Autor Tema: Da li kupiti Harley?  (Posjeta: 7409 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline branimir

• Komarac
  • *
Da li kupiti Harley?
« : Veljača 07, 2008, 23:05:28 pm »
Molim pomoć iskusnijih vlasnika Harleya. Taman sam se odlučio između japanskog motora i Harleya Nightstera u korist Nightstera, danas sam razgovarao sa jednim iskusnijim vozačem koji je, kako mi je rekao, živio nekoliko godina u Americi i tamo imao priliku voziti svašta na dva kotača. Između ostalih i 2 Harleya i rekao mi je da je Harley najgori motor na svijetu, da kupim bilo što drugo osim Harleya, da se strašno kvare, da stalno nešto se klima, otpada, problemi sa strujom, da su užasni za voziti. Da je Harley samo mit koji mogu stvoriti samo Ameri i oni koji nisu vozili ništa drugo. Šta da Vam kažem, lud sam od muke, jer sad tek ništa ne znam.

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Spol: Muški
  • Bayerische Flugzeug-Werke
Odg: Da li kupiti Harley?
« Odgovori #1 : Veljača 07, 2008, 23:08:53 pm »
Taj koji ti je to rekao vozio je HD isto ko i ja  :icon_mrgreen:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #2 : Veljača 07, 2008, 23:09:05 pm »
Nightstera

bez imalo razmisljanja
BMW = bauer motor werke

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #3 : Veljača 07, 2008, 23:13:03 pm »
Molim pomoć iskusnijih vlasnika Harleya. Taman sam se odlučio između japanskog motora i Harleya Nightstera u korist Nightstera, danas sam razgovarao sa jednim iskusnijim vozačem koji je, kako mi je rekao, živio nekoliko godina u Americi i tamo imao priliku voziti svašta na dva kotača. Između ostalih i 2 Harleya i rekao mi je da je Harley najgori motor na svijetu, da kupim bilo što drugo osim Harleya, da se strašno kvare, da stalno nešto se klima, otpada, problemi sa strujom, da su užasni za voziti. Da je Harley samo mit koji mogu stvoriti samo Ameri i oni koji nisu vozili ništa drugo. Šta da Vam kažem, lud sam od muke, jer sad tek ništa ne znam.

Babske priče,ja sam upoznao barem mali milion takvih spikera koji znaju sve o HD-ima,a ni Tomosa ne znaju vozit :bootyshake:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #4 : Veljača 07, 2008, 23:16:18 pm »
Nightster,jednom imaš takvu šansu (bar mislim).

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #5 : Veljača 07, 2008, 23:26:55 pm »
J smatram da HD kupuju oni koji kupuju i ferari jahte itd, jer meni HD nije HD ako ga ne preurediš 
a takvi ljudi ne pitaju kolko šta košta več to moraju imat. 
ali to je moje mišljenje o tom motoru i ljudima koji si ga priušte

S druge strane da mi se pruži prilika da kupim motor koji želim i da ga mogu malo preuredit po svom guštu, a da to ne ugrozi "važnije" stvari u životu bez razmišljanja bih ga kupio.

pa na kraju kakti moj savjet
Ak ti je taj motor stvarno san i možeš si ga priuštit nemoj razmišljat nego kupi
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline hrg

