Autor Tema: CESTARINA,MOSTARINA,TUNELARINA  (Posjeta: 13690 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • Spol: Muški
  • BMW R80 RT
Odg: CESTARINA,MOSTARINA,TUNELARINA
« Odgovori #30 : Srpanj 01, 2008, 21:41:41 pm »
Netreba nam revolucija...treba nam brdo kovanica od 1 lipe.......pa nek si usred sezone broje aute u gužvama na kućicama.....i naravno....inzistiram da ih prebroji jer nisam siguran da je iznos točan,a nebi ih htio prevariti.....

Potpisujem, tj. savjetujem svima koji će koristit auto ceste, tunel Učka i sl. da iznos cestarine u FINI usitne u kovanice od 1lp te da ga raspodjele u 2-3 vrečice i da na naplatnim kučicama daju jednu po jednu vrečicu :icon_super: :icon_super:
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #31 : Srpanj 01, 2008, 23:49:09 pm »
O da.....samo kaj budem vadil ne iz vrećica nego iz džepova.......po 1 i 2 lipe tak da moraju i razvrstavati.....smradovi...nije dosta kaj nas gule s osiguranjima i naknadama za ceste...sad još moraju i za to.....
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #32 : Srpanj 02, 2008, 07:43:51 am »
Dobro da više ne filozofiiramo

I da prestanemo više bit "psi koji laju ne grizu"

Ak ima neko ko dobro  pozna motosvijet a time i naše motoklubove......

Ak ima takav ja osobno ga molim, da ak je to moguče (a mislim da je)  skupi iz svih (što večeg broja) motoklubova potpise motorista.....

te  pošalje PETICIJU (više vi to nazvo ZAHTJEVOM )  na Hrvatske autoceste, Di če stajat da u proteklih godinu dana nisu ispunili obečanje o smanjenju cestarine.

te im damo 2tjedna da to riješe ili krečemo u akciju ali ovaj put na tertoriju cjele države a ne samo na tunelu Učka.....

Mislim da ovo žlabranje di mi prijetino "sami sebi" nema više nikakvog smisla.

Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #33 : Srpanj 02, 2008, 08:52:12 am »
al meni je vruće. i kad stanem i čekam da zbroji moje lipe pred učkom, umreću u jakni.  :icon_scratch:
grč. - κῶμα

Offline Hac

• Ivanić Grad
  • MMP
  • CBR 600 RR 07
« Odgovori #34 : Srpanj 02, 2008, 12:27:40 pm »
Dobro da više ne filozofiiramo

I da prestanemo više bit "psi koji laju ne grizu"

Ak ima neko ko dobro  pozna motosvijet a time i naše motoklubove......

Ak ima takav ja osobno ga molim, da ak je to moguče (a mislim da je)  skupi iz svih (što večeg broja) motoklubova potpise motorista.....

te  pošalje PETICIJU (više vi to nazvo ZAHTJEVOM )  na Hrvatske autoceste, Di če stajat da u proteklih godinu dana nisu ispunili obečanje o smanjenju cestarine.

te im damo 2tjedna da to riješe ili krečemo u akciju ali ovaj put na tertoriju cjele države a ne samo na tunelu Učka.....

Mislim da ovo žlabranje di mi prijetino "sami sebi" nema više nikakvog smisla.

E baš zato se bojim da ništa od svega toga...

Svi nešto kao bi napravili,ali ljude nikak oraganizirat!
Šteta kaj ta inicijativa nemre početi od mene.Nažalost to mora organizirati netko utjecajan u moto svijetu.

Mislim da  pojeftinjenje od 30% nije dovoljno...

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #35 : Srpanj 03, 2008, 15:41:06 pm »
E baš zato se bojim da ništa od svega toga...

Svi nešto kao bi napravili,ali ljude nikak oraganizirat!
Šteta kaj ta inicijativa nemre početi od mene.Nažalost to mora organizirati netko utjecajan u moto svijetu.

Mislim da  pojeftinjenje od 30% nije dovoljno...

50% je fer.

