Autor Tema: DILEMA OKO KINESKOG KRUISERA 250 ccm  (Posjeta: 22787 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • Spol: Muški
  • daj Bože
    • www.simek.hr
Odg: DILEMA OKO KINESKOG KRUISERA 250 ccm
« Odgovori #45 : Veljača 10, 2008, 21:36:06 pm »
ako je zrakom, hlađenje je bolje na usporednim cilindrima, i na HD-u se pojavljivao problem hlađenja stražnjeg cilindra

ovo mi je zanimljiva imformacija.
ja moslio da se bolje hladi V motor bez obzira kako postavljen jer su cilindri odvojeni
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #46 : Veljača 10, 2008, 22:04:21 pm »
stvar stoji ovako od jednog frenda frend se bavi uvozom rabljenih automobila, koje uzima od neke lizing kuče u italiji.  Tako ja netko i vratio tog Guzzija lizng kuči ali neznamo iz kojeg razloga (dal ga nije mogo više plačat, dal je uzo novi, dal je lupan, dal uopče radi.....)  kako on inače ne uvozi motore tako mi nebi ništa naplatio osim papirologije i prevoza koji bi trebo biti mali jer če ga stavit između dva auta na kamion.  cjena je u italiji 3000 eura a on veli da bi me u hrvatskoj došo oko 3500 eura što mi se čini povoljnim.

Otiđi u Italiju i pogledaj motor. Obavezno. cijenu također treba ispitati vezano uz godinu i stanje motora. Moj Stone je 2004.g., 1100 ccm i sad tamo vrijedi oko 5000 €. ovo o čemu ti pišeš je vjerojatno Nevada 750. Ako je veći, obavezno upaliti. To je godište kad su se ugrađivali hidraulički ventili koji su imali probleme (pogledaj moje teme oko Guzzija na forumu). Ako naletiš na takvog, to je mogućih još min. 1000€ troška.
Prijevoz je jeftin jer ne zauzima potreban prostor na kamionu, a frendova papirologija je cca 200kn na granici ako ga uvozite na tvoje ime. Tebi ostaje carina, trošarina, homologacija itd. Dobro ispitaj sve te stvari prije kupovine. Obavezno saznaj model motora i što sve treba za uvoz. Sama homologacija košta 200-400 kn, ovisno o uvozniku te marke.
Jel možeš saznat i kojem kraju Italije je taj motor?
google master

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #47 : Veljača 10, 2008, 22:19:40 pm »
Što se tiče modela to je točno da je Nevada 750 a papirologiju  (carina, trošarina, homologacija itd) kolko sam svatio iz priče če on riješit u tih 500eura. Pokušat ču ić snjim kad on ide al ti ja nemam pojma o motorim. sve ovo što sam do sada vozio (točnije što su mi dali da provozam) je ništa da bih imo iskustva. A i on veli da nema nikakvog iskustva s motorima i da mi nemože dat baš neki savjet kad ga vidi.
pretpostavljam sjeverni do jer ide sa kamijomom iprikolicom a to je nekih 5-6 auta ne vjerujem da mu seisplati ić dole na jug po aute

al nekak bi rađe Guzzija jer je to ipak 750ccm a motor je uz malu preradu san snova. Ko oni kaj su stavljeni pod temu volim Guzzi.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #48 : Veljača 10, 2008, 23:30:25 pm »
Nevada je solidan početnički motor jer je dosta malih dimenzija, naročito ako se gleda u koju klasu pripada. Uz to, dosta dugo se radi tako da nema dječjih bolesti. U Italiji je zbog svega toga dosta omiljen model jer je dovoljno gradski i dovoljno pouzdan, a ne pretjerane cijene. problem ti jedino može biti ako imaš dige noge. S tim i ja imam muke jer je 2 cm rezlike od Californie puno tako da već dugo smišljam koju varijantu s fusićima napraviti.

Prijatelj ti sigurno ne odlazi na jug jer se to ne isplati zbog izbora i cijena rabljenih auta, ali i Alessandria je na sjeveru, dosta je popularno odredište za trgovce rabljenima, a do tamo ima 700 km. Svejedno mislim da trebaš otići pogledati stroj, a ja ću vidjeti dali mogu smisliti neku stručnu pomoć kod toga. Pa makar i da platiš nešto nekom lokalnom mehaničaru za pregled motora. S moje strane, ja bih se probao potruditi naći nekog od povjerenja.

I evo malo da te napalim  :icon_mrgreen:

[privitak je izbrisao admin]
google master

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #49 : Veljača 10, 2008, 23:41:14 pm »
kak je tema otisla na guzzi

nema veze napredujete

jos malo pa ce te na hd zvarsiti :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #50 : Veljača 10, 2008, 23:53:35 pm »
kak je tema otisla na guzzi

nema veze napredujete

jos malo pa ce te na hd zvarsiti :icon_mrgreen:

ali ne i na Yamahi  :bootyshake:
google master

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #51 : Veljača 10, 2008, 23:54:29 pm »
A ne ne! na HD sigurno ne od Amera prije na Indijan

Ovo s Guzzijem je samo jedna opcija za koju mislim da je realna šansa da se ostvari cca10%

A ovi kinezi su realno 90% i to tamo oko 15. 3. jer auto škole primaju za A kategoriju tek u 3mj a to če oduzet oko 2 tjedna i  neču da ga imam pored sebe jer neču izdržat da se ne vozim, a vozačka B kategorije mi previše znači da mi ju uzmu...