• Komarac
  • *
  • H-D Sportster Custom, Piaggio Beverly 250ie
« Odgovori #6 : Veljača 08, 2008, 10:36:41 am »
obicno nikoga ne nagovaram sto kupiti ali moram napisati par rijeci jer mi je stvarno pun k**** pljuvanja po Harleyu od ljudi koji ga nikad u zivotu nisu ni vozili a kamoli posjedovali.
ja mogu i vec sam pisao o vlastitom iskustvu s tim motorom, a mogu i napisati i iskustva mojih prijatelja, i nitko od njih s Harleyem nije imao nikakav veci problem a neki od njih prosli su vise od 80000 km. Vjerovatno je normalno da se nekom motoru koji nije H-D dogodi kvar, ali cim se dogodi na Harleyu onda je to katastrofa i ti motori nista ne valjaju. (par iskustava prijatelja sto voze druge motore - crknuo alternator, crknulo paljenje,dihtung od glave, automat od svjetala, amortizer na novom BMW-u, ispali šarafi , ispala poluga mjenjača). Sve se moze pokvariti, ne kvari se samo Harley, kvare se i drugi motori, samo se o tome manje priča, a po tim pričama ispada da je Harley gori od Jawe, Mz-a i Tomosa zajedno. :cussing: Neznam samo kako su ljudi u Harley-u toliko glupi da već 50 godina prave motore de facto iste konstrukcije, a znaju da ne valjaju nista (Sportster - mašina praktički ista već 51 godinu).
Volio bih da podješ u 9 mjesecu na Faak-am See u Austriji i vidiš nekih 80 000 motora i više od 100 000 ljudi kako žive u zabludi i voze motore koji ne vrijede ama baš ništa. (EuropeanBikeweek).
sto se tiče cijene, tu mislim na sportstere odnosno nightstera, ona nije nesto puno veca od konkurencije, tako da se nemoze usporedjivati s nikakvim ferrariem ili s jahtom.
kad sam ja kupovao motor, isto sam tako kao ti slusao savjete i komentare raznih znalaca, ali ih nisam poslusao i kupio sam ono sto mi se svidjalo i sto sam htio i NIKADA nisam požalio. Već 5 godina vozim motor koji me besprijekorno sluša, i svaki put kad sjednem na njega rečem sebi - da, to je to... Vozim motor koji sam htio, i ako ikada budem imao novaca za drugoga, ovaj ostaje, nije na prodaju. Harley i jest motor koji se ne kupuje zato da bi ga sutra prodao, već motor za duže vrijeme, za cijeli život, i to je razlika u odnosu na druge ( čast izuzecima ).
da sam kupio neku alternativu, vjerovatno bih nakon godinu dana razmisljao da ga prodam i kupim nesto drugo...
Kako je rekao jedan moj poznanik na pitanje o "lošoj" kvaliteti Moto-Guzzia (kojeg isto tako mnogi "znalci" pljuvaju) - NE KUDI KONJA KOJEG NISI JAHAO!
uostalom , ove godine slavi se 105 godina firme, i bez panike, imat ćeš sljedeću šansu za 105 godina kupiti jubilarni model :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: Veljača 08, 2008, 10:44:30 am hrg »

Offline sl

• Vizir
  • **
« Odgovori #7 : Veljača 08, 2008, 10:42:42 am »
Svaka ti čast majstore,a ti što seru o HD su iskompleksirani šmekeri :icon_thumright:
možda napravimo nešto od te tvoje robe s greškom...

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #8 : Veljača 08, 2008, 10:53:56 am »
Za dobrim konjem se prašina diže :motocikli031:

Što se tiče sterotipa o kupcima Harleya oni su jednostavno kao i svi ostali stereotipi u većini slučajeva bez ikakvog činjeničnog utemeljenja.

Imam nešto godinica pa je tako u moje mulačko doba bio prestiž voziti jednu stojku,dok golf i passat su bili privilegija rijetkih,dobro potkovanih pojedinaca,na isti način sa zazubicama se komentiralo ine vlasnike passata i golfova.

Ne bih nikada vozio niti kupio mercedes,ferrari,etc..auto me u globalu ne interesira niti  spada u sferu mojih zanimanja,ali bih (ako i kada bih bio u mogućnosti) bez puno razmišljanja odabrao jednog Harleya.

Nema loših motora,postoje samo loši vozači.

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #9 : Veljača 08, 2008, 10:59:16 am »
Sto se tice kvarova postovi iznad su ti dobro objasnili... Moj savjet ti je kupi motor koji ti je san jer ako uzmes nesto drugo uvijek ces si prebacivati "zasto nisam...trebao sam ... itd..."
Ako bas ne budes imao srece a motorom, onda ces bar znati da si probao svoj san, pa ces imati vremena preci na nesto drugo.  :icon_thumright:

Offline hrg

• Komarac
  • *
« Odgovori #10 : Veljača 08, 2008, 11:39:51 am »
Ima dosta ljudi koji kupuju Harleya samo zato što su čuli da je to in, da bi ih netko vidio,koji se voze od kafića do kafića i nisu nikad izašli van grada. Baš ti koji su kupili taj motor i ne znajući što kupuju pridonose cjelokupnoj slici vozača Harley-Davidsona, ali  ipak velika većina ljudi H-D kupuje da ga vozi i jer voli tu marku, vrstu i koncepciju motora.
A htjeli oni to priznati ili ne, dosta ljudi koji voze druge marke motora slične koncepcije i namjene i pljuvaju  po Harleyu bi htjeli jednog dana imati jednoga u garaži, ali je nedostižan san većini od nas, i onda automatski ne valja, kvari se, ispadaju mu šarafi itd itd...
Imam dosta prijatelja što voze Harleye - od Sportstera, Dyne, Softaila, E-glide do Buella  i svi su oni prezadovoljni svojim motorima i svi oni ce ako budu kupovali novi motor, opet uzeti Harleya, valjda i to nesto govori o pouzdanosti i nepouzdanosti motora i užitku u vožnji.

