Autor Tema: Da li kupiti Harley?  (Posjeta: 7390 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Odg: Da li kupiti Harley?
« Odgovori #30 : Veljača 11, 2008, 18:23:10 pm »
Ne mozes globalizirat
BMW = bauer motor werke

Offline hrg

• Komarac
  • *
  • H-D Sportster Custom, Piaggio Beverly 250ie
« Odgovori #31 : Veljača 11, 2008, 18:27:06 pm »
gel nebumo se vrjedali

kao sto si gore mogao primjetiti glasao sam za HD-a

Medjutim po tvom postu se ponasas bas kao oni koje si naveo "neznam samo kako mozete prihvatiti to da vi koji vozite japanske motore priznate samo njih i da nista drugo ne valja, a kad netko ima neki drugi motor i zadovoljan je njime ," ( ne znam se pise odvojeno)

Drugo oldi te nije vrijedao nego iznio realan zakljucak.
A to je da ljudi voze hd radi imiđa.

A kad smo vec ko krama ima jedan mali testic.
Imas jedan motor koji radi i ne kvari se i drugi koji se kvari vise nego onaj prvi.

Koji je krama!!!
oprostite ako se tko nasao uvrijedjen, nije mi bila namjera :Rkap:

kao prvo, ja nikada nisam rekao da je Harley najbolji motor na svijetu i da nista drugo ne valja, i nije mi namjera pljuvati ni omalovazavati ljude koji imaju drugaciji izbor i vole nesto drugo

kao drugo, ja sam i sam rekao da ima masa ljudi koji Harleye (ali i druge motore) kupuju samo radi imidza i pokazivanja, ali ne moraju nuzno svi vlasnici HD-a biti takvi. ja sam motor kupio zato sto mi se svidja i jer sam ga oduvijek zelio i radi toga da se vozim (ne po gradu jer za to imam skuter), 99% km koje sam napravio su izvan grada, tako da nije fer generalizirati.

kao trece, ne znam koliko vlasnika HD-a znate i koliko njih je imalo probleme sa motorima, ali iz mog osobnog iskustva i iskustva mojih prijatelja mislim da se ne kvari nista vise nego ostali motori

jos jednom, nije mi bila namjera nikoga vrijedjati ni provocirati...
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2008, 18:45:34 pm Beeblebrox »

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #32 : Veljača 11, 2008, 18:44:34 pm »
ma ok, mozda smo se krivo shvatili
Ako je tako primi i ti ispriku od mene  :Rkap:

Ali ovako
nekada su japanski customi puno drugacije izgledali i bili " metalni" kao npr stari intrude1400 ili wildstar .
Danas toga vise nema .
na kraju ispada da ja imam manje plastike nego neki custom.

Ako je cijena priblizno ista naravno da cu radje kupiti HD-a nego kopiju HD.

HD se kupuje zbog "duse" koji ili vidis ili ne vidis.
Znaci stvar je skroz individualna.

Najgori japanski customi su meni osobno (dakle subjektivna izjava) Honde.
Zasto?

Ako kupujes takav tip motora ocekujes neke stvari npr odredjene vibracije tezinu osjecaj , ne mozes mi  pegla krivulju na customu do te mjere.
Naravno da su za njima krenuli i ostali japanski proizvodaci Yamaha , Suzuki, Kawasaki.

Sigurno je najveca glupost sto su Japanci napravili proklizavajuca lamela na customima.
Ne bih vjerovao da nisam probao na dragstaru.
Pa ti koci sa motor od 300 kg na kocnice.
Totalno suludo i ubija nacin voznje snaznog V2 motora.

Ako cemo gledati tehnicki gotovo je sigurno da ce se statisticki jedan japanac manje kvariti , sto nikako ne znaci da se HD stalno kvari.

Ja osobno ne mogu voziti motor koji mi se ne svidja tj. koji mi nema dusu.

Moj odabir u toj klasi bio bi HD danas , sutra ne znam.

Mozda sutra izade nesto drugo .
BMW = bauer motor werke

Offline hrg

• Komarac
  • *
« Odgovori #33 : Veljača 11, 2008, 19:38:56 pm »
necemo se vise prepucavati :hello:

stvar je individualna, svatko vozi ono sto voli i to je najljepse u svemu tome...

uostalom, nije bitno sto, vazno je da se vozi :hello2:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #34 : Veljača 11, 2008, 20:24:03 pm »
 :icon_thumrig :icon_pray:ht:
BMW = bauer motor werke

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #35 : Veljača 11, 2008, 21:22:44 pm »
Teško da harley može biti šminka kao što se navodi u postovima prije,tzv znak nekog prestiža ili slično - možda eventualno u kojeg starčeka sa viagrom i krizom srednjih godina ispred umirovljeničkog dom : :motocikli004:

Istini za volju šminka je u većini slučajeva uvjek bila sklona R motorima,te su takvi motori oduvijek pa i danas najtraženija roba kod pojedinaca sklonih samopromociji.

