Autor Tema: Chopper u kitu  (Posjeta: 9246 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Odg: Chopper u kitu
« Odgovori #15 : Ožujak 03, 2008, 21:56:58 pm »
Uz svu mogoču i nemoguču papirologiju,treba pribrojiti porez na porez:kod uvoza kita ,treba platiti carinu i PDV,
i kada je motor sastavljen treba platiti porez na novo ostvarenu vrijednost.Ako sam dobro kužio:recimo da kit
košta 5000 eura.Kada je motor sastavljen,treba ići na procjenu vrijednosti novonastalog vozila i recimo da su ga
procijenili na 10000 eura.I sada ,sve to zbrojimo 10000+5000(sa carinom+PDV),na sve to platimo porez na
novo ostvarenu vrijednost i na to još jednom PDV.Nisam siguran da to vrijedi za motorna vozila,ali kod samogradnje
plovila,stvari idu tako.

Da si pravna osoba, onaj prvi PDV biti se vratio. ovako  :bootyshake: Ali inače, na sve ovo kaj si pisao + zadnji post od Žutog, što drugo reć nego da nam je država u ...
U Njemačkoj znaš da  te čeka TUV i ako dobro odradiš posao, poslije njih je motor spreman za cestu. kod nas mi nitko nije znao reći koje se sve stvari moraju gledati za homologaciju, nego su me šetali od adrese do adrese. Na kraju sam odustao. Imao sam namjeru kupiti stariji Guzzi i prilagoditi ga izmjenom komponenti, svjedođbu za rad imam, samoo su trebali podaci. Osnova je ionakko nebitna za homologaciju: klip je klip  :dontknow:
google master

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #16 : Ožujak 03, 2008, 23:08:12 pm »
Evo link na jednu od poznatijih firmi,btw imaju brdo zastupnika po cijeloj zapadnoj europi :dontknow:
http://www.zodiac.nl/en/index.html
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #17 : Ožujak 03, 2008, 23:12:48 pm »
Evo link na jednu od poznatijih firmi,btw imaju brdo zastupnika po cijeloj zapadnoj europi :dontknow:
http://www.zodiac.nl/en/index.html

Zodiac je firma koja se bavi prodajom aftermarket djelova za HD. Isto kao i Custom Chrome, slažu motore više za reklamu. Custom chrome kit motor možeš kupiti kod firme Janbo u Lučkom kod Zagreba, a zastupnik za Zodiac ti je Filip s ovog foruma. najmanja cijena kod Janba je 28000 €, a neće biti jeftiniji ako ga naručiš u dijelovima.
google master

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #18 : Ožujak 03, 2008, 23:19:58 pm »
Zodiac je firma koja se bavi prodajom aftermarket djelova za HD. Isto kao i Custom Chrome, slažu motore više za reklamu. Custom chrome kit motor možeš kupiti kod firme Janbo u Lučkom kod Zagreba, a zastupnik za Zodiac ti je Filip s ovog foruma. najmanja cijena kod Janba je 28000 €, a neće biti jeftiniji ako ga naručiš u dijelovima.

Filip je genijalac :icon_super:   Ali gdje je nestao taj čovik,ne čitam ga u posljednje vrijeme :dontknow:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline hogar

• Novigrad
  • Komarac
  • *
  • moto guzzi california
« Odgovori #19 : Ožujak 05, 2008, 21:19:03 pm »
Da si pravna osoba, onaj prvi PDV biti se vratio. ovako  :bootyshake: Ali inače, na sve ovo kaj si pisao + zadnji post od Žutog, što drugo reć nego da nam je država u ...
U Njemačkoj znaš da  te čeka TUV i ako dobro odradiš posao, poslije njih je motor spreman za cestu. kod nas mi nitko nije znao reći koje se sve stvari moraju gledati za homologaciju, nego su me šetali od adrese do adrese. Na kraju sam odustao. Imao sam namjeru kupiti stariji Guzzi i prilagoditi ga izmjenom komponenti, svjedođbu za rad imam, samoo su trebali podaci. Osnova je ionakko nebitna za homologaciju: klip je klip  :dontknow:

