Autor Tema: Kaciga - Schuberth S1  (Posjeta: 21468 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aposaric

• MMP
  • Spol: Muški
  • Waaazzzuuuuppp
Kaciga - Schuberth S1
« : Veljača 18, 2008, 14:59:52 pm »
Pozdrav

Ova kaciga mi je zapela za oko još prošle godine, ali mi je uvjek bila dosta skupa, ( 3.500 kn) ali je sada kod šepića na sniženju 25% pa je već prihvatljivija. Gledal sam u tražilici na forumu, ali nema ovog modela, pa me zanima da li ima netko neko iskustvo sa ovim modelom iz prve ruke?

Zapravo mi je bitno da kaciga bude što tiša, a negdje sam čul (naravno nemam pojma gdje :llllol: ) da je ovo jako tiha kaciga, jel zna netko iz nekog pouzdanog izvora?

Evo specifikacija

• Višestruko nagrađivana sportska kaciga (Motorrad, ADACmotorradwelt ...)
Impresionira svojim vrhunskim aerodinamičnim performansama čije su glavne značajke visoki stupanj stabilnosti i neutralnosti pri upravljanju bez upotrebe ikakvih dodataka (npr. spojler...)
• Zahvaljujući izvrsnim aeroakustičkim karakteristika ova sportska kaciga nevjerojatno je tiha u vožnji (samo 85 dB(A) pri 100 km/h) što je ostvareno pomoću akustičnog ovratnika
Ova značajna karakteristika ujedno doprinosi i u sigurnosnom aspektu budući da se na taj način ujedno podiže koncentracija vozača
Za postizanje još boljih akustičkih uvjeta predlažemo korištenje specijalnog deflektora zraka s integriranom nešumnom podlogom (dostupan kao dodatak ovoj kacigi), izmjenu položaja vjetrobrana i popunjavanje praznine na dnu kacige korištenjem marame
• Vanjski sloj kacige kombinacija je aerodinamičnog dizajna i vrhunske zaštite; materijal korišten pri izradi su S.T.R.O.N.G vlakna koja karakterizira mala težina (cca 500 grama) ali velika tvrdoća i čvrstoća nužna za optimalnu sigurnost
• Unutrašnji sloj izrađen je od specijalno optimizirane EPS pjene a njegova kompleksna modularna struktura omogućava optimalnu apsorbciju vibracija
• Inovativna unutrašnja obloga modernog oblika omogućava optimalno namještanje (MaxFit koncept) zahvaljujući toplom i prozračnom Techskin materijalu ugodnom za kožu, a odvojiva je podloga glave (koja se može ručno prati) i obraza
• 3D vizir prosječne debljine 2,5 mm s unutrašnjim premazom protiv magljenja otporan je na vanjske ogrebotine a omogućuje vidljivost praktički bez izobličenja kroz cijelo vidno polje (Class 1 kvaliteta optike)
• EasyChange mehanizam izmjene vizira omogućuje njegovu brzu i laku izmjenu a funkcija ukljućuje i namještanje u tzv. city-position
• Štitnik protiv sunčanih zraka integriran je u kacigu a omogućeno je individualno i brzo podešavanje prema uvjetima osvjetljenja (standardno zatamljenje je 80% sivo)
• Ventilirajući sustav čine city-position, otvor na bradi i zračni otvor s gornje strane glave uz dodatni sustav aktivne zračne ekstrakcije s inovativnim sustavom podloška koji osigurava optimalno strujanje zraka u kacigi
Pozicija podloška glave je podešavajuća tako da je omogućena brza i laka adaptacija ventiliranja ovisno o sezoni, vremenskim uvjetima i osobnim zahtjevima
• Standardno vezanje uključuje "quick-release" gumb koji omogućuje brzo i jednostavno korištenje, a kao opcija tj. dodatak pri narudžbi dostupna je i dvostruka D-kopča
• Povećana vidljivost a time i poboljšanje sigurnosti u uvjetima smanjene vidljivosti ostvarena je korištenjem reflektirajućih elemenata zaštićenih vizirom (radi zaštite funkcionalnosti) i reflex podloškom ugrađenom u vratnu podlogu
• Težina kacige iznosi 1.525 grama uključujući i vizir
• Kaciga odgovara ECE-R 22.05 standardu koji garantira strogo definirane sigurnosne uvjete
• A.R.O.S. (Anti-Roll-Off-System) sustav specijalno razvijen od Schuberth-a, kao sigurnosna značajka dio je svake Schuberth kacige te pri pravilnom korištenju vezice na bradi osigurava: da kaciga ne "ispada" sa stražnje strane, rizik kontakta između brade kacige i brade ili vrata vozača minimiziran je zbog malog kuta nagibanja, posljedice u slučaju nezgode pri kontaktu kacige i prsa su smanjene