Jel bude kaj od toga? Ja sam slobodan uvjek, pogotovo ak se ide delati neka pizdarija, onda sam na čelu kolone  :icon_mrgreen:

Ja i inaće, pošto sam stalno na cesti, kada idem plačati imam već uobičajenu rutinu: dokotrljam se do kućice, stanem se u ladovinje, laganini skinem desnu rukavicu, pa levu rukavicu, kada mi se ne žuri skinem ja i kacigu  :llllol:, onda otkopčam jaknu, pa posegnem rukom u unutarnji džep, (već je 5 auta iza mene )... onda dlanom po čelu; "jao koji sam konj, ma nije u tom džepu, već u onom sa druge strane jakne..." pa posegnem za drugim džepom... vidi vraga, tu su pare... ali kojom karticom da platim... ahm... onda pitanje "jel primate R1?" onda veli da da, ali reko ma jok, to će dugo trajati (10 automobila u koloni, a brkati čiča u corsi 1.3 dizel več lego na trubu i pjenica iz usta mu curi po ovratniku zamazanom sokom od rajčice...) onda ide maestro kartica... ljubazna gospodična vadi pos aparat da tata ukuca osobni identifikacijski broj (pin  :llllol:)... ali čekaj... ja mutav od sunca i svega zaboravio pin... fala bogu, rezervni je pohranjen u jednom od mobitela, ali kojem? posežem ja u lijevi unutarnji džep, ali; "jao, vidi vraga, nije ovdje..." posežem ja u desni unutarnji džep (15 auta u koloni, čika u korsi suče rukave i spominje mi familiju a truba radi u ritmu otkucaja srca... ). Nalazim mobitel, heh, di je ona funkcija za pohranu kodova? izbornik gore, izbornik dole, i pronalazim spremnik za kodove... ali jao? opet treba ukucati osobni identifikacijski broj... pa tko će se sjetiti pina od toga? "imam ga negdje doma, siguran sam da ga imam"... (23 automobila, čiko u korsi glasno negoduje, ubacije u "riki-martina" i unazad se prebacuje u drugu kolonu...), ali vidi vraga, sjetio se tata pina, ukucavam ja pin, češem se desnom rukom iza lijevog uha... aparat svira uhu milu melodiju, rampa se diže, publika iz 25 automobila skupljenih iza mene uz zvižduke i glasan pljesak pozdravlja moje postignuće... (znate, i njima je drago kaj sam ja napokon platil cestarinu ) spremam karticu u desnom rukom u lijevi unutarnji džep moje jakne. Navlačim kacigu na glavu (28 automobila ), navlačim lijevu rukavicu, navlačim desnu rukavicu... desnom rukom zatvaram čičak na lijevoj ruci, lijevom rukom ponavljam prijespomenutu operaciju na desnoj rukavici. Ubacujem u prvu i lagano, po "motorističkim propisima" nastavljam vožnju u nepoznato...

tak nekak to izgleda kada imam vremena na pretek, a obično kada se uputim na neku vožnjicu, vremena imam u izobolju  :icon_mrgreen:

:hello:
Wazzuuup

Offline cRuNk

• Slavonski Brod
  • Vizir
  • **
  • `08 CBR 600 RR
« Odgovori #36 : Srpanj 03, 2008, 16:15:30 pm »
Ahahahahah Aposaricu legendo, nisam se dugo ovako nasmijao  :icon_super: :llllol:
4 wheels move the body, 2 wheels move the soul :icon_super:

Offline furio

• Komarac
  • *
  • vn900
« Odgovori #37 : Srpanj 11, 2008, 14:01:52 pm »
kako je krenulo,izgleda da ćemo i ove godine spušit cestarinu. :icon_scratch:
a da mi lijepo opet pred tunele?i to ne samo prid učkom,nego ajmo se organizirat preko foruma da tog i tog dana po grupama laganini došećemo pred naplatnim i sa sitnišem plaćamo iskorištavanje i izrabljivanje.šta kažete?bi se to dalo tako naštimati? :icon_scratch: