Autor Tema: Objašnjenje Juliusu  (Posjeta: 1122 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Objašnjenje Juliusu
« : Siječanj 11, 2006, 22:42:13 pm »
Citat: "Julius"
Kaj ovo nisu choperi?

Ja samo ne voli uske gume, makar se vozim na jednoj od 160, ali kaj je tu je.

Motori na slikama koje si stavio su takozvani "dragstyle" chopperi,a kad motor ima takvu gumetinu iza,Ameri zo zovu "badass". Ne moram ti to prevodit :mrgreen:
Nisam te motore stavio u temu o vrstama customa jer je to novi trend,u zadnjih nekoliko godina. Po onom što sam pisao tamo,mogao bi ove motore staviti u streetracere,ali to oni ipak nisu jer im taj design služi samo zbog izgleda. Isto kao i agregati ogromnih zapremina od 1800,2100 ili više ccm. Oni jesu jači,ali ne koliko bi mogli biti i ne služe za ulične trke nego samo za pokazivanje. Dakle,u slobodnom prijevodu,za preseravanje :mrgreen:
Mislim da će taj trend trajati neko vrijeme i polako stati. Jer te motore neće biti moguće voziti i bit će preskupi za držanje u sobi. Prije 2 godine smo se u Padovi divili gumi širine 280,a ove ćemo sigurno vidjeti 360,a možda i 380 što je trenutno najšira guma u ponudi. Za usporedbu,to je širina gume šleperske prikolice. Dakle dostigli su najveću  širinu koju se da vidjeti u masovnoj upotrebi. Došlo je do toga da se još samo Avon od proizvođača bakće s tim. Metzeler i Dunlop su stali jer nema tržišta dovoljno. Avon i inače ima politiku da radi sve kaj se traži pa je i danas najjači s ponudom originalnih dimenzija za oldtimere i sa originalnim šarama.
I još nešto,da te gume imaju smisla,stavljali bi ih na GSXR1ZXRCBR motore,a da na njima voze drag utrke,imale bi ravni gazni profil kao autogume.
google master

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
  • Spol: Muški
Objašnjenje Juliusu
« Odgovori #1 : Siječanj 13, 2006, 16:53:48 pm »
James zahvaljujem na objašnjenju! Sad sam usvojio još jednu podvrstu...  :)
Gandhi: "Be the change you want to see!"