Dodaci kacige:
ˇ 2 varijacije vizira (80% sivo-zatamljen s premazom protiv magljenja; 60% smeđe-zatamljen s premazom protiv magljenja)
ˇ pinlock vizir
ˇ torba za kacigu
ˇ deflektor disanja

Hvala unapred :hello:
Wazzuuup

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
Odg: Kaciga - Schuberth S1
« Odgovori #1 : Veljača 18, 2008, 15:10:56 pm »
Probao sam tu kacigu, ali samo u dućanu... meni se čini dosta velika, a tiha je najviše iz razloga što ispod donjeg ruba ima onu potkovastu mrežicu pa sprijećava ulaz vjetra koji stvara buku. Po meni jedina prednost je ovaj unutarnji vizir, koji sada sve više ugrađuju i drugi prizvođaći. Popust od 25% djeluje vrlo primamljivo! Otiđi, probaj pa ćeš najbolje vidjeti. Kvaliteta nije upitna.
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #2 : Veljača 18, 2008, 15:13:55 pm »
kupio sam je prije tjedan dana-najbolja kaciga koju sam ikad imao,probao. uzel sam žuto-bjelo crnu kombinaciju.
točno s popustom je kod Šepiča 2797.50 kuna.
stvarno je tiha skroz pri večim brzinama(do 165kmh-motor nejde više he he),hermetička je-precizna-spretna-savršeno leži na glavi-ljep kut gledanja-aerodinamički ko da sama sebe nosi-dosad sam uvjek imao otpor u vratu -sa s1 preporod se desio.
svakako preporučujem  :icon_thumright:  :icon_super:

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #3 : Veljača 18, 2008, 15:40:36 pm »
Dex, genijalno, ajde baš mi je drago da imaš ovaj model, pa te mogu zagnjaviti oko par detalja.

Mene je brinuo oblik kacige, zato kaj mi izgleda kao racing model, pa sam mislio da treba glavu nagnuti dosta prema napred, što mi se ne čini idealno rješenje. Na Bevu i na Versysu se sjedi potpuno uspravno, pa nisam znal kak to izgleda u praksi sa ovom kacigom.

Sviđa mi se ovo kaj čujem, zato kaj ne vjerujem baš recenzijama i specifikacijama, uvjek volim informaciju iz prve ruke. Daj mi reci molim te kak je sa zamagljivanjem? Vidim da ima taj anti fog premaz, bez pinlocka (iako u šepiću vele da mi ga ugrade bez problema) kak funkcionira bez pinlocka? Ja imam ful dobru ixs kacigu sa pinlockom, uopće se ne magli, ali je fakat jako glasna od 120 naviše i puše kroz nju na sve strane, pa sam razmišljal staviti onu zaštitnu mrežicu ispod brade, a onda mi je palo na pamet da ne bi bilo loše zapravo kupiti novu kacigu, a staru prodati uz Beva:-)

Kaj sa ovim vizirom tamnim iznutra? jel ima to neke svrhe ili je tu samo za šminku? Ja furam sunčane naočale inaće u kacigi i to mi je super, ali mi se ovo čini dosta praktično...

