Autor Tema: DILEMA OKO KINESKOG KRUISERA 250 ccm  (Posjeta: 22761 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Spol: Muški
  • Aprilia rsv 1000 mille
Odg: DILEMA OKO KINESKOG KRUISERA 250 ccm
« Odgovori #15 : Veljača 07, 2008, 18:37:57 pm »
a kaj je sa Venoxom ?
Zasto svi mislite da venox odnosno opcenito kymco spada u istu klasu s kinezima, oni nemaju apsolutno nikakve veze s kinezima.
Ajde jos jednu putnu, pa jos jednu, jos jednu ajde ovo je stvarno zadnja ma hajde jos jednu, jos jedna i idemo. hik nikam nejdi prije

Offline Deny

• Vizir
  • **
« Odgovori #16 : Veljača 07, 2008, 19:03:38 pm »
I ja pogotovo Guzzi ili Triumph ili Indijan
al za 25000kn neznam ništa dobro od nepoznatog a kamoli poznatok  vlasnika
oko mene svi voze "ležaljke" ili skutere
a ovi kinezi imaju bar garanciju

Pitanje garancije ti je relativna stvar,ovisi o serviseru i dijelovima,ako si siguran da servis radi kako treba,uzmi taj model koji oni servisiraju....između tih motora koje si naveo i aquile ,venoxa je velika razlika,pa ako se možda slučajno možeš protegnuti,učini to....jer neka super oprema se ni ne očekuje za takav tip motora,a kad dođe ljeto,samo kaciga...i ona od 500kn će biti dobra.....vozački puknio na rate ili čekove....

za tu lovu možeš još dobiti kymcovog zinga,mala razlika u snazi,a vjerujem da je kvalitetniji od kineza.....a najkvalitetnija ti je jamaha ybr125,i ima najbolju servisnu mrežu....nije kruzer,ali ide ko i oni,i najokretnija je...pa sad,ti odluči.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #17 : Veljača 07, 2008, 19:17:41 pm »
Zasto svi mislite da venox odnosno opcenito kymco spada u istu klasu s kinezima, oni nemaju apsolutno nikakve veze s kinezima.

Tko kaze da ja to mislim?

Tema je o jeftinim customima 250 ccm

BMW = bauer motor werke

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #18 : Veljača 07, 2008, 19:22:44 pm »
Probaj si uzet nešto tipa Marauder 250 polovno , to ti ima Piva,to je zemlja - zrak motor.

do 30 000 kuna,možda 2 više ti stane dobar Venox i oprema,Marauder 250 isto. Pa to je 4000€,stane ti bez beda ! I za manje.

Offline zuti

• Zabok
  • MMP
  • Aprilia rsv 1000 mille
« Odgovori #19 : Veljača 07, 2008, 19:25:33 pm »
Tko kaze da ja to mislim?

Tema je o jeftinim customima 250 ccm

ako je to jeftono onda se ispricavam :Rkap:, al tu cijenu ima suzuki marouder 250 :dontknow:
Ajde jos jednu putnu, pa jos jednu, jos jednu ajde ovo je stvarno zadnja ma hajde jos jednu, jos jedna i idemo. hik nikam nejdi prije

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #20 : Veljača 07, 2008, 20:12:11 pm »
Da mi se brat ne ženi i ne kupuje stan, a kak izgleda to ti i mene čeka iduče godine.
vjerujte rastego bih se sa nekim kreditom i za Guzzija a ovako moram čuvat kreditni rejting za ipak važnije stvar
a ako i djevojka zavoli motor onda poslje stana sigurno ide Guzzi a do tada...

za Jinluna svi hvale Dragana da u garantnom roku odkloni sve pizdarije a večina veli da ih ni bilo
dok ni za Keevaya nisam čuo da netko ima velke pizdarije a i ima ljep ispuh pa ga neču trebat mjenjat
o Zongseu još nisam skupio nikakve iformacije a ima mi baš ljep prednji kraj na fotkama. uvoznik je u Rijeci a moram vidit ko je serviser  u zapadnom dijeli zagreba i toj okolici
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline Piva

• Tourer
  • Spol: Ženski
« Odgovori #21 : Veljača 07, 2008, 21:55:50 pm »
Probaj si uzet nešto tipa Marauder 250 polovno , to ti ima Piva,to je zemlja - zrak motor.

do 30 000 kuna,možda 2 više ti stane dobar Venox i oprema,Marauder 250 isto. Pa to je 4000€,stane ti bez beda ! I za manje.
isplati se marauder polovni,nije neka razlika u lovi od ovih...rockydennis je pričao da prodaje svoj pa ga svakako pitaj,iako ga nisam dulje vidla na forumu

imaš u Motoreviji od 1mj. 2008g. test keeway supershadow 250 pa pročitaj,a i čula sam da košta 19.900 kn i to ti daju na rate kroz 5 godina,tak mi frend reko,financijski se isplati
http://www.keeway.hr/Keeway_SUPERSHADOW.htm

našla sam i ovaj link sa testovima
ovo je test koji sam spomenula iz Motorevije
http://www.keeway.hr/pdf/MR_122007Supershadow250.pdf
i još imaš tu testova
http://www.keeway.hr/testovi.htm#shadow