opet kažem, ne volim ljudima govoriti što kupiti, nek svatko kupuje i vozi što hoće, ali ne volim kad takav motor kupi nekakav papak koji ga ne kupuje iz pravih razloga.
I zato moj savjet -  ako to  stvarno voliš, ne obaziri se na svakojake komentare i svakojake stručnjake i kupi ono što želiš i što ti se svidja, tko zna hoćeš li imati ponovo priliku ostvariti san...
« Zadnja izmjena: Veljača 08, 2008, 11:46:45 am hrg »

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #11 : Veljača 08, 2008, 18:24:35 pm »
Ja se duboko ispričavam HRG-i i svima ostalima ako su moj tekst protumačioli pljuvanjem
koji se sastiji od tri dijela
1. moje viđanje HD kao motora i šta je po meni HD a to je prerada da bih mu dao svoji vlastitu osobnost
2. moje mišljenje o tome. Samo bi u mom slučaju to bio GUZZI (a zašto baš on to ste več mogli pročitat)
3. kao moj savjet da bi ja to napravio isti trena samo da sam malo bolje situiran ali da neču to napravit pod svaku cijenu i otić u bankrot

na kraju HD je odličan motor po kvaliteti a da nije nebi se tolko koristio za prerade kolko se koristi
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Aprilia rsv 1000 mille
« Odgovori #12 : Veljača 08, 2008, 18:37:52 pm »
Nisam ga vozio i nemam pojma kakvi su al za nekih 20 dana mi dolazi kod prijatelja fat bob onaj srebrni koji je u zagrebu u ducanu i jedva cekam da ga isprobam. :icon_super: Nakraju price kakav god da je harley bude zauvjek harley :icon_mrgreen:
Ajde jos jednu putnu, pa jos jednu, jos jednu ajde ovo je stvarno zadnja ma hajde jos jednu, jos jedna i idemo. hik nikam nejdi prije

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #13 : Veljača 08, 2008, 18:57:19 pm »
na kraju HD je odličan motor po kvaliteti a da nije nebi se tolko koristio za prerade kolko se koristi
Imal sam prilike voziti u Njemačkoj softail custom iz 94...imal sam i prilike pričati sa nekim vlasnicima Harley motora...a također imaju dva poznanika u mojoj okolici..jedan sa S&S agregatom...Harley..ruku na srce..možda nije odličan po kvaliteti ko neki japanac, al i to je isto upitno ..počevši od nekih dječjih bolesti..uglavnom sitnice koje ponekad znaju malo živcirati...to većinom kažu i sami vlasnici Harlya..ali za njih je taj motor poseban...to možda nekome nije jasno.. nije nit meni bilo..dok ga ne upališ i probaš vozit..i onda znaš zakaj je Harley različit od ostalih...dost samo da kažem čim kreneš i taj zvuk dođe do izražaja..naježi ti se koža i dignu ti se sva dlake na tijelu..heben osjećaj, zbilja..barem meni!
Nažalost, od svih modela nightster mi najmanje leži..barem ovak vizualno!
Znaš kak se kaže..jednom se živi...ako imaš mogućnosti i ako ti je želja takav motor..kupi..bez obira kaj tko kaže..kupuješ za sebe i svoj gušt, a to je ono najvažnije!

Offline hrg

• Komarac
  • *
« Odgovori #14 : Veljača 08, 2008, 20:31:38 pm »
nema ljutnje, samo sam morao reagirati na neke po meni neosnovane tvrdnje. ja nikada nisam rekao da je Harley najbolji i najkvalitetniji motor na svijetu, ali sigurno nije ni krama kakvim ga dosta ljudi želi prikazati. a što se tiče samih motora, veliki broj Harleya je preradjen i ti motori sigurno imaju više dječjih bolesti i sitnih kvarova nego tvornički modeli, ali to je već izbor onoga tko je motor kupio i tko ga vozi, rekao sam prije, ima puno ljudi koji kupuju baš te prerade i idu od kafića do kafića samo da bi bili viđeni.
by the way, S&s agregat nema nikakve veze sa Harley-Davidsonom, osim izgleda i konstrukcije, radi ga sasvim drugi proizvođač