Vozim japanca i ono što oldie veli je istina kada je u pitanju kvaliteta strojeva made in japan,međutim kvaliteta Harleya vrlo brzo nakon dolaska na EU tržište je odskočila u pozitivnom smjeru.

Ceste u EU su sasma nešto drugačije nego u US tako da završna obrada tj prilagodba Harleya je morala dostići približno kvalitetu koju imaju npr japanci da bi se mogla biti kakvom takvom konkurencijom.

Od svih prodanih Harleya u 8 godina u HR navodno su samo 2 stala,niti jedan kvar nije vezan bio za mašinu.Kvarovi ili dječije bolesti po kojima je ajmo reći bio poznat HD su počeli jenjavati prije nekakvih 15 godina upravo iz razloga koje sam naveo tj čuo od samih ljudi koji rade s HD-ovima.

Ukusi su različiti i o njima je uistinu nezahvalno govoriti.

Svatko ima pravo na svoj ukus i mišljenje,svaka stereotipizacija je bezpotrebna.

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #36 : Veljača 11, 2008, 22:12:23 pm »
što se tiče šminke snobizma itd, ja se ne slažem da je to samo HD. Istina je da globalno gledano, večina zaljubljenika ove klase sanja upravo HD i samim tim HD dobiva taj epitet.

Ali isto tako među zaljubljenicima npr. u krosere ili bilo koju drugu kategoriju motora statistički možemo izvuč željenu marku motora koji samim tim postane jako skup i rijerkima dostupan, pa su i ti određeno modeli šminkerski i snobovski.

onima koji gledaju na gramatičke greške nek opriste jer s granatikom nisam na TI
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #37 : Veljača 11, 2008, 22:56:31 pm »

Ali isto tako među zaljubljenicima npr. u krosere ili bilo koju drugu kategoriju motora statistički možemo izvuč željenu marku motora koji samim tim postane jako skup i rijerkima dostupan, pa su i ti određeno modeli šminkerski i snobovski.

upravo tako. 1098 i Agusta su skupi, a KTM supermoto Privilege 650 je kolega u bivšoj firmi platio više nego ja Guzzia. itd
google master

Offline oldbiker

• Umag
  • V.I.P. Member
  • Honda CBR1100XX
« Odgovori #38 : Veljača 11, 2008, 23:05:08 pm »
Ma ne pada mi na pamet da se svađam s nekim od kolega tu na forumu kojeg smatram svojim-domicilnim. Niti mi ne pada na  pamet da nekoga uvjeravam u nešto. Ja sam do svojih spoznaja došao i nakon 27 godina bavljenja motociklizmom imam neke svoje čvrste stavove. A kada netko želi osobno doći do nekih spoznaja ili 'otkrića' osobno neka samo izvoli. Uostalom neka svako plati svoju školu. Sve što sam napisao izražava samo moje osobno mišljenje i nikako nije sugestija ili prijedlog !!! Tako i živjeli !
Motor vozi glavom ali malo i srcem. Free biker - bolje biti sam, nego u lošem društvu !

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #39 : Veljača 11, 2008, 23:06:29 pm »
.. meni je već iskreno bezveze uopće čitati takve teme...ak je riječ o harleyu onda nek se piše o njemu, a ne o stvarima kojima..nakon već tolko takvih ispucanih tema..nije tu mjesto!
Nemam puno kilometara na motoru, al do sad sam mogo skužit da nije bitno kakav motor se vozi, već tko ga vozi!
Pozdrav!

Offline hrg

• Komarac
  • *
« Odgovori #40 : Veljača 13, 2008, 14:39:35 pm »
ni meni ne pada  na pamet nekoga uvjeravati u nesto, a još manje svadjati se s bilo kim, ja sam samo nastojao iznijeti svoja (pozitivna) iskustva sa Harleyem, ali izgleda da to ne može proći bez komentiranja i prepiranja, pa je što se mene tiče, ova tema gotova... :icon_thumright:

[privitak je izbrisao admin]