:icon_thumright:
Wazzuuup

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #4 : Veljača 18, 2008, 15:46:06 pm »
pogledaj malo na stranici od louisa, oni svakih malo imaju schubertice na snizenju. mislim da ti je upravo sada ta kaciga snizena na 299 eur!

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #5 : Veljača 18, 2008, 16:13:13 pm »
Dex, genijalno, ajde baš mi je drago da imaš ovaj model, pa te mogu zagnjaviti oko par detalja.

Mene je brinuo oblik kacige, zato kaj mi izgleda kao racing model, pa sam mislio da treba glavu nagnuti dosta prema napred, što mi se ne čini idealno rješenje. Na Bevu i na Versysu se sjedi potpuno uspravno, pa nisam znal kak to izgleda u praksi sa ovom kacigom.

Sviđa mi se ovo kaj čujem, zato kaj ne vjerujem baš recenzijama i specifikacijama, uvjek volim informaciju iz prve ruke. Daj mi reci molim te kak je sa zamagljivanjem? Vidim da ima taj anti fog premaz, bez pinlocka (iako u šepiću vele da mi ga ugrade bez problema) kak funkcionira bez pinlocka? Ja imam ful dobru ixs kacigu sa pinlockom, uopće se ne magli, ali je fakat jako glasna od 120 naviše i puše kroz nju na sve strane, pa sam razmišljal staviti onu zaštitnu mrežicu ispod brade, a onda mi je palo na pamet da ne bi bilo loše zapravo kupiti novu kacigu, a staru prodati uz Beva:-)

Kaj sa ovim vizirom tamnim iznutra? jel ima to neke svrhe ili je tu samo za šminku? Ja furam sunčane naočale inaće u kacigi i to mi je super, ali mi se ovo čini dosta praktično...

:icon_thumright:
ne zamagljuje se-ali-taj premaz je samo premaz koji nije trajan-treba isto kod Šepića ugradit nakon nekog vremena kad nestane premaz-2,3,5 mjeseci antifog foliju(170 kuna s ugradnjom ak se dobro sječam)-interesantno je da ta kaciga nema tu foliju neg premaz koji stvarno obavlja svrhu naravno dok traje-dok ixs od 1000 kuna nova kod Šepiča ima serijski tu trajnu foliju no mislim da je to do činjenice da je s1 krenio se proizvodit 2005 godine kad se to nije ugradjivalo serijski.ispada da mi je svejedno jel ima to il nema ,jel ne magli se iovak ionak a najesen ču ugradit foliju.
vezanje na kacigi je serijski ko na starim kaputima-jednostavno je i privikao sam se za 2,3 dana.
i ja sam koristio ixs  neku u klasi za soma papira i isto puhalo je odposvuda-vizir mi se razletaval,maglilo se skroz-jako glasna kaciga-kratko rečeno shranje od kacige.
ova s1 kaciga je topla i ljepo liježe ispod brade taman gdi treba i nema puhanja-isto iza vrata ljepo liježe-meni savršeno odgovara takva hermetika.
sunčani vizir je ok-najbolje što su izmislili za motorcikliste,
ja sam prezadovoljan kacigom.  :icon_super: :icon_thumright: :icon_super:

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #6 : Veljača 18, 2008, 19:05:56 pm »
Hvala na informaciji :icon_thumright:

Sutra bum skočil probati kod šepića, pa bum pametniji :hello:
Wazzuuup

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #7 : Veljača 18, 2008, 20:43:49 pm »
Taj anti fog premaz je na Schubert kacigama totalna banana bar prema pričama onih koji imaju S1, a znam ih dosta i kod svih se pojavio problem što se taj premaz počeo ljuštiti nakon nekog vremena. Problem je očito u tehnologiji ili seriji vizira mada mi ovo drugo slabo drži vodu jer se problem pojavljuje već preko godinu dana. Ja imam C2 koja se dosta magli ali ju nasprejam sa anti fog sprejem i stvar drži vodu ili uzmem Shark-icu koja tih problema nema, a uredno namačem i perem vizir što oni koji imaju S1 ne smiju ni pomisliti. Rješenje je pin lock  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #8 : Veljača 18, 2008, 21:47:52 pm »
Radnicka kaciga
BMW = bauer motor werke

