm »
znači ovo Make Model
   Honda VT 750C2 Shadow

Year
   1997

Engine
   Liquid cooled, four stroke, 52°V-twin,

Capacity
   745
Bore x Stroke    79 x 76 mm
Compression Ratio    9.0:1

Induction
   Two 36mm diaphragm-type CV

Ignition  /  Starting
   Solid-state with electronic advance, two spark plugs per cylinder

Max Power
   43.00 HP

Max Torque

61.00 Nm 3000 RPM
Transmission  /  Drive
   5 Speed  /  sealed chain

Front Suspension
   41mm Telescopic fork: 129.5mm wheel travel

Rear Suspension
   Dual shocks 5-way spring-preload adjustability, 90mm wheel travel

Front Brakes
   Single 296mm disc 2 piston caliper

Rear Brakes
   Drum

Front Tyre
   110/80-19

Rear Tyre
   160/80-15

Dry-Weight
   225 kg

Fuel Capacity
   14 Litres  (3.4L)
Re
ili ovo
suzuki intruder m800

Displacement:    805cc
Max Power:    53 PS (39 Kw) @ 6,000 rpm,69 Nm pri svega 4.000 okr/min.
Dry Weight:    247kg
Seat Height:    700m
Fuel Capacity:    15.5 Litres
Colours:

suzuki zbog okretnog momenta i večeg rezervoara bi ja odabrao  :icon_super: :icon_super: :icon_super:

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #2 : Ožujak 05, 2008, 16:57:35 pm »
pa evo,
ja imam shadow, ali model aero. isti motor, razlika samo u tanjoj prednjoj gumi i blatobranima. kupio sam ga prije tocno godinu dana, i zbog obiteljske situacije napravio mizernih 4500 km. sto se tice onoga sto tebe interesira, kvalitete, tu sa hondom ne mozes pogrijesiti. (nisam vozio intrudera pa ne znam drugu stranu) u ovih godinu dana nisam imao nikakvih problema. (p.s. motor je 2004. god., imao 1500 km kad sam ga kupio) zamjerke jos uvijek nisam nasao...

o izgledu ti necu pisati jer si i sam napisao da te srce vuce na ta dva modela, i raspitujes se o kvaliteti.
ima ovdje i iskusnijih po temi kvalitete raznih motora pa ce te sigurno uputiti, ovo je samo moj subjektivni dojam.

pozz  :hello:

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #3 : Ožujak 05, 2008, 16:58:32 pm »
Dex

ovo nije novi model shadow spirit.

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #4 : Ožujak 05, 2008, 17:04:38 pm »
Dex

ovo nije novi model shadow spirit.
to je kad se guram u vode choperske o kojima pojma nemam sori htel sam čovjeku pomočti a ushral sam -molim da neko pobriše taj post il nekaj takvog
sori još jemput-  :icon_pidu:

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #5 : Ožujak 05, 2008, 17:09:08 pm »
nemoj se odmah posipati pepelom  :llllol:
frend sa kojim se cesto vozim ima spirita pa sam primjetio...
ajd probacu naci sliku pa ubaciti

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #6 : Ožujak 05, 2008, 17:16:00 pm »
General information
Model: Honda Shadow Spirit 750 (VT 750 C2)
Year: 2007
Category: Custom / cruiser
Rating: 74.9 out of 100. Show full rating and compare with other bikes
Engine and transmission
Displacement: 745.00 ccm (45.46 cubic inches)
Engine type: V2
Stroke: 4
Compression: 9.6:1
Bore x stroke: 79.0 x 76.0 mm (3.1 x 3.0 inches)
Fuel system: Carburettor. Single 34mm constant-velocity
Valves per cylinder: 3
Fuel control: SOHC
Ignition: CD with electronic advance, two spark plugs per cylinder
Starter: Electric
Cooling system: Liquid
Gearbox: 5-speed
Transmission type
final drive: Shaft drive (cardan)
More details Consult a Honda repair manual.
Physical measures
Dry weight: 228.4 kg (503.5 pounds)
Seat height: 653 mm (25.7 inches) If adjustable, lowest setting.
Wheelbase: 1,651 mm (65.0 inches)

Offline ScarFace

• Komarac
  • *
« Odgovori #7 : Ožujak 05, 2008, 19:05:17 pm »
Trebao sam možda staviti i slike..
Shadowica je model iz 2007.
Intruder iz 2006.

[privitak je izbrisao admin]

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #8 : Ožujak 05, 2008, 19:48:02 pm »
Mislim da nebi trebao razmišljati o kvalitativnoj razlici. Oba modela su kratko na tržištu pa se i ne može znati o nekim njihovim eventualnim bolestima.
Što se tiče Honde, prošli model se zvao Black Widov, nije se uvozio kod nas pa se i ne mogu saznati neka konkretna iskustva. Mehanika je jednaka (osim prednjeg kraja) modelu Shadow, nisam čuo nikakve loše komentare. Kod starog Maraudera se pričalo o nekim problemima s radilicom, ali jedini primjer koji sam ja vidio je kad je frend pijan izletio s ceste i puko glavom po banderi. On je ostao malo spavati sa strane ceste, a motor je ostao na boku s upaljenom mašinom. završilo se ogrebanim uhom i generalkom na motoru  :icon_mrgreen: na ovom forumu imaš Maraudera s ogromnim brojem kilometara, pa možeš čuti direktna iskustva. kod mog brata, na Marauderu je 30000 km prošlo samo sa izmjenama ulja i podešavanjima rasplinjača.
mislim da više moraš razmišljati o osobnom ukusu, a od praktičnih stvari, načinu vožnje (Suzuki ima sposobniju ciklistiku, ali je možda neudobniji od Honde), pa onda koji ti je servis "više na ruku" itd. Za cijene održavanja nek se jave vlasnici, nemam dodira s tim stvarima na Japancima zadnjih par godina.
google master

