Autor Tema: Kaciga - Schuberth S1  (Posjeta: 21472 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Odg: Kaciga - Schuberth S1
« Odgovori #15 : Veljača 19, 2008, 08:23:21 am »
citaj gore moj post o aero dinamici

zavisi sto vozis i koliko se vozis

ja sam svoju platio 480 eura

PS

Biti ces i ti lolo jednom Chuck Yeager i naci ces tog demona na 130 kmh  :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #16 : Veljača 19, 2008, 09:45:05 am »
Oj ljudi,

fala vam na detaljnim objašnjenjimai argumentima :icon_thumright:

2 Beeble : super si sve ovo opisao i sve stoji, ali mi je ova Shoei kaciga baš grda zbog ovog natpisa na čelu. Volim kada su kacige skroz crne, bez ikakvih oznaka. To je ko da hodam sa velikim natpisom "lacoste" utetoviranim u čelo :llllol:

Zezam se malo, budem išel danas pogledati do šepića koja mi se najviše sviđa, a možda mi daju i da ju probam? Za ixs nije bilo problema, pošto sam kupil tonu obleke kod njih, možda se može i đir sa kacigom napraviti.

:hello:
Wazzuuup

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #17 : Veljača 19, 2008, 11:07:02 am »
kad sam kupovao kacigu kod sepica, prodavac mi je sam rekao da napravim par krugova da vidim dali mi pase, tako da mislim da nebi trebalo biti problema sa tim  :icon_thumright:

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #18 : Veljača 19, 2008, 13:28:26 pm »
dok pogledam shoei kacigu iz teme sjetim se iste takove od ixs za 1000 kuna-isto izgledaju(oblik).(odma psihička blokada)
s1 ima drukčiji oblik-nije tolko okrugla-s1 je više izdužena.
što se probe tiče gospon Šepič je ok-i nebi trebo imat problema ak si kupovo kod njih.
o aerodinamici-Ghoustrider vozi sa schubertom he he  :llllol:  :icon_super:

meni na čelu nhažalost isto piše schubert-manjim slovima al ipak piše-nisam uzimao bezbojne-iz sigurnosnih razloga-mada ima sve neke reflektirajuče po sebi....
  :icon_super:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #19 : Veljača 19, 2008, 14:38:51 pm »
trazi sepica da ti da da probas napraviti krug

on to daje

pa procjeni
BMW = bauer motor werke

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #20 : Veljača 19, 2008, 15:24:18 pm »
Pa nisu Schubert i Shoei jedine marke na trzistu  :icon_scratch:  pogledaj si i ostale marke za 2500-3500kn se moze naci odlicna kaciga.

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #21 : Veljača 19, 2008, 15:35:34 pm »
Znam da nisu jedine, gledal sam i shark, arai, i slične. Kolega ima neku ludu shark za 3500 kn, i meni je kaciga totalna koma, djeluje losije nego moja ixs za 2000 kn, možda je to samo dojam koji ostavlja, ne znam, on je turbo zadovoljan sa svojom, a ja sa svojom uopće nisam, iako ima jako dobre recenzije. Naprosto mi je preglasna, i ventilacija je čudno rješena :dontknow:

Za s1 sam čuo da je jako tiha, i to mi je zapravo najbitnija stavka, kolko sam upoznat sa tematikom, više manje svaka bolja kaciga štiti glavu od udarca pri "normalnim" brzinama, naravno da postoje bolje i lošije, ali vjerujem da je sigurnosni aspekt zadovoljen kod svih renomiranih proizvođača. Najveće su razlike u aerodinamici, buci, dihtanju vizira, zamagljivanju, ventilaciji pri visokim temperaturama i sličnim detjima.

Sada posle posla idem u izvidnicu pa bum na licu mjesta zaključil koja mi najviše odgovara :icon_super:
Wazzuuup

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #22 : Veljača 19, 2008, 22:18:30 pm »
Ojla ekipo, evo, bil sam popodne kod Šepića, probal sam par modela, ali je S1 definitivno na vrhu. Napravil sam krug po kvartu i prema mojoj Ixs-ici HX 400, je fakat osjetno bolja. Na prvi dojam se čini da završna obrada nije tako dobra kao Ixs, zato kaj nema pinlock i tak fini mat lak, ali kaj se tiče ergonomije, unutarnji zatamnjeni vizir, ovratnik protiv vjetra i slične điđe miđe, S1 je definitivno bolja. U vožnji je razlika još veća, tiša je sigurno za 30% , ali nisam se vozil preko 60, tak da ne znam kak je pri putnoj brzini, ali vjerujem da je veća tišina, i ne puše mi nigdje po glavi, kaj je jako bitno, pogotovo sada po zimi.