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #22 : Veljača 07, 2008, 22:27:35 pm »
ma znas kaj

kupi kaj hoces od tih 250 ccm

tak ces ga ubrzo prerasti
BMW = bauer motor werke

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #23 : Veljača 07, 2008, 22:49:08 pm »
Stari,kojeg god od ta tri odabereš,svakako si fulao,jer to su ponajprije kineski produkti za naivno istočno tržište,ja više ni šibice ne kupujem ako na njima piše made in china,a kamo li motor.Mislim da je bolji najlošiji japanac od najboljeg kineza :icon_mrgreen:  Ako ti je tolika frka,a htio bi novo,onda ti Kymko nije tako loš izbor jer sam vidio da ih nekoliko auto-škola koristi i kažu da s njima nemaju problema :dontknow:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline sl

• Vizir
  • **
« Odgovori #24 : Veljača 07, 2008, 22:56:43 pm »
ne bi se baš složio u svemu puno renomiranih japanaca ima dijelove iz kine kao i bmw iz evrope :icon_thumright:
možda napravimo nešto od te tvoje robe s greškom...

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #25 : Veljača 07, 2008, 23:06:40 pm »
:Rkap: 
Kopija samo malo po izgledu, ali kvaliteta kromiranih dijelova,masine,sajle kvacila,gasa... to je daleko od Yamahe.

Znal sam da bu se netko zakačil za ovo. Trebal sam staviti "kopija" pa bi onda bilo uredu. Normalno da nije kvaliteta legure cilindra ili kvaliteta plastike na visokoj razini, ali ja sam mislio na dizajn. Je li sad u redu?
Da je čista kopija zvala bi se China Yamaha Virago 250!  :icon_mrgreen:

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #26 : Veljača 07, 2008, 23:15:32 pm »
ma gledo sam po oglasniku svašta
Marauder 250 za te nofce je star 6g i neznam nikog poznatog da ga prodaje inace bi
keeway supershadow 250 je 20000kn ali njega neču jer imaju prigovore na taj model dolaz u obzir
KEEWAY Landcruiser ker njega fale i ima 2g garanciju pa cu ga lakše prodat ak bude u garanciji
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #27 : Veljača 07, 2008, 23:18:21 pm »
ne bi se baš složio u svemu puno renomiranih japanaca ima dijelove iz kine kao i bmw iz evrope :icon_thumright:

Da,ali u tim tvrtkama su gazde japanci i radi se po nekim drugim normativama,btw i Toyota puno djelova proizvodi u Kini,a opet je auto s rekordima u nekvarljivosti :dontknow:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #28 : Veljača 07, 2008, 23:21:59 pm »
e vidis tu je navlakusa i ljudi ne kuze pa popuse

Znaci ovako

Postoje kineski i Tajvanski motori koji imaju orig. japanske masšine.

Npr Hyosung Comet 650
ima suzukijevu mašinu sa mikumijevim fergazerima

Naravno postoje i kupljene licence starijih agregata na temelju kojih kinezi rade agregate.
Najbolji primjer ti je baotian i gelly koji je kupio licencu od honde.

Stari  provjereni agregat i trebao bi biti pouzdan.
Da je tako bas i NE.
Zasto?
Zato jer sparaju na nekim vitalnim djelovima , a i specifikacije materijala nsiu bas identicne.
Znam da je Lukas na Gelly-u ima problema oko nekih osovina koje su se vrtile na suho (znaci bez lezaja)

Što se tice BMW-a, Yamahe , Honde isl... koji proizvode dijelove u kini to je pak 5-ta prica.
Oni to rade zbog jeftine radne snage, ali vjeruj mi ne namjeravaju si srusiti tesko steceno ime.

Znaci postoji nesto sto se zove Kontrola kvalitete .
Tu tvornicu ne vode kinezi nego njemci ili japanci ili netko cija je to tvornica.
Radi se po jednakim standardima kao sto bi se radilo u europi samo što šljakerima nije placa 10 Eura na sat nego 0,5$ dan.

I naravno da je tu veliki profit. (vise o tome procitaj si u knjizi "No Logo" )

nadam se da sam uspio razjasniti nejasnoce
BMW = bauer motor werke

Offline sl

• Vizir
  • **
« Odgovori #29 : Veljača 07, 2008, 23:30:32 pm »
Ma u biti stvar je u masovnoj proizvodnji tih kineza i lošeg sklapanja ,a mašine i nisu tako loše kako vlasnici pričaju :icon_thumright:
Kina je velesila u svemu tako da za par godina i žene će nam bit kineskinje :icon_mrgreen:
možda napravimo nešto od te tvoje robe s greškom...