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #9 : Ožujak 05, 2008, 20:41:53 pm »
mene je prvi servi dosao ako se ne varam oko 800 kn, ali to moze i varati jer sam trazio da ga dobro pregleda jer sam ga tek kupio. ne sjecam se sta je sve radjeno. ovih dana idem na drugi servis, 6000 km, pa javim kako je proslo.

Offline ScarFace

• Komarac
  • *
« Odgovori #10 : Ožujak 07, 2008, 22:53:14 pm »
Ovako, Shadowica bi me došla 68000 kn, Intruder 63000 kn s tim da bih dobio još neki kako kažu "simbolični" popust s obzirom da ga imaju u salonu s godinom proizvodnje 2007. Dakle razlika u cijeni bi bila cca 8000 kn. Kakva su vaša razmišljanja o kupovini salonskog? Kod auta, ukoliko nije bilo testno vozilo, se u principu isplati ali su i popusti dosta veći. Svjestan sam da tom tipu motora cijena ne pada bog zna kako ali svejedno za nekoliko tisuća kuna razlike možda je isplativije uzeti isti model samo s godinom proizvodnje 2008.
Manje više, odlučio sam se za Intrudera, jedino mi je ostala još dvojba da li uzeti salonsko s god. proiz. 2007. i riješiti to gotovo preko noći ili malo pričekati i uzeti s god proiz. 2008.
Savjet?

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #11 : Ožujak 07, 2008, 23:09:40 pm »
godina proizvodnje ti moze eventualno biti bitna jednog dana kod prodaje, ako je 2008 onda je kod prodaje ipak godinu dana mladji  :icon_confused:. ako je model isti, bez nekih bitnih promjena ja bi uzeo salonski uz popust...

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Aprilia rsv 1000 mille
« Odgovori #12 : Ožujak 07, 2008, 23:12:23 pm »
Ovako, Shadowica bi me došla 68000 kn, Intruder 63000 kn s tim da bih dobio još neki kako kažu "simbolični" popust s obzirom da ga imaju u salonu s godinom proizvodnje 2007. Dakle razlika u cijeni bi bila cca 8000 kn. Kakva su vaša razmišljanja o kupovini salonskog? Kod auta, ukoliko nije bilo testno vozilo, se u principu isplati ali su i popusti dosta veći. Svjestan sam da tom tipu motora cijena ne pada bog zna kako ali svejedno za nekoliko tisuća kuna razlike možda je isplativije uzeti isti model samo s godinom proizvodnje 2008.
Manje više, odlučio sam se za Intrudera, jedino mi je ostala još dvojba da li uzeti salonsko s god. proiz. 2007. i riješiti to gotovo preko noći ili malo pričekati i uzeti s god proiz. 2008.
Savjet?

Predpostavljam da je to motocikl koji se nalazi u Eurorentu onaj plavi, mislim da ako misliš voziti motor 5 godina kad ga prodaješ nitko ti neče dati 2-3 tisuče kuna više za tu jednu godinu pogotovo kad piše u knjižici datum prve reg. 2008.Sad mi jedino nije jasno kak misliš uzeti Hondu VT750DC Shadow spirit jer nove iz salona nema, osim ako si mislio na VT750C Shadow.
Ajde jos jednu putnu, pa jos jednu, jos jednu ajde ovo je stvarno zadnja ma hajde jos jednu, jos jedna i idemo. hik nikam nejdi prije

Offline ScarFace

• Komarac
  • *
« Odgovori #13 : Ožujak 08, 2008, 00:03:02 am »
Predpostavljam da je to motocikl koji se nalazi u Eurorentu onaj plavi, mislim da ako misliš voziti motor 5 godina kad ga prodaješ nitko ti neče dati 2-3 tisuče kuna više za tu jednu godinu pogotovo kad piše u knjižici datum prve reg. 2008.Sad mi jedino nije jasno kak misliš uzeti Hondu VT750DC Shadow spirit jer nove iz salona nema, osim ako si mislio na VT750C Shadow.
Iz Pule sam ali ovdje u provinciji nemamo ni suzukija ni honde čini mi se tako da mi je najbliže u Rijeci. Telefonski sam se čuo s Eurorentom u Rijeci i rekli su da imaju Intruder M800 u salonu, crnog... 63180 kn + popust cca 3%. Imaju i neku polovnu Shadowicu godinu dana staru za 50000 kn ali to me ne interesira. U Hondi pak nemaju Shadow Spirita u salonu ali isporuka je kažu dosta brza.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #14 : Ožujak 08, 2008, 00:05:35 am »
sezona jos nije pravo pocela

strpi se malo jos pola hondi nije stiglo

mogu ti javiti kad dodju

mada bi moj izbor bio Intruder