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
« Odgovori #9 : Veljača 18, 2008, 21:57:07 pm »
Kupuješ  :icon_scratch: ili to ima neko dublje značenje  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #10 : Veljača 18, 2008, 22:07:09 pm »
Wazzuuup

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #11 : Veljača 18, 2008, 22:08:29 pm »
Schuberth  se nekada bavio proizvodnjom rudarskih kaciga kojima je prije svega svrha zastita.

Tu tradiciju nastavio je i dan danas.

Prvi problem sa S1 je to sto je potpuno zatvorena odozdola.

Odlicna stvar kada si na putu jer je ventilacija jako dobro rijesena.

Mada kada se sa tom kacigom vozis po gradu oces umrijet zato jer nisu bili u stanju napraviti da se taj doljnji dio skida.
Bilo kakva voznaj u kolonama ili sa stajanjima katastrofa.

Za razliku od S serije , kod C serije nema tih problema jer ju mozes otvoriti.

Areodinamika lila nis pametno. Dali ti je to bitno ili ne ovisi o tome koji tip motora vozis , tj. kakva ti je zastita od vjetra.

Malo prevec para za premalo muzike.

Sad subjektivni dio.

Shubert ima onu ogromnu njusku i vizir ti je od nosa jako daleko .
Što se meni nikako ne svidja.
Kaciga bas nije lagana.

Za malo vise novaca kupis puno bolju kacigu.
A ja nisam tolko bogat da kupujem jeftino.

Xr 1000 bez grafika dodje 380 eura toliko je negdje i kod sepica

BMW = bauer motor werke

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
« Odgovori #12 : Veljača 18, 2008, 22:33:49 pm »

Schubert ima jednu fenomenalnu stvar koju nisam vidio ni na jednoj "puno" boljoj kacigi, a to je da se vizir može izbaciti prema van oko 5mm s tim da je spušten do kraja što osigurava solidnu cirkulaciju zraka, a ako ni to nije dovoljno uvijek se može dignuti vizir kao uostalom i na ostalim kacigama.
Schubert je uvijek veliku pažnju posvećivao sigurnosti i udobnosti što su meni najbitniji faktori pri odabiru. Je...a mene ne pucaju kojekakve fensi điđemiđe i druge triper stvari, a i nemam motor za ostvarivanje svjetlosnih brzina gdje je bitna aerodinamika.
Što je to dobra ili bolja kaciga  :icon_scratch:

300€ u Louisu
http://www.louis.de/_4092f60dc8cb93ea110413e82e7a585b25/index.php?topic=artnr_gr&anzeige=0&artnr_gr=20347600&ADTRACTIONSLOT=home_topseller

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #13 : Veljača 18, 2008, 22:36:23 pm »
Udobnija
jednako sigurna iliti sigurnija

dugotrjnija

kvalitetnija

dodatna oprema

kao pinlock
airgurd
Whisper strip
lakša
aerodinamicnija
bolji vizir

ako ne znas kaj je bolja kaj si nisi kupio nolana
BMW = bauer motor werke

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
« Odgovori #14 : Veljača 18, 2008, 22:56:55 pm »
Udobnija  :icon_scratch: Sve što sam probao nije ni približno C2
Po čemu je ta tvoja dugotrajnija  :icon_scratch: Ima rok uporabe  :icon_scratch: moja nema
kvalitetnija u kojem segmentu
ti si svoju platio 380€ naspram mojih 2000kn ravno. Za ostatak novaca kupim još dosta tih điđa miđa i još mi ostane novaca mada je sama posebi  tiša nego tvoja, ima sunčani vizir pa ne moram nositi drugi u koferu za po noći itd.
Napisah da ne ostvarujem svjetlosne brzine i da me aerodinamika ne puca.