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #52 : Veljača 10, 2008, 23:54:59 pm »
Sretno sa kupnjom.

Prouči savjete za kupnju polovnog iz info kioska. Nauči ih ko pjesmicu. Otvori sve linkove.

Meni je pomoglo kada sam gledao jedan polovnjak. Iako sam 0 u tehnici, namirisao sam dosta stvari koje su bile "sumnjive".

Offline hogar

• Novigrad
  • Komarac
  • *
  • moto guzzi california
« Odgovori #53 : Veljača 11, 2008, 13:56:52 pm »
    2 LACI-LUC Živim u ist. Novigradu i do Trsta imam manje od 50 km. Radi posla sam često u sjeveroistočnom djelu italije i ako želiš, možeš me kontaktirati,pa bih mogao pogledati o čemu se radi.Nisam neki veliki stručnjak,ali guzzi kužim dosta dobro jer ga imam dugo godina, uveo sam ih dosta u HR i napravio sam dosta generalki na njima kao i servise. Više se time ne bavim ,osim malo zimi kada imam više vremena.Ako se motor nalazi oko 300 km od Trsta pomogao bih ti drage volje.Javi mi mailom ili na neki drugi način.Poslao bih ti moj broj moba ali ne znam kako.JEDNOM GUZZISTA -UVIJEK GUZZISTA.Pozdrav.
LIGA ZA BORBU PROTIV TURIZMA

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #54 : Veljača 11, 2008, 19:52:01 pm »
    2 LACI-LUC Živim u ist. Novigradu i do Trsta imam manje od 50 km. Radi posla sam često u sjeveroistočnom djelu italije i ako želiš, možeš me kontaktirati,pa bih mogao pogledati o čemu se radi.Nisam neki veliki stručnjak,ali guzzi kužim dosta dobro jer ga imam dugo godina, uveo sam ih dosta u HR i napravio sam dosta generalki na njima kao i servise. Više se time ne bavim ,osim malo zimi kada imam više vremena.Ako se motor nalazi oko 300 km od Trsta pomogao bih ti drage volje.Javi mi mailom ili na neki drugi način.Poslao bih ti moj broj moba ali ne znam kako.JEDNOM GUZZISTA -UVIJEK GUZZISTA.Pozdrav.

Super čim vidim ovog tipa pitat ga za iformaciju di bih se mogo vidit, di je to u Italiji

Nadam se da neče imat ništa protiv toga, a ak ima protiv onda odustajem jer ču smatrat da nešto skriva i mulja.... meni je totalno nepoznat a i ovaj moj frend ga pozna sam površno. On ga upozno prije par mjeseci kad je kupio od njega kombi.

Ico
hvala na savjetu. To sam već pročito zadnje vrjeme sam dosta visio na ovom forumu

James 1100
Čujem da imate neku internu žurku. pokušat ču doč na nju bila bi mi čas ta te upoznam

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #55 : Veljača 11, 2008, 20:45:17 pm »

James 1100
Čujem da imate neku internu žurku. pokušat ču doč na nju bila bi mi čas ta te upoznam

Neznam na kaj misliš, osim ako se ne radi o Guzzi susretu, ali nisam to imao u planu zbog situacije doma zbog koje nikakvi susreti nisu u planu ove godine. Kaj se  upoznavanja tiče, nikakav problem, živim u Zaprešiću  :icon_thumright:
Možda najbolje kad pokrenem (registriram) motor. Kad već voliš Guzzi...
google master

Offline cayenneos

• Komarac
  • *
« Odgovori #56 : Veljača 18, 2008, 15:18:49 pm »
KEEWAY LANDCRUISER 250 je po meni idealan izbor.
da budem iskren iva su mi tri  modela isto u užem izboru. :glasses9:

Offline lopac

• zaprešić
  • Vizir
  • **
  • jinlun 250
« Odgovori #57 : Veljača 18, 2008, 15:38:44 pm »
a jesi mu pomogao :Rhah:
tko izgubi dobitak,dobije gubitak

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Aprilia rsv 1000 mille
« Odgovori #58 : Veljača 18, 2008, 19:21:10 pm »
U subotu su mi dosli landcruiseri i mogu reci da su dosta dobri, keeway je napravio kineski motor koji je skoro za polovicu bolji od ostalih.  :icon_thumright:
NAPOMENA: jos uvjek isto tako za polovicu kaskaju za fantasticnom cetvorkom.
Ajde jos jednu putnu, pa jos jednu, jos jednu ajde ovo je stvarno zadnja ma hajde jos jednu, jos jedna i idemo. hik nikam nejdi prije

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Aprilia rsv 1000 mille
« Odgovori #59 : Veljača 27, 2008, 13:48:59 pm »
Danas sam probao voziti land cruizera i najiskrenije o motoru same pohvale, za čudo veliko iznenađenje. Prema ostalima motor radi ravnomjerno nema zabuhavajna na ler gasu, vuče bolje neko virago 250 probao prosli tjedan jer je bio na servisu, kočnice za pohvalu i nema prividnog uvijanja rame ko kod nekih drugih modela. Sad treba samo vidjet dal ima kineske bolesti oko struje i treba podesiti zadjni amortizer jer je malo previše tvrd. Uglavnom početnicima ga mogu preporučiti mirne duše. :hello: :hello: :hello:
Ajde jos jednu putnu, pa jos jednu, jos jednu ajde ovo je stvarno zadnja ma hajde jos jednu, jos jedna i idemo. hik nikam nejdi prije