Za nabaviti stariji GUZZI imaš dva načina: kupiti ga kod nas u HR ili uvesti. Ako ga uvezeš,onda ga uvoziš kao
oldtimera,pa ti homologacija nije potrebna,ali je papirologija za poluditi.U oba slučaja imaš GUZZI kojeg možeš
početi prepravljati.Kada je gotov ne treba homologacija,nego atest.Nije jednostavno,ali da se izvesti,pogotovo
ako imaš vezu.
LIGA ZA BORBU PROTIV TURIZMA

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #20 : Ožujak 05, 2008, 22:05:22 pm »
Mislio sam uzeti policijski iz rashoda koji nebi bio dovoljno star za status oldtimera. To je bilo prije, kad je homologacija bila tek uvedena. Na sreću, kasnije sam radio u boljoj firmi pa sam kupio novog :icon_super: Danas bi uzeo samo nešto starije kao drugi motor, zbog raskapanja, ne vožnje. A za to ima dosta Falconea i kod nas.
google master

Offline Rude

• Vizir
  • **
  • Kymco Venox 250
« Odgovori #21 : Ožujak 20, 2008, 16:20:39 pm »
A da se prijavi kao samogradnja? kaj bi onda bilo??? kako se to moze registrirati?
kako se zovu muhe u sloveniji?? ne zovu se, one same dojdu :)))

Offline Izi

• Vizir
  • **
  • KLE500
« Odgovori #22 : Ožujak 20, 2008, 17:07:20 pm »
bolje da nema tih copera u kitu, ionako je dovoljno poginulih na cestama  :icon_scratch: :glasses9:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #23 : Ožujak 20, 2008, 19:46:44 pm »
bolje da nema tih copera u kitu, ionako je dovoljno poginulih na cestama  :icon_scratch: :glasses9:

Nemaš ti pojma  :icon_confused:
google master

Offline Izi

• Vizir
  • **
  • KLE500
« Odgovori #24 : Ožujak 20, 2008, 19:56:44 pm »
svaka cast znalcima, al mislim da bi svaki balonja krenuo šarafit da bi ustedio

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #25 : Ožujak 20, 2008, 22:02:00 pm »
svaka cast znalcima, al mislim da bi svaki balonja krenuo šarafit da bi ustedio

Kad kupiš motor u kitu za 20 - 25 000 €, onda svakako nisi štedio. Fora je u tome da si ga dobio neofarbanog, dakle sam biraš boju (i majstora, naravno) + ti ostaje prostor za sitne pesonalizacije.
Ako naručiš gotov motor koji samo treba sastaviti, on je u startu još skuplji.
google master

Offline Izi

• Vizir
  • **
  • KLE500
« Odgovori #26 : Ožujak 21, 2008, 16:47:59 pm »
Kad kupiš motor u kitu za 20 - 25 000 €, onda svakako nisi štedio. Fora je u tome da si ga dobio neofarbanog, dakle sam biraš boju (i majstora, naravno) + ti ostaje prostor za sitne pesonalizacije.
Ako naručiš gotov motor koji samo treba sastaviti, on je u startu još skuplji.

pomalo ljudi, ne vadite odma' čakije  :hello:  znao sam to, al sam htio da se razjasni svima na forumu  :icon_mrgreen:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #27 : Ožujak 21, 2008, 19:23:13 pm »
pomalo ljudi, ne vadite odma' čakije  :hello:  znao sam to, al sam htio da se razjasni svima na forumu  :icon_mrgreen:

:icon_thumright:
google master

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #28 : Veljača 17, 2011, 14:24:06 pm »
Ako nekog zanima tu si može pogledat sastavljanje bajkova po kit sistemu :icon_super:

http://www.youtube.com/watch?v=3Jg_jtQZPUI#noexternalembed&feature=channel
Friedrich Nietzsche