2 Beeble, dobro si rekel da je udaljenost nosa od vizira dost velka, ali je meni to ok, imam vise zraka u kacigi:-)))

Ljudi, fala vam kaj ste mi dali korisne savjete, nekaj sam i naučil ( svaki dan nekaj naučim ovde  :icon_mrgreen:) ... kada sam još "zelen"... :llllol:

2 Fz1, znam da to nisu jedine marke, ali u dućanu gdje sam uzel bajk, prodaju baš te marke, tj, kooperanti su sa Šepićem, pa mogu svu silnu opremu koju ću uzimati uz motor, staviti pod kredit zajedno sa bajkom, pa kada se sve skupa podjeli na rate, ne bude bil pretjerano veliki udarac po džepu.

Wazzuuup

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #23 : Veljača 19, 2008, 22:46:25 pm »
Bitno je da si ti zadovoljan kacigom,vjerujem da je to odlicna kaciga ali ionako ju neces nositi 10 godina pa uvijek stignes probati ostale..  :icon_thumright:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #24 : Veljača 19, 2008, 23:08:32 pm »
odi pogledat i ovo

http://magnetix.hr/ogk.htm
FF4

Snell, DOT, EC22/05 homologacija3 - kompozitna lagana školjka (kevlar, carbon, fiberglass)integrirani prilagodljiv sistem protoka zrakakontrola ulaza i izlaza zrakaventilacija čela i bradespojler za kontrolu stabilnostimehanizam za brzu izmjenu vizira"Double D" sistem kopčanjajastuci za obraze u više veličinauklonjiva podstava koja se može pratirazličite veličine kacigadodatna oprema

3.299,00 Kn (Mono)
BMW = bauer motor werke

Offline Hac

• Ivanić Grad
  • MMP
  • CBR 600 RR 07
« Odgovori #25 : Veljača 21, 2008, 01:13:06 am »
Ja sam isto u kupnji nove kacige.

Mogu ti reći da sam dosta toga isprobao,od Sharka,Suomya,Shoeia(sad imam XR-1000),Schubertha,...a onda sam probao od frenda X-lite X-801(top model X-litea).
Kaciga je malo teža od Shoeia,ali ti mogu reći da je najudobnija kaciga koju sam probao.
Malo sam se i provozao s njom i jako je tiha.Stanu i naočale u nju ako ih nosiš.
Ono kaj je najbolje je cijena-dosta je jeftinija od sličnih modela konkurencije.
Mislim da će to biti moja slijedeća kaciga.

Vrijedi pogledati

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #26 : Veljača 21, 2008, 09:03:51 am »
Ja sam isto u kupnji nove kacige.

Mogu ti reći da sam dosta toga isprobao,od Sharka,Suomya,Shoeia(sad imam XR-1000),Schubertha,...a onda sam probao od frenda X-lite X-801(top model X-litea).
Kaciga je malo teža od Shoeia,ali ti mogu reći da je najudobnija kaciga koju sam probao.
Malo sam se i provozao s njom i jako je tiha.Stanu i naočale u nju ako ih nosiš.
Ono kaj je najbolje je cijena-dosta je jeftinija od sličnih modela konkurencije.
Mislim da će to biti moja slijedeća kaciga.

Vrijedi pogledati

http://www.bici.co.uk/p/88923/x-lite-x801rr-start-helmet.html

Na ovu misliš? Gdje se to kod nas može pogledati? Našel sam na netu neka čudna imena kaciga pa sam malo zbunjen, vidim dapostoji Nolan x-lite 901,

http://www.webbikeworld.com/Reviewed-motorcycle-products/X901/

Su to sestrinske firme ili nekaj slično? Gdje se to može probati?

Wazzuuup

Offline Hac

• Ivanić Grad
  • MMP
  • CBR 600 RR 07
« Odgovori #27 : Veljača 21, 2008, 10:22:51 am »
Da,to je ta kaciga.
Pogledaj si sve modele na Stranici od Nolana.Mislim da je www.nolan.it,utipkaj u Google naći ćeš odmah.
Nolan proizvodi taj X-lite,to im je kao neka inačica spotske kacige kolko sam ja skužio.Nešt kao Lexus i Toyota. :icon_mrgreen:
Imaš dućan kod Cinestara koji je njihov glavni zastupnik(odmah tamo kraj onog Renaultovog salona),oni prodaju i Ktm bicikle,Diadora čizme i sl.

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #28 : Veljača 21, 2008, 11:34:11 am »
  Andrija u ZG ti firma Bim bike prodaje Nolan program (Nolan, Greks i X-lite) pa vidi

http://bim-bike.hr/katalog.php?kategorija=kat_1200215434&glavna_kat=Nolan%20kacige&pod_kat=Flip-up%20kacige
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #29 : Veljača 21, 2008, 11:40:11 am »
...kad vec o Nolanu....

http://www.nolanhelmets.com/n102ncom.htm

Kompa je bas kupio jednu nedavno,sa Bluetooth unutra.  Mozda malo previse gizmo tehnologije za neku zescu uporabu, ali za touring...  :icon_super:

Zumo Garmin na motoru, sat radio, navigacija, telefon, sve bez kablova, direkt komunikacija s kacigom, sam kaze sta hoce i GPS vrti....

....to sve receno.....nisam bas neki zaljubljenik u GPS opcenito....

z

H&K MP5SDW - a true point and click interface